Organique, Sugar Whip Peeling Fruit Coctail (Cukrowa pianka peelingująca do ciała `Owocowy koktajl`)

Łagodna, pachnąca orzeźwiającą herbatą pianka do mycia ciała. Cukier delikatnie oczyszcza, peelinguje i wygładza, a gliceryna roślinna zmiękcza i nawilża skórę. Lekka, puszysta formuła i apetyczne aromaty działają na zmysły oraz uprzyjemniają kąpiel, zarówno w wannie, jak i pod prysznicem.

nawilżający, oczyszczający
zapachowa
w słoiku
100 – 250ml

Średnia

Niestety produkt nie oferuje nic poza ładnym zapachem. Ciekawa tekstura jest miła odmiennością, ale ciężko określić, czy pianka peelinguje czy myje. Cukier rozpuszcza się bardzo szybko. Produkt szybko się zużywa.

Ni to myje, ni to peelinguje

Cukrową piankę od Organique dostałam w jednym z boksów kosmetycznym już jakieś 2 lata temu, tyle czasu czekała w zapasach na swoją kolej. Wcześniej nawet nie miałam pojęcia, że takie cuda produkują, bo teraz to już inne marki wprowadziły swoje wersje do oferty.

Od peelingów wymagam mocnego zdzierania, bo nie po to macham tymi rękoma, żeby potem nie czuć tego na skórze. Ponadto nogi od lat depiluję woskiem i porządny peeling, to rzecz obowiązkowa, żeby nie męczyć się z wrastającymi włoskami.

Tutaj otrzymujemy peeling w postaci gęstej pasty o kolorze rozbielonego różu z masą cukrowych kryształków o raczej drobnej ziarnistości. Zapach, to faktycznie owocowy koktajl. Może nie bardzo naturalny, ale całkiem fajny, słodko-kwaskowaty z egzotycznym akcentem.

Producent zaleca użyć pianki na suchą skórę i tu się zaczynają schody. Peeling przez swoją konsystencję jest strasznie tępy i na skórze nie ma żadnego poślizgu, przez co zamiast masować i złuszczać, to molestujemy tą biedną skórę aż do zaczerwienienia. Ale nie tego porządanego przy peelingowaniu, tylko nieprzyjemnego i bolącego, jakby nas ktoś mocno ścisnął. Ponadto cukier nie chce się trzymać takiej suchej skóry.
Po zwilżeniu ciała automatycznie zaczyna się tworzyć delikatna i aksamitna pianka.
Tyle dobrze, że po skończonym zabiegu faktycznie czuć wygładzenie. Pianka nie daje żadnego nawilżenia ani nie pozostawia filmu, więc koniecznym jest użycie balsamu/masła.

Z racji tego nieprzyjemnego tarcia postanowiłam nałożyć kosmetyk na już wilgotną skórę, ale to już wcale nie zdało egzaminu, bo cukier w jednej sekundzie rozpuścił się i wytworzyła się piana o zerowym działaniu złuszczającym.

Skład krótki, ale słaby, jak na markę Organique.
Produkt nie podrażnia i nie uczula.

Mam mieszane uczucia względem tego cudaka, bo niby to coś nowego, ciekawego, fajnie wyglądającego i pachnącego, ale z drugiej strony jego działanie kompletnie mnie nie przekonuje.
Nie podoba mi się to tępe uczucie podczas peelingu. Poza tym ja peelingi wolę używać już na czystą skórę, żeby nie wcierać brudu i potu, więc w tym przypadku musiałabym się umyć, wytrzeć, wypeelingować, spłukać kosmetyk i znowu wytrzeć. Nieee, za dużo babraniny.
A jako kosmetyk myjący nakładany na mokre ciało nie daje mi takiego pełnego uczucia czystości.

Pianka została umieszczona w lekkim i plastikowym słoiczku z nakrętką stylizowaną na metalową. Całość wygląda ładnie i estetycznie, przyciąga wzrok.
Ja mam wersję w mniejszym opakowaniu i jej cena nie wydaje się duża. Aczkolwiek czy warto za taki gadżet... To już indywidualna sprawa.
Dostępność raczej słaba, bo ja musiałabym zamawiać w sklepie internetowym marki.

Pudrowo rozowa chmurka przyjemnosci

Pianka ukryta jest w porecznym sloiku. Szata graficzna przedstawia smakowite owoce. Zdecydownie przykuwa uwage ,nawiazuje do letniej pory.
Pieknie pachnie,owocowo.
Produkt ma lekka, puszysta formule. Drobinki cukru sa delikatne(nie podrazniaja skory), sa lekko wyczuwalne (NIE dla fanek mocnych zdzierakow).
Pianka wygladza i zmiekcza skore. Nie pozostawia tlustego filmu na skorze.
Cialo jest nawilzone ,miekkie w dotyku ,wypielegnowane.
Ja jestem jak najbardziej na tak.
Mysle, ze to fajna opcja na lato, nie podrazni opalonej skory ale fajnie ja wygladzi.
Dostepne sa rowniez 2 inne wersje (niebieska i zolta). Bez watpienia je kupie ,a Ty ?

Świetny

Dostałam go w prezencie imieninowym. Od razu pokochałam go za piękny różowy, pastelowy kolor i słodki, owocowy zapach. Przyjemnie rozprowadza się po ciele, ma konsystencję pianki. Bardzo dobrze peelinguje skórę, a przy tym nie jest jakoś strasznie mocny, co dla mnie jest zdecydowanie plusem!

Dokonała na lato i nie tylko

Bardzo przyjemny produkt dwa w jednym- pianka myjąca i delikatny peeling. Doskonale myje, dobrze oczyszcza ale w delikatny sposób dla skóry. Przepięknie pachnie każdy z tych trzech kompozycji zapachowych, który aż zachęca do stosowania produktu. Dla mnie jest to idealny produkt na lato kiedy nie używam typowego peelingu do całego ciała zważywszy na słońce i opaleniznę, gdyż delikatnie złuszcza i oczyszcza skórę całego ciała jednak nie "ściągając jej" całkowicie. Produkt bardzo orzeźwiający podczas upałów skórę. Wygodny w aplikacji, lekkie opakowanie, idealne na podróże, mieści się wszędzie. Wydajność jest tutaj pojęciem mocno indywidualnym gdyż zależy od ilości nakładanego produktu według potrzeb i częstości jego używania. Nie mam żadnych zastrzeżeń- kupię z przyjemnością jeszcze nie raz ;)

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania 100ml

Może być ;)

Przyjemny, ma całkiem ładny zapach (chociaż nieco sztuczny, a chyba i tak najmniej chemiczny z całej serii peelingów piankowych...), ciekawą konsystencję pianki, zawsze to jakas odmiana ;), jego własciwosci peelingujace oceniam jako przecietne, peeling dorbze sie pieni, ale nie nawilza skóry.

Uzywalam go na zmiane z peelingiem malinowym TBC - w tym starciu wypadał o niebo lepiej.... ;) Mimo wszystko nie jest to peeling marzen. Osobiscie preferuje peelingi cukrówe, ten jest ok, ale nie powala. Na pewno zaleta (jak na organique) jest cena, z drugiej strony jego skład pozostawia wiele do zyczenia....

Ot taki przecietniaczek, uzywalam juz gorszych i lepszych peelingow. Moze jeszcze kiedys go kupie... ;)

Delikatny peeling bez okropnej, tłustej warstwy

Jest to bardzo ciekawy peeling, inny niż te, których używałam dotychczas.

Plusy/neutralne:

- piankowa konsystencja, coś jak ciepłe lody, sucha i puszysta

- przyjemny zapach

- różowy kolor

- wygodne opakowanie w formie słoiczka, można wygrzebać prdukt do końca

- słoiczek jest plastikowy, w razie ucieczki z mokrych rąk nie stłucze się

- peeling rozsmarowany na mokrej skórze zmienia się w biały, bardzo lekko pieniący się krem

- drobinki cukru rozpuszczają się całkowicie nie drapiąc przy tym za mocno, czyli peeling nie jest agresywny, choć czuć że przyjemnie ściera

- ładnie się spłukuje, nie jest lepki

- mega plus: nie zostawia tłustej, okropnej warstwy na skórze, to nie jest peeling w stylu - cukier w roztopionej świecy :P

- pianka nie podrażnia, nie uczula, nie czyni krzywdy skórze, nie przesusza jej

- pianka jest dostępna w dwóch wariantach:
100ml za 19,90
200 ml za 34,90

Minusy:

- wysoka cena

- dostępność: stoiska Organique lub Internet.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc
Ilość zużytych opakowań: zaczęte pierwsze