Glam, GlamSPONGE (Gąbka do makijażu)

Glam, GlamSPONGE (Gąbka do makijażu)

Pojemność 1 szt

Czarna gąbka wykonana z "żelowego" (hydrofilowego) tworzywa syntetycznego (nie zawiera latexu, jest więc hipoalergiczna) pozwalająca na nakładanie na mokro podkładów, korektorów, pudrów, róży do policzków i brązerów. Aplikacja na mokro prawie całkowicie ogranicza wchłanianie kosmetyku do jej wnętrza ale przede wszystkim pozwala na uzyskanie niesamowicie naturalnego efektu makijażu, nawet w wypadku aplikacji bardzo ciężkich podkładów.

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

Spoko, ale...

W swoim makijażowym życiu miałam do czynienia z wieloma gąbkami - zaczynając od tych najtańszych z allegro na beauty blenderze kończąc. Mam też swoich gąbeczkowych ulubieńców, i niestety ta gąbka do nich nie należy. Faktycznie, ze wszystkich produktów, które zasłynęły jako zamienniki beauty blendera, ma najbardziej do niego podobną fakturę. Praktycznie jest to ta sama gąbka, gdybym nie miała wcześniej porównania a ktoś by podmienił ich pojemniczki, mogłabym się pomylić. Niestety do pierwowzoru jej daleko :( Przede wszystkim jest ciężka w utrzymaniu. Jej mycie to istna katorga, przelewam tyle wody aby ją porządnie doczyścić, że co miesiąc mogłabym napełnić całe jezioro. Dla porównania - beauty blender, blend it, real techniques i wibo to tylko dwa wyciśnięcia olejku z isany. Dodatkowo - glamsponge bardzo chłonie produkty. Standardowe 2 pompki przy jej użyciu zamieniają się w 3, a gdy podkład jest bardziej wodnisty - nawet 4. W sam raz na wykończenie nie do końca lubianych produktów, których szkoda wyrzucić :) Sam podkład zaaplikowany gąbką na twarz wygląda już naprawdę ładnie, gładko, wtapia się idealnie w skórę - tak samo jak w przypadku oryginału. Kompletnie jednak nie nadaje się do aplikacji płynnych rozświetlaczy - pożera je bezlitośnie zabierając jakieś 80% blasku. Na minus przemawia też niezbyt dobra trwałość produktu, z uwagi na dziwne problemy z czyszczeniem gąbki zdaje się gnić od wewnątrz (a naprawdę DŁUGO ją domywam, tak jak Hania poleciła w filmach) - jednak zostanę przy blend it i real techniques jeżeli chodzi o zamienniki.

Najlepsza!

Nie rozumiem tych negatywnych recenzji, bo ta gąbka to sztos! Nie zamienię na żadną inną. Jest ekstra miękka, pięknie rozkłada podkład i nie zjada go wiele. Już czekam na najnowszą , ściętą wersję. HIT!

Świetna..jak za te pieniądze

☆Bardzo miękka i plastyczna gąbka do nakładania makijażu.

☆Ta wyjątkowa miękkość trochę na początku mnie przeraziła bo myślałam sobie, że nie wiem jak z poradzę sobie z nakładaniem podkładu - wcześniej nie miałam styczności z aż tak miękką gąbką.
Na szczęście moje obawy okazały się nieuzasadnione.

☆Gąbką bardzo łatwo nakłada się podkład.

☆Jest łatwa w czyszczeniu - wszystko ładnie się z niej wypłukuje (myje ją oliwka w żelu).

☆Dodatkowo do gąbki dołączone jest praktyczne opakowanie, dzięki któremu możemy łatwo ją przewozić oraz mamy miejsce do suszenia.

Gąbkę mam od dwóch miesięcy i na razie nie zauważyłam zużycia.
Dzięki temu, że jest niedroga będę mogła ją wymieniać tak jak należy,czyli około co 3 miesiące.

Nowa wersja świetna

Do tej pory używałem blend it i jakichś gąbek z Rossmanna. Ta jest najlepsza. Nie pęka, nie pije podkładu, łatwo się domywa.
Dodatkowo dostajemy w cenie pojemniczek, w którym można przewozić gabeczkę, ale też świetnie nadaje się do suszenia.

Najlepsza

Gąbka jest miękka i fajnie rozprowadza podkład i korektor. Nie mam porównania z poprzednią wersja ale ta jest super. Nie traci koloru i nie zużywa się bardzo szybko.

Kiepska.

