Fresh&Natural, Cukrowy peeling do ciała `Korzenny`

Fresh&Natural, Cukrowy peeling do ciała `Korzenny`

Okazje i pomysły na prezent

Pojemność 1 000 g

Cukrowy peeling do ciała o ciepłym, korzennym aromacie zawiera goździki i cynamon zanurzone w mieszance olejów roślinnych – arganowego, migdałowego oraz oleju z pestek winogron. Kryształki cukru usuwają martwe komórki naskórka, idealnie wygładzając i zmiękczając powierzchnię skóry. Zabiegowi towarzyszy otulający ciepłem zapach cynamonu i migdałów, a po zakończeniu rytuału skóra jest idealnie nawilżona i odżywiona.

Peelingi Fresh&Natural to niezwykle skuteczny sposób na to, by fantastycznie poczuć się we własnym ciele. Łączą w sobie funkcje natłuszczania, głębokiego masażu, złuszczania, regeneracji, oczyszczania i aromaterapii. Ponadto poprawiają ukrwienie oraz kolor skóry i oczyszczają ciało z wszelkich zanieczyszczeń.

Nie zawiera:
- parabenów,
- silikonów,
- SLES/SLS,
- olejów mineralnych (parafiny, wazeliny),
- PEG-ów,
- sztucznych barwników
- produktów poddawanych modyfikacji genetycznej.

100% naturalny, z certyfikatem Vege, ręcznie robiony, nietestowany na zwierzętach. Receptura jest oparta na ekologicznych składnikach fair rate i prostych bazach kosmetycznych.

Główne składniki aktywne:
Olej z pestek winogron – nawilża i chroni skórę przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych. Dzięki dużej zawartości witamin i antyoksydantów nadaje jej zdrowy kolor i dodaje blasku. Zawarty w oleju wapń zapobiega rozpadowi włókien kolagenowych odpowiadających za elastyczność skóry.

Olej ze słodkich migdałów – zawiera kwas oleinowy, linolowy oraz witaminy: A, B1, B2, B6, D i E. Olej migdałowy stosowany jest w leczeniu egzemy, łuszczycy oraz do skóry suchej, swędzącej i podrażnionej. Regularne używanie kosmetyków z tym składnikiem nawilża skórę.

Olej arganowy – wykazuje silne działanie wygładzające i ujędrniające, poprawia elastyczność i jędrność skóry. Wspomaga odnowę komórek, przeciwdziała procesom starzenia się skóry i powstawaniu rozstępów, a także regeneruje naskórek. Oprócz tego chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi – regeneruje, przyspieszając gojenie ran, oparzeń i pęknięć skóry.

Cynamon przyspiesza spalanie tłuszczu i przyczynia się do redukcji cellulitu. Rozgrzewa ciało i otula kojącym aromatem. Działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie.

Aromaterapeutyczne właściwości goździków to przede wszystkim łagodzenie napięcia nerwowego, odświeżenie i pobudzenie umysłu.

Kosmetyk konserwowany tylko witaminą E.

nawilżający, oczyszczający
w słoiku
Struktura
gruboziarniste
100 – 250ml

Bardzo mocny zdzierak

Kosmetyk jest zamknięty w plastikowym słoiczku, który zawiera 250g produktu. Niewiele, mi taki słoiczek starczał na ok. pięć kąpieli, podczas których peelingowałam całe ciało.
Ten peeling to mocny zdzierak, kryształki cukru są dość duże i ostre – kto co lubi, ja musiałam się z nim obchodzić dość ostrożnie i niezbyt mocno pocierać nim skórę, inaczej mogłaby zostać podrażniona. Cukru jest sporo dlatego nie mamy wrażenia, że musimy dokładnie nakierowywać te pięć drobinek, żeby cokolwiek zetrzeć :D
Zapach – jest bardzo przyjemny i ciepły. Jak na mój gust mółgby pachnieć jeszcze bardziej korzennie, przyprawowo, a mniej migdałowo – jednak migdałowy aromat jest tutaj mimo wszystko dominujący. Peeling pozozstawia na skórze aksamitny, cudowny, olejkowy film, nie tłusty ale właśnie taki otulający.
Skład na medal.

Korzenne cudo

Fanką peelingów nigdy nie byłam, zawsze mi było z nimi nie po drodze. Ale zaczęłam czytać, szukać, dowiadywać się, aż w końcu natrafiłam na ten. Korzenna propozycja na stronie jednej z internetowych drogerii. Nie powiem, przykuło to moją uwagę na tyle, że postanowiłam sprawdzić produkt na własnej skórze. Cieszę się, że nie przeczytałam opinii na Wizażu przed zakupem, prawdopodobnie bym z niego zrezygnowała. Peelingowi zdecydowanie należy się więcej gwiazdek, zwłaszcza, że obrywa mu się tylko za zapach, który przecież sami wybieramy, a wiadomo, jak intensywne są cynamon, goździk, migdał i przyprawa korzenna.

Warto zacząć od tego, że udało mi się upolować to mazidło w promocyjnej cenie, aczkolwiek i tak uważam, że jest wart tej regularnej. Natomiast z jego dostępnością jest trudno, widziałam go jedynie w Kontigo, głównie przez internet. Cieszę się, że przed niechcianym otwarciem pudełko jest zabezpieczone sreberkiem. Już nieco mniej pozytywnym aspektem okazała się problematyczna zakrętka. Przez swój "słoikowy" kształt różnie się układa i albo się nie domknie, albo zakręci się na amen i przez dobrych parę minut nie da się jej otworzyć. Dodatkowo uważam, że peeling jest dość wydajny - stosowałam go dwa razy w tygodniu, średnio, a wystarczył na ponad dwa miesiące.

Uważam, że Fresh&Naturals idealnie trafiło z zapachem dla wielbicieli ciasteczek korzennych i świątecznych klimatów. Faktycznie, są to mocne i nieco aromatyzowane nuty, ale zakochałam się w nich i zdecydowanie uprzyjemniało to kąpiele. Cynamon, migdał i goździki połączone z cukrową formułą to dla mnie strzał w dziesiątkę. Czymś do czego jednak trzeba się przyzwyczaić, to to, iż peeling jest bogaty w oleje i rozwarstwia się z nimi. Dlatego przed każdym użyciem dokładnie mieszałam cukier z nimi, dzięki czemu mogłam się cieszyć z wszystkich dóbr produktu. Jednak z tego też względu jest on tłusty i pozostawia film na skórze, warto mieć to na uwadze. Poza tymi drobnymi niedogodnościami nie mam mu nic do zarzucenia. Długotrwale nawilża skórę, fenomenalnie ją zmiękcza i wygładza, czułam się jak niemowlak. Świetnie radzi sobie z usuwaniem martwego naskórka, do tego zauważyłam, że podczas jego stosowania miałam mniej wrastających włosków. A przy pomocy ćwiczeń i regularnego stosowania peelingu pomarańczowa skórka stała się mniejsza i tym samym skóra została bardziej ujędrniona.

Jestem zadowolona z tego produktu. Trzeba mieć na uwadze, że jest to tłustawy zdzierak z dużymi i grubymi drobinami, który spełnia swoją rolę, oczyszczając i nawilżając skórę jednocześnie. Nie rozumiem tak niskiej oceny, ale wierzę, że to dlatego, iż poprzedniczki nie do końca wiedziały, z czym wiąże się korzenny zapach. Chętnie do niego wrócę, ale też zainteresuję się innymi propozycjami marki :)

Nie dla mnie

O ile malinowa siostra tego peelingu przypadła mi bardzo do gustu to niestety wersja korzeń a już dużo mniej. Plusem jest działanie - bardzo dobrze złuszcza naskórek, tak samo pięknie nawilża skórę po użyciu, skład jest równie dobry. Jednak zapach jest dla mnie nie do przejścia. Bardzo ciężki, korzenny, nie ma czym oddychać jak się więcej go użyje. No nie... To nie moja wersja zapachowa. Za dużo cynamonu, za dużo goździków i innych korzennych przypraw. Więcej się nie skuszę.

3,5/5

Peeling ma naturalny skład. Zawiera dużo olejków.
Jest to bardzo mocny peeling. Po użyciu skóra jest gładka, nawilżona. Pozostawia delikatną tłustą warstwę na ciele. Dzięki temu nie muszę jeszcze dodatkowo stosować balsamu.
Jedynym minusem jest no cóż zapach, który jest, mocny, wyrazisty i naturalny. Mi bardzo nie przypadł do gustu. Po prostu nie przepadam za zapachem goździków.

Pięknie pachnący tłuścioch

Jak dla mnie produkt ten ma jedną podstawową wadę: jest okropnie tłusty, tzn oblepia ciało tłustą mazią.
Nic dziwnego, w końcu z godnie z opisem jest to mieszanka rożnych olejów, kto jednak nie lubi tłuszczu na skórze, niech go nie kupuje.
Poza tym:
- peeling przepięknie, intensywnie pachnie: faktycznie wyczuwam w nim goździki i cynamon, zapach jest tak naturalnie korzenny, że aż ślinka cieknie.
- jest zamknięty w wygodnym, płaskim plastikowym słoiczku.
- przed użyciem peeling należy dobrze wymieszać, ponieważ warstwa olejowa pływa po wierzchu, a pod spodem jest cukier i jakieś inne drobinki, po wymieszaniu natomiast otrzymujemy jednolitą masę o przyjemnym, lekko brązowym zabarwieniu i intensywnym zapachu.
- peeling nie pieni się, smarujemy ciało tą właśnie tłustawą warstwą, która po spłukaniu zostaje na ciele, nawet ręcznikiem trudno mi było ją wytrzeć.
- w czasie peelingowania nie czuć jakiegoś bardzo mocnego zdzierania, ale po spłukaniu skóra była mocno zaróżowiona, co świadczy o jego działaniu.
- dostępność: kupiłam przez internet w firmowym sklepie Fresh&Natural
- cena wysoka, ale kosmetyki naturalne tak kosztują.

Ogólnie: wielbicielki tłustej warstwy na ciele będą zadowolone, ja niestety tego efektu w peelingach nie znoszę. Z tego powodu nie kupię ponownie.

Przyjemny...

Kryształki cukru zatopione są w warstwie olejowej, które przed użyciem należy dokładnie wymieszać. Uzyskana masa ma ładny, miodowy kolor. Drobinki cukru świetnie radzą sobie z martwym naskórkiem. Czuć, że pracują na skórze, czyniąc ją aksamitnie gładką i miękką. Peeling zostawia delikatnie tłustą warstewkę. Nie wysusza przy częstym stosowaniu. Jego zapach określiłabym jako ciepły, korzenny, bardzo przyjemny. Opakowanie jest poręczne i wygodne. Łatwo z niego wydobyć resztki produktu.

Ilość zużytych opakowań: 1: 250g