Chanel, Sublimage, Le Fluide (Przeciwzmarszczkowy fluid do twarzy na dzień)

Chanel, Sublimage, Le Fluide (Przeciwzmarszczkowy fluid do twarzy na dzień)

Cena 1 100,00 zł

Lekki fluid przeciwzmarszczkowy z ekskluzywnej serii Sublimage. Dla skóry mieszanej i normalnej - intensywnie ożywia i rewitalizuje skórę, zapobiegając jej przedwczesnemu starzeniu się.

- wzbogacony w olejki z kamelii, kanolii i jojoby,
- intensywnie wygładza, odżywia, pielęgnuje,
- delikatna, płynna konsystencja szybko się wchłania,
- delikatnie perfumowany aromatem kwiatów lipy i cyklamenu,
- skóra staje się gładka, elastyczna, promienna, odzyskuje młodzieńczy wygląd.

Struktura
lekkie
na dzień
z pompką
emulsja
50 – 100ml

bubel stulecia

Dałabym rekę, że już go zgłaszałam i nawet oceniłam, ale zniknął, więc się powtórzę ;)
Zacznę wyjątkowo od cytatu, potem będzie moja opinia, zgodna z cytatem ;)
"Can anyone spell the word sucker? Well, it seems Chanel can, or they wouldn’t be selling this poorly formulated serum for such an absurd amount of money" To Paula Begoun, dla ścisłości.
Fluid kupiłam za ciężkie pieniądze, oczywiście nie takie, jak cena regularna, ale sporo. I były to - co rzadko mówię, jak rzadko tak nisko oceniam kosmetyk - pieniądze wyrzucone w błoto. Frajerka ;) Zużyłam do końca z czystego skąpstwa, z niechęcia, w towarzystwie innych kosmetyków.
Zalety fluidu? Dwie - względne. Ma ładny, intensywny zapach, co może odpowiadać memu nosowi, ale już nie skórze. Ma wygodne, higieniczne opakowanie, ale co z tego, skoro związki aktywne występują tu po zapachu i konserwantach, a dużo dalej, niż alkohol...? Regeneracja...? Dobry dowcip. Co tu niby może regenerować...? Alkohol na 3 pozycji składu...?
Fluid jest płynny, dość rzadki, intensywnie pachnący. Dobrze się rozsmarowuje, szybko wchłania. Nie nabłyszcza, nie natłuszcza, NIE NAWILŻA ani trochę. Wchłania się błyskawicznie, do matu i suchej skóry, która po kwadransie woła o jeszcze. Dokładałam porcję. Kolejne 10 minut...i susza. Nawet makijaż się na tym nie chciał trzymać, musiałam najpierw nakładać bogate serum, potem Sublimage...a za jakiś czas normalny krem.
O ile kremy z tej serii, które również testowałam - były drogie, ale miłe w użyciu ( co nie znaczy, ze jakoś wybitnie przysłużyły się mojej skórze) - o tyle fluid był drogi i kompletnie bezużyteczny, jeśli nie szkodliwy, bo wręcz przesuszał skórę.
W sumie to była moja najwieksza kosmetyczna wtopa...przynajmniej najdroższa :D Serdecznie nie polecam!