Kiepska z tego względu, że zbiera nam podkład z buzi zamiast go ładnie wygładzać i delikatnie ściągać nadmiar.
Robiłam do niej kilka podejść na zmianę z Real Techniques, no i niestety;muszę jej powiedzieć NIE.
Jest zbyt porowata i zapewne tu leży przyczyna.
Nie polecam.

fajna alternatywa do pędzla

używam wtedy, kiedy moje pędzle suszą się po kąpieli ;)
zużywa trochę więcej produktu, dlatego nie używam na co dzień
nie robi smug, zostawia po sobie bardzo ładne wykończenie
łatwo się ją czyści, używam szarego mydła ;)
wymieniam co 3 miesiące z racji higienicznych.

taka sobie

Wady:
- jest dosyć zbita i twarda
- dosyć dużo porów,przez co czasami miałam wrażenie, że wpija za dużo podkładu
- troche trudno ją domyć
- odbarwiła się, z koloru czarnego na szary

Zalety:
+ dobrze wtapia podkład na twarzy
+ używałam ją ok. 7 miesięcy, co przy cenie 19 zł jest bardzo pozytywne

Moja ulubiona :-)

To jest moja ulubiona gąbka do nakładania podkładu, korektora i pudru pod oczy.
Jest miękka, po namoczeniu zwiększa swoja objętość. Dość łatwo można usunąć, resztki podkładu. Po rozprowadzeniu podkładu za pomocą tej gąbeczki twarz wygląda ślicznie, nie pozostawia smug na twarzy. Czubek idealnie rozprowadza korektor pod oczami.

Bardzo dobra gąbka :)

Fakt, może to nie jest prawdziwy BeautyBlender, ale moim zdaniem gąbka doskonale daje sobie radę.
Gąbkę testuję już od miesiąca i jestem zadowolona. Efekt jaki osiągamy jest fantastyczny. Gąbka nakłada delikatną warstwę podkładu, można nią stopniować krycie. "Puchnie" do sporych rozmiarów. Jest bardzo miękka i przyjemna podczas aplikacji. Nie drażni mojej skóry.
Myję ją regularnie i nie pękła w żadnym miejscu.
Ogólnie ładnie domywa lekkie podkłady, ale gdy chciałam domyć Revlon CS trochę się namachałam, ale się da. :)
Takiego efektu nie uzyskamy aplikując podkład pędzlami czy palcem.
Gąbka po umyciu wygląda trochę jak kluska, ale można ją uformować i wyschnie dochodząc do jej pierwotnego wyglądu, a wysycha dość szybko.

Rozczarowanie

Gąbka miała być zamiennikiem beauty blendera, niestety zupełnie nie jest. Po niecałych dwóch tygodniach używania, rozpadła się. I to chyba najlepiej pokazuje jej użyteczność - niska cena zupełnie tego nie rekompensuje. Przez czas kiedy była w całości, była przyjemna w użyciu, jednak w dotyku czuć było, że jest bardzo "sztuczna".

Spodziewałam się, czegoś lepszego

Mam wersję fioletową - "bałwanka"
ZALETA - niestety jedna
1. Podkład nią nakładany wygląda super! Nie potrafiłam się później przestawić na palce. Mam teraz porównanie z równie tanią gąbeczką z rossmana - i krycie glam sponge jest delikatny (testowane na loreal true match i revlon cs do cery suchej). Uzyskujemy gąbeczką efekt rozświetlenia - dla mnie na plus.

WADY
2. Wypija bardzo dużo podkładu. Palcami nie użyłabym jednej pompki podkładu nawet lekko kryjącego. Dopiero po kilku użyciach zreflektowałam się, aby najpierw nałożyć na buzię i potem rozetrzeć.
3. Trudno się ją domywa. Jestem w szoku, ze po przecięciu środek jest czysty po 1,5 miesiąca używania. Na wkurzałam się mega i w między czasie nie potrafiłam go doprać i został ślad po podkładzie. Jak widać, tylko na zewnątrz. W środku, chociaż już kilka dni nie używałam tej gąbki jest wciąż lekko wilgotna. Podkład nie wsiąknął głębiej. Więc, gdzie podziewał się ten cały syf, z którym się męczyłam przy wypłukiwaniu? Miałam taki sam problem z Revlon CS, jak i L'oreal True Match.
4. Przy pierwszym myciu już mi pękła D: Nie mam w ogóle długich paznokci, ugniatałam palcami. W ciągu miesiąca przybywało pęknięć.
5. Nie tyle co kolor zszedł z zewnątrz, ale zmieniła się też struktura. Gąbka stała się szorstka, twarda, nieprzyjemna, jakbym nie doprała z mydła. W środku mega mięciutka. Nawet po zmoczeniu nie była już tak miękka.

CENA - kosztowała mnie tylko 12 zł sama gąbka, ale wysyłka to drugie tyle. Może kiedyś kupię czarną wersję, jeśli podzielę się z kimś kosztami wysyłki. No i przez pęknięcia wolę dalej nie używać tej gąbki.