Algenist, Complete Eye Renewal Balm (Kompleksowy regenerujący balsam pod oczy przeciwzmarszczkowy)

Formuła Kompleksowego regenerującego balsamu pod oczy zawiera kwas alguronowy, rewolucyjny ekstrakt z mikroalg, która redukuje oznaki starzenia i zmęczenia, zmniejsza obrzęki i cienie pod oczami ujędrniając skórę i przyspieszając odnowę komórkową w tej wrażliwej strefie. Bogata i lekka konsystencja szybko się wchłania, skóra jest odżywiona i odzyskuje sprężystość i naturalny blask. Balsam może być stosowany na powieki; jest idealną bazą pod cień do powiek lub pod korektor.

Troszkę za lekki

Kupiłam krem w małym 7 ml (za ok. 15-20 zł) opakowaniu w przeznaczeniu na wyjazdy, ale ostatecznie postanowiłam się z nim zmierzyć w codzienności.

Plusy:
- wygodny słoiczek
- konsystencja jak masełko, ale taka przyjemna (nietoporna), właściwie to taka balsamowa
- szybko się wchłania
- bardzo wydajny, starcza na długo, wystarczy niewiele kremu
- nadaje się pod makijaż
- nawilża i odżywia skórę, ale chyba troszkę za słabo dla mojej skóry pod oczami
- brak podrażnienia
- brak wstrętu na światło

Minusy:
- dla mnie trochę za lekki mimo wszystko (na lato super, na jesień i zimę za słaby, ewentualnie dla młodszych cer)

Odżywczy, dobry pod makijaż

Krem bogaty, wystarczy naprawdę mała porcja. Skóra jest odżywiona, miękka, gładka. Krem szybko się wchłania co pozwala szybko przejść do robienia makijażu. Jestem zadowolona z zakupu. (Kupiony w Sephora w USA)