Figs & Rouge, Pure & Natural Coco - Rose Hand Cream (Naturalny krem do rąk kokosowo - różany)

Naturalny krem do rąk o wyjątkowej, nietłustej i lekkiej konsystencji, dzięki której błyskawicznie się wchłania. Skoncentrowana formuła z masłem kakaowym i naturalnymi antyoksydantami wygładza dłonie, zmiękcza skórki i odżywia paznokcie, działa przeciwstarzeniowo. Pachnie różami.

Bardzo lekki i całkowicie się wchłaniający krem o rozczarowującym zapachu.

To moja trzecia rzecz od Figs & Rouge i przyznam, że nie rozumiem popularności ich kosmetyków. Nie stoi za nią jakość produktów, może raczej cała ta retro otoczka, naturalny status kosmetyków.

Z kremem Coco Rose sprawy mają się tak:

OPKOWANIE: Tubka. Z miękkiego tworzywa, z zielonym plastikowym korkiem. Wzór na tubce mi osobiście nie przeszkadza (białe flamingi na różowym tle) choć uważam, że balsamy do ust w puszkach były bardziej udane (puszki są naprawdę urocze, po wykorzystaniu balsamów zostawiłam je sobie). Tubka jest dość duża bo krem liczy sobie 80 ml.

ZAPACH: Niemalże identyczny jak w przypadku balsamu Rambling Rose (to ten w różowej puszce). A więc raczej nie różany. Krem zwący się Coco Rose pachnie geranium. Zapach jest bardzo delikatny i szybko wietrzeje.

KONSYSTENCJA: Rzadka. Wyciekająca z tubki. Półpłynna. Ja bym powiedziała, że to taka lekka emulsja. Po nałożeniu trochę się ślizga ale ostatecznie - po kilku minutach - wchłania się w 100%. Ile by tego kremu na siebie nie nałożyć to i tak się wchłonie.

DZIAŁANIE: Figs & Rouge bardzo przypomina mi stosowany przeze mnie ubiegłego roku peoniowy krem LOccitane.
1. Jest bardzo lekki. Jak juz pisałam: można nałożyć i ze trzy porcje a krem i tak się wchłonie. Jeżeli ktoś preferuje pielęgnacje dłoni bez uczucia tłustości i lepkości będzie zadowolony. Krem nie zostawia po sobie śladu. Na dzień jest bardzo praktycznym rozwiązaniem.
2. Problematycznej skórze dłoni raczej nie pomoże. Nie sprawdził się przy chłodniejszej pogodzie. Niestety nie radzi sobie też z przesuszeniem skóry spowodowanym pracami domowymi. Generalnie: nadaje się do bezproblematycznych rąk w celach zapobiegawczych, ewentualnie dla zniwelowania lekkiego przesuszenia.
3. Przez okres wiosenny i letni stosowałam go głównie w pracy (moim stanowiskiem pracy jest biurko wraz ze standardowym jego wyposażeniem). W Figs & Rouge podobało mi się jego szybkie wchłanianie, nie lubię stukać w klawiaturę tłustymi od kremu palcami itd.
4. Nie regeneruje i nie odżywia. Nie zmiękcza.

Zgodnie z opisem posiada lekką i nietłustą konsystencję, szybko się wchłania. Z zadowoleniem odnotowałam obecność i wysoką pozycję masła kakaowego (uznałam, że co jak co, ale masło kakaowe zagwarantuje skórze dłoni odpowiednie odżywienie). Hmm... krem jest jednak trochę za mało odżywczy. No i jeszcze jedno rozczarowanie: ma zupełnie nieadekwatny do nazwy zapach.

Używam tego produktu od: marca 2014.
Ilość zużytych opakowań: 1.