Green Pharmacy, Balsam do ciała `Róża i imbir`

Green Pharmacy, Balsam do ciała `Róża i imbir`

Aromatyczna przyjemność i pielęgnacja emulsją, która wygładza, poprawia jędrność i regeneruje. Odnowa warstwy lipidowej i nawilżanie przywracają skórze piękno. Powraca gładkość, jedwabista miękkość i elastyczność. Ulga dla skóry suchej, łuszczącej się i wrażliwej. Wchłania się szybko i delikatnie otula zapachem. Kwas hialuronowy i pantenol są siłą nawilżania. Olej z płatków róży piżmowej i witamina E łagodzi, odżywia, regeneruje. Ekstrakt z imbiru poprawia ukrwienie, neutralizuje wolne rodniki, działa przeciwbakteryjnie i dostarcza orzeźwienia.

Nic nadzwyczajnego…

Bardzo lubię produkty tej firmy i ten balsam kupiłam pod wpływem impulsu. Tak po prostu :)
O ile pozostałe produkty są naprawdę świetne, ten mnie nie zachwyca. Mimo, że mam skórę normalną i nie mam problemu z suchością ten produkt jest po prostu za słaby.

Plusy:
*ma przyjemna konsystencję
*szybko się wchłania
*nie podrażnia i nie uczula
*przepięknie pachnie
*jest bardzo wydajny
*cena
*opakowanie – pompka nie zacina się

Plusy/minusy:
*nawilża, ale słabo. Efekt nawilżenia jest odczuwalny tylko przez chwilę.

Minusów jako takich brak.

Można wypróbować, ale ja raczej do niego nie wrócę.

Przeciętny balsam

Balsam do ciała Green Pharmacy Róża i imbir zamknięty jest w butelce z pompką, bardzo wygodnie się go dozuje. Jest lejącej konsystencji, która bardzo szybko się wchłania, absolutnie nie jest to balsam tłusty. Zapach przyjemny różany – ładny nie jakiś chemiczny – na skórze zapach nie pozostaje jakoś wybitnie długo. Co do działania samego balsamu ma on być regenerujący z efektem ujędrniania, ja sama zauważyłam delikatne odżywienie mało wymagających części ciała typu ręce, dekolt ponieważ na nogi które mam często przesuszone jest on za słaby. Tak więc słabo on nawilża i z tego też powodu nie kupię ponownie, ale jak ktoś szuka czegoś lekkiego i nie potrzebuje porządnego nawilżenia to polecam.

Dla niewymagających

Lekki balsam do skóry raczej nieprzesuszonej, normalnej. Mi wystarczy, że posmaruję skórę ciała czymkolwiek raz na tydzień i nic się nie dzieje. Balsamu używam już ponad pół roku i dopiero kończę opakowanie. Jest wydajny, bardzo dobrze się rozprowadza przy okazji nie będąc wodnistym. Pachnie mocno różą - imbiru nie wyczuwam (wg współlokatorki 'pachnę jak pączek') :). Jest tani jak barszcz. Olej makadamia wyżej w składzie niż wspomniany olej różany, ale skoro działa przyzwoicie, nie ma się do czego przyczepić. Kosztował chyba ok. 10-13 zł. Przyjemny, ale raczej nie zakupię znowu.

