Wellness & Beauty, Meersalz - Öl Peeling mit nativem Olivenöl & Grünem Tee (Peeling do ciała `Oliwa z oliwek i zielona herbata`)

Poczuj się ożywiona ekstraktem z oliwy z oliwek i zielonej herbaty. Niewielkie drobinki peelingujące z naturalnej soli morskiej usuwają łagodnie i gruntownie martwy naskórek i pobudzają mikrocyrkulację skóry. Skóra staje się miękka i jedwabista w dotyku.

Nie potrzeba używać balsamu, mleczka po peelingu :)

Fajny, tak jak w tytule powyżej, nie trzeba się dodatkowo nawilżać po jego użyciu. Ba nawet na drugi dzień nic nie trzeba używać, taka fajna wersja dla leniuszków ;) Efekt jest mega, bardzo mi odpowiada efekt po użyciu. Przeszkadza zapach (no chyba że już go zmienili) i opakowanie zardzewiało, zresztą nie wygodnie się otwierało. Ale myślę że warto i chyba to będzie mój stały punkt: peelin pod prysznic. Mi się fajnie sprawdził i polecam.
PS/ solny, może szczypać

Mieszane uczucia

Nie ukrywam, ze ileś tam razy patrzyłam na ten peeling, ponieważ bardzo podobają mi się słoiczki z taką wekową nakrętka. Zawsze było coś innego, ciekawszego, wiec dopiero ostatnio rzuciłam się. Promocja, warto spróbować, a ta zielona wersja akurat najbardziej pasowała mi na lato, taka rześka, orzeźwiająca. Opakowanie jednocześnie jest plusem jak i minusem. Wyglada ladnie, ale przy mokrych rękach czasem trudno otworzyć. Ze względów estetycznych zachowam sobie to opakowanie, akurat na jakiś krem, może się nada. Sam peeling, no cóż, zapach średni, spodziewałam się czegoś lepszego, ale za to działanie naprawdę niezłe. Konsystencja dobra, nie za gęsta, nie za rzadka. Drobinki niezbyt duże, ale ścierają skore. Nie wysusza, a nawet trochę nawilża. Jedyne co mi się nie podobało, zostawia jakaś specyficzna, tępą warstwę na skórze. Później się przyzwyczaiłam, ale na początku nie czułam się z tym najlepiej. Oprócz tego nie jest zbyt wydajny. Raczej nie wrócę do niego, ale chce spróbować inne wersje zapachowe tego produktu :)

przeciętny

Kupiłam go z polecenia mojej siostry i trochę żałuję, że zdradziłam swojego ulubieńca.
PLUSY
- fajne opakowanie
- skóra po nim jest już ładnie nawilżona
- mocno zdziera co dla mnie jest dużym plusem
- ma fajny skład
MINUSY
- nie mogę znieść tego zapachu
- jest to naprawdę mało wydajny produkt

Lepszy niż inne ale nie najlepszy

W porównaniu do innych peelingów, które można znaleźć w rossmannie, to na pewno opcja do polecenia. Gruboziarnisty, dobrze rozprowadza się po skórze, aczkolwiek musiałam nabrać na dłonie większą ilość, żeby poczuć efekt. Skóra po jego użyciu jest miękka, przyjemna w dotyku. Zapach bardzo naturalny. Opakowanie bardzo przyjemne, po zużyciu kosmetyku na pewno każda dziewczyna wymyśli dla niego zastosowanie :)

Ulubiony z całej serii

Peelingi wykonuję kilka razy w tygodniu, więc idą mi ich duże ilości. Czasem jeszcze trochę podbierze mój chłopak i zaraz widać dno, więc trzeba kupić następny i następny.

I tak trafiłam na cztery peelingi z Rossmanowskiego Wellness & Beauty. Wszystkie przypadły mi do gustu, lecz najbardziej zielony pod względem zapachu.
Jest to peeling solny, gruboziarnisty, mocny zdzierak. Wszelkie skaleczenia na ciele spowodują zatem szczypanie powodowane przez sól i trzeba o tym pamiętać.

