Crystal, Body Deodorant Stick (Naturalny dezodorant w kamieniu)

Crystal, Body Deodorant Stick (Naturalny dezodorant w kamieniu)

W pełni naturalny, mineralny i bezzapachowy dezodorant Crystal w kamieniu. Jego całkowity skład jest pochodzenia naturalnego. Wykonany z kryształu soli wulkanicznej (tzw. ałun), bez sztucznych barwników, parabenów i soli aluminium. Jest hipoalergiczny oraz eliminuje bakterie, zapobiegając powstawaniu przykrego zapachu. Szybko schnie, dzięki czemu nie pozostawia śladów na skórze i nie plami ubrań.
Przeznaczony dla całej rodziny, idealny dla skóry wrażliwej i alergicznej. Delikatnie łagodzi podrażnienia, a wszystko dzięki dobroczynnemu działaniu ałunu.
Posiada także pozytywną opinię Ośrodków Onkologicznych w USA i Wielkiej Brytanii.
Stosować na umytą skórę, zwilżyć przed użyciem.
Kupując wspomagasz budowę pierwszego w Polsce Domu Chorych na Raka budowanego przy Warszawskim Centrum Onkologii przez stowarzyszenie Amazonek.
Nie testowany na zwierzętach.

nawilżające, łagodzące, ochronne
w kulce
wrażliwa, podrażniona
hipoalergiczna, bezzapachowa, nie pozostawiająca plam
antyperspiranty

Dobry kosmetyk nie bez wad technicznych.

Lubię ten kosmetyk – bardzo podoba mi się, że ma naturalny skład, więc nie smaruję się pod pachami sztuczną chemią. Jak dla mnie jest wystarczająco skuteczny - od rana do przyjścia z pracy (czyli jakieś 9-10 godzin) nie czuję nieprzyjemnych zapachów. Nie zauważyłam też żeby ubrania pod pachami były specjalnie zmienione lub poplamione. Jest też bardzo wydajny – używam codziennie około roku i wciąż mam tego produktu około 70 %!
Odejmuję jedną gwiazdkę za to, że po pewnym czasie kamień osypuje się (a i tak mam go jeszcze tak dużo…) i chyboce w środku na wszystkie strony. Za te dwie wady nie oznaczam go też jako hit chociaż na pewno kupię go znowu.

Nie chroni

Dezodorant nie spełnia swojej funkcji - nie uchronił mnie przed przykrym zapachem potu. Może sprawdzi się u osób z małą potliwością. Jest ciężki, bo to skała.

nie rozumiem fenomenu

nie czuję jakiegokolwiek działania tego specyfiku.
Produkt ma konsystencję kamienia, nie rozpuszcza się pod wpływem wody, nie wiem więc, jak miałby być nakładany na skórę?
Dla mnie to pic na wodę, nic mi nie daje, a do tego jest drogi. Nie nie nie :/

najlepszy na wrastające włoski

Kupiłam go ze względu na problem z wrastającymi włoskami po goleniu i sprawdza się rewelacyjnie ! W połączeniu z peelingiem i nawilżaniem problemy z wrastaniem skończyły się, mam nadzieje, że na zawsze. Testowałam go również jako dezodorant, ale niestety tu nie do końca spełnia swoją rolę. Nie podoba mi się także opakowanie i to jak działa cały jego mechanizm. Bardzo łatwo o wypadniecie kamienia, a także przez kontakt z wodą, sól wręcz wychodzi poza opakowanie i brudzi wszystko dookoła. Tak czy inaczej warto spróbować, ponieważ ten kosmetyk ma wiele zastosowań i być może każdy coś dla siebie dobrego w nim znajdzie :)

Cudów nie ma

Ałun zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, ale nie niweluje pocenia. Nigdy nie miałam z tym nadmiernych problemów, a mimo to kamień nie daje rady. Nie jestem zadowolona z działania- mokre plamy pod pachami nie są estetyczne. W dodatku "naturalny skład" można włożyć między bajki. Opakowanie, które wybrał producent nie sprawdza się- sztyftu wysuwa się sam, bez wykręcania. Kamień jest dosyć ciężki i jego upadek grozi np. uszkodzeniem umywalki. Zużywam go jako dezodorant do stóp.

