Średnia ocena: 3.49/5

Dekoloryzator pozwala na częściowe lub całkowite usunięcie koloru, nie niszcząc włosów.
Dzięki precyzyjnie ustalonym wielkością tub, można nałożyć dokładnie taką ilość preparatu, jaką się potrzebuje. W celu uzyskania większego kontrastu produkt może być nakładany nawet 2-3 krotnie. Usuwa jedynie sztuczny pigment, do naturalnego koloru włosów, nie rozjaśnia.

dekoloryzatory
dekoloryzacja
fluid / krem
Trwałość
długotrwałe

Wykorzystała: kilka próbek

Edit: nie Polecam

Dziś zrobiłam pierwszy raz dekoloryzacje. Z włosów mocno czarnych zrobiły się rude. Mój naturalny kolor to jasny brąz. Spodziewałam się że nie będą takie jak naturalne i że zależało mi raczej na pozbyciu się ciemnego koloru i miałam zaraz położyć na to farbę w odcieniu brązu, ale przyznam że ten rudy nawet mi się podoba.
Włosy są lekko przesuszone ale nie zniszczone.
Trzymałam na głowie 20 minut tak jak zaleca producent.
Opakowanie starczyło na całe włosy a są do łopatek
Polecam w 100%
Zdjęcie przed i po

Edit: włosy jeszcze tego samego dnia zaczęły ciemnieć czego byłam świadoma z komentarzy, które czytałam. Zrobiłam druga dekoloryzacje z nadzieją że kolor się wyrówna, gdyż u nasady były nadal rude ale w miejscu nakładania wielu warstw czarnej farby były już brązowe. Po drugiej dekoloryzacje nic się nie zmieniło, włosy nadal w dwóch kolorach a mocno się wysuszyły. Teraz muszę czesać co godzinę bo bardzo się plączą. Odejmuje gwiazdkę za nie równe ściągnięcie koloru przez co włosy trzeba pofarbować. Mimo to polecam dla osób, którym czarny kolor się już znudził
Edit: po 4 dniach od dekoloryzacje włosy tak pociemniały że są raptem o ton jaśniejsze niż przed całą dekoloryzacją. Włosy są nadal ciemne a całe dekoloryzowanie je tylko przesuszyło. Nie polecam

Zdecydowanie hit

Znudziły mi się moje czarno-zielone włosy, więc po przeczytaniu kilku artykułów I obejrzeniu filmików na YT zdecydowałam się zaryzykować i nałożyć dekoloryzator. To był strzał w dziesiątkę.
Po pierwszym nałożeniu kolory wypłukały się w 90%, za drugim razem czarny zszedł całkowicie. Pozostały resztki zielonego, ale byłam świadoma, że tak może się stać.
Jest bardzo wydajny, na dwa razy użyłam łącznie około 110 ml z 200 ml, zostało jeszcze na raz, może dwa razy.
Jedynym minusem jest obrzydliwy zapach szamba - serio, idzie zwymiotować jeśli jest się w zamkniętym pomieszczeniu. Na szczęście po jednym umyciu szamponem i odżywką (ja użyłam Kallos Chocolate) smród znika. Włosy nie są zniszczone, jedynie trochę tępe w dotyku przed nałożeniem odżywki.
No i po dokładnym wypłukaniu i zakwaszeniu włosów nie ciemnieje nawet o ton.
Podsumowując - polecam, jest jednym z najtańszych dekoloryzatorów, a działa cuda.

Renee Blanche, RB Haute Coiffure, Repair Color System (Dekoloryzator do włosów)

Ściągałam tym preparatem kasztan z odrostów idealnie zmył kolor, ale nie była to trwała farba. Nie zauważyłam żeby moje włosy poniosły jakiś uszczerbek, preparat działa. Zapach znośny, używałam kiedyś gorszych są takie które aż w oczy szczypią, ten nie należy do najgorszych. Każdy tego rodzaju preparat nie pachnie kwiatkami i niekiedy podszczypuje w skórę. Nie przesuszył mi skóry głowy, nie dostałam po nim łupieżu, bo i taki miałam skutek używania tego rodzaju preparatów. Przy trwałej farbie zapewne trzeba powtórzyć zabieg, bo ten kosmetyk jest dość łagodny. Zapewne są osoby krytycznie nastawione do tego preparatu, ale miałam w życiu wiele razy usuwaną farbę w salonie i nie zdarzyło mi się, żeby kolor po same końce zszedł za pierwszym razem przy ciemnych brązach. Po pierwszym razie zawsze wychodził rudy na górze a końce niewiadomego koloru , tam też używają łagodnej chemii. W salonie z czarnych włosów przejście na średni brąz to był dla mnie etap 3 wizyt co dwa miesiące, żeby nie zmęczyć włosa i zachować jego zdrowy wygląd. Nie znam preparatu który za pierwszym razem ściągnie wielokrotnie farbowane włosy i ich nie uśmierci. Ten przynajmniej nie zniszczy włosów, jest bardzo dobry i w dobrej cenie.

