L'biotica, Biovax Silk (Jedwab w płynie)

L'biotica, Biovax Silk (Jedwab w płynie)

Silk to jedwabista kuracja do włosów wymagających troskliwej pielęgnacji.
Ten wyjątkowy preparat:
- intensywnie regeneruje zniszczone włosy,
- silnie nawilża włosy i skórę głowy,
- reperuje i zamyka rozdwojone końcówki włosów,
- wygładza włosy i zapobiega ich elektryzowaniu,
- nadaje włosom jedwabisty połysk i miękkość.

Wcześniej dostępny w innym opakowaniu i pod nazwą `Moc Natury Wax Jedwab w płynie` o identycznym składzie.

jedwab
wygładzające, ochrona końcówek
z silikonami
z pompką, w butelce

Przeciętny

Po tym jak z półek zniknął mój ulubiony produkt do końcówek(jedwab Green Pharmacy) musiałam poszukać czegoś na zastępstwo. Kupiłam więc kilka popularnych kosmetyków tego typu w tym jedwab Biovaxu-serum z witaminami A+E tej marki bardzo lubię, więc założyłam, że recenzowany jedwab też mi się sprawdzi.

No i....niby tak, ale jednak mnie nie przekonał.
Mam włosy zdrowe i mało wymagające, ale że zapuszczam to dodatkowo zarzucam na końcówki kroplę jakiegoś serum z silikonami, aby je ochronić oraz dodatkowo wygładzić oraz zmiękczyć.
Jedwab nienajgorzej zabezpiecza włosy, bo nie zauważyłam, aby podczas jego stosowania zaczęły się kruszyć oraz rozdwajać na końcach.
Jednak jeśli chodzi o sam wygląd oraz kondycję końcówek na co dzień to już mam mieszane uczucia. Ten jedwab niby pomaga je rozczesać oraz wygładzić, ale po wysuszeniu(stosuję na wilgotne włosy po myciu, rozczesuję i suszę naturalnie lub suszarką) nie układają się idealnie. Wywijają się trochę, nie są dobrze dociążone, brakuje mi tutaj tego efektu typowego po takich silikonowych serach-czyli super gładkości, blasku oraz miękkości.
Na szczęście to serum nie obciąża oraz nie skleja włosów, nawet gdy zdarzało mi się nałożyć go troszkę więcej niż chciałam ;) Nie przyspiesza klapnięcia oraz nie powoduje strączkowania co doceniam jak właścicielka włosów przetłuszczających się.

Z cech technicznych-pachnie typowo fryzjersko(ani ładnie, ani brzydko, dla mnie był to zapach obojętny), nie kleją się po nim dłonie, a opakowanie z pompką sprawnie oraz wygodnie mi służyło.

Może być

Opakowanie to mała, biała butelka pompką. Niestety nie widać ile kosmetyku nam jeszcze zostało. Konsystencja jest silikonowa, tłusta. Nie posiada zapachu i jest bezbarwny. Zazwyczaj stosuję tego typu produkty na końcówki włosów. Jedwab łatwo się nakłada chociaż nie należy do zbyt wydajnych - trochę go trzeba nałożyć. Włosy po użyciu są przyjemnie miękkie i gładkie w dotyku. Dodatkowo wyglądają na zdrowsze. Niby jestem zadowolona, ale znam lepsze kosmetyki tego rodzaju. Może być.

moj ideał

Kupiłam kiedyś z ciekawości i jestem bardzo zadowolona. Produkt na piękny zapach i jest bardzo wydajny. Wystarczą 2 pompki na całe włosy. Ja stosuję zawsze po myciu włosów, głównie na końcówki, ale też bardzo małą ilość na całą długość. Produkt nadaje włosom blasku i sprawia, że wyglądają na zdrowsze, co dla mnie jest bardzo istotne. Moje włosy są cienkie i mają tendencję do rozdwajania, łamania się a końcówki szybko robią się szorstkie i matowe. Dlatego też ten produkt to moje must have. Zawsze, gdy go zastosuje znajomi pytają, czy zrobiłam coś z włosami/byłam u fryzjera?
Także mocno polecam :)

Jedwab w płynie, Biovax, L'biotica

Jedwab w płynie, Biovax, L'biotica kupiłam w Drogerii Natura.
Nakładam na wilgotne umyte włosy 1-2 razy w tygodniu wcieram kilka kropel w końcówki lub rozprowadzam na włosach z pominięciem nasady, czasem też używam na końcówki suchych włosów.
Włosy są z wygładzone, nawilżone, błyszczące .
Jedwab ma ładny zapach i jest bardzo wydajny.
Opakowanie z pompką pozwala łatwo dozować odpowiednią ilość kosmetyku.
jedwab nie obciąża moich cienkich włosów no chyba że nałożę za dużo :)

rozczesanie bez problemu

Kupiłam w związku z problemem rozczesywania włosów po myciu. Nie zawiodłam się. Odrobinka wmasowana w mokre końcówki powoduje, że grzebień sunie jak po maśle. Natomiast nie zauważyłam efektu poprawy kondycji włosów. Po myciu (i zawsze używam odżywki) jeśli nie zastosuję jedwabiu moje włosy rozczesują się tak samo opornie jak zwykle. Być może trzeba używać dłużej. Używam ok. miesiąca, myję włosy co drugi dzień. Moje włosy są farbowane, rozjaśniane, cienkie. Nie zauważyłam, by powodował jakieś problemy (tzn. obciążenie, przetłuszczanie), ale stosuje tylko na końcówki.

Dobry

Przyjemny produkt, dobrze zabezpiecza końcówki włosów przed rozdwajaniem, włosy są zdecydowanie mniej podatne na uszkodzenia. Minus to mała pojemność, produkt niezbyt wydajny.

Średniak

Produkty marki L'biotica często goszczą w mojej łazience. Generalnie jestem z nich zadowolona. Jednak ten kosmetyk nie zostanie ze mną na dłużej. Dlaczego? Ze względu na niespełnione obietnice producenta. Końcówki są wygładzone, natomiast nie zauważyłam żadnej regeneracji ani poprawy kondycji włosów. Konsystencja mocno hydrofobowa, słabo wnika we włosy. Ponadto znalazłam lepszą i tańszą alternatywę.

Może być

Kupiłam jedwab gdyż moje włosy po rozjaśnianiu bardzo się plątały i miałam problem z rozczesywaniem. Po użyciu jedwabiu rozczesują się łatwiej. Używanie tego produktu jest bardzo wygodne ze względu na dozownik. Nie zauważyłam jakiegoś mega odżywienia, naprawienia końcówek czy czegoś w tym stylu. Kiedy produktu nie użyję włosy wracają do stanu z przed zastosowania jedwabiu. Elektryzują się
też tak jak zwykle.

Średniak

Jako jedwab nie sprawdził się u mnie. Mimo iż pachnie ładnie, konsystencja jest przyjemna i łatwo rozprowadza się na końcówkach włosów, to niestety nie działa. Włosy nie wyglądają na zdrowsze, końcówki nadal są szorstkie i rozdwojone (przy innych produktach nie było u mnie tego problemu). Małe opakowanie przez co szybko się zużywa, bo trzeba naprawdę nałożyć go dużo aby było widać minimalny efekt poprawy włosów. Plusem jest pompka, można dokładnie nałożyć taką ilość produktu jaką potrzebujemy.

Cudeńko w płynie

Kupiłam ten jedwab przez przypadek, kiedy w drogerii nie znalazłam żadnego innego. Kosztował on kilka złotych więc jest to duży plus.
To co na pewno mogę powiedzieć o tym produkcie to to, że jest bardzo wydajny. Jedno opakowanie starcza mi średnio na 2 miesiące.
Moje włosy pokochały ten produkt od samego początku. Stosuje go po wyprostowaniu włosów, dzięki czemu moje zniszczone włosy wyglądają świetnie. Są miękkie i się ładnie błyszczą. Stosując na końcówki możemy ujarzmić włosy i uzyskać efekt wygładzenia.
Produkt nie obciąża moich włosów, stosuje 5-6 pompek na włosy od ucha w dół, unikając kontaktu ze skórą głowy. Mam długie włosy więc przy krótkich i średnich włosach zalecałabym ostrożność. Aplikuję go po jednej pompce rozcierając w dłoniach a dopiero później nakładam na włosy, dzięki temu łatwo jest go kontrolować i nałożyć odpowiednią ilość.
Świetnie się również sprawdza w tzw. "oszukiwaniu". Kiedy nie zastosuje odżywki po szamponie moje włosy wyglądają na bardzo suche. Stosując ten produkt włosy nawet wtedy wyglądają zdrowo.
Naprawdę mogę polecić ten produkt z czystym sercem. Warto sprawdzić go na sobie, ponieważ kosztuje niewiele.

Wykorzystała: kilka próbek

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Bardzo obciąża włosy

Jedwab otrzymałam w drogerii do testowania. Uwielbiam produkty tej firmy a tu naprawdę się zawiodłam. Jedwab posiada fajna poręczna buteleczkę, producent obiecuje super regenerację ale niestety moje włosy nie polubiły się z nim wogole. Mimo nakładania małej ilości ( jednej kropelki) moje włosy wogole go nie chłoną. Produkt tworzy na nich oleista warstwę która wyglada jakbym nie myła włosów ponad tydzień. Robiłam trzy podejścia i za każdym razem tak samo. Niestety nie mogę napisać czy spełnia jakakolwiek obietnice producenta bo już nie dam mu szansy.

jest ok

Stosuję go do końcówek włosów oraz aby uniknąć "puszenia" zimą.
Włosy stają się miękkie i delikatne. Ma super zapach. Butelka ma bardzo dobry dozownik, idealnie aplikuje kosmetyk.
Niestety nie znalazłam w nim walorów odżywczych.