Nie lubię jego opakowania

Nad zaletami ałunu można się rozpływać - eliminuje przykry zapach potu i w moim przypadku działa nie gorzej niż drogeryjne antyperspiranty. Zaczęłam go używać, gdy drogeryjne kosmetyki "działały" na mnie tylko w wersji "ultra dry" i "48h" (używane codziennie). Nie widzę różnicy w stosowaniu ałunu - jak mam się spocić i tak się spocę (tak jak w przypadku innych kosmetyków).

Natomiast nie polecam tego produktu ze względu na jego opakowanie. To jest mój drugi kamień. Poprzedni (ten sam producent, zakupiony w Rossmannie) miałam ponad dwa lata, ale spadł i się pokruszył.
Po użyciu kamień jest wilgotny i odrobinkę się rozpuszcza (to w końcu sól). Rozpuszczona sól zasychała w mechaniźmie wykręcania mojego starego kamienia, blokując go i nie można było wykręcić do końca.
Po jego pokruszeniu kupiłam nowy kamień w na początku marca w Hebe. W tym wypadku schodki w mechaniźmie są zbyt śliskie i gładkie, dlatego nawet gdy wykręci się kamień to podczas używania i tak się schowa (widać na zdjęciu) . Myślę, że spróbuję go wyciągnąć z opakowania i używać bez osłonki.
Polecam raczej zakupić produkt innego producenta, bez opakowania z wykręcaniem.

warto spróbować

Bardzo lubię ten dezodorant. Stosuję po porannym prysznicu na mokrą skórę pod pachami. Przez 20 godzin nie czuć żadnych niemiłych zapachów. Dezodorant nie blokuje jednak wydzielania potu, więc stosuję go raczej w dni wolne od pracy, kiedy noszę przewiewne ubrania. Kiedy wiem, że dzień będzie stresujący, a do tego będę musiała nosić ubrania w których łatwo się spocić, np. białe koszule, to używam tradycyjnego antyperspirantu.

Dodam jeszcze, że ten dezodorant sprawdza się u mnie zarówno w upalne, letnie dni, jak i zimową porą. Niesamowicie wydajny. Delikatny dla skóry, bezpieczny w stosowaniu. Myślę, że warto go spróbować :)

To jest mój kosmetyk do końca życia :-)

1 kamień wystarczył mi dokładnie na 2 lata, zaczęłam go używać 1 maja 2014 roku, a dzisiaj skończyłam. W takiej obudowie jest bezzapachowy (do innych dodali zapach - informacje są na obudowie).

Używam go po kilka razy dziennie do wszystkiego:
- jako antyperspirant (pot nie śmierdzi);
- przecieram nim skórę po goleniu (nie tworzą się krostki);
- przecieram wszelkie wypryski trądzikowe, skaleczenia czy tzw. zimno (przyspiesza gojenie, tamuje krew - niewielki wypływ);
- przecieram lekkie oparzenia skóry (przestaje piec skóra).

Są tylko dwie zasady użytkowania, aby w najwyższym stopniu wykorzystać możliwości tego kamienia:
- moczyć skórę, a nie kamień (w opisie producenta jest odwrotnie);
- nie odwracać kamienia o 180 stopni (czyli plastikiem - obudową do góry), grozi to wypadnięciem kamienia z obudowy (siła ciążenia - kamień cięższy niż plastik, a ręka trzyma plastik), upadkiem kamienia na podłogę i jego pęknięciem.
Oczywiście pęknięty też można używać, ale po co go niszczyć?

Gdy kamienia jest już bardzo mało, można go wyjąć z obudowy (wystarczy nóż do podważenia plastiku) i używać oddzielnie aż do całkowitego "wymydlenia".

Reasumując, polecam ten kamień (mimo dużej ceny początkowej), sama mam zapas na 6 lat (czyli 3 sztuki).

Na zdjęciach pokazuję jak bardzo "do końca" można zużyć ten ałun.

Naprawdę niezły

Kupiłam go kiedy uczuliłam się na prawie wszystkie dezodoranty. Jest naprawdę delikatny i bardzo dobrze "trzyma", nawet lepiej niż zwykłe dezodoranty. Natomiast problemem jest nakładanie go, najlepiej zwilżyć pachy a nie kamień, bo z kamienia się potem leje:) Tak czy inaczej po nałożeniu trzeba czekać aż wyschnie i nie jest to jakoś super komfortowe.

