Savon du Midi, Mydło peelingujące z drobinkami roślin `Dzika róża`

Savon du Midi, Mydło peelingujące z drobinkami roślin `Dzika róża`

Roślinne, pielęgnujące i nawilżające mydełko z masłem shea, które dzięki zawartości rozdrobnionych części roślin delikatnie peelinguje. Posiada różany zapach.

Najlepsze różane mydło naturalne, jakie miałam

Zdecydowanie polecam ten produkt, zwłaszcza miłośniczkom róży i jej zapachu. Mydło jest naturalne i pachnie prawdziwym kwiatem, zapach jest naprawdę przepiękny i wyraźnie go czuć, nie jest to tylko namiastka róży, jakie spotyka sie w wielu mydłach. To jest wreszcie coś z natury, co jednakże bardzo dobrze pachnie, ale to nie koniec zalet.

Jestem wielką zwolenniczką mydeł marsylskich. Moją ulubioną manufakturą jest Le Chatelard, jednakże zaraz po niej stawiam na kwadratowe wersje Savon Du Midi, zwłaszcza powyższe Eglantine. Dlatego kwadratowe, że te prostokątne właśnie w ogóle nie pachną pomimo tylu wprowadzonych wersji zapachowych. Polecam mierzyć więc zdecydowanie w serię kwadratowych.

Dlaczego marsylskie? Ano dlatego, że są bardzo łagodne dla skóry, nawet jeśli czasem trafimy w nie do końca naturalne, czy perfumowane intensywnie i sztucznie, to nigdy nie zdażyło się im uczulić. To wyjątkowe mydła o bardzo ciekawym zachowaniu, specyficznym pienieniu. Nie wysuszają, nie podrażniają i do tego są bardzo wydajne, a Savon Du Midi mogę zaliczyć do tych bardziej utwardzonych i ciężkich, jak kamień, są wydajne pomimo zatopionych ciał stałych, jakimi są akurat w przypadku Eglantine suszone płatki róży. Używamy ich całą rodziną, także mój syn z alergiczną skórą toleruje jedynie mydła marsylskie i ich pochodne. Szczerze nie lubimy tak chwalonych mydeł syryjskich, alep, ani savon noir, są zbyt mocne, a olej laurowy potrafi uczulić, z kolei inne mydła np te na bazie oleju kokosowego wg mnie nigdy nie są odpowiednio przetłuszczone, ani dojrzałe, żeby przestały wysuszać, w dodatku kończą się w tempie zatrważającym, po prostu kilka użyć na dłonie, kilka do twarzy, ze 2 razy na ciało i... po mydle. Znikają błyskawicznie.

Marsylskie mydło to zupełnie inna historia, doskonale oczyszczają, pomagają przy trądziku nie wpływając jednocześnie na obniżenie stanu nawilżenia skóry, mają właściwość lekko tonizującą. Nadają się wyśmienicie także do higieny intymnej.

Używam tego produktu od: na przełomie 3 lat
Ilość zużytych opakowań: zużyłam 2 kostki w tej wersji, jedna starcza na ok. 2 miesięce przy użytkowaniu przez jedną osobę.