Prokudent Med, Płyn do płukania jamy ustnej `Extra Świeżość`

Prokudent Med, Płyn do płukania jamy ustnej `Extra Świeżość`

Płyn do płukania jamy ustnej Rossmann Prokudent Med Extra Świeżość w połączeniu z dokładnym szczotkowaniem pomaga zachować naturalną biel zębów. Formuła aktywnych składników zawierająca fluor redukuje powstawanie płytki bakteryjnej, również w miejscach, gdzie nie dociera szczoteczka do zębów. Ponadto płukanka do ust Rossmann Prokudent Med Extra Świeżość pomaga zapobiegać próchnicy i zapaleniu dziąseł. Specjalna formuła działania z mocą długotrwałego efektu pozostawia intensywną świeżość w ustach i mocniej odświeża oddech na dłużej. Nie zawiera alkoholu.

Słaby

Wyprobowalam ten płyn że względu na niską cenę. Niestety dla mnie jest za slaby. Piecze i odświeża oddech tylko na chwilę oraz ma dziwny smak. Nie kupię ponownie.

Gorzki posmak

Kosmetyki produkowane dla Rossmanna zazwyczaj mają całkiem przyzwoitą jakość w opozycji do ceny, jaką trzeba za nie zapłacić, więc postanowiłam sprawdzić, jak spisują się płyny do płukania jamy ustnej marki Prokudent.

Płyn podczas płukania ma miętowy smak. Nie zawiera alkoholu, więc nie pali jamy ustnej. Jest dosyć łagodny i bez problemu można wytrzymać płukanie w zalecanym przez producenta czasie. Niestety, dla płytki nazębnej jest tak samo łagodny i praktycznie nie widać różnicy, jak przy samym szczotkowaniu. Ponadto pozostawia nieprzyjemny i gorzkawy posmak w ustach. Producent radzi, aby nie przepłukiwać ust wodą, ale ja nie byłam w stanie wytrzymać tego smaku i musiałam wypłukać usta czystą wodą. Tytułowe extra fresh chybione, jak kulą w płot... Tak samo, jak i reszta obietnic, czyli wybielanie zębów i ochrona dziąseł.

Tym razem rossmannowski produkt zupełnie się nie sprawdził, a szkoda, bo cena i dostępność sprawiłyby, że częściej sięgałabym po ten właśnie płyn.

Wersja wyjazdowa

Używałam małej buteleczki wyjazdowej, pielęgnacja zębów i dziąseł

Zalety:
- mały
- wydajny
- cena
- dobra wersja na wyjazd

Wady:
- słabo odświeża
- dziwny posmak

Następnym razem chyba wolę dołożyć parę złotych i kupić lepszą wersję płynu

Świetna płukanka

Bardzo dobra płukana.... Mocna ale nie tak mocna ja Listerin.
Plusy:
- super odświeża jamę ustną
- tania
- dostępność
- oszyszcza przestrzenie między zębami
- wydajna.
Moim zdaniem jedna z lepszych a zarazem jedna z tańszych płukanek jakie używałam. Polecam.

ok

Płyn jak płyn. Odświeża. Przydatny, gdy chcemy szybko przeczyścić jamę ustną. Smakuje typowo miętowo. Wydajny. Można go tanio kupić. Kupuję go dość często, bo nie zauważam mega różnicy między płynami tańszymi, a droższymi. Oczywiście znam lepsze, ale jak komuś szkoda kasy, to ten jest też ok.