Rituals, Xiu Xi Details, Calming Body & Massage Oil (Uspokajający olejek do ciała i masażu z lotosem)

Odżywczy, nawilżający olej do masażu. Może być stosowany jako odżywczy olej do pielęgnacji bardzo suchej skóry. Formuło wzbogacona o biały kwiat lotosu.

Olejek do masażu o delikatnym zapachu

Lubię kupować olejki do masażu, bo czasem zdarza mi się wykonywać masaże relaksacyjne moim bliskim. Ten olejek kupiłam w Amsterdamie w oryginalnym sklepie Rituals (w Polsce nie spotkałam się z nimi).
Spodobał mi się delikatny zapach, lekko kwiatowy (lotos). Produkt zdecydowanie nawilża i mogę go polecić. Jedyne co odstrasza to cena: w Amsterdamie było to 12.50 €, które wydawało się bardzo przystępne, natomiast po przeliczeniu na złote polskie pewnie bym go nie kupiła.

bardzo lubie

w tej chwili jest to moj ulubiony olejek do pielegnacji skory zimowa pora (= pora gdy temperatura spada ponizej +10°C). Znakomicie sie wchlania, doskonale pielegnuje skore, nie zostawia zadnych warstewek (czego nie znosze), jest wydajny. Do tego ladne (choc niepraktyczne, gdyz moze sie wysliznac z reki) szklane opakowanie z przesliczna drewniana zakretka i bardzo przyjemny, relaksujacy zapach.
Przyznaje bez bicia ze tez ten zapach jest powodem dla ktorego daje 5 gwiazdek - moja skora niespecjalnie sobie radzi z perfumowanymi kosmetykami, z reguly reaguje na zapach swedzeniem i zaczerwienieniem - w przypadku tego olejku tak sie nie dzieje, moge go uzywac masowo i zero podraznien.
Konsultantki Rituals zapewnialy mnie ze ich kosmetyki sa specjalnei testowane i zawieraja tylko srodki zapachowe ktore nie wywoluja alergii, nie bardzo w to wierzylam (Linalool! Cinnamal! i inne paskudy z wielkimi gryzacymi zebami) ale w przypadku tego olejku zapewnienia wydaja sie odpowiadac prawdzie.

Używam tego produktu od: poltora roku, tylko zimowa pora
Ilość zużytych opakowań: w trakcie (polowie) drugiego

relaks :)

Często kupuję olejki do masażu - wykonuję nimi ujędrniający, antycelulitowy masaż. Poza tym lubię na noc nasmarować ciało czymś treściwym. Stosuję mieszanki olejków oraz naturalne, czyste oleje. Szczerze mówiąc bardziej polubiłam drogeryjne mieszanki olejków takie jak Rituals na przykład. Naturalne nierafinowane oleje wykorzystuję do pielęgnacji włosów i czasami do twarzy. Powodem dla którego skłaniam się ku takim nie do końca naturalnym olejom jest to, że wchłaniają się one szybciej. Po ich zastosowaniu nie brudzę wszystkiego dookoła. Mam odczucie nie tylko natłuszczonej ale i odzywionej skóry.

Olej Rituals pomimo przeciętnego składu
bardzo dobrze nawilża skórę (na długo- po wieczornym wmasowaniu olejku rano, po prysznicu moja skóra wciąż jest nawilzona, jędrna i gładziutka),
odżywia,
cudownie wygładza skórę,
ujędrnia (to w dużej części zasługa masażu, nie samego olejku),
dobrze sie wchłania,
ma piękny, delikatny zapach, który naprawdę relaksuje i uspokaja.
Olejek jest bardzo wydajny.

Pomimo wszystkich zalet recenzowanego kosmetyku chyba do niego nie wrócę. Myślę, że w porównaniu do składu olejku jego cena jest nieadekwatna (w składzie znajdziemy składniki kompozycji zapachowej, które są alergenami i mogą podrażniać. Chcę zaznaczyć jednak że u mnie żadne podrażnienie nie wystąpiło. Nie jestem radykałem składowym jednak są lepsze składowo kosmetyki w nizszej cenie.)
. Bardzo chcę prztestować jeszcze mieszankę olejków z Rossmanna,-Wellness & Beauty "Olej z pestek mango i papaja" i prawdopodobnie to będzie mój następny zakup.

Używam tego produktu od: 3 mce
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 op