Bioderma, Photoderm Max Spray SPF 50+ / UVA 33 (Spray ochronny do twarzy i ciała)

Sprawdź ceny produktu

Bioderma Photoderm Spray ochronny do twarzy i ciała to maksymalna ochrona dla skóry, która nie toleruje żadnej ekspozycji na słońce, bardzo jasnej, z piegami oraz wystawionej na ekstremalne działanie słońca (tropiki, góry). Zapewnia ochronę DNA komórek naskórka dzięki opatentowanemu kompleksowi Cellular Bioprotection. Bioderma Photoderm Spray ochronny do twarzy i ciała jest bezzapachowy, wodoodporny i fotostabilny.
Sposób użycia: Preparat nałożyć równomiernie i obficie na czystą i suchą skórę przed ekspozycją na słońce. Aplikację sprayu należy regularnie powtarzać (najlepiej co 2 godziny) oraz w przypadku starcia preparatu (np. przy wycieraniu się lub po uprawianiu sportu). Unikać kontaktu z oczami. Nie należy eksponować na słońce niemowląt oraz małych dzieci.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało).

Miło wspomnieć ubiegłoroczne wakacje... W towarzystwie tego kosmetyku ochrona dla skóry twarzy i ciała zdecydowanie jak w mazwie na maksymalnym poziomie... Pomimo całych dni spędzanych na słońcu, plażing- smażing piękna opalenizna- zaś oparzeń zero <3...

W wielu moich recenzjach zaznaczam, że nie jestem fanką opalania się i całodniowego smażingu na słońcu. Tak jest - co jednak nie oznacza, ze jadąc na wakacje zamykam się całymi dniami w hotelu i nie wystawiam koniuszka nosa na działanie promieni słonecznych. Nic podobnego, nie dajmy się zwariować. Czerpię z tego okresu pełnymi garściami, jednak ochrona musi być. Produkty chroniące przed promieniowaniem obowiązkowy punkty na liście produktów, które jada z moją rodziną na wakacje.

Jestem osoba w pełni świadomą jakie zniszczenie dla naszej skóry niesie nadmierna ekspozycje na działanie promieniowania UVA i UVB- stąd mój wybór o całorocznej ochronie SPF. Zaopatrując się przed wyjazdem dość skrupulatnie szperam w internecie i zapoznaję się z opiniami na temat kosmetyków. Wybieram najlepsze. Nic dziwnego, ze padło na moją ulubioną markę specjalizującą się w produkcji dermokosmetyków Bioderma.
W swojej ofercie pielęgnacyjnej mam bardzo dużo produktów tej marki i w znakomitej większości są to kosmetyki, które w pełni spełniają moje oczekiwania - tak też jest w tym przypadku.

Jest to plastikowa buteleczka 200ml spray. Opakowanie solidne, bardzo dobrej jakości. Bez obaw można pakować do walizki nic się nie powinno złego przydarzyć. Etykieta zawiera wszelkiego rodzaju przydatne informacje na temat poziomu ochrony, rodzaju skóry dla jakiego jest dedykowana.
Jest to produkt dedykowany dla osób posiadających wrażliwą skórę o bardzo jasnej karnacji z piegami. Czyli w skrócie najwyższa z możliwych opcji ochronnych.
Owszem ja nie mam tego typu karnacji jednak zaopatruję się w możliwie najbardziej skoncentrowane pod względem ochrony kosmetyki dzięki temu mam pewność, że obejdzie się bez nieprzyjemnych historii...
Aplikacja produktu odbywa się na zasadzie spryskania porcji produktu na ciało. jednak wiadome jest, aby równomiernie rozprowadzić produkt należy rozsmarować go dłonią.

Jest to produkt o lekkiej konsystencji. Dający maksymalną ochronę dla skóry pod szerokim spektrum promieniowania. Filtry UVB/ UVA SPF 50+. Jest to maksymalna z dostępnych opcji ochronnych na rynku.
Skóra w najlepszy z możliwych sposobów jest zabezpieczona przed uszkodzeniami, poparzeniami, nadwrażliwością na słońce. Wspomaga zachowanie młodości skóry na dłuższy czas. Dodatkowo tak wysoki poziom ochrony jest wparciem dla naturalnych mechanizmów obronnych skóry.

