Repetto Paris, Repetto EDP

Repetto Paris, Repetto EDP

Pierwsza woda perfumowana od marki Repetto ujawnia swą niezwykłą zmysłowość. Bogate nuty soczystej śliwki czynią kompozycję słodką i smakowitą. Lśniące kwiatowe serce zachwyca delikatnością płatków róży i kwiatu pomarańczy. Elegancka paczuli i eliksir ambry dzięki swym drzewnym akordom nadają całości kompozycji głębi i zmysłowości.
Flakon jest delikatny i oszroniony, uchwycony w ruchu, niczym arabeska. Satynowa wstążka ozdobiona na końcu małym wisiorkiem oplata delikatnie szyjkę flakonu niczym wiązanie baletek mocowane wokół kostki.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: śliwka
nuta serca: róża, kwiat pomarańczy
nuta bazy: paczula, ambra, nuty drzewne

50% jesień/zima 50% wiosna/lato

Repetto

Miniaturkę tej wody otrzymałam jako dodatek do zakupów. Przeczytałam opinie tu na wizaż i aż się zdziwiłam czy to ta sama woda EDP ? Nie jest zbyt popularna.
To nieskomplikowany miks róży z kwiatem wiśni okraszony delikatnie słodką wanilią na drzewnych nutach schowanych w głębi. Ale gdzie tu miód i cukier, nie znalazłam tu nic takiego. Jest słodko ale z odpowiednią dozą kwaskowatości za sprawą kwiatu pomarańczy. Wątek kwiatów dominuje od otwarcia do zakończenia tej kompozycji. Na mojej skórze zapach pachnie kwiatowo, delikatnie i subtelnie.
Nie jest trwały, a szkoda, po około 3 h pozostaje tylko wspomnienie.

Słodziak ;)

Zanim zdecydowałam się na większą pojemność, wymęczyłam kilka próbek ;) Nie jestem zwolenniczką takich zapachów a jednak ten ma coś w sobie co skusiło mnie na zakup dużej buteleczki ;)

Niebanalny, słodki, ciepły zapach, który nie każdemu może przypaść do gustu. Mimo, że nuty zapachowe są różnorodne i fantastycznie dobrane (jakby się mogło wydawać) to jak dla mnie zapach jest mocno kwiatowy - zarówno chwilę po psiknięciu jak i po godzince - żadna inna słodka nutka nie zostaje z czasem
wydobyta :// kwiaty na początku, kwiaty na końcu - ale mi osobiście to jakoś nie przeszkadza.
Co do jego trwałości, to na mnie utrzymuje się do 4-5 godzin, więc jest całkiem ok. choć słyszałam wiele opinii innych posiadaczek tego zapachu, że jest on bardzo ulotny i po 3 godzinach nie ma po nim śladu ale to wiadomo indywidualna sprawa :/

Z racji tego, że są bardzo słodkie i ciężkie idealnie sprawdzają się na jesienne / zimowe, romantyczne wieczory ;)

wyczuwalna róża

Intensywne, przypominają mi Salvatore Ferragamo F for Fascinating Night. Możliwe, że nos płata mi figle, bo tych drugich używałam w 2011 r, ale takie skojarzenia mam właśnie. Lekko pudrowy, lekko wiercący w nosie zapach, ja wyczuwam róże.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: odlewka

Słodkość w ciemię bita

Z pewnością zwolenniczki La Vie Est Belle, Flowerbomb, YSL Black Opium, czy Miss Dior Cherie, będą szczerze zadowolone z tejże oto repety. Łączy ona bowiem w sobie po trochu z każdego wyżej wymienionego zapachu.

Propozycja marki Repetto z pewnością mnie na kolana nie rzuciła. Nie jestem fanką żadnych perfum, które powyżej wymieniłam, dlatego także i ten zapach nie przemówił do mnie w żaden możliwy sposób. Pomijając podobieństwo do słodkich zapachów, które zdążyły już zakorzenić się na rynku, trzeba jawnie przyznać, że Repetto zbytnio się nie wysiliło i poszło na duże skróty. Jak dla mnie jednak skrót ten wyprowadził nigdzie indziej jak na szczere pole porośnięte chwastami.

Po prostu zaczerpnęli trochę z tej masówki, trochę z tamtej myśląc zapewne, że w ten sposób stworzą zapach idealny. Niestety ta recepta się nie sprawdzi, z pewnością nie u wyrobionych nosów, dla których to pachnidło jest zwyczajnie za cienkie w witkach.

Cenię w zapachach akordy śliwki, tutaj jednak nie jest to taki owoc, który lubię. Nie przypomina bowiem śliwki dojrzewającej na słońcu, tylko jakąś słodką papkę z adwokatowego cukierka. Róża jest tak trywialna jak poranny sprint do cukierni po pudło pączków w Tłusty Czwartek. Spotulniała, sztuczna o różowych płatkach, których nachalna intensywność może doprowadzić do boleści czajnika (znaczy się głowy).

Początek jest lekko podbity satynową ambrą (także w cacanym duchu), później jest już tak jak pisałam, śliwkowa mamałyga, szamponiasta róża i … nieskończony lepki sacharyd.
Klajstrowata faryna, której tak bardzo staram się w perfumach unikać.

Seks, przewrotność, konwulsje zmysłów? Na pewno nie w Repetto.

Wielbicielkom cuksów polecam, nosom szukającym kruszców najwyższej próby – radze trzymać się na duży dystans.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: próbka 2 ml

coś pięknego!

Znęcona próbką, po prostu musiałam kupić flakon :)
Jest to zapach słodki, lecz mający w sobie coś kwiatowego.
Mnie ten zapach przypomina coco mademoiselle wymieszaną z flowerbomb. Utrzymuję się wielki. Gruby szal spryskany tymi perfumami cieszy aromatem do prania!
Mój typ na jesienne i zimowe wieczory.

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: zaczęta 50tka :)