Przepisy Babci Agafii, Krem odżywczy do rąk i paznokci z żeń-szeniem, miodunką i sokiem z cytryny

Krem do rąk i paznokci został stworzony według oryginalnej syberyjskiej receptury. Dzięki unikalnej kombinacji roślinnych składników krem, znakomicie odżywia skórę rąk i paznokcie, wygładza i wybiela, przeciwdziała łamliwości paznokci, skutecznie je wzmacnia. Dzięki zawartości jonów srebra sprzyja procesowi odnowy komórek i odmłodzeniu skóry.
- Olej z nasion słonecznika (Helianthus Annuus Seed Oil)- działa zmiękczająco, regeneruje i wygładza, łagodzi podrażnienia. Działa na skórę ściągająco i przeciwzapalnie, antyseptycznie. Jest źródłem kwasów wielonienasyconych, zawiera także duże ilości witaminy E.
- Żeń-szeń (Panax ginseng) - zawiera mikro i makroelementy, pierwiastki śladowe i witaminy : A, B1 i B2, C, wapń, miedź, fosfor, cynk, potas, żelazo, magnez, sód, siarka, molibden - w sumie prawie 200 składników. Pomaga zahamować procesy wysuszenia skóry i utraty jej elastyczności. Odmładza i pielęgnuje. Zawarte w korzeniu ginsenozydy, bardzo mocne antyoksydanty, wyłapują i niszczą wolne rodniki, przyczynę zmarszczek i starzenia się skóry. Skóra staje się zaróżowiona, gładsza i sprawia wrażenie młodszej. Żen-szeń pobudza odnowę naskórka, poprawia mikrokrążenie, odbudowuje płaszcz hydrolipidowy.
- Ogórecznik lekarski (Borago officinalis)- zawiera krzemionkę, garbniki, flawonoidy, związki śluzowe, witaminę C, nienasycone kwasy tłuszczowe, kwas jabłkowy i cytrynowy, magnez, żelazo, miedź, cynk, a także saponiny i cholinę. Zalecany jest do pielęgnacji skóry wrażliwej, dojrzałej i suchej. Ma również działanie ujędrniające, zwiększające elastyczność, a więc przeciwzmarszczkowe, a także lekko złuszczające, dzięki zawartości kwasu cytrynowego i jabłkowego.
- Panthenol - jest pochodną witaminy B5 a ze względu na swoją stabilność od dawna jest stosowany w kosmetyce. Jest on jedną z substancji, której nie wyparły żadne nowości, po prostu jest on niezastąpiony. Działa silnie przeciwzapalnie, łagodzi podrażnienia, przyspiesza regenerację, jest nietoksyczny i nie wywołuje podrażnień. Nawilża, zmiękcza naskórek, bardzo łatwo się wchłania, poprawia elastyczność skóry, wzmacnia barierę lipidową naskórka, poprawia stan płytki paznokciowej
- Cytryna (Lemon Juice) zawiera witaminę C , która jest naturalnym antyoksydantem neutralizującym wolne rodniki. Zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry, pomaga w walce z trądzikiem i przebarwieniami, kwas cytrynowy usuwa plamy i przebarwienia. Flawonoidy pomagają dłużej zachować młodą i gładką skórę, a dzięki fitohormonom skóra jest napięta, sprężysta, zmarszczki pojawiają się o wiele wolniej.
- Srebro koloidalne(Ag ,łac. Argentum)- preparaty zawierające srebro wpływają na pracę gruczołów łojowych oraz niszczą większość bakterii mogących wywoływać stany zapalne skóry (zapalenie mieszków włosowych, trądzik pospolity, itp.). Stymulują także proces regeneracji komórek, chronią skórę przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych (wiatr, kurz, mróz). Srebro nie tylko reguluje wydzielanie łoju, utrzymując zbyt suchą lub zbyt tłustą skórę w stanie równowagi, ale zapewnia również prawidłowy poziom nawilżenia naskórka.

błyskawiczne wchłanianie

Super krem do torebki lub do pracy - świetnie sprawdzi się tam, gdzie potrzebujemy kremu, który momentalnie się wchłania. Już odrobina starcza, by nawilżyć dłonie. Po użyciu są one wyczuwalnie gładkie i miękkie jak jedwab. Przy dłuższym stosowaniu skóra rąk jest jaśniejsza i bardziej odżywiona.
Do zakupu przekonał mnie także fajny skład produktu i niska cena. Warto kupić ten produkt, gdyż komfort stosowania i jakość są naprawdę wysokie.

dobry

Krem szybko się wchłania, nie pozostawia na dłoniach tłustego filmu, a dłonie na jakiś czas pozostają miękkie i gładkie. Krem bardzo wydajny. Za tak niską cenę warto.

Niezastąpiony

Kupiłam sobie go w podróży do Rosji. Używam go na zmianę z innymi kremami. Ładny, delikatny, kwiatowy, ninachalny zapach, który szybko się wietrzy. Biały kolor kremu o lekkiej, idealnej konsystencji, która szybko wchłania si°e w dłonie, nie pozostawiając filmu. Pozostawia gładkie i nawilżone dłonie o lekko rozjaśnionym odcieniu. Idealny.

Trochę brakuje do ideału

Moje dłonie są wymagające, łatwo je przesuszyć lub podrażnić, dlatego na co dzień nie rozstaję się z kremem do rąk. Krem Agafii zachęcił mnie doskonałym składem. Bardzo ładnie pachnie, szybko się wchłania i wygładza skórę. Miałam nadzieję, że będzie moim kolejnym ulubieńcem, ale nie podołał. Wprawdzie nawilża, ale nie jest to efekt długotrwały, jakiego oczekuję. Aplikację trzeba powtarzać po każdym myciu rąk... Dałam go Mamie, której przypadł do gustu i dla niej jest numerem 1.

Używam tego produktu od: krócej niż miesiąc
Ilość zużytych opakowań: mniej niż 1

Wart wypróbowania

Krem otrzymałam w prezencie, przywiozła go dla mnie koleżanka z Federacji Rosyjskiej. Kremów do rak używam często i zawsze mam kilka, ale gdy zaczęłam używać tego kremu, polubiłam go. Opakowanie to plastikowa, miękka tubka, dodatkowo zabezpieczona sreberkiem, mamy pewność że nikt wczesniej nie używał kosmetyku. Krem ma bardzo delikatny kwiatowy zapach, który przez dłuższą chwilę pozostaje na dłoniach. Krem jest koloru białego, konsystencja lekka - delikatna, rozsmarowuje się idealnie. Wchłania się bardzo szybko i nie pozostawia tłustego filmu na dłoniach. Stosowałam krem 2-3 razy dziennie i zauważyłam że moje dłonie były wygładzone i nawilżone. Dodatkowo skóra rąk była ładnie rozjaśniona. Polecam.

Używam tego produktu od: rok 2013
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie skończone