KWC LogobyWIZAŻ logo
Produkty wycofane

Wellness & Beauty Zucker - Ol Peeling mit pfelgendem Mangokernöl & KokosPeeling solny do ciała `Olejek z mango i kokos`

3,7 na 539 opinii

Kupi ponownie: 49% osób
    canbria
    18 kwietnia 2020 o 22:41
    2 / 5
    Mocny i natłuszczający, nie dogadaliśmy się
    Dlaczego tylko 2? Dla mnie jest on za mocny i za tłusty. Kto będzie z niego zadowolony? Posiadaczki suchej i normalnej skóry, które lubią intensywne (ekstremalne) złuszczanie kryształkami soli i cukru, ale po kolei. Wellness & Beauty to marka dostępna wyłącznie w Rossmannie i tylko tam ten peeling kupimy. Przychodzi on do nas w trochę oldschoolowym słoiku, zamykanym tak jak dawniej zamykało się słoiki z przetworami. Solidne wieczko na brzegach posiada gumkę, która uszczelnia i zabezpiecza całość przed wylaniem się, a także dostępem powietrza. Słoik jest wykonany z grubego szkła. Mimo tego, że oldschoolowe rzeczy to totalnie nie moje klimaty, to opakowanie, a raczej słoik, podoba mi się, ale niestety jest on bardzo niepraktyczny. Mokrymi dłońmi ciężko sobie poradzić z tym otwieraniem, słoik jest ciężki, śliski i już nieraz prawie znalazł się na podłodze. Musimy więc bardzo z nim uważać. Konsystencja samego produktu jest... dziwna. Muszę przyznać, że jeszcze nie spotkałam się z taką. Kupiłam ten peeling w dużej mierze z ciekawości, tak naprawdę nie wiedząc czego mogę się po nim spodziewać. W sklepie przyciągnął mój wzrok spośród pozostałych produktów. Wyróżnił się tym masywnym słoikiem, a także żółtym, słonecznym kolorem. Wyciągając peeling z opakowania pod palcami czujemy kryształki cukru, soli (chyba także wiórki kokosa) zamoczone w oleistej, tłustej bazie. Peeling jest dość gęsty. Po dłuższym czasie używania, warstwa złuszczająca zaczyna się oddzielać od tej oleistej, która zbiera się na górze. To wszystko sprawia, że peeling źle się wyciąga ze słoika za pomocą palców, przelatuje on przez nie. Polecam do tego celu używać szpatułki. Kiedy już nałożymy go na ciało i zaczniemy masaż złuszczający, okazuje się, że to bardzo mocny i ostry zdzierak. Te kryształki soli i cukru zdecydowanie nie były dla mnie komfortowe. Zużyłam go, ale cały czas wcześniej zastanawiałam się w jaki jeszcze inny sposób mogłabym go wykorzystać. Niestety nic nie przyszło mi do głowy. Peeling na pewno nie będzie odpowiedni dla osób z naczynkową i wrażliwą skórą. Po spłukaniu peelingu i osuszeniu ciała, znowu jest dziwnie, ale już bardziej na plus. Czujemy natłuszczenie jakie ten kosmetyk daje. Nie nawilżenie, ale przede wszystkim natłuszczenie wynikające zapewne z zawartości olejków. Ten peeling to zdecydowanie nie moja bajka. Wolę te mniej zdzierające, które nie pozostawiają na ciele żadnego tłustego filmu. Gdy czuję potrzebę nawilżenia, nakładam balsam, który szybko się wchłania. Natłuszczenie ciała w przypadku tego peelingu utrzymuje się kilka godzin, z tego względu uważam, że najlepiej zrobić go przed pójściem spać. Zapach mango w parze z kokosem jest całkiem przyjemny, relaksujący, obecny w momencie aplikacji, a także chwilę po tym jak już zmyjemy ten peeling ze skóry. Peeling polecam wykonać przed depilacją, w tym przypadku ma to ogromne znaczenie, ponieważ jeśli zrobimy to w odwrotnej kolejności, peeling mocno podrażni nam świeżo co wydepilowaną skórę. Uwaga na drobne ranki i skaleczenia, sól zawarta w tym produkcie, powoduje, że wszystkie takie newralgiczne miejsca będą nas szczypać!
    Zalety:
    • +/- ładne, ale niepraktyczne opakowanie
    • + dobra dostępność
    • + niska cena
    • + jak ktoś jest masochistą to ten peeling zdziera jak mało który ;)
    • + wydajny, heh
    • + przyjemny zapach
    Wady:
    • - mamo, jaki on jest ostry!
    • - to natłuszczenie nie jest dla mnie
    • - podrażnia i szczypie, jeśli mamy drobne skaleczenia
    • - niepraktyczna konsystencja

