Avon, Anew Platinum, Eye & Lip Cream (Krem do pielęgnacji okolic oczu i ust)

Avon, Anew Platinum, Eye & Lip Cream (Krem do pielęgnacji okolic oczu i ust)

Zobacz oferty

• Szybkość realizacji zamówienia

• Poziom obsługi klienta

• Jakość zapakowania przesyłki

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Krem 55+ odmładzający skórę wokół oczu i ust z aplikatorem, który umożliwia precyzyjne nakładanie produktu. Klinicznie wykazano, że krem poprawia wygląd skóry w okolicach kurzych łapek nawet o 25% oraz redukuje widoczność drobnych zmarszczek na ustach nawet o 40%.

No nie bardzo

Najpierw kupiłam, potem pomyślałam. Znając markę Avon spodziewałam się, że niestety krem zacznie szczypać w oczy, podrażni delikatną skórę, albo będzie wzmagać łzawienie. Nic z tych rzeczy! Przy mojej skłonnej do podrażnień i alergii skórze spisał się znakomicie jako "nie wyrządzający krzywdy". Ale że każdy medal ma dwie strony, a każdy kij dwa końce - tak strona już działania kremu na oznaki starzenia/gęstość skóry żadna. Zero nawilżenia, natłuszczenia, odżywienia. Mazidło do mazania. Plus okropnie się roluje. Mimo wszystko można zużyć jako całkiem przyjemny balsam do ust - taka wazelina ale nietłusta (nie wiem jak inaczej to wytłumaczyć). Średnio polecam, na pewno nie osobom starszym, a taka jest grupa docelowa produktu, więc słabiutko.

Zbyt ciężki i u mnie się nie sprawdza

Kremy pod oczy dobieram często nie do mojego wieku, ale do rodzaju skóry - mam pod oczami bardzo suchą, wiotką i cienką skórę, w tym miejscu zdecydowanie najszybciej się ona wysusza. Dlatego w mojej kosmetyczce lądują często kremy dedykowane dla poważniejszego wieku ;) podobnie było z tym. Liczyłam na to, że będzie miał bardziej treściwą, mocniej odżywczą konsystencję, a co za tym idzie, lepiej ujędrni, nawilży i wzmocni moją skórę pod oczami.

Niestety, w tym kremie ostatecznie nie spodobało mi się prawie nic (poza specjalną metalową szpatułką i eleganckim opakowaniem). Poczynając od konsystencji (straszliwie toporna, rolująca się już w niewielkiej ilości) po słabe efekty działania.
Wystawiając najkrótszą możliwą ocenę: krem jest drogi, ale kiepski. A zainteresowanych dokładniejszym opisem zapraszam do treści poniżej ;)

Konsystencja - jak wspomniałam: toporna, bardzo tłusta, gęsta, co nawet by mi nie przeszkadzało (lubię treściwe kremy!), gdyby pod okiem nie rolowała się od razu i nie tworzyła woskowej skorupy. Konsystencja jest trudna w rozprowadzeniu, bo praktycznie się nie wchłania, zostawia tłusto - woskowatą powłokę na skórze. Gdy zaschnie, zaczyna tworzyć paskudne grudki, odpadające od twarzy. Wygląda to wstrętnie, i szczerze - jak ma to w ogóle działać, skoro nie wchłania się w skórę?...

Efekty - nie zauważyłam żadnej zmiany. Cienie są jakie były (tu się nie czepiam, bo moje są dość wyraźne i krem ich nie zredukuje), brak nawilżenia, ujędrnienia, odżywienia. W zasadzie mam wrażenie, że krem tylko zakleja skórę i nic poza tym nie robi, pozostaje na powierzchni, a skóra pod spodem nie oddycha i dalej jest sucha.
Zastosowany w okolicach ust zostawia nieprzyjemną powłokę i - co zaskakujące! - wysusza, gdy dostanie się na wargi. Co to jest?..!

Plusy - to opakowanie (bardzo lubię kremy pod oczy w słoiczkach), jest naprawdę ładne, eleganckie, solidnie wykonane, wygląda drogo. Oraz metalowa szpatułka - świetna do masażu (zimny metal polepsza usuwanie obrzęków) i rozprowadzania kremu pod oczami. Dodam, że niestety nie ułatwiła wchłaniania tego akurat kremu (po prostu ten krem nie sposób wpracować w skórę. Niczym). Używam tej szpatułki z innymi kremami, i sprawdza się świetnie.

Dla mnie jest to niestety strata pieniędzy. Miałam mnóstwo kremów, często tańszych, które dawały lepsze efekty. Ten to ciężka maść zapakowana w piękne opakowanie. Lubię kremy pod oczy z Avon - używam stale złotego w pudełeczku z serii Anew Ultimate i Anew Clinical Absolute Even Dark Circle Corrector - te są świetne. Ale ten? Straszliwa rzecz. Odradzam zdecydowanie.

Dramat we fioletowym opakowaniu

Kupiłam krem w jakiejś promocji, za dość śmieszne pieniądze.
\\\\nPlusy:
\\\\n-cena
\\\\n-opakowanie
\\\\n-pałeczka do nakładania
\\\\nMinusy:
\\\\n-lepki
\\\\n-ciężki
\\\\n-nie wchłania się
\\\\n-nie powoduje żadnych pozytywnych efektów (nie spłyca zmarszczek, nie nawilża, nie koi)
\\\\n-powoduje podrażnienie oka w soczewkach
\\\\n-nie jest wydajny
\\\\n-na ustach w załamaniach wargi pozostawia biały ślad wyglądający bardzo nieestetycznie
\\\\nOkazuje się, że ten eksperyment był bardzo nieudany. Dobrze, że tani :)

Dla mie najlepszy

Używam tego kremu bardzo długo i bardzo go sobie chwalę. Piękny fioletowy słoiczek z przyjemnością biorę do ręki. Dodatkowym wyposażeniem tego kremu jest specjalna łopatka zakończona metalowa kuleczką . Jest przeznaczona do aplikacji kremu.Kuleczka jest metalowa, a więc zimna. Gdy alikuję czuję przy okazji chłód, który działa jak zimny kompres. Wklepując krem wręcz masuję delikatną i cieniutka skórę wokół oczu, na powiece i wokół ust. Idealnie nawilża, spłyca i skraca zmarszczki, napina. niweluje obrzęki. Jest trochę drogi, ale zawsze upoluję jakieś promocje. Nie podrażnia , nie uczula.

Używam tego produktu od: od 2 lat
Ilość zużytych opakowań: 6 całych słoiczków