Cosmetic Skin Solutions, Vitamin C 20% Advanced Formula + (Intensywne serum z witaminą C 20%)

20% kwas L-askorbinowy - witamina C: silny antyoksydant niezbędny do produkcji białek podporowych skóry - kolagenu i elastyny. Wpływa na zwiększenie gęstości skóry. Inhibitor tyrozynazy, rozjaśnia i zapobiega powstawaniu przebarwień. Witamina C uszczelnia naczynia krwionośne oraz wykazuje działanie przeciwzapalne.
0.5 % kwas ferulowy - rewolucyjny antyoksydant. Absorbuje promieniowanie UV, działa przeciwzapalnie oraz wzmacnia działanie witaminy C.
Kwas hialuronowy - silnie nawilża i wygładza naskórek. Został doceniony w iniekcyjnej medycynie estetycznej oraz w produktach dermokosmetycznych dzięki swojej bio-przyswajalności. Znakomicie tolerowany przez skóry wrażliwe, suche oraz skłonne do powstawania niedoskonałości.
Witamina B5 - silnie nawilża, przyspiesza regenerację naskórka, koi i łagodzi podrażnienia.
Witamina C 20% to synergicznie działające serum z kwasem L-askorbinowym i kwasem ferulowym. Program antyoksydacyjny stworzony, aby chronić przed czynnikami środowiskowymi i niwelować widoczne efekty fotostarzenia się skóry, takie jak drobne i głębokie zmarszczki, przebarwienia, nierówny koloryt i rozszerzone naczynka.

Dobre

Produktu używam od stycznia, a do dzisiaj ciężko mi coś powiedzieć i się zdecydować-LUBIĘ czy NIE LUBIĘ.
Jestem zachwycona FERULICIEM z CSS. Jak dla mnie jest to najlepsze serum z wit C i do tego kilkakrotnie tańsze od SC, którego wcześniej używałam.

To serum kupiłam, z myślą by tak ciągle na tym Ferulicu nie jechać.
Z początku czułam tego kopa 20%, były dni, że mimo, że znoszę wiele miałam myśli, czy dam radę to używać, zwłaszcza codziennie, standardowo jak witaminę C.
Jednak po krótkim czasie przyzwyczaiłam się.

Nie sądzę, ze będzie to mój stały produkt. Ferulic jest zdecydowanie lepszy, ma lepszy skład a jeśli miałabym ochotę na tego typu serum to zamiast ściągać je z USA (na orginalnej stronie CSS mimo sporego obecnie kursu i tak jest taniej niz w polskich sklepach, a paczka dochodzi w przeciągu tygodnia)to chyba bym po prostu kupiła Flavo C.

I to serum tak mi się kojarzy, mimo dużego stężenia to kojarzy mi się dokłądnie z Flavo C.
Przy użytkowaniu pod krem, spf, podkład itp jest ok. Sprawdza się jako serum pod makijaż i raczej go nie rujnuje. Nie jest to zbyt upierdliwe serum, nieźle nawilża.

Obecnie coś mi nie służy w pielęgnacji i szukam winowajcy a jest dużo nowości i gdy odstawiam to serum skóra ewidentnie traci ale myślę, że traci z powodu braku serum z anty,a nie konkretnie z powodu tego serum.

To serum mimo odpowiedniego przechowywaniu jest pierwszym serum z wit C którevmi się skawaliło do postaci takich białych płatków, jeszcze tak nie miałam.

Reasumując:
Jest to przyzwoite serum z wit C. Teoretycznie z najlepszym składem jaki może być, za przyzwoite pieniądze, na pewno jest warte uwagi i lepsze od niejednego serum z Sephory czy Douglasa jednak nie przekonało mnie na tylu, by kupować regularnie, ale to przez moje uwielbienie dla jego brata Ferulica.

Ilość zużytych opakowań: Jedno