Pixie Cosmetics, Reviving Under Eye Concealer (Kryjący korektor pod oczy)

Pixie Cosmetics, Reviving Under Eye Concealer (Kryjący korektor pod oczy)

Pojemność 2,5 ml

Całkowicie naturalny korektor pod oczy, który doskonale koryguje niedoskonałości, neutralizuje i rozjaśnia przebarwienia skóry, dzięki zawartej w nim witaminie C i retinolowi. Znakomicie kryje cienie pod oczami, utrwala makijaż oczu na cały dzień. Zawiera witaminę A (retinol) przyspieszającą odnowę tkanek oraz witaminę E, która działa przeciwrodnikowo.

kryjące
pod oczy
mineralna
w kremie

Całkiem fajny korektor

Kupiłam korektor w odcieniu Creme Brulee - chociaż jego wierzch wydaje się być ciemny, po nabraniu produktu na palec miałam całkiem jasny korektor - w sam raz dla mojej karnacji. Korektor całkiem okej wtapia się w skórę, a jego krycie określiłabym jako średnie. Rozjaśnia cienie pod oczami i zakrywa przebarwienia, ale z dużymi zmianami czy tą fioletową częścią moich cieni pod oczami radzi sobie średnio. Dobrze łączy się z podkładem tej samej marki (z innymi nie miałam okazji łączyć), natomiast nałożony na filtr przeciwsłoneczny okropnie się roluje i zbiera. Nakładany na krem nie sprawia problemów, więc zapewne po prostu nie lubi się z moim obecnym filtrem (Roc soleil, anti brown spots). Nie kryje tak mocno jak mój wcześniejszy korektor z Catrice (wersja w słoiczku), ale zależało mi na czymś z troszkę lepszym składem.

Podkreśli każdą zmarszczkę

Z polecenia konsultantki z kontigo postanowiłam kupić produkt. Byłam jak najbardziej zadowolona z krycia, jednak zauważyłam, że już po 20 minutach korektor bardzo podkreślał każdą zmarszczę pod okiem.

Posiadam zmarszczki mimiczne, powstające od uśmiechu i żaden korektor mi tak ich nie podkreślił jak ten.

Dobry, ale to jeszcze nie jest to :)

Dobry korektor o naturalnym składzie. Największy plus to odcień. Miałam 00 Creme Brulee. Idealnie jasny odcień nawet dla bardzo bladych osób. Stosowałam tylko pod oczy i przepięknie rozświetlał te okolice. Daje bardzo naturalny efekt, ale nawet moje dość spore sińce pod oczami potrafił ukryć. Trzeba nauczyć się z nim obchodzić, początkowo strasznie wchodził mi w zmarszczki, potem przyjęłam technikę wklepywania gąbeczką i od razu przypudrowywałam. Na jakieś wypryski czy do przykrycia np. naczynek na twarzy niestety się już wg mnie nie nadaje.
Podsumowując, sprawdzi się na co dzień, gdy zależy nam na naturalnym efekcie, a przy okazji na pielęgnacji okolic oczu.

Ciekawa konsystencja

Kupiłam go niedawno w Kontigo, nie był to zakup do końca planowany, ponieważ mam jeszcze jeden korektor otwarty, który bardzo lubię, ale skoro już byłam w drogerii to mówię "czemu nie? :D". Usłyszałam o tym korektorze od Czarszki z YT, a potem czytałam o nim dlatego tym bardziej się skusiłam.
Mam kolor 01 VANILLA CREAM dla mnie ten odcień jest bardzo dobry - pomogła mi dobrać Pani z drogerii.
Korektor ma bardzo ciekawą konsystencję - takiego bardzo gęstego kremu. Krycie dobre, ładnie rozjaśnia okolice pod oczami. Uzywam go minimalną ilość, ponieważ nie chcę żeby zebrał mi się pod oczami a nie używam w ogóle pudru do twarzy żeby go dodatkowo przypudrować.
Mam go od niedawna więc jeszcze zobaczę jak się będzie sprawdzał w akcji i podczas nadchodzącego lata, ale na razie jestem bardzo zadowolona - daje bardzo naturalny efekt - pasuje do mojego ulubionego makeup-no-makeup :)

Korektor w odcieniu 01 VANILLA CREAM jest odcieniem zbliżonym do korektora Maybelline FIT ME nr 15 tylko nieco bardziej żółtym. Krycie ma zadowalające, które można budować. Do nakładania korektora najlepiej używać pędzelka i od razu przypudrować, bo potrafi zebrać się w zmarszczkach pod oczami.
Kolor korektora idealny dla jasnych cer.
Plus za naturalny skład, jeżeli zwracamy uwagę na to co nakładamy na twarz.

Fajny produkt

Korektor dostałam jako gratis do zamówienia i przyznam szczerze nie spodziewałam się, że aż tak się polubimy. Przed wszystkim jego krycie mnie zaskoczyło. Wystarczy niewielka ilość produktu, a jakiekolwiek niedoskonałości są niewidoczne. Dobrze sprawdza się na cienie pod oczami. Obecnie tylko ten korektor współgra z moim podkładem mineralnym (nie roluje się i nie waży). Duży plus za wydajność - używam pierwsze opakowanie codziennie od 5 miesięcy głównie pod oczy, a czasami na krosty.

