L`Occitane, Shampooing Reparateur [Repairing Shampoo] (Odbudowujący szampon do włosów suchych i zniszczonych (nowa wersja))

Nasza nowa formuła zawiera specjalny kompleks przeciw łamliwości włosów, skomponowany z 5 różnych olejków oraz aminokwasów roślinnych, które wspomagają odbudowę struktury włosa. Bezkrzemowa formuła wygładza również łuskę włosa i regeneruje nawet najbardziej łamliwe włosy. Dodatkowo wzbogacony o witaminę B5 wygładza, zmiękcza oraz chroni strukturę włosów.
W teście konsumenckim przeprowadzonym na 38 kobietach w ciągu 4 tygodni, 92% uczestniczek uznało, że włosy są zregenerowane, a 89%, że ich włosy są pełne witalności. Dla uzyskania najlepszego efektu, należy używać z odżywką regenerującą z linii Aromakologia.

regenerujące
w butelce
>250ml

Włosy stają się nieprzyjemne w dotyku i za bardzo dociążone, ale tak to ok.

Szampon wraz z innymi kosmetykami wygrałam w jednym z konkursów organizowanym przez markę.

Zamknięty został w półprzezroczystej plastikowej butelce w zielonym kolorze o pojemności 300ml. Zamknięcie na zatrzask jest mikroskopijne i nie raz je przeklinałam pod prysznicem gdy palce się ślizgają, a jego podważenie graniczyło z cudem, serio, ten kto wymyślił taki dzióbek powinien dostać jakąś karę! Ja rozumiem, ze fajnie to wygląda, ale wygląd to nie wszystko... Otwór do wydobycia produktu jest adekwatny do konsystencji, bez problemu można dozować odpowiednią ilość szamponu.

Zapach ziołowo-lawendowy. Nie jestem fanką ziołowych aromatów, ale w tym szamponie jest on nawet całkiem przyjemny. Po wysuszeniu głowy nie utrzymuje się na włosach.

Konsystencja jest żelowa i lekka o pomarańczowym kolorze. Nie ucieka przez palce, a jej rozprowadzenie jest banalnie proste. Świetnie się pieni, więc nie trzeba go dużo by dokładnie umyć włosy i skórę głowy, a tym samym jest bardzo wydajny. Spłukuje się szybko.

Myje bardzo dobrze, nie tylko odświeża, ale również radzi sobie z wszelkimi resztkami lakierów czy suchych szamponów. Osobiście myję głowę co 3 dni i z tym szamponem nie musiałam robić tego częściej.

Włosy po umyciu są jednak takie "nie do końca". Są czyste i błyszczące, ale jednocześnie trudne do rozczesania i niezbyt miękkie w dotyku. Są dociążone, więc w moim przypadku loki i fale (taki miszmasz mam na głowie) prezentują się gorzej, a jednocześnie włosy u nasady nie są przyklapnięte, choć na mega odbicie nie ma co liczyć.
Używałam go kilka miesięcy i faktycznie mam wrażenie, że włosy są mniej podatne na łamanie. Wypadają tak samo, ale jakby stały się bardziej elastyczne.

Nie podrażnił skalpu, nie wywołał łupieżu.

Nie jest to zły szampon, ale też mnie nie zachwycił. Mył dobrze, nabłyszczał, ale jednak dociążenie jest zbyt duże, a szorstkość włosów doprowadzała mnie powoli do szewskiej pasji, więc osobiście podziękuję za kolejny egzemplarz tego produktu.

bardzo fajny

Szampon bardzo dobry do suchych włosów. W duecie z odżywką jest nawet zbyt ciężki, więc raczej używałam ich oddzielnie.
Dla moich długich, suchych i kręconych włosów się sprawdził. Jest wydajny, dobrze się pieni, ma mocny, ziołowo-kwiatowy zapach, który uwielbiam. Już po myciu szamponem włosy są elastyczne, nie takie sztywne jak po niektórych. Ja i tak muszę dodać jakąś odżywkę, żeby rozczesać włosy, ale przy tym szamponie zazwyczaj używałam jakiejś lekkiej w sprayu.

