Avon, Passion Dance EDT

Avon, Passion Dance EDT

Gorący, zmysłowy zapach. Ognistą naturę kompozycji w pełni odzwierciedla kolor buteleczki.

Kategoria: kwiatowo-chyprowa.

Nuty zapachowe: grejpfrut, papaja, lilia wodna, jaśmin, czarny narcyz, czarna róża, ambra, mech, paczula.

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
wody toaletowe
kwiatowe, szyprowe

85% jesień/zima 15% wiosna/lato

Cudowne

To jest pierwsza woda toaletowa jaka miałam od Avon i są ze mną do dziś. Zapach jest zniewalający. Szyprowe nuty czarują, kwiatowe dodają lekkości,także całość jest rewelacyjna. Narcyz, róża i drewno sandałowe tworzą przepiękna kompozycje zapachową. Trwałość jak dla mnie jest bardzo dobra. Długo je czuć na ubraniach nawet na drugi dzień mimo że to woda toaletowa. Flakon jest prosty. Pięknie czerwony,co u mnie jest na plus. Cena przystępna a w promocji można je kupić naprawdę tanio.

Ostra kwiatowa woń

Nie są to perfumy dla każdej kobiety. Są strasznie ciężkie a przy tym bardzo trwałe. Niestety ta trwałość jest ich wadą, ponieważ perfumy po pewnym czasie są bardzo przytłaczające. Może gdyby ten zapach troszkę odparował, byłby bardziej przyjemny do noszenia.
Czuć w nich zapach kwiatów, grejpfruta i jaśminu. Są kwiatowe a przy tym troszkę ostre.
Perfumy oddałam, ponieważ to nie moja bajka. Natomiast uważam, że flakonik jest bardzo oryginalny i gustowny.

Kocham!

Zapach kupiłam na święta. Czytałam opinie innych kobiet że niby perfum mocny przyprawia o mdłości itd. Mi bardzo się on podoba. Wyczuwam tu dużo różnych kwiatów i róże. Za perfum o pojemności 50ml można zapłacić już nawet 20zł. Perfum jest namiętny i raczej polecam go na wieczór lub noc. Idealny na jesień zimę i ewentualnie wiosnę bądź też na lato ale wieczorem. Na pewno kupię go ponownie. Jest według mnie bardzo kwiatowy i słodki. Perfum u mnie utrzymuje się do max 5-6 godzin.

• Flakon: 3

Sentyment pozostał, choć trwałość słaba

AVON - pamiętam z czasów gimnazjum - kiedy po klasie krążyły katalogi z kosmetykami, wszystkie wciąż w promocji, a do tego te pachnące strony! Ah, co to byly za czasy!

Właśnie wtedy będąc nastolatką kupiłam perfumy passion dance pierwszy raz. Na początku się zakochałam - głębokie, kwiatowe nuty, bardzo kobiece, a przecież każda nastolatka chce taką kobieta być. Trwałosci nie pamietam z tamtych czasów, wtedy liczylo sie samo uzywanie takich perfum :D

Z sentymentu kupiłam flakonik kilka miesięcy temu. I nagle rozczarowanie. Zapach wciąż przyjemny, dosyć ciężkawy - w ogóle kojarzy mi się z ciężkim swetrem i jesienią. Ale trwałość - zerowa. Zapach nie jest wyczuwalny już po 1,5-3h. A nie jestem już nastolatką a dorosła kobietą, która chce kusić i czarować zapachem przez caly dzień.

• Flakon: 4

Sensymentalne

Na wstępie pragnę podkreślić, że z produktami Avon mam relację hate-love. Moje opinie zazwyczaj bazują na skojarzeniach, wrażeniach lub doświadczeniach, które przeważnie towarzyszą mi przy danych zapachach. Pewne perfumy żyją własnym życiem w moich wspomnieniach, które coraz częściej są weryfikowane przez rzeczywistość. I tak to właśnie jest z perfumami Passion Dance.

Avon - Passion Dance

Kultowe wręcz perfumy z początku lat '00. Jedni kochają, inni nienawidzą. Ja natomiast mam do nich wielki sentyment.

Grupa zapachowa: orientalno - kwiatowe - szyprowe

Rok 2003. Ja jako młoda dziewczyna w wieku, że już się czuję bardziej kobietą niż nastolatką nagle w katalogu z Avonu odnajduję te pachnące strony "potrzyj tutaj, aby poznać zapach" wraz z kuszącą reklamą nowych perfum Passion Dance. W tle kobieta w czerwonej sukni obejmująca przystojniaka. Wow! To musi być coś! Jakiś czas po premierze, perfumy te dostała moja starsza siostra. Na tamte czasy sieć Avon była firmą wyznaczającą trendy. W szczególności dla nastolatek, które mają ograniczony budżet. Cóż to był za wspaniały zapach! No właśnie... Czym on właściwie pachniał?

W moich wspomnieniach znajduje się na półce z podpisem "cudowne, na pierwszą randkę"

Obecnie, po niemal 20 latach obecności tego zapachu na rynku mogę powiedzieć o nich odrobinę więcej. Pierwsze zapachowe wrażenie: świeżo wyciśnięta cytryna w towarzystwie grejfruta. Następnie pojawia się zapach mrocznej i tajemniczej róży, mech dębowy i paczula, które nadają tu mocnego, ciężkiego zapachu, a także dodatkowo pogłębiają całość. Kompozycję zamykają tu drzewo sandałowe, wetyweria, bursztyn, które dodatkowo nadają perfumom ciepła.