Na prawdę działa!

Na prawdę działa!! Ściągnął mi ciemny brąz z włosów po latach farbowania ciągle na ten sam kolor, nawet z końcówek. Co prawda nie pojawił się mój naturalny kolor ale na tyle dobrze sobie poradził, że mogę zafarbować włosy na o wiele jaśniejszy kolor. Zostawił mi rudą poświatę ale kolor na który wcześniej farbowałam taką miał. Pewnie musiała bym drugi raz nałożyć preparat by ją usunąć ale mi się taka podoba :)
Dodatkowo nie spalił mi włosów i są miękkie w dotyku.
Z uwag dodam, że przy zmywaniu preparatu trzeba dobrych parę minut płukać włosy i myć szamponem.
Produktu jest też bardzo dużo, tak że na moje długie włosy nie zużyłam całego opakowania.
Podczas nakłania dość mocno śmierdzi ale farby do włosów też najpiękniej nie pachną, można przeżyć ale do zalet to zapach nie należy :)

Szybka dekoloryzacja bez zniszczeń

Kiedy położyłam farbę pt. ,,Bardzo ciemny brąz" uznając, że z pewnością różnica vs ,,Ciemny brąz" będzie subtelna, szybciutko zabrałam się na próbę ściągnięcia koloru ;) Nizoral + soda dały zero efektów, sięgnęłam więc po ten środek, przeprowadziwszy uprzednio risercz na blogach i forach.
Przyznam, że żadna recenzja nie przygotowała mnie i tak na odór, który wydaje ten szuwaks, jest to coś nie do opisania, trochę jak kał zmieszany ze starym jajem. Z uwagi na skuteczność, nawet bym nie odejmowała za to gwiazdki, gdyby to nie, że cudna woń towarzyszy jeszcze przez ładnych kilka myć. Nie zabiła tego nawet henna, przeciwnie, kałowe nutki zostały dodatkowo wzbogacone o mokre siano :D Polecam zatem wstrzymać się z ziołami przez jakiś czas.
Włosy sprały mi się od razu do naturalnego koloru bez żadnych plam, trzymałam tyle, ile zaleca producent. Niewykluczone, że skuteczność wynika z zaledwie kilku warstw farby chemicznej, którą na sobie miałam (2xciemny brąz + raz bardzo ciemny brąz, położone na naturalny ciemny brąz z siwkami oraz spłowiałymi końcami w kolorze wyliniałego lisa). Nie odnotowałam żadnego ściemnienia włosów na następny dzień, położona na to henna złapała dobrze. Kondycja włosów - mega, jak po myciu mocnym rypaczem, ja akurat lubię takie mocno oczyszczone, leciutkie włosy. U mnie są to jednak niskopory, podczas wykonywania procederu, niezbyt zniszczone, możliwe, że przy gorszej kondycji może coś się zadziać.

dobre zdjęcie koloru

Produkt zakupiłam na allegro za około 30 PLN, używałam dwukrotnie. Oba przypadki na w miarę świeże włosy. Pierwszy raz trzymałam tak jak napisane w instrukcji 20 minut, Produktu jest sporo (w zestawie załączone są dwie pary rękawiczek), wystarczająca ilość na dwukrotną dekoloryzację dla średnich włosów. Nakładało się bardzo prosto, rozczesałam jeszcze dwa razy włosy, założyłam folię, czapkę i lekko podgrzałam. Kolor zszedł z czarnego do miedzianej rudości, naturalnie jestem szatynką. Kolor w sumie wyszedł bardzo ładny dlatego postanowiłam go zostawić. Na drugi dzień wykonałam dekoloryzację drugi raz, ponieważ jest dość spora różnica pomiędzy odrostem a końcówkami, nałożyłam go najpierw na 15 minut na końcówki i następnie na kolejne 15 minut na odrosty. Włosy się jeszcze rozjaśniły, więc polecam spróbować dwa razy. włosy są niezniszczone, bardzo miękkie, jednak zapach jest największym minusem tego produktu, włosy od trzech dni śmierdzą zgniłym jajem.

Rb haute coiffure

Witam
Kupiłam ten dekoloryzator kiedy mnie naszło aby ufarbowac moje jasno brązowe włosy na czerń granatu... To była mego porażka... 2 dni płaczu i mycia i nic nie schodziło... Koleżanka mi poradziła abym spróbowała zdjąć kolor tym dekoloryzatorem i udało się.. Jest rewelacyjny... Zdjął farbę z całych włosów i ich nie zniszczył wcale... Polecam dodam zdjęcie.
Szczerze zdjęłam czerń granatu... Sama w to nie wierzyłam... Rewelacja...