Rzeczywiście niezły!

Szampon odbudowujący znalazłam w kalendarzu adwentowym 2019 - przyznam się Wam, że specjalnie czekałam z jego używaniem na ''odkrycie'' odżywki, żeby używać ich w duecie ;).

Mam wymagające włosy - dość gęste, ale osłabione, lecą garściami w ostatnim czasie, są suche, puszą się, kręcą, skóra głowy jest ekstremalnie sucha i wrażliwa i niesamowicie łatwo ją podrażnić. Wiele szamponów podrażnia ją dopiero po czasie, inne niemal od pierwszego mycia - dlatego miałam obawy, nie ukrywam. Po przeanalizowaniu składu ( tych 5 olejków!) postanowiłam zaryzykować i powiem tak: poważnie myślę nad kupnem pełnowymiarowej butli ;).

Do zalet z pewnością należą:
+Wygodne opakowanie (buteleczka jest przezroczysta i na bieżąco kontrolujemy zużycie produktu, a otwór w butelce dozuje optymalną ilość produktu).
+Konsystencja lekkiego żelu, który świetnie się pieni.
+Przyjemny, lawendowo-ziołowy zapach.
+Bardzo dobrze oczyszczanie, nawet ze środków stylizujących.
+Łatwo go spłukać, nie zostawia na włosach nieprzyjemnej powłoki.
+Nie obciąża, choć dociaża.
+Przyjemnie nawilża włosy, nie puszą się aż tak.
+Nie plącze włosów.
+Ułatwia rozczesywanie.
+Nie podrażnia skóry głowy.
+Jest wydajny.
+Włosy są nie tylko czyste, ale i wypielęgnowane, wyglądają zdrowo, błyszczą i są po prostu ładne.

Wady?
Ewentualnie cena, bo jednak to tylko szampon - a kosztuje ponad 70 zł.
Jednak wychodzę z założenia, że widzę, co kupuję, mam swój rozum, a 70 zł to nie 700 ;).

Podsumowując: moje włosy wyglądają po nim pięknie, pachną pięknie, są dociążone, a przy tym ładnie odbite od nasady, nie puszą się aż tak, jak zwykle, łatwiej je rozczesać no i nie swędzi mnie skóra głowy - przeciwnie, jest ona nawilżona i wygląda dobrze, bez zmian chorobowych (mam AZS).
W duecie z odżywką ten szampon naprawdę się sprawdza i sądzę, że używany regularnie ma szansę realnie wpłynąć na kondycję włosów.
Moja miniaturka (35 ml) wystarczyła mi na nieco ponad 2 tyg, myłam włosy co 3 dzień - to dobry wynik, moim zdaniem. Po zużyciu całej, pełnowymiarowej butli uzupełnię ocenę, na razie mocna czwórka i czekam na dalsze efekty :)

Serdecznie polecam, to naprawdę fajny produkt!

nie spodziewałam się, że będzie tak dobry

Byłam bardzo sceptycznie nastawiona do tego szamponu, bo zazwyczaj moje włosy nie lubią eksperymentów ani zmian. Natomiast ten szampon zaskoczył mnie bardzo pozytywnie.
Jedyne na co można narzekać, to cena. Natomiast często można te kosmetyki dostać na promocji i wtedy wychodzą całkiem całkiem.