25 osób uznało tą opinię za pomocną
    SYLWCIA188
    5 maja 2019 o 10:51
    Dobry peeling do ciała
    Peeling kupiłam w Rossmanie, spodobało mi się jego nowoczesne opakowanie. Zamknięty jest w małym słoiczku z metalowym zapięciem. Nowoczesne opakowanie, które przypomina mi wizualnie słoiczek na przetwory. Choć takie opakowanie pięknie się prezentuje, to jest ciężkie w użytkowaniu. Trzeba się namocować aby otworzyć słoiczek. Peeling ma ładny żółty kolor, jest gęsty oleisty, składa się z kryształków cukru i soli,a także wiórków kokosowych.Ma śliczny, świeży zapach mango z nutami kokosa. Bardzo dobrze złuszcza martwy naskórek, oczyszcza i nawilża skórę, dzięki olejkowi z pestek mango. Po takiej kąpieli nie trzeba uważać balsamu, bowiem ciało jest przyjemnie pachnące , miękkie i odżywione. Peeling oprócz cukru zawiera sól, dlatego trzeba uważać podczas depilacji by nie podrażnił skóry. Depilację wykonywać najlepiej po peelingu.
    Zalety:
    • -Cudowny zapach.
    • -Olejek w składzie.
    • -Dobrze nawilża-(bez konieczności użycia balsamu po kąpieli).
    • -Stylowe opakowanie
    • -Cena.
    Wady:
    • Metalowe zamknięcie peelingu, ciężko się otwiera co utrudnia użytkowanie.

18 osób uznało tą opinię za pomocną
    Emilia34
    11 stycznia 2019 o 17:33
    3 / 5
    Mocne działanie, nie dla delikatnej skóry
    Peeling Wellness & Beauty z olejkiem z mango i kokosem to mocno złuszczający preparat do ciała na bazie naturalnej soli morskiej. Na opakowaniu napisane jest, że jest to peeling cukrowy, jednakże cukier w jego składzie znajdziemy troszkę dalej. Produkt znajduje się w ładnie prezentującym się słoiczku, który jest niezwykle praktyczny i pozwala nam na zużycie kosmetyku do końca. Posiada lekki, słodki zapach. Dosyć ładnie pachnie. Po użyciu pozostawia na skórze grubą warstwę tłustego filtru, co mnie osobiście nie odpowiada. Jak dla mnie ma zdecydowanie za grube ziarna peelingujące - niemiłosiernie poranił moją skórę przy pierwszym użyciu, choć masowałam bardzo delikatnie. Widocznie mam zbyt wrażliwą skórę do tego typu produktów. Sprawdzi się do usunięcia martwego naskórka na stopach, ale jedynie przy użyciu rękawiczek. Świetne, stylowe opakowanie wpasuje się w każdą łazienkę.

10 osób uznało tą opinię za pomocną
    krokuch
    30 maja 2021 o 11:45
    dosyć dobry
    Nie ukrywam, że do zakupu skusiła mnie przystępna cena i dostępność. Słoiczek jest uroczy, jednak czasem się przewraca (gdy jest otwarty) za sprawą ciężkiej pokrywki. Peeling pachnie zachęcająco. Przyjemnie się go używa. Typowa mieszanka ścierniwa i oleju. Skrobie nieco zbyt mocno - nie dla mnie takie produkty, gdyż mam strasznie wrażliwą skórę, ale dla fanek mocnych zdzieraków będzie ok. Po spłukaniu pozostawia na skórze olejową warstewkę. Skóra jest wygładzona i przyjemna w dotyku. Skład nietoksyczny.