Jak okiełznać tę maź?

To mój pierwszy korektor o takiej konsystencji, wcześniej miałam tylko półpłynne - z pędzelkiem lub pacynką.
Mam go już dobrze pół roku (nie był jednak używany codziennie) i wciąż nie mam dobrego patentu na aplikację.

Najpierw nakładałam go precyzyjną gąbeczką z Kontigo, ale ten sposób kompletnie się u mnie nie sprawdził. Potem kupiłam specjalny pędzelek, ale ciężko się nim rozciera produkt o tak nieprawdopodobnie tępej konsystencji. Ostatecznie, aplikuję korektor pędzlem, a potem wklepuję palcem.

Włazi w linie mimiczne, przypudrowany czy nie. Puder się na nim warzy. Korektor podkreśla również przesuszone miejsca na skórze.

Czy korektor Pixie ma jakieś zalety? Tak, opakowanie. Jest poręczne, solidne i gustowne. Delikatnie rozświetla skórę pod oczami. Czasem da się nim uzyskać satysfakcjonujące krycie, ale zwykle budowanie krycia graniczy z cudem. Ot, zagadka.

Uważam, że ponad 40 zł to co najmniej o 1/3 za wysoka cena za produkt tej jakości.

Daje się lubić

Początkowo nie byłam przekonana. Wydawało mi się, że z jednej strony jest ciężki, a mimo to nie kryje dobrze. Z czasem się przekonałam, tzn. nauczyłam się go właściwie nakładać i efekt stał się zadowalający. Mówiąc szczerze, w tym momencie kiedy zapomnę o tym korektorze, widzę worki pod oczami. ;D Polubiłam. Mam dwa kolory - jasny na jesień/ zimę i ciemniejszy na wiosnę/lato.

jako baza pod szminkę - tak, korektor pod oczy - nie

Mam najciemniejszy odcień i mimo mojej bladości, jest za jasny, odznacza się dość mocno. Nawet przypudrowany świeci się, jakbym nałożyła pod oczy bogaty krem, rozpuszczając lekko mój tusz do rzęs, co wygląda bardzo źle.
Poszukałam dla niego innego zastosowania.
Korektor jest świetny jako baza pod pomadkę.

02 sweet almond

Mój kolor to 02 sweet almond. Korektor fajnie wyrównuje kolor skóry pod oczami. Zakrywa drobne sińce. Ładnie łączy się z podkładem mineralnym. U mnie sprawdza się najlepiej nakładany palcem. Niestety cena regularna jest dość wysoka.

Najlepszy korektor jaki miałam

Skusiłam się bo była promocja w Kontigo. No i strzał w dziesiątkę. Właściwie do każdego korektora coś miałam, jak się nie wałkował to kolor się zmieniał, albo pod koniec dnia piekły mnie oczy. Ten jest idealny. Doskonale kryje cienie. Nie wysusza. Nie utlenia się. Nie podrażnia. Bardzo dobrze się aplikuje - mimo bardziej kremowej niż żelowej konsystencji rozprowadza się bez tarcia. No nie mam uwag.

Mieszane uczucia

Korektor kupiłam w szale kupowania wszystkiego, co mineralne i najmniej szkodliwe. I od tego czasu trwa nasza przygoda, ale moje uczucia są mieszane. Z jednej strony muszę przyznać, że spełnia swoją rolę, ukrywa ciemnie cienie pod oczami, nie obciąża skóry. A z drugiej strony cały czas czegoś mi w nim brakuje, może to kwestia formuły lub konsystencji (jestem przyzwyczajona do sypkich produktów). Kolory w opakowaniu wydają się ciemniejsze niż są po nałożeniu na skórę, kolor 00 creme brulee sprawdzi się doskonale u ludzi bladych. Podsumowując produkt jest dobry i zdecydowanie wart swojej ceny.

Cudowny!

Korektor kupiłam w ekstremalnej promocji za 15 zł i kiedy przyszedł byłam bardzo rozczarowana kolorem. Odcień 01 wydawał się bardzo ciemny, jednak okazało się, że wygląda tak tylko wierzchnia warstwa produktu. Pod nią kolor jest jaśniejszy.
Korektor zamknięty jest w poręcznym pudełeczku z lusterkiem. Produkt ma świetną pogmentację. Doskonale radzi sobie z sińcami pod oczam, rozświetla spojrzenie a efekt jest bardzo naturalny. Nakładam go palcami. Nic nie zbiera mi się w zmarszczkach wokół oczu. Moja skóra jest tam sucha, a korektor nie tylko świetnie wygląda ale też mam wrażenie, że ją pielęgnuje. Efekt utrzymuje się u mnie cały dzień bez poprawek.
Na pewno będę wracać do niego, nawet za cenę regularną. Do tej pory nie miałam lepszego korektora. Bardzo doceniam również naturalny, przemyślany skład.