Nie zrobił nic.

Jedna z pierwszych moich dekoloryzacji była przy użyciu tego produktu. Niestety z brązu nie dało się zejść mimo uzycia według instrukcji. Włosy ciut może wypłukane, ale następnego dnia kolor wrócił. Śmierdzi, włosy po nim są tępe. Nie polecam, nie robi z włosami nic.

Niewypał czy może raczej mój błąd?

Wizja zdjęcia czerni z mojej głowy pojawiła się równie nagle, co sam pomysł nałożenia ciemniejszej niż zwykle farby na moją głowę w sierpniu zeszłego roku. Jako posiadaczka naturalnie mysich włosów, dość szybko zaczęłam sięgać po różnej maści koloryzatory. W ciągu sześciu lat mojej prowizorycznej fryzjerskiej kariery na mojej głowie gościła cała masa kolorów - przez blondy, po czerwienie i rudości, a ostatecznie również czernie. Mocna, wpadająca w granat czerń pojawiła się na mojej głowie przypadkiem, ale z racji, iż ostatecznie nie wyglądało to najgorzej, postanowiłam kontynuować tę "wpadkę". Po roku zapragnęłam jednak powrotu do ognistej rudości. Przeszukałam internet w poszukiwaniu dekoloryzatora idealnego, który w domowym zaciszu pozbawiłby mnie ciemnego odcienia z włosów. Wiedziałam już co, z czym i kiedy, a także na co uważać. Specjalnie kupiłam bardzo jasną, rudą farbę, ponieważ wyczytałam, że po dekoloryzacji kolor farby może wyjść ciemniejszy nawet o dwa tony.
Nie brałam jednak pod uwagę tego, że włosy po nałożeniu rudej farby wrócą do ciemnej barwy. Ten news zaskoczył nawet znajomą fryzjerkę, z którą spróbowałam skonsultować zaistniałą sytuację.

Po samej dekoloryzacji byłam zachwycona - czerń zniknęła, zastąpiona przez delikatną rudość. Na odrostach odcień był jednak nieco bardziej marchewkowy, podobnie jak na rozjaśnianych wcześniej końcówkach (na które oczywiście nie nakładałam produktu) dlatego też zdecydowałam się na nałożenie farby, która wyrównałaby mi całość. Tak jak jednak napisałam wcześniej, włosy po koloryzacji nie stały się jednak rude - stały się takie jedynie na rozjaśnionych końcach, reszta automatycznie pociemniała.

Stąd też pytanie: ja popełniłam błąd, czy produkt jest niewypałem? Zostało mi go jeszcze nieco w opakowaniu, także spróbuję powtórzyć zabieg i powstrzymać się jak najdłużej z farbowaniem. Ponadto spróbuję domknąć łuski włosa z pomocą octu - możliwe że sama zimna woda nie zadziałała tak, jak powinna. Na pewno zaktualizuję recenzję, gdy uda mi się coś jeszcze zadziałać. Na ten moment mam jednak mieszane uczucia.

Poza tym produkt nie zniszczył włosów, co jest jego niewątpliwą zaletą. Po spłukaniu dekoloryzatora trzykrotnie umyłam włosy z pomocą przeciwłupieżowego szamponu, aby wzmocnić działanie produktu. Jedynym minusem (nie licząc ciemnienia, ale tak jak mówiłam ciężko mi określić, co w tej kwestii zawiniło) jest zapach. Nieco silniejszy i mniej przyjemny niż amoniak, w dodatku wżerający się we włosy do tego stopnia, że mimo trzykrotnego płukania i odżywki, przebijał się przez zapach innych produktów.

Tak czy siak uważam, że warto go przetestować. Dość niska cena i niezbyt restrykcyjne działanie to jego niewątpliwy atut. Nie nastawiałabym się jednak na nie wiadomo jakie działanie - wszystko zależy od włosa, użytkowania i tego, ile ciemnych warstw tkwi we włosach.

Ściąga kolor do pierwszego mycia ...

Użyłam jednego opakowania produktu na farbowane wcześniej włosy ok. 5-6 razy farba Syoss oleo intense, brązowa czerń 2-10. Od ostatniego farbowania minęło pół roku, wiec jasny odrost był już bardzo widoczny.
Dekoloryzator użyłam w czwartek wieczorem. Po wysuszeniu włosów kolor był taki jak na zdjęciu "po". Do mojego naturalnego koloru jeszcze trochę brakuje, ale i tak byłam zadowolona. Wszystko było w jak najlepszym porządku oprócz zapachu. Utrzymywał się na włosach przez ok.tydzień.
Umylam włosy w sobotę rano i niestety włosy pociemnialy. Wrócily do stanu przed dekoloryzacja. Odrost stał się jeszcze bardziej widoczny.
Jedyne co się sprawdziło to to, że włosy nie są zniszczone ani wysuszone, są takie same jak przed zabiegiem.
Jestem zawiedziona tym, że włosy ani trochę się nie "wypłukały". Oprócz odrostu...

Robi, co ma robić. No i śmierdzi...

Dekoloryzator kupiłam po tym, jak zaczęły mi się wypłukiwać z włosów pasemka popełnione na mojej głowie przez fryzjerkę. Do różowych odcieni. Mój naturalny kolor to chłodny brąz blaknący do blondu, dlatego pasemka były jaśniejsze, dwutonowe - jasne zupełnie spaliły mi włosy, a ciemniejsze zróżowiały.
Zestaw do dekoloryzacji wystarczył mi na jedno użycie. Mam włosy bardzo gęste, falowane, wtedy miałam je do ramion (przy farbach drogeryjnych potrzebowałam trzech opakowań do całkowitego pokrycia włosów).
Naczytałam się wcześniej o "trudnym" zapachu i zawczasu otworzyłam okno w łazience, ale to, co wycisnęłam do miseczki i tak prawie mnie powaliło. Aż się zastanawiałam, czy nie zrezygnować, ale postanowiłam być twarda i mimo niemal omdlenia od smrodu, nałożyłam preparat na włosy. Nie miałam czepka, więc zwyczajnie owinęłam włosy folią i ręcznikiem. Jakiś pojedynczy kosmyk wymknął mi się spod folii i na fioletowym ręczniku powstały rozjaśnione plamy. Ups.
Dekoloryzator zrobił to, co miał zrobić - ściągnął z włosów wszystkie farby świata, zostawiając moje naturalne odrosty i kurczakowe odcienie blondów tam, gdzie farby mi rozjaśniły włosy. W ciągu kilku dni włosy trochę pociemniały, ale nie wrócił róż.
Preparat spłukiwałam i zmywałam całe wieki, ale smród się utrzymywał cały czas. Po wysuszeniu było znośnie, choć przez jakieś 1,5 tygodnia nawet suche włosy mi śmierdziały. Mokre zaczynały śmierdzieć na nowo przez prawie miesiąc.
Na początku bałam się używać czegokolwiek oprócz szamponów i masek, ale po około miesiącu zaczęłam nakładać maskę z dodatkiem płukanki fioletowej, żeby wychłodzić kolor. Działa, a z włosami nic złego się nie dzieje. Dekoloryzator ich nie zniszczył bardziej niż były, nie przyjął żadnych obcych barwników, a naturalnych włosów w ogóle nie ruszył. Gdyby nie zapach (smród), mogłabym go polecać wszystkim.

Jest OK.

Produktu tego użyłam już drugi raz.
Farbowałam swoje włosy na intensywną czerwień. Moja pierwsza dekoloryzacja tym produktem odbyła się w listopadzie tamtego roku, następna wczoraj (bo głupia jakiś czas temu ubzdurałam sobie, że w czerwieni na bank będzie mi ZNOWU dobrze, jednak nie było).
Produkt trzymałam na włosach 35 minut.

+ plastikowe tubeczki, z których łatwo wydobyć produkt i zorientować się, ile tam jeszcze zostało.
+ naprawdę dobrze ściąga kolor
+ cena, ja za swój zapłaciłam na allegro ok. 27 zł + przesyłka. Wiadomo, ile kosztuje taka usługa u fryzjera.
+ nie niszczy włosów
+ wydajność - jedno opakowanie starczyło na dwa zabiegi (druga dekoloryzacja nie dała żadnych efektów)

- opakowanie nie zawiera instrukcji w języku polskim
- śmierdzi, to fakt :)
- ten smród utrzymuje się na włosach pomimo farbowania, mycia i odżywek

- / + trzeba bardzo przyłożyć się do pracy z tym specyfikiem, czyli jeśli ktoś liczy, że nałoży produkt i on sam zrobi całą robotę, to niestety nie będzie efektu. Trzeba go długo płukać, parę razy umyć głowę (ja użyłam szamponu z Timotei do włosów normalnych, bo ten z rossmanna zbyt mocno mi plącze włosy), na koniec przepłukać mieszanką octową. Ja zrobiłam to wszystko i kolor nie ściemniał.

Zdjęcie 1 i 2 - kolor przed dekoloryzacją.
Pozostałe - zdjęcia po dekoloryzacji, jedno z lampą.
(światło nie było zbyt dobre, był późny wieczór)

Ilość zużytych opakowań: 2 całe opakowania