-dobrze się pieni
-ładne opakowanie
-wygładza
-nie przesusza
-ułatwia rozczesywanie
-zapach jest przyjemny i delikatny
-wygładza

Włosy jak nowe

Szampon, za który warto zapłacić - bo jego działanie jest wieloetapowe:

+ doskonale oczyszcza
+ nie wysusza i nie podrażnia skory głowy
+ nawilża włosy i skore głowy
+ rewelacyjny skład
+ wydajny
+ świetnie się pieni
+ odżywia włosy
+ przedłuża świeżość włosów
+ zapach świeży, naturalny, olejkowy - piękny!
+ włosy nie wymagają później nałożenia odżywki - są tak dobrze dopielegnowane samym szamponem, ze mogą odetchnąć bez obciążania
+ opakowanie z praktyczna pompka, która idealnie dozuje ilość
+ włosy z każdym użyciem stają się zdrowsze i piękniejsze

Jeśli chcemy dogodzić sobie i swoim włosom - ten szampon z pewnością nam w tym pomoże! Polecam!

specyficzny zapach

Jeśli chodzi o działanie szamponu nie mogę nic zarzucić, oczyszcza, dobrze się pieni i spłukuję, włosy są nawilżone, odżywione, nie przesusza. Ma bardzo dobry skład. Ponieważ otrzymałam miniaturkę w prezencie powitalnym od L'Occitane i używałam tylko podczas weekendowych wyjazdów nie wiem jak by się sprawdził w codziennym użytkowaniu. Mam obawy, że akurat moje cienkie włosy mógłby trochę obciążyć. Najciekawszy jest jednak zapach szamponu, jest na tyle charakterystyczny, że niektórzy mogliby go nie zaakceptować.

Szampon cudotwórca

Ten szampon jest wspaniały ! Moje włosy były w bardzo kiepskiej kondycji i wtedy w prezencie dostałam zestaw miniaturek z L'Occitane. Nie byłam nastawiona na wielki efekt, ale jednak miałam nadzieję na widoczną poprawę włosa. Po kilku myciach tym szamponem włosom wrócił blask, wydają się zdrowsze, nie puszą się i nie odstają. Po wykończeniu miniatury od razu zakupiłam dużą wersję. Minusem może być cena, ale uważam, że za tak dobry szampon warto tyle zapłacić.

Używa produktu od: próbka

Wykorzystała: kilka próbek

Zapach tak mocny ze mozna go poczuc w ustach

Zaczne od tego ze mam wlosy dlugie, blond, rozjasniane, prostowane, suche, i paskudnie zniszczone. Normalnie uzywam produktow Kerastase i czesto przeplacam ze wzgledu na tragiczny stan moich wlosow.

Dostalam 15ml tego szmponu w kalendarzu adewntowym tak wiec dosc spora probka. Dobrze myje, nie obciaza, wlosy po umyciu sa gladkie i latwiej sie rozczesuja....ale... zawsze jakies ale... ten zapach jest wrecz przytlaczajacy.
Jest tak mocny ze prawie dusi. Doslownie myjac nim glowe pod prysznicem czulam jakbym napiskala perfum pod ten prysznic i wydchala je tak ze prawie czulam ich smak w ustach.
To nie dla mnie, nie wierze ze cos co tak agresywnie pachnie moze byc naturalne a wdychanie tych oparow zdrowe.

Uwielbiam

Zapach, konsystencja, działanie są naprawdę wspaniałe! Włosy po użyciu szamponu są bardzo delikatne, gładkie, miękkie i pięknie pachną przez długi czas. Może szampon jest drogi, ale raz na jakiś czas na pewno warto sprawić sobie nim przyjemność :)

Uwielbiam!!

