Burberry, Burberry of London Original / Classic for Woman EDP

Średnia ocena: 4.79/5

parfumclub.pl
Średnia ocena: 0.00/5

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Potrafi zawrócić w głowie nie tylko , ale przede wszystkim mężczyźnie! Aromat zmysłowości, prostoty i harmonii. Rok wprowadzenia: 1995.

Kategoria: leśno-owocowa.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: limonka, lodowa gruszka, zielone migdały
nuta serca: biała peonia, migdały w cukrze
nuta bazy: drzewo mahoniowe, żywica, wanilia, bób tonka.

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
50 - 100ml

60% jesień/zima 40% wiosna/lato

otulajacy

Otulajacy, trwaly zapach, ktory zwraca uwage; elegancki i nietuzinkowy; kwiatowo-owocowy, slodki, ale nie landrynka, raczej cieply; mam wiele perfum, ale o ten zapach jestem pytana najczesciej; lubie go wiosna i latem; zuzylam prawie cala butelke i na pewno znow kupie

Jeden z ulubionych

Nie znam się na wyczuwaniu poszczególnych nut, fakt faktem tych perfum można używać na co dzień i pasują na każdą okazję.
Zapach bezpieczny i otulający często zbieram za niego komplementy, jako maniaczka zapachów zakupiłam drugi flakon i lubię po prostu czasem go użyć.

Oryginalny zapach

Piękne perfumy, są eleganckie, nie duszą, długo się utrzymują, mają oryginalny zapach, taki pudrowy.
Niestety z dotępnością kiepsko, zanim na nie trafiłam przeszukałam internet wzdłuż i wszerz ...

Arcydzielo

Jak zaczac recenzje czegos co jest idealne, i wiele juz zostalo powiedziane w tym temacie...

gruszka

Nastawiałam się na gruszkę, czarną porzeczkę, brzoskwinię i morelę, a jest to gruszka z sorbetem jabłkowym. Szarlotka z ambrą podbita słodyczą drzewa sandałowego.
Pojawiają się nuty które przypominają mi coś niesłychanie klasycznego, w dobrym gatunku.
Kobiecego, noszalnego.
Uniwersalnego.

Trwałość około5- 6 h, co jest plusem bo udaje się wyłapać poszczególne nuty, a nie jako jeden zlany kompot.

Klasyk zimowy

Mój zimowy klasyk. Kiedy temperatura spada poniżej 5 stopni pachne tylko tym.
+ zapach otulający, cieply, kojarzy mi się z jabłkami w karmelu
+ bardzo trwały, czuję go przez 7-8 godzin, aczkolwiek blisko skóry. Ten zapach się nie narzuca, nie chce grać pierwszych skrzypiec. Ale zwraca uwagę, jest niekonwencjonalny.
+ nie pachnie nim pół autobusu :)

na chłodniejsze pory roku

Delikatna słodycz, trochę miodu, może kwiatów. Zapach bardzo elegancki. Nie podoba mi się buteleczka, jest taka przeciętna i minimalistyczna. Sam zapach - kwintesencja delikatnej kobiecości. Podoba się kobietom w różnym wieku. Jest przede wszystkim ciepły, idealny na chłodniejsze pory roku.

kompot z gruszek i miodu

straszny ból głowy mam po nim, tylko powącham i od razu czuje takie coś dziwnego w głowie, mnie nie zachwycił, czuc gruszke i miod przede wszystkim, za czym nie przepadam..
Mi kojarzy sie przede wszystkim z takim lekiem Propolis - na kaszel czy bolace gardlo, za czasow dziecinstwa mama psikala mi gardlo tym wlasnie..
Nie wiem no jak kto woli, ale gruszki i miod nie dla mnie, trwały na pewno , bo o 8 godzinach jeszcze go czułam w pracy, aż nie mogłam sie doczekac powrotu do domu, kiedy zdejme z siebie ten zapach !!

Jeden z ulubionych

Wróciłam do Burberry po blisko 20 latach, właściwie minęło dokładnie 20 lat od premiery. Od ponad roku jest to zdecydowanie mój zapach na co dzień. Mój ulubiony sandałowiec, piżmo i wanilia. Słodki, ale nie duszący, nie męczący, a wręcz świeży. Nie nachalny, ale wyczuwalny dla otoczenia. Bardzo trwały. Jedyny, który sprawił, że kilkukrotnie zaczepiano mnie na ulicy z pytaniem, czym tak pięknie pachnę.

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: 2 po 100ml

No niestety nie

Na mnie klasyczne Burberry to sucha, drzewna, wytrawna, pudrowa wanilia. Nic więcej nie wyczuwam, żadnych innych akcentów, ani grama porzeczki, jabłka, jaśminu czy mchu. Wanilia z piżmem i drzewem sandałowym. Nie moje klimaty. Buteleczka ładna.

Używam tego produktu od: nie używam
Ilość zużytych opakowań: testy

ciastko owocowe

Prawidłowy opis podaję poniżej:

Nutami głowy są czarna porzeczka, brzoskwinia, morela, gruszka i zielone jabłko; nutami serca są jaśmin, drzewo sandałowe i mech; nutami bazy są piżmo, wanilia i cedr.

Widzę, że co poniektórzy nie rozróżniają zapachu migdałów i owoców. Wystarczy sugestia....;)

Zapach piękny, otulający, smakowity niczym ciasto z wanilią i śliwkami. Wyrafinowany, idealny na zimniejsze dni. Godny polecenia!

Ilość zużytych opakowań: 2 x 50 ml

Mój ideał na zimę

Moj nr 1 z zapachów na zimę. Ciepły, otulający, trzymający się bliżej ciała- bez ciągnącego się ogona. Słodki ale i intrygujący. Nie wyobrażam sobie zimy w innym wydaniu.
\\nKlasyczne i proste opakowanie.
\\nPo prostu świetny i ponadczasowy!