Poprawia nawilżenie skóry

Balsam mieści się w półlitrowej butelce o ciemnym brązowym kolorze. Ilość produktu jest widoczna. Wiemy, ile nam go ubywa. Butelka posiada pompkę, co w przypadku balsamu do ciała jest praktyczne. Etykieta z przodu butelki jest ładna. Przedstawia gałązkę róży w pełnym rozkwicie. Przywodzi na myśl kosmetyk naturalny. Etykieta z tyłu butelki posiada opis produktu, sposób użycia i skład.
Do zakupu balsamu zachęciła mnie koleżanka, u której miałam możliwość powąchania i posmarowania się kosmetykiem. Najbardziej urzekł mnie zapach. Po tej krótkiej próbie zakupiłam pełnowartościowe opakowanie i nie żałuję.
Balsam ma lekką konsystencję. W sam raz na wiosnę czy lato. Szybko się wchłania (mimo parafiny na początku składu). Pozostawia na skórze piękny różany zapach. Balsam dobrze nawilża i wygładza. Po dłuższym stosowaniu zauważyłam poprawę jędrności i elastyczności skóry. Nie pojawiło się żadne podrażnienie czy wysypka. Kosmetyk zawiera cenne składniki. Nie tylko różę i imbir, które pojawiają się w pełnej nazwie balsamu. Oprócz nich znajdziemy także olej z orzechów makadamia. Co do róży (jedna z recenzentek także to zauważyła) producent informuje nas w opisie kosmetyku o tym, że zawiera on "olej z PŁATKÓW szlachetnej róży piżmowej". Jednak, gdy wczytamy się w skład okazuje się, że jest tam olej, ale nie z płatków, a z NASION róży piżmowej. Jest to różnica. Jednak działająca na naszą korzyść, bo olej z nasion tej róży jest dla nas bardziej wartościowy. Zapach balsamu zawdzięczamy raczej sztucznej kompozycji, a nie wspomnianym płatkom.
Podsumowując, jest to naprawdę skuteczny balsam. W każdym razie mi się sprawdził. Warto go wypróbować.

Jednak nie dla mnie

Kupiłam zachęcona tym, jak sprawdził się u mnie inny balsam tej firmy. Niestety. Róża i imbir jednak nie jest dla mnie.
Jak w przypadku wszystkich balsamów Green Pharmacy opakowanie dosyć się sprawdza: duża butla, wygodna pompka, która nawet się nie zapowietrza.
Jeśli chodzi o konsystencję produkt jest mocno lejący, bardziej jak mleczko do ciała niż balsam. Trzeba je dobrze wmasować by się wchłonęło i nie pozostawiło lepkiej warstwy.
Zapach jest mocny, różany. Mi osobiście nie przeszkadza, ale dla niektórych może być zbyt intensywny.
Balsam dobrze nawilża, zapobiega łuszczeniu się skóry i swędzeniu. Niestety, efekt nie jest specjalnie długotrwały. Nie widzę też, aby poprawiał odżywienie skóry. No i niestety, co w typowe u mnie przy stosowaniu mocno pachnących balsamów, po jakimś czasie wywołuje uczulenie.
Podsumowując - nie jest taki najgorszy, ale mimo wszystko sprawdza się nieciekawie.

Mój ulubiony

Jest świetny. Ma ładny zapach, dobrze nawilża ale najbardziej lubię jego konsystencję, świetnie się rozprowadza i wchłania. Opakowanie bardzo poręczne z wygodnym dozownikiem, dodatkowo jest ciemne więc składniki wolniej się utleniają. Same plusy.

Krótkie nawilżenie

Ogólnie balsam jest bardzo przyjemny.
Zapach po prostu obłęd. Lubię ten moment kiedy po kąpieli nakładam ten balsam na skórę ,bo zapach unosi się w całej łazience.
Konsystencja jest dość gęstą i łatwo wydostaje się z butelki za pomocą pompki.
Niestety nawilżenie nie jest trwałe.
A szkoda ,bo produkt ma sporo zalet A ta jedna poważna wada powoduje zawahanie przy zakupie tego produktu.

Dobry do szybkiego nawilżenia skóry

Balsam kupiłam spontanicznie, Bardzo spodobał mi się zapach głównie róża pięknie pachnie. Opakowanie i pompka to duży plus przy dozowaniu. Formuła jest kremowa ale bardzo lekka. Szybko się wciera i wchłania. Dlatego jest idealny gdy nie mamy zbyt wiele czasu. Koi delikatnie skórę po zabiegach depilacji czy golenia. Pozostawia na skórze ten piękny zapach nawet do 24h ! Jest lekki i dlatego polecam go szczególnie na lato jesienią i zimą gdy skóra jest szczególnie sucha może nie podołać. Lubi mieć go w swojej kolekcji własnie wtedy gdy nie mam czasu a potrzebuję zadbać o swoją skórę.

Sama nie wiem

Uwielbiam zapach tego balsamu. Imbiru co prawda nie wyczuwam w ogóle, ale te róże...! Szczerze mówiąc balsam pachnie dla mnie jak konfitura różana z najlepszych pączków na świecie ;) Bajka! Ale niestety na tym bajka się kończy...