Uzywam od jakis 10 lat, z przerwami. Jest to cudowny, cudowny szampon i zniewalajacym zapachu, ktory zostaje na wlosach na wieki i sprawia ze nie potrzebujemy juz perfum :)
To wlasnie przez zapach kupilam go poraz pierwszy, w Paryzu i jeszcze dlugo , dlugo musialam czekac zanim otworzono 1 sklep w PL.
Ale dosc o zapachu, przejdzmy do wlqsciwosci. Szampon jest przeznaczony do wlosow suchych i zniszconych. I tu osoby ze sklonnosciami do przetluszczania skory glowy moga byc zawiedzine, chyba ze tak jak ja, myja wlosy codzienie :D (a z tym szamponem to sama przyjemnosc)
Mam wlosy bardzo dlugie, zdorwe, naturalnie lsniace i bez wiekszych problemow, choc ze sklonnoscia do przetluszczania. W moim przypadku L'Occitane sprawdzil sie doskonale. Wlosy sa lekkie i nie obciazone silikonem, lsniace i po prostu zdrowe.
I ten zapach!!!! :D Czasami jak wariatka, wacham swoje wlosy w pracy, bo nie moge sie opanowac haha
Polecam!

Kocham go!

Od pewnego czasu stał się moim ulubieńcem. To jeden z najlepszych szamponów do włosów jakie miałam w życiu. Obecnie mam włosy suche i przetłuszczającą się skórę głowy. Mimo tendencji do przetłuszczania moje włosy są suche i zniszczone przez ogrom zabiegów - zwłaszcza prostowania.
Ten szampon leczy wszystko. Nie dość że regeneruje włosy to jeszcze doskonale je oczyszcza.
Oczyszczenie skóry głowy jest i widoczne i mocno odczuwalne. Włosy po nim aż skrzypią ze świeżości. Używając go mam 3 dni spokoju z myciem włosów i przez 3 dni moje włosy są po prostu świeże.
Niestety zauważyłam też, że skóra głowy bardzo przyzwyczaiła się do tego produktu i inne (lżejsze formuły/tańsze/mniej oczyszczające) szampony już się nie sprawdzają tak jak kiedyś.
Samo mycie włosów tym szamponem jest dla mnie rytuałem ponieważ pachnie on wspaniale. Sam zapach utrzymuje się dość długo na włosach.
Nie jest też dobre stosowanie go z odżywkami do włosów innych firm (chyba, że są bezzapachowe lub mało pachną) ponieważ zapachy zaczynają się mieszać i gryźć.
Szampon nie jest tani - kosztuje ok. 89 zł za 300 ml ale jest wydajny i wart swojej ceny.
Ogólnie jest super i polecam go przede wszystkim za zapach i długotrwałą świeżość.

są w nim rzeczy do poprawki

Opakowanie szamponu nie jest do końca praktyczne. Butla lekko twarda pod koniec użytkowania ciężko wydobyć szampon ze środka-nie możemy postawić do góry nogami bo zatyczka na to nie pozwala. Dodatkowo zatyczka ciężko do otworzenia czasem , aż palce bolą.
Konsystencja dość rzadkiego żelu. Zapach absolutnie nie przypadł mi do gustu. W składzie są wymienione olejki z lawendy , paczuli , ylang-ylang i chyba z dzięgla jednak próżno ich szukać w aromacie.
Pachnie ziołowo , ciężko taką typową starą apteką. Sam zapach utrzymuje się na włosach nawet do następnego mycia włosów. Dla mnie to woda. Gdyż zapach mnie odrzuca.
Mimo rzadkiej konsystencji szampon jest bardzo wydajny i świetnie się pieni. Bardzo dobrze oczyszcza włosy z zanieczyszczeń i resztek preparatów do pielęgnacji.
Nie zauważyłam by wywołał łupież , skóra głowy również mnie po nim nie swędzi.
Producent obiecuję regenerację i odbudowę. Ja zauważyłam tylko , że bardzo łatwo rozczesać po nim włosy, wyraźnie je zmiękcza i delikatnie ujarzmia.
Odbudowy czy jakieś zwiększonej regeneracji nie zauważyłam.
No ale nie ma sylikonów w składzie , a ja jestem jednak osobą na której włosy sylikony jednak dobrze działają.
Ciężko mi go polecić gdyż jest drogi a cudów nie czyni.
Chyba że osobą które naprawde przywiązują wielką wagę do jak to najbardziej możliwe naturalnych składów