Green Pharmacy, Balsam do ciała `Oliwka i olej arganowy`

Green Pharmacy, Balsam do ciała `Oliwka i olej arganowy`

Odnowa warstwy lipidowej i nawilżanie dają piękno każdej skórze wymagającej natłuszczenia i ochrony, nawet wrażliwej. Powraca gładkość, miękkość i elastyczność. Balsam otula zapachem i łagodzi podrażnienia. Kwas hialuronowy wzmacnia nawilżanie. Substancje zawarte w oleju arganowym, oleju z oliwek i witaminie E odżywiają skórę, chronią przed wolnymi rodnikami i przedłużają młodość skóry.

Nigdy więcej...

Może darowanemu balsamowi się w butelkę nie zagląda... ale niestety się nie polubiliśmy. Jeśli chodzi o właściwości nawilżające to nie jest źle, ale też nie wybitnie. Nie podoba mi się zapach tego balsamu. Jest dosyć specyficzny. Zostaje na skórze przez dłuższy czas, co trochę irytuje. Butelka jest dosyć twarda, przez co ciężko ja przeciąć żeby dostać się do resztek kosmetyku. Sam balsam ciężko się rozsmarowuje. Dla mnie korzystanie z balsamu powinno być przyjemnością, a nie walką o wsmarowanie go w skórę. Także, nigdy więcej.

Zapach i działanie idą w parze

Balsam do ciała w odpowiedni sposób zadba o odżywienie mając w składzie kwas hialuronowy.
Cenny olej arganowy w połączeniu z oliwą z oliwek plus witaminą E to takie dopełnienie zabiegu pielęgnacyjnego. W samej konsystencji można stwierdzić, że jest gęstym mleczkiem, pozostawiającym lekką powłokę, delikatnie natłuszczoną. Sam przyjemny zapach balsamu utrzymuje się po aplikacji przez kilka godzin.

Mieszane odczucia

Balsam zakupiłam w porze zimowej gdy moja skóra jest bardzo sucha i potrzebuje intensywnego nawilżenia. Zachęcona działaniem balsamu z tej samej firmy "Róża i imbir" który ma lekką formułę idealna na lato zdecydowałam się na produkt bardziej odżywczy i tak padło na ww balsam.
Balsam zawiera składniki które kojarzą się z nawilżeniem, natłuszczeniem i odżywieniem. Zapach jest lekko mdły taki "oliwkowo-arganowy ale nie jest zbyt intensywny. Niestety gęsta kremowa formuła jest zbyt ścisła i bardzo trudno rozprowadza się go na skórze. Długo się wchłania także trzeba poczekać z ubraniem się aby nie pozostał na ubraniach gdyż jest dość tłusty. Po całkowitym wchłonięciu skóra wygląda ładnie jest odżywiona ale nie jest to efekt na dłużej. Na plus zasługuje opakowanie z pompka, jest bardzo wygodne przy dozowaniu.

Uwielbiam !

Super dla mojej suchej skóry. Nawilża i pięknie pachnie. Jeden z cięższych i tłustych balsamów, potrzebuje trochę czasu na wchłonięcie, ale serdecznie polecam ☺

Bardzo średni

Balsam dobrze się rozsmarowuję, ponieważ jest gesty. Stopień nawilżenia wg mnie średni - efekt utrzymuje się z 2 h potem skóra jest znowu sucha. Balsam jest wydajny i ma miły zapach.

nie polecam

Bardzo słaby produkt. Trudno się rozprowadza, lepka, tępa konsystencja. Niestety mało ma wspólnego z naturą. Pozostaje na powierzchni skóry i nie można go wmasować. Mi zapach nie przypadł do gustu. Na dekolcie powoduje wysyp pryszczy. Nie polecam eksperymentować. Na szczęście zakupiłam w promocji w HEBE.

Tragedia

Ten balsam to jest jakaś porażka. Dokładna aplikacja na mokro graniczy z cudem, a na sucho trzeba się nameczyc, a i tak wychodzi średnio. Najgorszy balsam jaki wyprobowalam, a było ich już trochę. Nie polecam

Ciężki ale dobrze nawilża

Zgodzę się z opinią, że trudno się go aplikuje na mokrą skórę i owszem jest ciężki ale dla mnie bardzo dobrze nawilża suchą skórę. Stosuje go od miesiąca i widzę poprawe a właśnie szukałam takiego cięższego produktu. Wchłania się powoli zostawiając tłustą warstwę. Jest oszczędny. Bardzo ładnie pachnie.

