Skin Blossom, Reviving Eye Cream (Organiczny krem pod oczy z aloesem i gryką)

Skin Blossom, Reviving Eye Cream (Organiczny krem pod oczy z aloesem i gryką)

Organiczny krem o specjalnej, łagodnej formule do pielęgnacji, regeneracji i odbudowy delikatnej skóry wokół oczu. Zawiera zestaw silnych antyoksydantów zwalczających wolne rodniki - między innymi witaminę E, zwaną także witaminą młodości, a także łagodzący podrażnienia i silnie nawilżający organiczny aloes. Jest bogaty w antyoksydacyjne, odżywcze i pełne mikroelementów ekstrakty roślinne. Zielona herbata działa przeciwobrzękowo, wzmacnia naczynia krwionośne i pobudza mikrokrążenie w skórze. Gryka, o wysokiej zawartości przeciwutleniającej witaminy C, działa przeciwrodnikowo i stymuluje syntezę kolagenu w skórze wokół oczu. Ekstrakt ze świetlika wykazuje działanie przeciwzapalne, likwiduje obrzęki, podkrążenia i oznaki zmęczenia. Te ekstrakty roślinne wspaniale łączą swoje działanie z odżywczym masłem Shea i nawilżającą, utrzymującą wilgoć w skórze gliceryną roślinną. Olej ze słodkich migdałów zaś w najdelikatniejszy sposób nawilża i odżywia delikatną skórę wokół oczu. Krem jest przeznaczony dla każdego rodzaju cery, także cery wrażliwej. Krem zawiera 85% składników organicznych. Posiada restrykcyjny certyfikat Soil Association dla kosmetyków organicznych. Jest zarejestrowany także jako kosmetyk wegański w Vegan Society.
Sposób użycia: nakładać na oczyszczoną skórę wokół oczu rano i wieczorem.

bardzo delikatny

Kupiłąm ten krem, gdyż mam wrażliwe oczy - wiele kosmetyków dedykowanych tym rejonom zwyczajnie mnie podrażnia. Poza tym opis tego kremu brzmiał jak dokument ze stacji kosmicznej, czego to on nie robi! Ponieważ skóra wokół moich oczu wymaga już uwagi zdecydowałam, że spróbuję.

Krem jest zamknięty w moim ulubionym typie opakowania - z pompką, która higienicznie dozuje produkt i daje możliwość zużycia kremu do samego końca. Konsystencja kremu jest dość lekka, może nie żelowa ale to jeden z lżejszych kremów. Nie lepi się, nie tłuści.

Jest to faktycznie produkt bardzo delikatny - nie podrażnił mnie, bezpiecznie nakłada się go nawet w newralgiczne rejony. Tutaj producent wywiązuje się z obietnic gdyż to jeden z delikatniejszych kosmetyków tego typu.

Niestety poza tym w sumie krem mało robi... Nie zauważyłam jakiegoś konkretnego działania. Nawilża ale również delikatnie. Co do reszty obietnic - naprawdę nic nie zauważyłam. Wizualnie nie widać żadnej różnicy, co do nawilżenia to owszem, jest ale nawet ja wolałabym większe.

Ten krem po prostu nawilża i jest delikatny - jeśli tego szukacie w kremie to jest on dla Was. Ja potrzebuję już czegoś więcej - choćby jednej z obietnic producenta stąd raczej już nie wrócę do tego produktu.

Niemniej - zaletą jest delikatność, skład, opakowanie i cena. Dla fanek kosmetyków certyfikowanych to będzie dobry wybór.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe