L'biotica, Professional Therapy, Repair, Odżywka do włosów zniszczonych ze skłonnością do wypadania

L`biotica, Professional Therapy Repair odżywka do włosów zniszczonych ze skłonnością do wypadania to nawilżająca, ekspresowa maska-odżywka do codziennego stosowania. Intensywnie regenerująca, bogata formuła dostosowana do potrzeb włosów bardzo zniszczonych, suchych, osłabionych zabiegami oraz stylizacją, ze skłonnością do wypadania.
Składniki aktywne:
- keratyna
- ceramidy
- rozmaryn
- witamina E
- olejek różany
- olejek z kiełków kukurydzy
Kompleks składników aktywnych wnika w głąb włosów i uzupełnia ubytki naturalnego cementu międzykomórkowego. Odtwarza zewnętrzną, naturalną warstwę włosów. W efekcie ich struktura jest zregenerowana i wzmocniona. Włosy są nawilżone, elastyczne i pełne blasku. Keratyna przenika przez powierzchnię włosów, wypełnia mikrouszkodzenia zniszczonych i przesuszonych włosów zapobiega łamaniu i rozdwajaniu. Włosy odzyskują miękkość i zdrowy połysk.

mało wydajna

Mam chyba to samo w trochę innej szacie graficznej. Ta odżywka jest bardzo mało wydajna. Muszę nałożyć naprawdę dużo, by moje włosy dały się rozczesać. Moje włosy są krótkie, do dolnego ucha. Poza tym jest poprawna. Nie obciąża włosów. Włosy nie puszą się. Ale innych zalet nie widzę. Za tę cenę (i niższą) można kupić inne podobnie działające odżywki.

Nie robi szału...

Moje włosy są wymagające, suche, ze skłonnością do puszenia się. Niestety po użyciu tej odżywki nie widzę żadnej różnicy. Ma ładny zapach i nic poza tym, za tą cenę spodziewałam się czegoś lepszego.

Lekka odżywka dla mniej wymagających

Odżywkę tą kupiłam, ponieważ potrzebowałam czegoś na moje zniszczone i suche końcówki włosów. Na promocji w Rossmannie kosztowała mnie około 22 złotych, a jej regularna cena to około 30 złotych, więc no bądźmy szczerzy...niezbyt niska.

Moje włosy są cienkie, kompletnie proste z natury, z tendencją do wypadania i przetłuszczające się u nasady, ale końcówki są suche i zniszczone oraz lubią się puszyć, więc postanowiłam coś z tym zrobić. Używałam kiedyś odżywek, ale raczej nie brałam ich na poważnie i nie było to regularne stosowanie. W tym przypadku zaczęłam być systematyczna i używałam jej raz na 4 dni. Muszę przyznać, że efekty są i to całkiem fajne. Już po pierwszym użyciu zauważyłam, że końcówki stały się gładkie i lśniące oraz że odżywka ta ułatwia późniejsze rozczesywanie. Po regularnym stosowaniu przez miesiąc, mogę stwierdzić, że końcówki się ładnie odbudowały, już się nie puszą, a objęte dłonią wydają się być trochę grubsze niż wcześniej. Oprócz tego produkt ten nawilża włosy i dodaje im elastyczności, więc są bardziej odporne. Nie wypowiem się jednak na temat wpływu na wypadanie włosów, ponieważ nie używam jej aż po samą nasadę i producent też każe omijać tą okolicę, więc dziwne...

Konsystencja jest bardzo gęsta i ma kolor biały. Rozsmarowana w dłoniach, a następnie nałożona na włosy, trzyma się tam bez spływania. Producent sugeruje, że wystarczy trzymać ją na włosach 2-3 minuty, ale ja trzymam zazwyczaj 5 minut, choć można też dłużej. Wydajność nie powala na kolana, ale jest poprawna.

Zapach jest intensywny i słodki, niczym guma balonowa, ale nie jest męczący. Pozostaje na włosach przez długi czas.

Opakowanie to płaska, miękka tuba z zamknięciem typu zatrzask. Początkowo znajduje się w kartonowym opakowaniu, które z wyglądu przypomina jakiś drogi kosmetyk. Całość jest utrzymana w minimalistycznej szacie graficznej. Tuba ma kolor pastelowej żółci i jest matowa, a widoczne na niej napisy są delikatnie wypukłe i połyskujące. Bardzo ładnie się prezentuje. Wydobycie produktu ze środka nie sprawia żadnego problemu. Pojemność to 200ml.

Średniak

Odżywka ma gęstą kremową konsystencje, bardzo dobrze rozprowadza się ją na włosach. Przepięknie pachnie - coś w stylu kwiatowych perfum zabach utrzymuje się niebywale długo. Włosy po jej zastosowaniu są bardzo mięciutkie, jedwabiste w dotyku, sypkie i lśniące. Rozczesanie włosów po jej aplikacji to żaden problem!
Niestety nie zauważyłam aby kosmetyk ograniczył wypadanie włosów być może zbyt krótko go używam tak czy inaczej jest warty uwagi.