Kastrat

Z balsamem z Green Pharmacy nie polubiłam się od początku. Od balsamu oczekuję przede wszystkim prawdziwego nawilżenia i odżywienia- czyli spełnienia jego podstawowej funkcji- co wyklucza ze składu substancje pozorujące nawilżenie i nadające gładkość o których wspomnę w wadach produktu. Oprócz tego skupiam się na wydajności w stosunku do ceny, dobrej smarowalności i niezbyt ciężkiej konsystencji abym łatwo i przyjemnie mogła go użytkować.
Sprawiedliwie byłoby zacząć od zalet produktu, niestety dla mnie jedynymi zaletami są: jego dostępność w sklepach i drogeriach oraz opakowanie z wygodną pompką. Zamiast tego przedstawię listę cech które go dyskwalifikują w moich oczach.
-Konsystencja. Wbrew opisowi producenta produkt nie jest lekką emulsją a gęstym kremem o tępej konsystencji który ciężko rozprowadza się na skórze.
-Nie emulguje z wodą. Próba nałożenia balsamu na wilgotną skórę po prysznicu zakończyła się sromotną klęską. Balsam dosłownie tarł po wilgotnej skórze i ani ruszył z dłoni. W najmniejszym nawet stopniu nie osiadł na skórze- musiałam go zmyć.
-Zapach. Przesłodzony, zbyt intensywny, banalny. Używam balsamu raz na jakiś czas aby "dać mu ostatnią szansę" i nie oczekuję po kosmetyku pielęgnacyjnym całego wachlarza nut zapachowych lecz ten zapach mnie męczy -a podkreślam, że jestem fanką perfum Diesel "Loverdose" czyli przepadam za słodziakami. Współczuję użytkującym go na co dzień.
-Skład- ma moje oko i standardy śmieciowy. Parafina na drugim miejscu w składzie, wazelina gdzieś po drodze, sylikony- substancje które nie dają nam nic oprócz "uczucia" nawilżenia, gładkości. Wizualnie i tymczasowo poprawiają wygląd skóry po czym bierzemy prysznic i nadal mamy suchą skórę.
-Olej arganowy- 11 miejsce w składzie na 20, za to na opakowaniu wielkimi literami. Słabo.
-Wydajność. Przez konsystencję produkt topnieje w oczach więc nawet w stosunku do ceny przy codziennym użytkowaniu wydajność jest beznadziejna.
-Wchłanianie. Trwa długo, oprócz tego balsam zawiera substancje filmotwórcze (parafina, wazelina, sylikony) które pozostają na skórze pod postacią śliskiej powłoczki.

Uważam że balsam nie spełnił swoich podstawowych funkcji. Jego użytkowanie dla mnie jest trudne i nie wygodne przez zbyt gęstą, tępą konsystencję oraz to że nie nadaje się do nawilżania wilgotnej skóry tuż po prysznicu. Właściwości odżywcze i nawilżające produktu są znikome przez substancje "dające uczucie" nawilżenia itd. w składzie (ba, już na 2 miejscu zaraz po wodzie mamy taką niespodziankę). Skład zbyt ubogi a opis producenta mija się z rzeczywistością.
Moim zdaniem dobry kosmetyk obroni się sam bez ulepszaczy. Poza tym znam przynajmniej pięć produktów drogeryjnych które dostaniemy wszędzie do 20 zł w tej pojemności- ale skutecznych, z dobrym składem i wygodnych w użytkowaniu więc nawet za kilkanaście złotych nie polecam.

trochę ciężka konsystencja, ale nawilża

Nie ma takiej lekkiej konsystencji, jest bardziej tłusty i przez to dłużej się wchłania, a także trochę gorzej rozprowadza. Mimo to jest dobrze nawilżający i ma ładny zapach. Chociaż nie jest to dobry produkt, na bardzo suchą skórę.

Bardzo zła konsystencja

Może zacznę od plusów. Cena nie jest powalająca i wydaje mi się, że balsam całkiem nieźle nawilża i jest dość wydajny. Zapach jest przyjemny, lekko wyczuwalny po aplikacji. I to by chyba było na tyle... Największym minusem balsamu jest jego potworna konsystencja. Nakładanie tak gęstej substancji jest wręcz udręką i zabiera strasznie dużo czasu i energii. Idzie to w parze z kiepskim wchłanianiem się, przed założeniem czegokolwiek trzeba odczekać dłuższą chwilę. Do tego opakowanie- pompka dość szybko przestaje prawidłowo dawkować produkt, a przy takiej gęstości, wydobycie resztek balsamu to nie lada wyzwanie. Niby spełnia swoją rolę, ale następnym razem chyba jednak wybiorę coś łatwiejszego w obsłudze.

Pozytywna zmiana!

Kupiłam tydzień temu w Rossmannie, duża butelka (500 ml) i wnioskuję, że albo to nowa seria albo zmienili kompletnie recepturę. Balsam jest absolutnie ok. Wchłania się dobrze, nie podrażnia, nawilża i odżywia skórę, nie przetłuszcza, nie alergizuje. Zapach przyjemny, delikatny. Zasadniczo wolę masła do ciała, ale chciałam czegoś trochę lżejszego i jestem zadowolona.