Jeanne Arthes, Capricieuse EDP

Jeanne Arthes, Capricieuse EDP

`Capricieuse` marki Jeanne Arthes to kwiatowo-owocowo-gourmand perfumy dla kobiet z 2013 roku.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: grejpfrut, ananas, czarna porzeczka, konwalia
nuta serca: kwiat pomarańczy, jaśmin
nuta bazy: wanilia, cedr, drzewo sandałowe, pralina, fasolka tonka, karmel

Mają coś w sobie.

Capricieuse to zapach dziwny. Nie, nie nietypowy. Dziwny. Przede wszystkim rzadko spotykany. Gdyby nie zainteresowało mnie cokolwiek sympatyczne i kolorowe opakowanie pewnie żyłabym wciąż w błogiej nieświadomości istnienia takich perfum. Dostępne są tylko w drogerii Hebe. Siedzą na ostatniej półce, przy podłodze. I są dziwne.

Zacznę może od nieuchronnego podobieństwa tych nut do rodziny zapachów Manifesto Yves Saint Laurent. Ta sama słodko - gorzka woń, w trochę słabszej i mniej wyrafinowanej wersji. Ale coś w sobie ma. Kobieta Capricieuse to kokietka; pachnie lekko, swobodnie i dziewczęco. Dla mnie te perfumy kompletnie nie dzielą się na trzy główne nuty, stanowią raczej zlepek rozmaitego rodzaju słodyczy. To właśnie niezdefiniowaną słodycz czuję, zamiast konkretnych nut np. kwiatowych. Nie są trwałe, utrzymują się ok. godziny, nawet użyte w dużej ilości. Aha, kosztują pięćdziesiąt złotych, co chyba tę trwałość tłumaczy.

Nie łudźmy się, to nie są perfumy ani na wieczorne wyjście, ani na randkę ze śniadaniem. Ale na codzienne zakupy, kino, pracę? Cena śmiało pozwala psikać bez umiaru, w przeciwieństwie do perfum ekskluzywnych marek, bo zawsze można kupić następny flakon. Ja je lubię.

Używam tego produktu od: Dwóch dni.

Ilość zużytych opakowań: Jedno opakowanie.