Vaseline, Intensive Care, Healthy Hands Stronger Nails with Keratin (Krem do rąk i paznokci z keratyną)

Zdrowo wyglądająca skóra zaczyna się od głębokiego nawilżenia.
Krem do rąk:
- zapewnia głębokie nawilżenie i regenerację nawet najbardziej suchych dłoni,
- zapobiega łamaniu się paznokci zwiększając ich odporność na uszkodzenia nawet do 10 razy w zaledwie 2 tygodnie,
- szybko się wchłania nie pozostawiając lepkiej warstwy.

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Dimethicone, Glycerin, Glycol Stearate, Stearic Acid, Hydrolyzed Keratin, Petrolatum, Palmitic Acid, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Stearamide AMP, Triethanolamine, Magnesium Aluminum Silicate, Carbomer, Disodium EDTA, Parfum, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool.

/w/

Bardzo przyjemny w użytkowaniu

Do zakupu tego kremu (na który natknęłam się przypadkiem w supermarkecie Asda) skłoniła mnie głównie jego pojemność-wszak 200 ml butelka dorównuje wielu balsamom do ciała! A że niedawno postanowiłam wziąć moje dłonie na warsztat i smarować je od tej pory po każdym (bez wyjątku) myciu rąk, zatem taka solidna ilość kremu miała mi wystarczyć na dłużej. Poza tym torba, jaką zwykle noszę jest na tyle obszerna, że nawet tak niestandardowo duży krem do rąk mieści się w niej bez trudu, więc wszystko się zgadza. Cena również- £2 to wg mnie niewygórowany koszt, zwłaszcza, że lubię produkty Vaseline i nie raz miałam okazję przekonać się o ich jakości.
Krem o białej barwie ma lekką formułę i dość rzadką konsystencję, przez co (zgodnie z zapewnieniami producenta) błyskawicznie się wchłania i nie pozostawia na dłoniach lepkiej warstwy. Można więc tuż po jego nałożeniu przystępować do działania (jakie by ono nie było;)) bez ryzyka pozostawiania po sobie tłustych śladów.
Przyznaję, że początkowo obawiałam się, czy produkt o takiej postaci będzie wystarczająco intensywnie nawilżał dłonie, czy nie będzie zbyt lekki. Jednak ku mojemu zaskoczeniu krem nie tylko sprawdził się w codziennym, standardowym zakresie, ale szybko poradził sobie z silnym miejscowym zaczerwienieniem i przesuszeniem, jakie pojawiło się na moich dłoniach pod wpływem kontaktu z detergentami. Wystarczyło zaledwie parę dni regularnego stosowania kremu, a po szorstkich i spękanych miejscach nie było śladu. Dłonie stały się miękkie, ich koloryt się wyrównał i wszystko wróciło do normy:)
Nie bez znaczenia w mojej ocenie kremu Vaseline jest jego dodatni wpływ również na moje paznokcie.
Nigdy nie były moim szczególnym atutem, a przez wzgląd na ich łamliwość i tendencję do rozdwajania zmuszona byłam nosić je \'krótko\'. Jednak obserwuję je bacznie i odkąd stosuję krem, ich stan uległ poprawie.
Nie twierdzę, że teraz wyglądają dosłownie jak po wizycie w salonie kosmetycznym, ale są mocniejsze i mniej podatne na uszkodzenia, co dobrze rokuje na przyszłość:) Dodatkowym atutem kremu jest jego subtelny, miły zapach, który tylko uprzyjemnia jego stosowanie, sięgam więc po niego często i cieszę się z uzyskiwanych rezultatów.
Uważam, że krem Vaseline jest produktem godnym polecenia z jednym tylko zastrzeżeniem-należy stosować go regularnie. Wówczas działa jak należy i nie można mu nic zarzucić. Nie jest to jednak produkt, który użyty raz dziennie poradzi sobie z silnym przesuszeniem dłoni, zwłaszcza kiedy (tak jak w moim przypadku) często ma się kontakt z wodą i szeroko rozumianą \'chemią\' w gospodarstwie domowym.
Mimo to krem Vaseline zajmuje w moim prywatnym rankingu wysoką lokatę, której odzwierciedleniem niech będzie powyższa ocena.
Polecam.

Używam tego produktu od: Miesiąca