Przepisy Babci Agafii, Łagodny szampon Agafii do włosów farbowanych i zniszczonych `Odbudowa i ochrona`

Delikatny szampon chroni włosy, przywraca im zdrowie i blask. Szampon zawiera olej z owoców białej morwy, olej lniany, olej z dzikiej róży oraz wodę z roztopionego lodu. Miękka strukturyzowana woda zapewnia włosom delikatne mycie, a ziołowe składniki odżywiają włosy, przywracają im zdrowie i chronią przed szkodliwymi czynnikami środowiska. Olej z owoców białej morwy oraz olej lniany nadają włosom miękkości i blasku. Olej z owoców dzikiej róży nadaje im elastyczności i wytrzymałości.

w butelce
>250ml

rypacz nie dla cienkich włosów

Szampon dostałam od mamy, bo jej nie odpowiadał. On nie jest jest łagodny, ma w składzie ALS, więc używam go raz w tygodniu czy rzadziej na zmianę z innymi rypaczami. Jest perłowy i ma kosmetyczny zapach, nie perfumowany, ale taki dość neutralny jak dla mnie. Moich włosów nie plącze ani krzywdy im nie robi, ale zaznaczę, że mam włosy zdrowe, falowane, hennowane i nie używam prostownicy ani lokówki. Poza tym szampon oczyszcza i taka jest jest rola. Nie zauważyłam żadnego innego działania i też się go nie spodziewałam,, bo dla mnie szampon ma oczyszczać skórę głowy i włosy, i nie podrażniać, a potem i tak od długości nakładam odżywkę. Jeden minus to to, że z powodu perłowej formuły szampon trochę obciąża włosy, więc dla moich cienkich i delikatnych jest za ciężki. Zużyję butelkę i powtórki nie planuję zresztą nigdy nie wracam do tego samego szamponu po raz kolejny. Polecam do włosów grubych, ktore potrzebują rypacza.

Rozczarowanie

Kupiłam ten szampon zachęcona pozytywnymi opiniami mojej koleżanki na temat tej serii kosmetyków ale jakoś się z tym szamponem nie polubiliśmy.
Po pierwsze szampon słabo się pieni i pozostawia włosy "tępe", splątane i wymagające użycia odżywki, poza tym mnie po nim zaczęła po pewnym czasie swędzieć skóra głowy. Myję głowę co drugi dzień. Na plus zaliczam ziołowy delikatny zapach i to, że włosy rzeczywiście były po nim błyszczące i miękkie. Generalnie mocno się zastanowię zanim zdecyduję się na jeszcze jakiś szampon z tej serii.