Venus, Nawilżające mleczko do ciała do skóry przesuszonej i odwodnionej

Venus, Nawilżające mleczko do ciała do skóry przesuszonej i odwodnionej

Nawilżające mleczko do ciała Venus stworzono z myślą o przesuszonej i odwodnionej skórze. Zawarty w kosmetyku olej makadamia przeciwdziała wysuszaniu się skóry, przyspiesza regenerację komórek, a także nawilża i uelastycznia naskórek widocznie poprawiając mikrokrążenie. Olej z awokado odżywia skórę i wzmacnia jej naturalną barierę ochronną. Zwiększa elastyczność, łagodzi podrażnienia i likwiduje nieprzyjemne uczucie szorstkości. Bogate w kwasy tłuszczowe masło shea delikatnie odżywia i zmiękcza przesuszony naskórek. Formułę mleczka wzbogacono HydraProtect ++, innowacyjnym składnikiem zapewniającym 24-godzinne nawilżenie nawet najgłębszym warstwom naskórka.
Lekka konsystencja mleczka nie pozostawia tłustych śladów. Kosmetyk przebadany dermatologicznie, nie zawiera alergenów i olejów mineralnych.

na lato spoko

Kupiłam wraz z początkiem lata, a co za tym idzie- upałów. W lato i upały odpadają wszelkie masła i ciężkie balsamy, a więc szukałam lekkiego, nawilżającego balsamu bądź mleczka. Skusiłam się na ten z Venus, choć nigdy wcześniej o nim nie czytałam. Jest faktycznie lekki, dosyć szybko się wchłania, ale trzeba długo go rozsmarowywać, bo pozostawia czasami ( jak zbyt hojnie nałożymy na partię ciała) białą smugę. Mi osobiście to absolutnie nie przeszkadzało, fajne opakowanie, zapach bardzo ładny, nienachalny, nie czuć w nim chemii i sztuczności. Co do obietnic producenckich- czy jest do codziennej pielęgnacji? tak, ale latem. Zimą raczej nie zrobi tego, co powinien. 24 godzinne nawilżenie? Niekoniecznie, ale na wieczór jak najbardziej. Szybko się wchłania, nie uczula nie podrażnia. Nie wysusza skóry, wręcz przeciwnie, powoduje, że jest gładka, nawilżona i miła w dotyku. Jest lekki, nietłusty, bez żadnych olejów w składzie. Jestem skłonna go polecić na lato, na zimę raczej nie, ale na teraz? Jak znalazł! Myślę, że wrócę jeszcze podczas upałów. Cena niska, 7-8zł ( ja kupiłam w Kauflandzie) przyciąga, może skuszę się podczas promocji? Kto wie! :)

Nie najgorszy, ale szukam dalej...

Zakupiłam to mleczko zupełnie przez przypadek, ale nie szkodzi bo lubię testować nowe kosmetyki ;)
A więc tak. Głównie stosowałam to mleczko wieczorem, po kąpieli bądź też po depilacji. Mleczko ma lekką konsystencję o przyjemnym, świeżym zapachu, który mi odpowiada ;) Moją dość suchą skórę ładnie nawilżył, a po depilacji zauważłam, że minimalnie zniwelował zaczerwienienia.
Niestety, przy rozprowadzania zostawiał białe smugi, które trzeba długo rozprowadzać aby kosmetyk się całkowicie wchłonął, co niestety dla mnie jest dużym minusem. Kolejną wadą jest fakt, że zostawia klejący się film na skórze.
Podsumowując:
Plusy
-lekka konsystencja, typowa dla meczka, ale nie lejąca się
- przyjemny, świeży zapach
- łatwo dostępny
- cena (ok.10 zł)
- minimalne zniwelowanie podrażnienia po depilacji
- nawilżenie
- poręczne opakowanie

Minusy
- przy rozprowadzania pozostawia białe smugi, które trzeba długo rozprowadzać aby zniknęły
- długi czas wchłaniania
- pozostawia klejący film na skórze

Nieciekawy

Mam i nie przypadł mi do gustu. Lubię gdy krem/mleczko wchłania się szybko, a ten jest strasznie "leniwy" i schnie naprawdę długo. Jest wydajny i działa łagodząco na skórę, ale tylko na chwilę, później znowu jest sucha.

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie