Yves Saint Laurent, Volume Effet Faux Cils Mascara (Tusz pogrubiający `Efekt sztucznych rzęs`)

Średnia ocena: 3.49/5

notino.pl
Średnia ocena: 3.99/5

Pojemność 7,5 ml

Tusz do rzęs Effet Faux Cils marki YSL wydłuża i pogrubia; jest trwały - nie obsypuje się i nie rozmazuje cały dzień. Jego sekret to kompleks potrójnie pokrywający rzęsy - warstwa pogrubiająca, warstwa odżywiająca która jednocześnie podkręca rzęsy i warstwa zapewniająca utrwalenie efektu. Szczoteczka składająca się z nylonowych włókien o różnej grubości. Aby prawidłowo funkcjonowała, producent zaleca raz w tygodniu starannie wytrzeć szczoteczkę chusteczką higieniczną. Do wyboru siedem kolorów.
Dostępny też w wersji wodoodpornej.

Efekt
wydłużające, pogrubiające
niewodoodporne
Szczoteczka
z włosia

Niespełnione obietnice

Jak sama nazwa wskazuje miał być efekt sztucznych rzęs, a wyszła smutna panda po kilku godzinach. Tusz ma bardzo ładne opakowanie, klasyczną szczoteczkę i przyjemną formułę. Jest bardzo wydajny, dobrze wydłuża oraz pogrubia rzęsy i nie podrażnia nawet wrażliwych oczu. Jednak szybko się osypuje, a tego w tej cenie nie akceptuję.

Bardzo dobry, ale…

Używam tego tuszu od lat z przerwami
Plusy
- idealnie czarny
- doskonale wydłuża i pogrubia bez sklejania

Minusy
- odbija się na górnej powiece
- czasem się osypuje
- po całym dniu „znika „ z oczu
- szybko zasycha w opakowaniu
-wysoka cena

Miko tych minusów ciagle do niego wracam bo żaden inny tusz nie daje tak fajnego efektu sztucznych rzęs i takiej czerni

Skleja rzęsy i się osypuje

Nie jestem zadowolona z tego tuszu. Skleja rzęsy i się osypuje. Cieszę się, że sama nie kupiłam tego tuszu, tylko dostałam go w prezencie, bo na prawdę jego cena w stosunku do jakości to przegięcie. Fajna szczoteczka fakt, ale konsystencja tego tuszu to mocne przegięcie. Nie idzie się nim pomalować, skleja rzęsy już od pierwszego pociągnięcia szczoteczką, wcale nie pogrubia i nie wydłuża. Jestem bardzo zawiedziona tą marką, jak dla mnie odpada totalnie... Nie polecam.

Tusz jakich mało

Doceniłam go jak się skończył i przerzuciłam się na drogeryjne tusze. Na początku denerwował mnie tym, że ciężko było go zmyć. Ma bardzo głęboki czarny kolor. Pięknie wydłuża rzęsy i je wydłuża. Różnica między okiem pomalowanym i bez użycia tuszu była kolosalna.
Minusem jest, że po jakimś czasie użytkowania zaczynają się pojawiać grudki i szczoteczka wyglada na oblepioną.
Ale ogólnie zdecydowałabym się kupić kolejny tusz z YSL.

Ulubiona, ale wymaga dobrego demakijażu

Maskara daje spektakularny efekt.
Zużyłam z 10 opakowań i jest to mój ukochany tusz.
Efekt jest teatralny, to przysłowiowe rzęsy do nieba. Czarne, wyraziste, trudno o lepszy efekt.
Potrzeba niestety anielskiej cierpliwości do jej zmycia, ale potrafi uzależnić. Coś za coś. Do mocnego makijażu oka, liner, cienie - niezbędna.
Ładnie pachnie (miodem) i utrzymuje rzęsy w dobrej kondycji. Uwaga - używana zbyt często, np cały rok potrafi spowodować wypadanie pojedynczych rzęs - prawdopodobnie przez konieczność 2-stopniowego demakijażu - rzadko wystarcza żel do mycia twarzy.
Mimo wad i szybkiego gęstnienia (3miesiące) jest to perfekcja.
Lepszego nigdy nie znalazłam.