0 osób uznało tą opinię za pomocną
    Kamilaaa95
    12 grudnia 2019 o 21:32
    Trochę się zawiodłam
    Zapach peelingu jest trochę mdły, jednak bardzo mi nie przeszkadza. Konsystencja jest rzadka, przez co produkt jest mało wydajny. Opakowanie jest ładne, szklane, lecz sprawia trudności przy użyciu, ponieważ u góry opakowania zbiera się olej, a niżej pozostają drobinki i trudno je wydobyć - wchodzą pod paznokcie, drapią. Poza tym jeśli chodzi o samo stosowanie, to drobinki jak dla mnie są zbyt duże - podrażniają skórę (mam wrażliwą skórę, ale nie mam problemów z większością peelingów mechanicznych). Dodatkowo mimo olejowej konsystencji mam nieprzyjemne uczucie ściągnięcia, a na wannie pozostaje oleista warstwa, którą trzeba domyć. Na pewno nie kupię ponownie.
    Zalety:
    • ładne opakowanie - fajnie wygląda przy wannie
    Wady:
    • zapach
    • konsystencja
    • niepraktyczne opakowanie
    • podrażnienie
    • małe nawilżenie
    • pozostawia warstwę olejową na wannie

Nathicana
    9 grudnia 2019 o 16:33
    Dobre peeling solny
    Uwielbiam peelingi do ciała i ten kupiłam do przetestowania, zachęcona byłam oczywiście opakowaniem, produkt pięknie pachnie, bardzo dobrze wygładza i oczyszcza ciało , skóra po tym peelingu staje się milsza w dotyku, nawilżona i nie trzeba używać balsamu po kąpieli :)
    Zalety:
    • -Cena
    • -Zapach
    • -Nawilża i wygładza
    Wady:
    • -Opakowanie ładnie prezentuje sie na półce w sklepie natomiast w łazience po częstym kontakcie z wodą rdzewieje i niezbyt wygodnie się je otwiera.

4 osób uznało tą opinię za pomocną
    20Nati15
    20 kwietnia 2019 o 12:16
    2 / 5
    Nie dla mojego rodzaju skóry.
    Peeling do ciała jest zapakowany w szklany, przezroczysty słoiczek. Niestety jest w miało szczelny, łatwo wchodzi w niego woda z prysznica i po kilku dniach zauważyłam, że rączka, która jest z metalu zaczęła powoli wchodzi w nią rdza, więc jako wygląd ładny, oryginalny, lecz praktyka słaba. Produkt jest konsystencji gęsto-wodnistej, o kolorze żółtym i o pięknym zapachu owocowym. Aplikacja peelingu na skórę, nie jest skomplikowana, lecz przez jego konsystencję, połowa garść leci na wannę, podłogę. Konsystencja powinna być bardziej zbita (łączyć się w całość, a nie rozdzielać). Sam peeling jest bardzo szorstki w trakcie wmasowywania produktu w ciało, a jeżeli dostanie się do małej ranki, bardzo szczypie. Nie polecam zdecydowania osobom, które mają skórę delikatną, wrażliwą, po depilacji, z licznymi małymi rankami, strupami, ponieważ w kontakcie z tym peeling zacznie Was szczypać, boleć skóra i dodatkowo podrażni skórę. Wiem, bo sama tak miałam :( Sam peeling dobrze ściera zrogowaciały naskórek, daje gładkość, miękkość w dotyku, nawilżenie, lecz podrażnia skórę, która ma jakieś małe ranki (strupy), wrażliwą.
    Zalety:
    • + dostępność (kupiony już w cenie na do widzenia),
    • + cena,
    • + zapach,
    • + złuszcza,
    • + daje gładkość miękkość w dotyku,
    • + nawilżenie
    Wady:
    • - opakowanie, które jest nie szczelne, wchodzi rdza,
    • - konsystencja,
    • - peeling bardzo szorstki, szczypie, piecze
    • - wydajność

7 osób uznało tą opinię za pomocną
    KatarzynaZw89
    12 marca 2019 o 18:18
    Mój hit
    Rzadko kiedy wracam i jestem wierna kosmetykowi, ale peelingi z tej serii skradły moje serce i ciało ;) Absolutnie wszystkie fantastycznie działaja na moją skórę. Jest po nich niesamowicie gładka i miękka, super nawilżona (nie musze już używać żadnego balsamu), do tego dłuuugo pięknie pachnie. Za tak niską cene jestem zachwycona.
    Zalety:
    • - działanie
    • - szklane opakowanie, które potem można do czegoś użyć :) Np. wsypać sól ;p albo wsadzić konfiturę.
    • - zapach
    • -cena
    Wady:
    • - mógłby być odrobinę bardziej wydajny

3 osób uznało tą opinię za pomocną
    stokrotkal86
    11 stycznia 2019 o 12:17
    2 / 5
    Szału niema, ujdzie w tłumie.
    Przyznam szczerze, że kupiłam ten peeling z dwóch powodów: opakowania oraz promocji w Rossmannie :) od lat wierna byłam zwykłemu peelingowi z kawy i chyba nie znajdę już takiego, który go przebije. Temu się nie udało. Zapach super. Fajne jest też to, że skóra po aplikacji jest mięciutka. I to tyle. Albo ja jestem gruboskórna albo on marnie zdziera. Nałożony na mokrą skórę szybko się rozpuścił. A ja lubię porządny masaż z peelingiem. Chyba musiałabym wtedy zużyć cały słoiczek na raz. Miałam też ten peeling w wersji z masłem shea. To samo niestety.

1 osób uznało tą opinię za pomocną
    ViktoriiaSH
    11 września 2018 o 22:47
    5 / 5
    Peeling kupiłam w Rossmannie, właśnie szukałam peelingu, który zawiera dużo drobnych ziarenek cukru. I ten jest idealny. On ma przepiękny słodki zapach mango. Ziarenka cukru są w delikatnym olejku, który super nawilża skórę, ona staje się bardzo miękka i gładka. Działanie pielęgnacyjne nie jest łagodne, jest dość mocne. Opakowanie jest fajne, szklany przezroczysty słoik, więc już w sklepie można zobaczyć jaki jest produkt. Uważam, że w takim opakowaniu produkt od razu wygląda drogo i dostojnie. Polecam!
    Zalety:
    • Zapach
    • Działanie, skóra staje się baaardzo miękka
    • Opakowanie
    Wady:
    • Nie znalazłam

3 osób uznało tą opinię za pomocną
    Caroline_095
    4 lipca 2018 o 18:27
    Polecam!
    Krótko i na temat. Zdecydowanie nawilża. Skóra po jego użyciu jest ewidentnie nawilżona i gładka o przepięknym zapachu. Jako peeling jest jednym z tych mocniejszych. "Zdziera" konkretnie, zwłaszcza jeśli użyje się go na lekko namoczoną skórę. Świetny, jeśli chodzi o stopy. Odpada dla wrażliwców. Wydajny. Średnio podoba mi się opakowanie. Bardzo ciężko się je otwiera, myślę że odkręcany słoiczek byłby o wiele lepszym rozwiązaniem. Jak na taką cenę, wart uwagi.