Lekka, biała postać kremu bardzo szybko się wchłania. Nawilża i równocześnie pielęgnuje skórę. Nie dopuszcza do jej przesuszenia.

Jest to kosmetyk, który będzie każdego roku koniecznym towarzyszem dla naszych rodzinnych wypadów do momentu kiedy tylko będzie produkowany.

Najlepszy

Po kiepskich doświadczeniach z produktami słonecznymi od LRP, z wielką radością kupiłam sprawdzoną Biodermę. I nie zawiodłam się. Po raz kolejny firma postawiła na niesamowitą jakość.

Bardzo skuteczny kosmetyk chroniący przed słońcem

Jest to pierwszy kosmetyk do opalania, który zakupiłam w aptece. Zastanawiałam się, czy dosyć wysoka cena (w porównaniu z kosmetykami z drogerii) będzie się przedkładała na jakość produktu. Miałam okazję używać go ponad tydzień na pełnym słońcu i chyba po raz pierwszy z wakacji wróciłam bez podrażnionej i łuszczącej skóry. Lubię słońce, ale opalanie jest dla mnie dodatkiem do wakacji, a nie sensem wyjazdu. Dlatego zwykle smaruję się dosyć wysokim faktorem, żeby nie ryzykować, że spalę się i popsuję sobie wypoczynek bolącą skórą. Kosmetyk jest białym mleczkiem o lekkiej, płynnej konsystencji. Łatwo się go nakłada dzięki sprayowi, potem trzeba go jeszcze rozsmarować na skórze. Nie zostawia na ciele klejącej warstwy. Jest bardzo wydajny. Uważam, że bardzo dobrze utrzymuje się na skórze i pomimo kąpieli w słonej wodzie nie spłukuje się. Mimo, że na opakowaniu zalecono, by powtarzać aplikację po kilku godzinach, jednak ja nie czułam takiej potrzeby, jednokrotna aplikacja w ciągu dnia była dla mnie wystarczająca.

świetny produkt

Produkt spełnia wszystkie obietnice producenta i polecam go osobom, którym przyjdzie zmierzyć się z tropikalnym słońcem. Nie jestem maniaczką filtrowania ale jadąc tam, gdzie słońce wręcz pali nie filozofuję tylko kupuję naprawdę dobry filtr. Biodermę udało mi się kupić w bardzo korzystnej cenie w Super Pharm.

Produkt jest w sprayu, ma dość rzadką konsystencję, łatwo się go aplikuje. Jest biały ale nie bieli i nie zostawia plam. Pachnie przyjemnie. Łatwo go rozsmarować. Wchłania się bez uczucia lepkości, nie jest tłusty ale aksamitny, delikatny. Korzystanie jest bardzo komfortowe, atomizer działa bez zarzutu.

Mam jasną skórę i ten produkt pozwolił mi swobodnie przetrwać pustynne słońce. Nie było nawet śladu oparzenia czy zaczerwienienia, moja skóra delikatnie się brązowiła - a normalnie reaguje na słońce kolorem różowym. Skóra była dobrze nawilżona, nic się nie poparzyło a ubrania również się do mnie nie kleiły. Oczywiście aplikację powtarzałam co jakiś czas.

Produktu używałam także na twarz i sprawdził się świetnie. Nic mi po nim nie wyskoczyło, nie zapchał.

Spray jest bardzo wydajny, ma 200 ml i dobry atomizer pozwala dozować tyle, ile faktycznie nam potrzeba. Stąd proporcja wydajność a cena jest całkiem korzystna.

Polecam Biodermę - w słońcu palącym bez dobrego filtra jasna skóra przepada. Warto zapłacić więcej aby mieć pewność, że urlopu nie spędzimy w pokoju obkładając się pantenolem.

Ilość zużytych opakowań: 1/3 jednego