Peeling spełnia swoją funkcję, dodatkowo również za sprawą soli pomagając w redukcji wody z tkanek (cellulit wodny?). Skóra po użyciu jest lekko zaczerwieniona, ale też mocno nawilżona. Mimo dokładnego opłukania peeling pozostawia na ciele warstwę z olejku, ciało jest świetnie nawilżone.

Lubię go za orzeźwiający zapach, ładne opakowanie, naturalny skład, nawilżenie, mocne zdzieranie i cenę.

Niestety z wydajnością trochę gorzej, opakowania starcza mi na 5-6 użyć.

W podróż też go nie zabierzecie, bo lubi się wylewać z tego uroczego opakowania ;)

Mocny zawodnik

Używałam wszystkich trzech wersji zapachowych. Ta jest ulubiona. Właśnie skończyłam czwarte opakowanie.
Mogę napisać recenzję. Jest to mocny peeling nie żaden pseudo żel pilingujący którymi jest zalany rynek kosmetyczny.
Tym można zrobić sobie krzywdę. Jeśli ktoś ma rany, strupy na ciele to zdecydowanie odradzam. Ja osobiście lubię mocne zdzieraki, przy okazji mam peeling dłoni.
Ciało idealnie wygładzone, kolana i łokcie też. Po spłukaniu pozostawia nawilzającą warstwę olejową. Przyjemny orzeźwiający zapach. Depilację np. pach wykonuje po spłukaniu. Co do opakowania, zawsze otwieram suchymi dłońmi i nie sprawia mi problemów. Twardy plastik wielokrotnego użytku. Może mieć inne zastosowanie. W niemieckim rossmannie kosztuje około 5€.
Kosmetyki tej marki podrożały ale też cieszą się dużym zainteresowaniem. W czasie promocji ciężko je spotkać.
Mam dość daleko do Rossmanna i zdecydowanie częściej bywam w dm.
Z tego też powodu będę szukać zamiennika. Ale też nadal będę kupować ten, jest to jeden z lepszych peelingów solnych na rynku kosmetycznym.

Może być..

Początkowe użycia tego peelingu strasznie mnie rozczarowały. Mocne tarcie? Jakie tarcie? Z kolejnymi użyciami zauważyłam, że jak się stosuje go na tylko delikatnie zwilżoną skórę lub suchą i używa naprawdę dużej ilości produktu to faktycznie trze dobrze. No tylko wtedy peeling okazuje się nie tak wydajny, jak wydawało się na początku. Plus za dobre nawilżenie po zabiegu.

Swietny peeling

Bardzo dobry peeling w przyjaznej cenie. Mocne złuszczanie, fajny zapach, dobry sklad, dwu-fazowa konsystencja i efekt nawilżenia/natłuszczenia po uzyciu, ktory osobiście uwielbiam. Nie jestem fanka takich słoiczków, ale tu wybaczam ;) Wszystkie wersje moim zdaniem godne polecenia.

uwielbiam

Miałam wersję z mango i kokosem i nie byłabym sobą gdybym nie kontynuowała przygody z produktem, który świetnie się u mnie sprawdził ale tym razem wybrałam zielonego glutka :)

+ opakowanie jest świetnie, na pewno je spożytkuje :)
+ bardzo ładny świeży zapach
+ doskonale złuszcza martwy naskórek, oczyszcza i zostawia skórę gładką i nawilżoną
+ poprawia krążenie
+ niska cena za rozsądną pojemność plus niczego sobie słoiczek :D 13 zł za 300 ml :)
+ skład

Ostry

Porządny zdzierak, jest tak ostry, że czasami obawiam się o swoją dłoń, ale dla mnie to na plus. Poradzi sobie nawet tam, gdzie skóra jest najtwardsza. Zawsze miałam problem z regularnością używania peelingu, ale z tym cudem to mi po prostu sprawia przyjemność. Nie mam jednak potrzeby korzystać z niego za często, bo robi dobrą robotę. Skóra jest miękka, przyjemna w dotyku, wygładzona. Pachnie bardzo naturalnie, rześko i jeszcze długo utrzymuje się w łazience. Z początku miałam trudności z otwieraniem, ale uważam, że to porządne opakowanie i może się przydać po zużyciu kosmetyku.