rosiecka
    2 lipca 2018 o 15:13
    4 / 5
    Ciekawy produkt, choć może podrażniać
    Bardzo interesujący peeling do ciała o oleistej formule. Przepięknie pachnie - słodko, owocowo, kusząco. Został ukryty w nietypowym opakowaniu-słoiczku, które choć nie do końca funkcjonalne w łazience (trzeba się z nim posiłkować przy otwieraniu), to oczywiście nadaje się do recyklingu i wykorzystania w inny sposób, na przykład aby przechowywać biżuterię czy cukierki :). Niestety, nie doczytałam na opakowaniu, że mamy tutaj do czynienia z peelingiem solnym - podczas pierwszej kąpieli byłam zatem zaskoczona tym, że po jego aplikacji skóra bardzo mnie piekła, a po kąpieli była mocno zaczerwieniona. Chwilę wcześniej wydepilowałam nogi, dlatego też skóra była podrażniona, a wspomniany peeling jeszcze to zaognił... Paskudne uczucie. Od tego czasu pamiętałam, aby nie stosować go świeżo po depilacji, co na pewno też jest jakimś utrudnieniem. Peeling dobrze rozprowadza się na skórze i pomimo oleistej formuły, dość sprawnie spłukuje. Nawilża i pozostawia na skórze delikatną, lepką warstwę. Użycie balsamu po kąpieli nie jest zatem konieczne. Złuszcza martwy naskórek i pozostawia skórę miękką i przyjemną w dotyku. Opakowanie wystarcza na długi czas stosowania - produkt jest zatem bardzo wydajny. Ma przystępną cenę i można dostać go w niemal każdym Rossmannie. Pomimo kilku wad, nie jest to zły kosmetyk, wręcz przeciwnie - stwierdzam, iż to dobry peeling do ciała, który sprawdzi się, jeżeli będziemy umiejętnie z niego korzystać :).
    Zalety:
    • - ciekawe opakowanie,
    • - ładny zapach,
    • - dobrze rozprowadza się na skórze,
    • - nawilża i natłuszcza skórę,
    • - nie trzeba po jego użyciu stosować balsamu,
    • - złuszcza martwy naskórek,
    • - pozostawia skórę miękką w dotyku,
    • - ma przystępną cenę,
    • - jest wydajny.
    Wady:
    • - może podrażniać skórę po depilacji,
    • - opakowanie choć ładne, trudno się otwiera.

9 osób uznało tą opinię za pomocną
    Beata229
    4 kwietnia 2018 o 9:20
    1 / 5
    pierwszy i ostatni raz
    skusił mnie ładny słoiczek. I to byłoby na tyle zalet. Przy użyciu skóra boli i piecze, co dziwne bo używałam już wielu peelingów zdarzyło mi się to tylko w przypadku tego kosmetyku.
    Zalety:
    • opakowanie
    • lekko natłuszcza
    Wady:
    • przy użyciu piecze jakby poparzył skórę

1 osób uznało tą opinię za pomocną
    Sanji
    2 kwietnia 2018 o 22:49
    Nigdy więcej
    Nie ukrywam kupiłam go, ponieważ spodobało mi się opakowanie które bardzo wyróżniało się na sklepowej półce. Stwierdziłam, że nawet jak peeling okaże się średni to przynajmniej zostanę ze ślicznym pudełeczkiem. Ostatecznie i peeling i opakowanie mnie zawiodło. Za peelingami solnymi nie przepadam - każda najmniejsza ranka podczas kontaktu z nim szczypie - ale ten przerósł samego siebie. szczypał strasznie czasem nie mogłam wykonać peelingu, bo palił. Ale tu akurat bardzo nie mogę narzekać, bo biorąc solny mogłam się spodziewać. Konsystencja składa się jakby z 2 warstw jedna to sól druga olejek który się na niej unosi. Ogólnie to mi nie przeszkadzało olejek fajnie natłuszczał. Problemem stawało się gdy do pojemnika dostawała się woda i cały peeling zaczynał "pływać" w oleju z wodą. W normalnym wypadku z peelingu odlewa się wode, ale tutaj razem z wodą utracimy te natłuszczającą część peelingu. Na koniec to co mnie zabolało najbardziej - opakowanie. Mimo że peelingu nie trzymałam pod prysznicem metalowe części zardzewiały (i to dość szybko), żeby ponownie go wykorzystać musiałam go rozmontować. Podsumowując - chyba jednak wolę robić peelingi sama, a już na pewno nie kupię tego ponownie.
    Zalety:
    • +zapach
    • +fajnie natłuszcza
    Wady:
    • -opakowanie rdzewieje dość szybko
    • -peeling szczypie (bardzo)
    • -słabo złuszcza

