By Terry, Ombre Veloutee Powder Eyeshadow (Trwały cień do powiek)

By Terry, Ombre Veloutee Powder Eyeshadow (Trwały cień do powiek)

Pojemność 1,5 g

By Terry Ombre Veloutee Powder Eye Shadow to trwały cień do powiek. Nadaje powiekom bardzo delikatny i dyskretny połysk. Wyjątkowo delikatny puder dobrze się rozprowadza, równo pokrywa powieki. Zapewnia matowe, jedwabiste wykończenie. Trwały cień do powiek By Terry Ombre Veloutee Powder Eye Shadow nie zbiera się w załamaniu powiek, nie spływa, nie ściera się.

Mam 4 odcienie - to chyba o czymś świadczy, nie?!

Posiadam recenzowany cień w kolorach: Black Grape (taki jagodowy / granatowy), Ginger Biscuit (beżowy), Milky Marshmallow (fiołkowy błękit) oraz zakupiony w miniony wtorek Muffin Lavender (liliowo - fioletowy).

Wszystkie te 4 cienie mają gładką, satynową i przyjemnie miękką konsystencję. Są pozbawione brokatowych drobinek ale też nie są czysto matowe. Są dobrze napigmentowane.
Wszystkie z posiadanych przeze mnie cieni Ombre Veloutee Powder Eye Shadow ładnie się rozprowadzają na powiekach, nie tworząc plam i smug. Poza tym cienie nie osypują się i nie zbierają w załamaniach powiek i kącikach oczu.
Mocnym plusem też jest to, że produkt By Terry w ogóle się nie kruszy i nie wysusza skóry powiek, nie podrażnia jej. Jest też bardzo trwały, nie matowieje i nie płowieje w ciągu dnia.
Ładnie łączą się z innymi cieniami. Cień Black Grape służy mi do wykonania Smoky eyes – jest ciemny i fantastycznie podkreśla piękno moich piwnych oczu, stosuje go na wieczorne wyjścia.
Cień Ginger Biscuit jest neutralny, używam go solo lub z innymi cieniami – na dzień.
Milky Marshmallow oraz Muffin Lavender stosuję samodzielnie na dzień i na wieczór oraz do cieniowania powieki z innymi cieniami.
Cienie te nadają subtelny taki satynowo - matowy efekt powiekom.

Opakowanie (1,5 g) jest zgrabne, poręczne i bardzo eleganckie, zakręcane.

Minusem jest cena i mały gabaryt. W podobnej cenie można nabyć choćby Ombre Hypnose (2.5 g) Lancome lub znacznie tańsze Clarins, Mono Mineral Eyeshadow (2 g).

Nie zmienia to jednak faktu, iż recenzowane cienie są jedne z lepszych jakie stosowałam.

Polecam, choćby obejrzeć oferowane kolory.

Używam tego produktu od: pierwszy Ginger Biscuit zakupiony w styczniu 2014 roku
Ilość zużytych opakowań: 4 napoczęte