Coslys, Lotion Tonique Matifiante [Facial Mattifying Toner] (Tonik matujący do cery tłustej i mieszanej)

Tonik matujący działa regulująco i matuje cerę. Jest doskonały do stosowania po uprzednim oczyszczeniu skóry lub w ciągu dnia do odświeżenia. Zamyka pory i oczyszcza skórę dzięki kombinacji pięciu wyselekcjonowanych składników roślinnych.

Składniki aktywne:
- Mirra - działa ściągająco i kojąco

98.8 % składników jest pochodzenia naturalnego
15.8 % składników pochodzi z rolnictwa ekologicznego

Uwielbiam go

Mam cerę mieszaną tłustą w strefie T suchą, naczynkową na policzkach. Tonik ma ładny ziołowy zapach i jasną słomkową barwę. Przez pierwsze kilka dni tuż po użyciu czułam mrowienie na twarzynie. Pozostawia skórę ściągniętą ale nie suchą. Widać, że skóra jest dokładnie oczyszczona, odświeżona i delikatnie zmatowiona. Regularne stosowanie pozwala zauważyć, że pory są mniej widoczne. Tonik oczywiście też spełnia najważniejszą rolę czyli przywraca naturalny odczyn pH Najczęściej używam go rano i przed makijaż. Dzięki niemu skóra nie wyświeca się tak szybko. Tonik ma fajny skład jedyne co może odstraszać to dość wysoka cena warto upolować go na fajnej promocji.

To nie tonik a płyn miceralny

Toniku używam głównie rano lub w ciągu dnia po użyciu na przykład maseczek glinkowych. Wieczorem wolę toniki z kwasami.
Niespodzianek jako takich nie mam ale można też ten tonik stosować na ewentualne brzydale na naszej skórze dzięki czemu szybciej pójdą w siną dal.
Ten tonik to taki hydrolat oczarowy z doborczynną "wkładką" w postaci ekstraktów o olejków eterycznych, gliceryny oraz "oczyszczaczy" .Jeśli lubicie oczar to jest produkt dla Was .

Plusy:

wydajność
skład
nie spina skóry
dobrze oczyszcza
matuje
nie wysusza
pachnie ładnie ziołowo
dobrze oczyszcza i domyka pory
odświeża szczególnie wyjęty z lodówki
koi i goi ewentualne małe ranki
może być stosowany punktowy o niespodzianki
zwęża pory ale trzeba go trzymać w lodówce ( ja przelałam małą część do buteleczki z atomizerem i trzymam w lodówce rano po przebudzeniu robię taki zimny prysznic skórze - pory się obkurczają szkoda tylko że efekt nie jest na stałe tylko trzeba psykać co rano:))
zawiera capryl i decyl glucoside które dodatkowo oczyszczają (mjaą działanie delikatnie myjące) naszą skórę z resztek makijażu
i tonik w moim odczuciu działa jak płyn miceralny nawet czasem zostawia taki lekko mydlasty osad na płatku kosmetycznym
ładna buteleczka cieszy oko w łazience

Minusy:

cena mogła by być mniejsza
alkohol w składzie ( nie czuć go w ogóle podczas aplikacji)
zapach ziołowy lekko chemiczny ale da się wytrzymać bo jest naprawdę delikatny

Odejmuje punkty za cenę i alkohol

Ilość zużytych opakowań: 1 duże