Soliny zdzierak

Cukrowy peeling,bardzo mocno ściera martwy naskórek,gładziutka skóra,nie podrażnia,zapach bardzo intensywny mocno cytrusowy i trochę kwaśny.
Opakowanie bardzo ciekawe,a także później przydatne.
Cena ok.14 zł
Mały minus,że się trochę sypie po prysznicu,ma on konsystencje jakbyśmy mieli cukier z wodą wymieszany w ręku,ale na szczęście łatwo spływa z prysznica do odlewu.

Super!

Peeling otrzymujemy w ślicznym, solidnym, plastikowym słoiczku, mi kojarzącym się wyłącznie z przetworami. :D Niewygodnie się go otwiera, szczególnie mokrymi dłońmi. Niedawno też zauważyłam, że znajdująca się gumka pomiędzy zamknięciem, a słoiczkiem nie trzyma się na swoim miejscu, więc trzeba ją poprawiać, aby móc zamknąć opakowanie. Mimo tych wad cieszę się, że peeling znajduje się w słoiczku, gdyż nie ma problemu z nabieraniem produktu na dłoń oraz dużą zaletą jest to, że wykorzystamy go do końca.

Można by powiedzieć, że peeling jest dwufazowy. Na samym dole znajduje się sól morska, z kolei na samej górze mamy warstwę oleju z oliwek. Ważne jest to, aby przed użyciem wymieszać dłonią obie te warstwy, aby nie peelingować ciała samą oliwą bądź samą solą.

Produkt pachnie przepięknie. Wyczuwam trochę zielonej herbaty, trochę oliwy z oliwek, ale zdecydowanie bardziej to pierwsze. Zapach jest naturalny, bardzo rześki i mnie się bardzo podoba. Jest wyczuwalny nawet godzinę po aplikacji (pod warunkiem, że nikt później nie korzystał z wanny).
Dzięki temu, że w produkcie znajdziemy dużą ilość malutkich drobinek soli, które wolno się rozpuszczają, peeling jest wydajny. Jak wspominałam we wstępie, jest to pierwszy peeling solny, jaki kiedykolwiek używałam i teraz już doskonale wiem, co znaczy sformułowanie mocny zdzierak. Za pierwszym razem skóra mnie aż piekła, gdyż nie była przyzwyczajona do takiej mocy zdzierania, ale po pewnym czasie stosowania ciało bardzo się polubiło z tym produktem i z jego siłą. Peeling świetnie usuwa martwy naskórek, a dzięki zawartości oliwy z oliwek, pozostawia lekki tłusty film na skórze, który jest przyjemny (w odróżnieniu od tego filmu, który pozostawia parafina). Osoby, które nie mają problemu z nawilżeniem ciała, spokojnie nie muszą stosować produktów nawilżających, ja jednak lubię się balsamować. Chociaż w przypadku, kiedy mocno się śpieszymy, brak aplikacji nawilżacza nie powinien spowodować nieprzyjemności - no chyba, że ma się suchą skórę;)
Podsumowując, peeling polecam każdemu, kto lubi mocne zdzieranie. Ładnie pachnie, jest tani (zaledwie 13,99 zł za 300 gram, a przecież czasem są promocje), dostępny wyłącznie w Rossmannie. Świetnie usuwa martwy naskórek, pobudza mikrokrążenie, a skóra jest wygładzona i miękka w dotyku. Dodatkowo, dzięki zawartości oliwy z oliwek, lekko nawilża. Peeling jest bardzo fajny, ale trzeba przy nim uważać, szczególnie, kiedy ma się skaleczoną skórę - może powodować podrażnienie i pieczenie.
Chociaż jest to fajny produkt, nie spisze się u osób mających wrażliwą skórę - peelingi solne są dla takich osób zdecydowanie zbyt mocne. Jednak dla pozostałych osób - gorąco polecam!
Ja sama chętnie kupię kolejny produkt do zdzierania skóry tejże firmy, ale zdecyduje się na inny wariant zapachowy - do wyboru mamy olejek mango i kokosa oraz masło shea i olejek migdałowy. A co do kwestii, czy wolę peelingi cukrowe czy solne - zdecydowanie cukrowe. Chociaż myślę, że raz na jakiś czas będę je zdradzała z tymi solnymi, tym bardziej, że z tym zielonym cudakiem się polubiłam ;)