Po 1 zapach nie utrzymuje się na skórze chyba nawet kwadransa, więc przyjemność jest tylko podczas nakładania. Poza tym balsam jest ultra lekki. Wchłania się praktycznie natychmiast - niby fajnie, ale po nim po prostu nic nie zostaje. Skóra jest sucha jak była, jeśli użyję balsamu wieczorem, to rano nie ma po nim śladu, powinnam go nałożyć ponownie. O efekcie ujędrnienia nawet nie myślę.

Plus za wygodne opakowanie, w którym widać ile jeszcze kosmetyku zostało. Wydajność w normie.

Plusy:
+piękny zapach (niestety nie zostaje na skórze)
+szybko się wchłania
+nie jest zbyt lepki czy tłusty
+wygodne opakowanie z pompką

Minusy:
-nie nawilża, nie odżywia, właściwie prawie nic nie robi
-jest za lekki

Ja więcej tego balsamu nie kupię. Może ma on sens u kogoś ze skórą normalną, na mojej suchej skórze to niestety strata czasu.

bardzo przyjemny, lekki i kojący

Jest bardzo lekki i szybko się wchłania, pozostawiając przy tym delikatny, bardzo przyjemny, różany zapach. Bardzo dobrze się nakłada i rozprowadza. Dobrze łagodzi skórę, na przykład po goleniu i przy tym dodatkowo jej nie podrażnia. Do tego jest dosyć tani, dlatego myślę, że jest wart polecenia. :)

Tak dobrze żarło ...

... że zeżarło moją ulubioną wersję z rumiankiem i owsem. Elfa przestała ją produkować, więc z potrzeby czegoś letniego i ładnie pachnącego kupiłam tę.
Użytkowo nie różnią się szczególnie od siebie: ten też ma większość cech, które zwykle cenimy w takich kosmetykach: jest lekki, szybko się wchłania, nie zostawia tłustej ani lepkiej warstwy, za to zostawia na skórze ten charakterystyczny, aksamitny połysk gładkiego, nawilżonego i zadbanego ciała (przypomina mi skórę węża - jeśli ktoś dotykał, wie o czym mówię).
Ładnie pachnie, jednak niezbyt długo - najwyżej pół godziny. I nie jest to zapach róży piżmowej (może i lepiej) ;-), a damasceńskiej, delikatnie podbity kwaskowatą nutą imbiru.
Zawiera składniki nawilżające i okluzyjne. Prawidłowo użyty (do 3 minut po kąpieli) poprawnie nawilża - moją suchą skórę latem na jakieś 12 godzin (rumianek dawał radę na cały dzień). I wbrew temu co napisał producent, ze składu wynika, że nie zawiera maceratu z płatków róży piżmowej, a olej z jej nasion - nie wiem dlaczego to ukrywać, przecież to tylko zaleta?
Pod koniec trudno wydobyć resztkę balsamu z butelki, jeśli chce się zachować opakowanie w całości.
Zasługuje na 2 i pół gwiazdki, ale z braku połówek dostaje 2. Rumianek był lepszy, zakupu tej wersji nie powtórzę.

Ach, jaka ulga!

Kupiłam ten balsam "na gwałt", kiedy to balsam "Oliwka i olej arganowy" tejże firmy spowodował potworny świąd będący skutkiem przesuszenia skóry. Wystarczyły dwa zastosowania, by skóra odżyła, a ja odetchnęłam z ulgą i znów mogłam spokojnie spać, a nie się drapać. Skóra jest gładka, przyjemna w dotyku, mam uczucie "nasączenia" wilgocią.

Balsam ma lekką, dość płynną konsystencję, szybko się wchłania. Pompka dobrze działa, opakowanie jest estetyczne. Niska cena przy tej pojemności i wydajności.

Także działanie: nawilżanie i pielęgnacja oraz komfort stosowania na szóstkę!
Jedyne "ale", za które odejmuję pół gwiazdki mam do zapachu - nie czuję zupełnie imbiru, dla mnie to 100% róży (za którą też nie przepadam, ale to już widziały gały co brały).

Ilość zużytych opakowań: ok. 1/3