I tak i nie

Odżywkę otrzymałam w prezencie w pakiecie z szamponem. Niespecjalnie chętnie testuję na swoich włosach tego typu produkty, ale postanowiłam dać im szansę. Szampon odpadł już na samym początku, odżwyka... No zachwycił mnie zapach - cudowny, kobiecy jak perfumy kwiatowe. Po pierwszym użyciu wszystko super - włosy gładkie, miękkie, sypkie. Z każnym kolejnym stosowaniem gorzej - wychodzą włosy garściami. Nie polecam.

Tak

Odżywka kupiona w Rossmannie na przecenie. Mam problem z włosami. Mianowicie końcówki mam takie suche, zniszczone. Włosy zaczeły mi ostatnio wypadać. Więc postanowiłam wzbogacić się o odżywkę do włosów. Szampon i odżywka na wypadające włosy.
Nie zauważyłam aby włosy mi przestały jakoś wypadać.
Ale na pewno końcówki się poprawiły. Są gładsze. Takie fajne lejące się. Ładnie się lśnią. Zapach na włosach jest wyczuwalny.
Opakowanie jest wygodne.

Swego czasu był to ulubieniec

Kupiłam ją gdy zaczęłam rozjaśniać włosy co poskutkowało tym, że stały się nieco suche i zwiększyła się ich tendencja do wypadania. Pierwsza i największa zaleta tej odżywki dla mnie to przepiękny zapach, który czuć długo lo umyciu włosów. Po użyciu włosy stawały się miękkie i gładkie, nie wydawały się aż tak suche. Dość poręczne i solidne opakowanie w formie wyciskanej tuby. Czy ograniczyła wypadanie włosów? Po jakimś miesiącu używania faktycznie wypadało ich już nieco mniej, ale czy to zasługa odżywki, ciężko mi powiedzieć.

Naprawdę dobra!

Trochę sceptycznie podeszłam do tej odżywki - prawie 30zł za produkt drogeryjny, w dodatku moje wcześniejsze doświadczenia z marką L'biotica były kiepskie, ale jestem bardzo zadowolona i na pewno jeszcze ją kupię.

Po opisie składników aktywnych (rozmaryn, olejek różany, olej z nasion kukurydzy) spodziewałam się intensywnego zapachu, ale odżywka pachnie bardzo delikatnie i kremowo. Ma średnio gęstą konsystencję, nie spływa z włosów, ma przeciętną wydajność. Nawet przy ekspresowym stosowaniu daje efekt - przede wszystkim włosy się mniej puszą i wyglądają na zdrowsze, ale nie są obciążone. Są wygładzone i delikatnie nabłyszczone. Idealnie! :)

Generalnie odżywki do włosów z keratyną kiepsko mi służą, bo moje włosy są po nich sztywne jak druty i matowe, ale tutaj skład sprawdza się świetnie.

Jeden szczegół mnie irytuje - dlaczego na opakowaniu jest "express mask", a potem w opisie producent ciągle pisze "odżywka"? Nie widzę logiki. Tak czy tak to świetny produkt, do którego będę wracać, choć raczej zaczekam na promocję.

Sprawdzona

Kupiłam tę maskę zachęcona działaniem innych kosmetyków L'biotica i nie zawiodłam się. Nie stosuję jej jednak ekspresowo, a zostawiam na włosach dłużej.
Używam na zmianę z innymi kosmetykami w zależności od tego, co uważam, że moje włosy potrzebują :) Polecam wypróbować.

Dobry produkt do włosów

Kupiłam tą odżywkę na promocji w Rossmannie, już po pierwszym użyciu byłam zadowolona z efektów, włosy zostały wygładzone, są miłe w dotyku, łatwo się rozczesują, dodatkowym atutem tego produktu jest przepiękny słodkawy zapach, który sprawia, że sięgam po tą odżywkę chętniej niż do pozostałych. Utrzymuje się również po wysuszeniu włosów. Nie zauważyłam, żeby włosy mniej wypadały.

Dobry szampon

Na moich włosach się sprawdził. Odżywia je i wzmocnił . Ładnie pachnie, dobrze się rozprowadza i pieni. Jest wydajny. Włosy są po nim odżywione i dobrze się rozczesują. Moim zdaniem jest jednym z lepszych szamponów na rynku. Przede wszystkim nie wydusza skóry głowy , nie powoduje łupieżu i nie przetłuszczają włosów tylko nadaje im delikatnego blasku.

Fajna Seria

Fajny produkt. Używałam go z szamponem razem. Moje włosy nie są zmęczone po używaniu tej serii. Ja mam krótkie włosy i słabe włosy. Włosy są lekkie i łatwo się rozczesują się. Zapach jest nieziemski. Mój mąż zakochał się w tym zapachu. Ja na pewno kupie drugie opakowanie.