Brzmi zachęcająco? Oczywiście. Jednakże biorąc pod uwagę, że jest to EDT czyli  Eau de Toilette są dość nietrwałe, bo już po 2 godzinach, stają się słabo wyczuwalne. Szybko się miesza w jedną całość, że po chwili nie wiadomo czym dokładnie pachną, a jak na mój nos mogłabym tę mieszankę określić jako ambrowy olejek do opalania rozlany na wyschniętym drewnie na plaży. Według mnie nie jest to wybitny zapach, choć oceniając Passion Dance przez pryzmat wspomnień, tak jak wcześniej wspominałam, urósł do rangi "prestiżowych" perfum towarzyszących mi przez pewien okres życia (podkradało się siostrze perfumy).

Zapach jest do skierowany do romantyczek, kobiet pełnych pasji, szukających przygód, na randkę.

Spodobać się mogą osobom, które lubią mocne, różane zapachy, a nie lubią wydawać dużo na perfumy, gdyż ich cena w promocji to na ten moment ok. 30 zł / 50 ml. Do noszenia na jesień, wieczór.

Trwałość: 2/5

Kompozycja: 3/5

Projekcja: 3/5

Ogólne wrażenie: 2/5

Moja ocena: 2,5/5

Nuty głowy: kwiat papai, cytryna, grejfrut

Nuty serca: czarna róża, narcyz, jaśmin, lilia wodna, kocanka

Nuty bazy: mech dębowy, paczula, bursztyn, wetyweria, drzewo sandałowe, piżmo

Zaskakująco fajny

Po wielu "przymiarkach na pachnących stronach katalogu" w końcu zdecydowałam się na zakup tego zapachu (nazwa niezbyt dla mnie przekonująca)- najpierw w perfumetce 10ml... i przepadłam. To jest to co mi pasuje. Niedługo po tym zakupiłam pełnowymiarowy flakonik w b.dobrej cenie przez internet. To co mnie jeszcze zaskoczyło to to, że mimo niezbyt wysokiej ceny flakon jest na prawdę b. porządny (dosyć ciężki, z czerwonego szkła, z porządną zatyczką i sprayem - wygląd opakowania zdecydowanie lepszy, wręcz luksusowy niż wyobrażenie po zdjęciu w katalogu). Co do zapachu, hmm... jest to wg mnie klasyk, raczej wg tych "starszych nut", dla mnie jest on bardziej rześki o zapachu róż z cytrusami w takiej niebanalnej kombinacji. Bardzo mi ten zapach przypadł do gustu - jest dla mnie klasyczny, elegancki, oryginalny. Nie ma w nim popularnej waniliowej słodyczy - co jest dla mnie super wyborem. Przypomina mi taki dezodorant z NRD (tak, właśnie z "tamtych" lat 80tych)w różowym opakowaniu właśnie o zapachu róż - szalenie mi brakowało tego niedostępnego już zapachu. Trwałość - jak na tę cenę całkiem dobra; może nie wytrzyma do końca dnia na ciele, ale na ubraniach trochę się tli następnego dnia. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tym produktem i uważam, że Avon go przedstawia w takiej tandetnej odsłonie (łącznie z nazwą), niekomponującej z charakterem zapachu, i która nie zachęca - przynajmniej mnie - do zakupu (ale to ich polityka, ja z pewnością wrócę do tego zapachu).

• Flakon: 4

Kultowe klasyczne mocne

Produkt zakupiony u konsultantki ma ładny klasyczny flakon o czerwonym kolorze po spryskaniu na skórę czuć nuty cytrusowe dopiero później wyczuwamy róże narcyz i inne nuty kwiatowe na koniec czuć paczulę bursztyn uwalniają się cięższe nuty całość tworzy Intensywny mocny kwiatowy zapach który nie każdemu przypadnie do gustu raczej dla pewnych siebie kobiet lubiących ciężkie perfumy

piekielny

powiem szczerze zapach kojarzy mi sie z taka kobietą o ostrym charakterze, poniewaz zapach tego perfumika jest dość specyficzny i wyrazisty do tego dość mocny. Cena ok - taka standardowa jak dla Avonu. Zapach dość ciężki mi ogólnie nie przypadł do gustu niestey.

• Flakon: 3

Ładny zapach, ale nie dla mnie

Wodę toaletową dostałam w gratisie od kolsultantki Avon. Ma zapach całkiem ok, ale ja wole słodkie, a ten nie miał takiego słodkiego zapachu. Krótko się utrzymuje zapach na ubraniach.
Nie mój zapach po prostu.

Zalety:
-cena
-dostępność
-taki sobie zapach

Wady:
-krótki czas utrzymywania się

Piękne

Uwielbiam tę wodę toaletową. Passion Dance to klasyk wśród wód dostępnych w Avon. Od samego początku mnie urzekła. Jej nuta szyprowa pozostaje na długo w pamięci. Trwałość jest zaskakująca. Bardzo długo się utrzymuje.

Passion Dance

+ perfumy kwiatowo - szyprowe
+ zapach na codzień
+ intensywność
+ trwałość
+ niska cena
+ zapach : ciekawy, niebanalny, trudny do określenia

- dostępność

dla mnie tragedia

Ten zapach ma wszystko, czego nie znoszę w perfumach. Dostałam je kiedyś w prezencie i już po chwili wiedziałam że będą stały bezużytecznie. Zapach jest dla mnie duszący, ordynarny. Za każdym razem gdy próbowałam do niego podejść, zbierało mi się na mdłości. Bardzo mocny, bardzo kwiatowy. Oddałam flakonik mamie... Na pewno nie nadaje się na dzień. Jeżeli już ktoś go polubi to raczej jest to opcja wieczorna.