Maybelline New York, Expert Wear, The Nudes Eyeshadow Palette (Paleta 12 cieni do oczu)

Średnia ocena: 4.60/5

Pojemność 9,6 ml

Maybelline Paleta cieni do powiek The Nudes Palette w 12 neutralnych odcieniach. Kolory doskonale współgrają z każdą karnacją. Nadają się na dzień jak i na wieczór. Podane jest 13 propozycji nałożenia cieni.

prasowane
paletki cieni
Efekt
satynowe, perłowe

Kupiony w: Drogeria Cocolita.pl

KIT, nie hit

Do zakupu akurat tej palety zachęciła mnie pozytywna opinia znanej makijażystki.
Dobór kolorów jest prawie idealny.
Przede wszystkim w zestawieniu jest czerń, którą rzadko można spotkać w paletach.
Do pełni szczęście brakuje jedynie różowego odcienia.
Niestety cienie są bardzo słabo napigmentowane. Pracuje się nimi kiepsko, są suche i nietrwałe. Do tego kruszą się i pylą, brudząc sąsiadujące kolory.
Choć lubię markę Maybelline, tego produktu zdecydowanie nie polecam. Tym bardziej za taką cenę. Zmarnowane pieniądze.

Ps. Wspomniana makijażystka po jakimś czasie odwołała "polecajkę". Ponoć starsza formuła była taka świetna...

przeciętna

Paletkę dostałam w prezencie, idealnie trafiła w moje gusta jeśli chodzi o odcienie. Mamy tu brązy w różnych wydaniach, matowe, satynowe i błyszczące. Do tego intensywna czerń do kresek i 2-3 jasne kolorki do rozświetlenia. Na pierwszy rzut oka idealny zestaw żeby zmalować coś w ramach makijażu dziennego jak i wieczorowego.
W dziennym makijażu radzi sobie przyzwoicie, ale tylko na dobrej bazie. Mam opadającą powiekę, więc problem rolowania cienia jest moją codziennością, są jednak cienie które przy dobrej bazie rolują sie mniej lub prawie niewidocznie. Tu niestety mimo dobrej bazy po kilku godzinach w połowie powieki mam widoczną krechę. Zatem do dziennego makijażu tylko jasne kolorki i ewentualnie ciemne nakładane punktowo, nigdy na całą powiekę.
Ciemnego makijażu typu smokey eye nie da się utrzymać dłużej niż 3 godzinki. Da się go jedynie zrobić, bo w zasadzie pracuje się z tymi cieniami wygodnie, ładnie się blendują. Nie są mega mocno napigmentowane, ale warstwami można ładnie budować pożądany efekt. Troszkę się osypują.
Reasumując paletka nie powala jakością, ale też nie jest zła.
Może przy pięknych dużych powiekach paletka radzi sobie lepiej, u mnie niestety nie zdała egzaminu.

Cienie do powiek

Paletka cieni zawiera cienie matowe jak też lekko błyszczące. Długo trzymają się na powiekach. Nie zbijają się i nie tracą koloru. Dobrze się je nakłada. Poza tym z tyłu paletki jest podpowiedź jak je nakładać dla lepszego efektu. Nawet osoba, która nie za bardzo zna się na makijażu może zrobić ładny make up. Często można kupić ją po promocji. Ja kupiłam po promocji w Rossmanie.

Nie polecam do oczu wrażliwych

Paletka zachwyciła mnie kolorami, dużą ilością cieni matowych i oczywiście fajną ceną na promocji. Z Maybelline to moja pierwsza paleta i myślę, że ostatnia.
W kwestii makijażu jestem laikiem, dla mnie rozprowadzanie ich nie sprawiało kłopotu. Ogólnie byłam z nich zadowolona i często używałam a najczęściej korzystałam z czerni... do momentu aż zaczęły mnie uczulać.
Na początku myślałam, że to wina alergii pokarmowych i nie wiązałam tego z cieniami. Odstawiłam je na jakiś czas aby użyć ponownie.
Historia niestety się powtórzyła... po nałożeniu zaczęły swędzieć mnie powieki, takie delikatne szczypanie a na koniec swędzenie. Po zmyciu powiek były opuchnięte i miałam 2 dni wyjęte z życiorysu na dojście do siebie...

Tak więc ta marka i ta paletka są u mnie na czarnej liście.

Nie dla mnie

Paletka do oczu Expert Wear, The Nudes Eyeshadow Palette od Maybelline New York zachwyciła mnie ilością kolorów w tonacji Nude.
Niestety podobnie jak inna paletka marki Maybelline New York nie dość, że jest kiepska pod kątem trwałości cieni na powiekach to dodatkowo uczula mnie w obrębie powieki co całkowicie dyskwalifikuje produkt do stosowania.