Plusy:
-super dla alergików i osób z podrażnioną skórą
-wydajność (1 starcza spokojnie na pół roku, nawet rok)
-dobrze "trzyma" pot

Minusy:
-problematyczne nakładanie
-zostawia osypującą się sól

Używam tego produktu od: kiedyś używałam przez ok. rok
Ilość zużytych opakowań: dwa

Cud natury

Kupiłam ten ałun, przypominając sobie, że ałun był daaawno temu używany przez dziadka po goleniu chyba. Nie liczyłam na cud, a taki stał sie, otóż po użyciu ałunu pot naprawdę nie ma zapachu. Ałun nie jest antyperspirantem, ale sprawia, że nie rozwijają się bakterie, które uskuteczniają przykry zapach potu. Użycie jest bardzo proste, wystarczy kamień zwilżyć i posmarować nim skórę pod pachami. Kamień nie ma zapachu i jest niezwykle wydajny. Używam od kilku miesięcy i właściwie nie widzę prawie zużycia. Opakowanie nie jest zbyt trwałe, plastik jest twardy, ale kruchy, górna część jest lekko pęknięta.
Na pewno będę kupować nieustająco, ponieważ żaden inny dezodorant nie hamuje rozwoju nieprzyjemnego zapaszku potu tak skutecznie jak ten krystaliczny ałun.

Używam tego produktu od: Kilku miesięcy
Ilość zużytych opakowań: Ciągle pierwsze

Naturalnie i skutecznie

Od roku zaczęłam się interesować naturalną pielęgnacją przy użyciu olejów zimnotłoczonych i kosmetyków o naturalnych składach. W kwietniu kupiłam kryształ w Hebe, wahałam się po zapłaciłam za niego 25zł, a nie miałam żadnej pewności czy się sprawdzi. Zaryzykowała i się opłaciło! Minerał jest uformowany na kształt sferyczny i gładko wyszlifowany, nie ma zapachu. Używa się go jak zwykły antyperspirant w kulce wystarczy zwilżyć wodą i "posmarować" pachy. Jak wskazuje nazwy jest to dezodorant, a nie antyperspirant, więc nie oczekujmy cudu w kwestii ograniczenia potliwości. Myślę, że przy długotrwałym stosowaniu działa i zmniejsza intensywność pocenia się. Nie mam problemu z nadmierną potliwością więc mi wystarcza. Ważną kwestia jest, że ałun hamuje rozwój bakterii powodujących nieprzyjemny zapach potu i czuję się świeżo! A nigdy żaden antyperspirant nie dał takiego efektu, chyba że chodzi o Bloker Ziaji. Używam go 2 razy dziennie: wieczorem po kąpieli i rano; a nadal mam spory kawałek. Niestety opakowanie pozostawia wiele do życzenia. Jest tandetne z topornego plastiku, a kryształ jest w nim słabo zamocowany, łatwo może wypaść i uszkodzić umywalkę w łązience i sam może się uszkodzić (tak było u mnie trochę się ukruszyło i musiałam wyrzucić). Niestety pozostają wtedy ostre brzegi i nie można ich używac bo drapią skórę. Nie zamięnie już go na pewno na drogeryjne kosmetyki jest naturalny i działa wystarczająco dla moich potrzeb. Używam również po depilacji choć szczypie podrażnioną skórę gdyż ałun działa antybakteryjnie. Odejmuje pól gwiazdki za słabe opakowanie.

Ilość zużytych opakowań: 1x125g, w trakcie

Mój ulubiony

Od kilku lat stosuję dezodoranty naturalne, Crystal od może dwóch lat. Jest bardzo wydajny, starcza na około rok, może mniej. Cena do wydajności jest akuratna, wychodzi na pewno taniej niż tradycyjne dezodoranty. Opakowanie średnie, łatwo uszkodzić - raz mi spadło na płytki, no i niestety popękało, kamień się nie trzymał, i nowy praktycznie dezodorant poszedł do kosza.
Działanie wystarczające jak dla mnie, nie czuję zapachu potu, kiedy go używam. Zwilżam kamień wodą bieżącą, kilka razy przejeżdżam po skórze, i jestem gotowa :)
Podoba mi się, że dezodorant nie ma żadnego zapachu - dzięki temu zapachy nie mieszają się z perfumami i innymi zapachami kosmetyków.
Kamień nieporęczny w tym sensie, że trudno go zabrać ze sobą w podróż czy do torebki - po prostu waży sporo, zwłaszcza kiedy jest jeszcze nowy.

Aha, sprawdziłam trik z zatrzymaniem krwawienia - naprawdę działa! :)

Ilość zużytych opakowań: 3 sztuki