Tusz Yves Saint Laurent Volume Effet Faux Cils

Opinie na temat tego tuszu są skrajnie różne. Wiadomo, każda z nas jest inna i co innego preferuje. Jak dla mnie ten tusz to HIT! Latami szukałam tuszu, który łączył by w sobie zalety tuszu pogrubiającego i przedłużającego, a dodatkowo pokrywałby rzęsy piękną głęboką czernią. Wreszcie znalazłam. Nałożona na rzęsy podwójna warstwa tuszu daje piękny efekt czarnego wachlarzu rzęs i dodaje spojrzeniu głębi i blasku, nie powodując jednocześnie groteskowego efektu rzęs oblepionych tuszem. Nie skleja rzęs, nie kruszy się, zachowuje świeżość znacznie dłużej niż inne używane przeze mnie dotychczas tusze. Nie powoduje podrażnień i łatwo się zmywa, choć jednocześnie zachowuje trwałość i nie rozpływa się w deszczu. Dodatkowo naprawdę pięknie pachnie. Oczywiście zapach wyczuwalny jest tylko podczas nakładania, ale powoduje to, że dla mnie tuszowanie rzęs stało się przyjemnością. Jedyną wadą produktu jest jego wysoka cena.

Naturalne pogrubienie

Mini wersję tego tuszu dostałam w prezencie do zakupów jako gratis, co bardzo mnie ucieszyło, bo pewnie sama mocno zastanowiłabym się nad zakupem pełnowymiarowej wersji ze względu na wysoką cenę. Mam rzęsy średniej długości I gęstości, raczej jasne na końcach i proste.

Tusz zapakowany jest w eleganckie czarne, plastikowe opakowanie ze złotym napisem. Proste, klasyczne, ale naprawdę ślicznie się prezentuje. Szczotka jest średniej wielkości, z włosia naturalnego. Włoski są dość gęsto rozmieszczone. Szczoteczka dobrze nakłada tusz i rozdziela rzęsy.

Konsystencja na początku jest dość rzadką i z czasem robię się coraz lepsza i wygodniejsza w malowaniu. Tusz ma czarny kolor i nie jest to taka matowa, szara czerń tylko faktycznie głęboka, jak lubię.

Dla mnie tusz ma delikatny zapach, którego w ogóle nie wyczuwam po nałożeniu.

Tusz należy do tych pogrubiających czyli takie jakie bardzo lubię bo dobrze pogrubiający tusz daje u mnie świetne rezultaty. Tusz po nałożeniu jednej warstwy daje całkiem naturalny efekt, rzęsy są podkreślone, lekko uniesione i wydłużone. Jednak ja sama wolę nakładać dwie warstwy bo wtedy oko wygląda zdecydowanie lepiej, efekt podkreślający jest jeszcze bardziej zauważalny. Oko staje się otwarte, dla mnie zwyczajnie ładniejsze. Mam wrażenie, że po jakimś czasie używania, gdy tusz lekko zgęstnieje efekt jest znacznie lepszy niż na początku, tak jakby tusz łatwiej się osadzał na rzęsach. Efekt pogrubiający jest raczej z tych bardziej naturalnych, nie dramatycznych, odpowiedni ma co dzień. Trwalosc jest dobra, tusz się nie kruszy, nie osypuje, nie rozmazuje, nawet w wilgotne dni. Ja jestem zadowolona, ale nie wiem czy bym kupila ten tusz w regularnej cenie bo znam tańsze i zamienniki.

U mnie tusz nie powoduje pieczenia oczu, zaczerwienienia spojówek, łzawienia. Nic złego się nie działo. Nie ma problemu z demakijażem.

Moje małe opakowanie wystarczyło na nieco ponad miesiąc.

Cena regularna jest wysoka i nie wiem czy zdecydowałabym się na jej zakup bo znam tańsze, równie dobre zamienniki.

Słaba jakość produktu jak za taką cenę

Nie rozumiem tego produktu. Cena mówi sama za siebie, że produkt jest luksusowy i powinien działać rewelacyjnie. Zawiodłam się, tusz nie pogrubia tak "WOW" jak obiecuje producent. To zwykły tusz do rzęs, według mnie po prostu marka tyle kosztuje, bo znam tusze innych (tańszych) marek i są o niebo lepsze!

Szczerze, nie polecam tego tuszu. Szkoda pieniędzy. Ja kupiłam na promocji, ale to nadal za drogo i żałuję tego zakupu. Tusz nie pogrubia rzęs, skleja je, dla mnie bubel.

Tusz na opak, czyli efekt naturalnych rzęs

Zacznę od truizmu, że co pasuje jednemu nie musi drugiemu. Kosmetyki nie są wolne od tej zasady, czego dowodem skrajnie różne recenzje poszczególnych produktów. A jednak ta oczywistość zadziwia mnie czasem, gdy kupuję okrzyczaną, ogólnie chwaloną czy wręcz kultową rzecz. Nabywam, zaczynam używać i... nie mogę się oprzeć wrażeniu, że trafiłam do grupy stosującej placebo ;) Tak właśnie było z Effet Faux Cils.

Co do zasady nie wierzę w zapewnienia o niesamowitych superhipermega właściwościach kosmetyków, zwykle uznaję, że jeśli choć połowa obiecanek będzie miała pokrycie w rzeczywistości to będę zadowolona. Tutaj jednak wrażenia z użytkowania pogalopowały w kompletnie przeciwnym kierunku niż zakładany.

Rzęsy mam długie, gęstość jednak nie powala, dlatego moim ulubionym rodzajem tuszu do rzęs jest pogrubiający. Szarpnęłam się na YSL oczekując nie tyle efektu sztucznych rzęs, co zauważalnego pogrubienia i ładnej czerni. Okazało się, że tusz jest dobry - jeśli ktoś oczekuje delikatnego, naturalnego podkreślenia oczu. Tylko, że to nie miał być efekt, jaki można uzyskać kilkakrotnie tańszą mascarą i nie po to wyskoczyłam z miliona monet. Jestem autentycznie rozczarowana, ponieważ tusz wydawał się idealnie dopasowany do moich potrzeb. Tymczasem pogrubienie jest subtelne, czerń nieznacznie tylko przyciemniła naturalne rzęsy. Zazwyczaj nakładam dwie warstwy tuszu, w przypadku recenzowanego eksperymentowałam z większą ilością, ale nawet wtedy zamiast "efektu sztucznych rzęs" był efekt posklejanych i wyglądających nieestetycznie. Swój egzemplarz kupiłam w perfumerii, zakładam więc, że produkt był świeży.

Effet Faux Cils nie jest złej jakości mascarą, ale w moim przypadku okazała się być niezgodną z opisem. Sztuczne rzęsy, a delikatne i subtelne to rozdźwięk o 180 stopni. Tusz, owszem, polecam - fankom naturalnego efektu jako opcję na co dzień.

Dobry

Dobry tusz ale nie daje on efektu sztucznych rzęs. Lepiej działa M.F. Tusz skusił mnie marką i pięknym eleganckim opakowaniem. Ma wyprofilowaną szczoteczkę, która łatwo dociera do wszystkich rzęs. Kolor dobrze napigmentowany intensywną czernią. Rzęsy są podkręcone, lekko wydłużone, lekko pogrubione. Dobry na codzień. Daje naturalny efekt.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Dobry, ale znam lepsze...

Tusz nie zadowoli zwolenniczek tzw. dramatic look (sama musiałam się przyzwyczaić do innego- skromniejszego wyglądu moich rzęs). Pierwsza warstwa tuszu ani nie wydłuża, ani nie pogrubia. Jedynie bardzo ładnie pokrywa całość rzęs. Druga i trzecia warstwa ładnie wydłużają rzęsy, nie zauważyłam jednak efektu pogrubienia... Efekt wydłużenia jest jednak bardzo naturalny. Tusz jest bardzo lekki, nie pokrywa rzęs "zbroją", raczej nie da się nim zbudować firanki rzęs... Kosmetyk nie obciąża rzęs. Produkt nie rozmazuje się, ani nie kruszy. Bardzo odpowiada mi kształt szczoreczki, która dociera nawet do najkrótszych włosków. Za duży plus uznaję również to, iż na szczoteczkę nabiera się idealna ilość produktu! Nigdy nie trzeba wycieracz szczoteczki.
Tusz jest bardzo łatwy w demakijażu. Z ciekawostek dodam, iż w czasie kąpieli morskiej (kiedy jednak z jakiś przyczym moczymy głowę!) spływający tusz nie zrobił ze mnie pandy, a poprostu stopniowo znikał z rzęs.

Yves Saint Laurent

Tusz na początku mnie zachwycił, niestety z czasem przestałam go lubić. Skleja rzęsy i odbija się na powiece. Szczoteczka nie rozdziela rzęs. Ma intensywny czarny kolor. Wysoka cena za niską jakość. Zdecydowanie są lepsze tusze. Ma piękne opakowanie.