Wspaniała paletka nude

Jestem osobą lubiąca makijaż oczu w kolorach neutralnych beż brąz ect. Ostanie dwie paletki jakie miałam były z innej firmy w tych kolorach dlatego szukałam czegoś innego te cienie zwróciły moja uwagę z względu na piękne kolory części z nich jest matowa a część satynowana ,lubię produkty marki Maybelline New Yorka a ta paletka bardzo przypadła mi do gustu.

Słabe

Paleta okazała się jedną ze słabszych, z jaką miałam styczność. Jestem fanką subtelnych kolorów na oku, ale nie spodziewałam się aż tak słabej pigmentacji. Mieszały się ze sobą w porządku, gdyby nie fakt, że przy każdej próbie blendowania pigment znikał. Równie dobrze mogłabym nakładać półtransparentny puder na twarz.

Ładne barwy, średnia jakość

Paletka zawiera 12 cieni do powiek - są wśród nich cienie matowe i błyszczące, jest też cień opalizujący. Barwy w stylu "nude" pasują każdej kobiecie i dobrze współgrają z różnymi typami urody. Na spodzie opakowania znajduje się mała podpowiedź, dotycząca nakładania poszczególnych kolorów, ale paletka stwarza jeszcze szersze możliwości.
Cienie dosyć dobrze rozcierają się na powiece, ładnie się przenikają, można zatrzeć granice pomiędzy jednym a drugim odcieniem. Trwałość kosmetyku nie jest rewelacyjna. Kolory utrzymują się na swoim miejscu przez parę godzin, później zaczynają gromadzić się w zgięciach powiek. Intensywność barw mogłaby być lepsza, niekiedy napigmentowanie pozostawia trochę do życzenia. Mam wrażenie, że nie dotyczy to całej palety, a wyrazistość cieni jest zależna od koloru. Mamy więc lepiej i gorzej nasycone odcienie. Najsłabiej wypadają jasne, matowe barwy. Trzeba nałożyć ich sporo, by stały się widoczne. Metaliczne cienie są zdecydowanie lepsze. W celu uzyskania mocniejszego efektu, warto zastąpić aplikator - palcem lub pędzelkiem.
Paletka Maybelline sprawdza się w codziennym makijażu, ale nie zdobyła mego serca. W tym przedziale cenowym znajdziemy lepsze produkty.

Kolory trafione, ale ich trwałość jest słaba

Cienie do powiek dość łatwo się obsypują, nie są intensywne i wraz z użytkowaniem wypadają z otworów. Zaletą jest jednak to, że niemal wszystkie kolory można użyć zarówno w makijażu dziennym, jak i wieczorowym. Szczególnie piękny jest złoty. Dodatkowo na opakowaniu palety widnieją schematy nakładania poszczególnych odcieni, więc na pewno jest to jakaś pomoc dla wszystkich dziewczyn, które nie zajmują się makijażem profesjonalnie.

Fajna ale bez rewelacji

Kupiłam paletkę ze względu na kolory. Odcienie są naprawdę ładne i różnorodne. Od chłodnych po bardzo ciepłe. W palecie znajdziemy zarówno cienie brokatowe jak i matowe. Aczkolwiek mimo 12 kolorow i tak używam głównie 2 lub 3 odcieni.
Pudełeczko wygląda ładnie ale im dłużej jest użytkowane tym bardziej się niszczy. Cienie zaczynają wypadać z otworów.

Ponadto cienie sa dość dobrej jakości. Dobrze się rozprowadzają, nie tworzą plam. Używając kilku kolorów łatwo je zblendowac. Nie obsypuja się podczas malowania. Jedynie trwałość mogłaby być lepsza. Szybko się rolują, bądź po prostu bledna. Idealne do malowania na codzień, na krótkie wyjście z domu. Na dłuższą imprezę się nie sprawdzają.
Myślę, że raczej nie kupiłabym ponownie. Raczej szukałbym czegos bardziej trwałego.

Paleta cieni

Bardzo dobra jakość i napigmentowane cienie. Nie obsypują się i mają ładne kolory. Idealna do makijaży codziennego. Polecam tym którzy zaczynają przygodę z makijażem.

Nienajlepsze cienie

Marka Maybelline jest moją ulubioną, dlatego postanowiłam kupić tez paletkę. Niestety, okazała się dla mnie klapą. Cienie mało napigmentowane, w dodatku kruche. Bardzo się zawiodłam. Paletkę oddałam, bo do profesjonalnego makijażu się nie nadaje.