knowles 1
    5 marca 2018 o 8:22
    5 / 5
    Ten Peeling To moje odkrycie!
    Jest rewelacyjny! tani! pięknie pachnie, nawilża...same ochy i achy. Serio. W promocji dałam za niego coś około 10 zł, skusilam się ze względu na fajny słoiczek jako opakowanie. Nie myślałam,że tak mnie zaskoczy. Skóra po nim jest złuszczona,nawilżona i pachnie nieziemsko. Peeling jest treściwy, raczej ostry. Ale mi to pasuje. Zdecydowanie gdy widzisz go na półce w rossmanie, BRAĆ W CIEMNO jeśli szukasz dobrego i TANIEGO peelingu do ciała... (lepszego nie znam)

kijanka25
    17 stycznia 2018 o 1:05
    5 / 5
    Śliczny zapach i dobrze się rozprowadza
    Kiedyś dostałam w prezencie inny peeling z tej serii i byłam zachwycona dlatego postanowiłam wyprhowac ten ponieważ uwielbiam zapach mango . Od pierwszego użycia peeling przypadł mi do gustu przede wszystkim dlatego że ślicznie pachnie, przyjemnie się rozprowadza i pozostawia głębokie uczucie nawilżenia na dłużej. Tak dokładnie jestem zachwycona faktem że używając tego peelingu nie muszę się smarować balsamem po kąpieli . Peeling ma postać cukrowa, jest drobnoziarnisty i delikatny dla skóry. Bardzo przyjemny w użyciu . Ponadto ostatnio można go kupić w Rossmsnie w bardzo korzystnej cenie . Jestem nim szczerze zachwycona i na pewno zagości w mojej łazience na dłużej .
    Zalety:
    • Przyjemny zapach
    • Przyjemna drobnoziarnista konsystencja
    • Zostawia uczucie nawilżenia na dłużej
    • W dobrej cenie
    Wady:
    • Brak
    Używa produktu od:tydzień

ksanaru
    10 stycznia 2018 o 14:00
    U mnie się sprawdził! :)
    Do zakupu produktu skłoniło mnie głownie jego opakowanie. Lubię mieć w łazience kilka produktów, które będą sobie stały na wierzchu i nie będą szpecić, a zdobić. Dodatkowo jest ono bardzo funkcjonalne i po wykorzystaniu produktu można je spokojnie do czegoś wykorzystać, wszystko zależy od kreatywności. :) Swoje zadanie spełnia bez zastrzeżeń - ściera martwy naskórek, nie przesusza skóry, a wręcz przeciwnie - przyjemnie ją nawilża. Nie podrażnił mojej skóry w żaden sposób, nie uczulił. Zapach również wypada bardzo na plus . Bardzo przyjemny, świeży, wyczuwam tu głównie aromatyczne mango, nie chemiczne, ale jednak nie do końca takie w 100% naturalne. :) Jedyne co mi się nie spodobało to w pewnym momencie stało mi się coś z uszczelka i produkt bardzo szybko zasechł, ale to tylko i wyłącznie moja wina :/
    Zalety:
    • + zapach
    • + działanie
    • + nie podrażnia
    • + cena
    • + dostępność
    • + opakowanie
    Wady:
    • brak

Pani Kidding
    4 listopada 2017 o 23:35
    Fajny peeling
    Nie rozumiem tak niskiej oceny, tym bardziej że ten zielony z werbeną ma wyższe noty, a konsystencję mają identyczną, a ten ma przyjemniejszy zapach... No ale cóż. Dla mnie peeling ma robić trzy rzeczy. Ślicznie pachnieć, dobrze zdzierać i nie zostawiać na skórze warstwy łoju. I ten jak najbardziej spełnia te wymagania.. Dodatkowo w bonusie dostajemy fikuśne opakowanie i dobrą wydajność produktu. Ode mnie piąteczka, bośmy się bardzo polubili.