Batiste, Dry Shampoo Eden (Suchy szampon do włosów)

Batiste, Dry Shampoo Eden (Suchy szampon do włosów)

Batiste Eden o zapachu mandarynki, grejpfruta, rabarbaru i bambusa. Orientalne rozwinięcie z kwiatem lotosu, wodą kokosową oraz liczi łagodnie przechodzi w kremowe nuty mleka kokosowego, wanilii, drzewa sandałowego oraz piżma.

suche szampony, do włosów normalnych
oczyszczające
w spray'u

Nie, nie, nie

Ten konkretny Batiste Eden Bloom, w przeciwieństwie do innych wersji, totalnie mi nie podszedł. Wybrałam go ze względu na opis zapachu. Zapach nawet ładny. Działanie: niewypał. Bieli włosy, nawet po wyczesaniu, tak, że aż kaptur od kurtki mam ubrudzony na biało. Nie odświeża włosów wystarczająco, dalej czuć że są tłuste. Wystarczy dotknąć tych włosów, i dłoń jest brudna i cała w pyle. Wydajność może i spoko, ale samo działanie produktu mija się z celem. Równie dobrze mogłabym wcale go nie użyć, bo nie daje mi żadnej korzyści. Dam szansę innym produktom Batiste ale tego raczej już nie kupię.

Dobre odświeżenie, ale dla mnie zbyt duszacy zapach

Nie zliczę ile szamponów Batiste już zuzyłam, chyba ponad polowe dostepnych. I niby ta sama marka, inne zapachy, ale czasem też troche inne działanie;)

Tu akurat działanie było takie jakiego oczekiwałam:
+ odświeżenie włosów - szampon pozwala pozbyć się "efektu straczkowanych i przetłuszczonych włosów - dla mnie bardzo istotne, zrezygnowałam z codziennego ich mycia na rzecz uzytkowania suchego szampony na drugi dzien po myciu - oszczedzam po prostu czas przed wyjsciem - oczywiscie w dni, kiedy musze wyjsc - bo tak czeste uzytkowanie suchego szamponu tez nie jest zdrowe;)
+dodanie objetosci włosom
+ uniesienie włosów od nasady - czasem gdy mam przyklap nie od samego przetluszczania a od pielegnacji, ktorej mohe wlosy nie polubily - zdarza mi sie naniesc szampon na niedawno myte wlosy tylko po to, aby odbic je u nasady ;)
+ efekt utrzymuje się nawet 2 dni - wiec uzycie szamponu odswieza wlosy na dosc dlugo ;)

MINUSY?
Tu akurat zapach. Dla mnie za słodki, za mdły - chyba nie lubie takiego zapachu kokosu. Ale co kto lubi ;)

Jak juz wspomnialam - to nie jest produkt do codziennego uzytku - nie powinien nim byc. Ale do odwiezenia wlosow jest super

Na szybki ratunek

Chęć zakupienia suchego szamponu chodziła za mną od dłuższego czasu, w końcu zdecydowałam się. I mam mieszane uczucia. Moje włosy przetłuszczają się najbardziej w linii skroni i czoła, szampon dobrze sobie radzi, po zastosowaniu nie przetłuszczenia, ma przyjemny zapach, dodaje objętości. Włosy mam u nasady w ciemnym brązie, a końcówki są rozjaśnione i tu jest problem. Po zastosowaniu włosy u nasady zmieniają kolor (ją "bielsze", ale nie widać na nich produktu), stają się jakby lekko matowe. Używałam już go na kilka sposobów- wyczesywałam nadmiar produktu, bądź pomagała sobie suszarką z zimnym strumieniem powietrza, niestety efekt taki sam. Mimo efektu mgły u nasady warto mieć go pod ręką w razie nagłych wyjść :)

Perełka

Jest to kolejny z produktów, które od razu zapisałam na liście moich ulubieńców. Suchy szampon wiadomo nie jest to produkt na co dzień, ale uratuje włosy gdy trzeba.
Dla mnie jest to produkt, który nie dusi zapachem. Dosyć delikatny i myślę że uniwersalny w stosunku do koloru włosów. Sprawia że tluste włosy zaczynają wyglądać znacząco lepiej. Nie pozostawia białej poświaty co dla mnie jako szatynki jest dosyć ważne. Nie mam mu kompletnie nic do zarzucenia.

Niezawodny Batiste

Uwielbiam suche szampony od Batiste, zawsze się sprawdzają i ten też spełnił swoje zadanie. Natychmiastowo odświeża włosy pochłaniając sebum. Sprawia, że włosy są puszyste i uniesione u nasady. Szampon Batiste ratuje mnie w sytuacjach kryzysowych, kiedy trzeba wyjść, a włosy akurat stały się przetłuszczone i nieświeże. Zapewnia mi dodatkowy dzień bez mycia włosów z użyciem wody.

Przed użyciem produktu trzeba wstrząsnąć butelką, aby równomiernie rozpylić proszek na głowie. Kosmetyk pokrywa włosy białym nalotem, który absorbuje sebum, i który można z łatwością wyczesać. Włosy stają się lekko matowe, ale przeważnie mi to nie przeszkadza. Kiedy jednak chcę, aby były bardziej błyszczące, używam sprayu nabłyszczającego.

Batiste Eden posiada cytrusowo- kwiatowy zapach na bazie z mleka kokosowego, wanilii, drzewa sandałowego oraz piżma. Jest on bardzo przyjemny. Produkt zamknięty w metalowej butelce o pojemności 200ml. Opakowanie posiada bardzo ładną szatę graficzną utrzymaną w pastelowych odcieniach i romantycznym stylu.

Polecam. Warto wypróbować.

Dobrze się sprawdza

Lubię mieć awaryjny suchy szampon w swojej kosmetyczce, a szczególnie jeśli jest to Batiste ????
Oprócz super szybkiego odświeżenia, pięknie dodaje włosom objętości. Dobrze się rozpyla i przy właściwym stosowaniu nie zostawia białych śladów, a do tego PIĘKNIE pachnie.
Suche szampony to kosmetyki, których nie powinno używać się codziennie, a tylko w awaryjnych sytuacjach, a do takich ten szampon sprawdza się świetnie!

Suchy który może być

Szampon ma słodki zapach, który mnie skusił. Kokos i wanilia zawsze spoko. Generalnie suche szampony mnie nie przekonują ale czasem nie ma wyjścia. W podróży lubię go mieć. Zawsze jakiś tam efekt odświeżenia zrobi. Ja generalnie mam włosy, które muszę dziennie myć, więc nic dla mnie nie zastąpi wody i prawdziwego szamponu. Jednak jak na kategorie suchy szampon daję mu plusa:)

Świetny

Lubię suche szampony od batiste chyba wszystkie. Ogólnie suchy szampon stosuje tylko wtedy kiedy wymaga tego sytuacja czyli nie mam jak umyć włosów np będąc sama z dziećmi.

Ten szampon nie zostawia białego nalotu. Przede wszystkim bardzo ładnie odświeża i pachnie. Produkt jest mega wydajny. Włosy są świeże i uniesione od nasady lekko odbite po zastosowaniu. Nie skleja włosów. Łatwo się zmywa i wyczesuje.

Dobry

Eden dołącza do swoich braci z rodziny Batiste o genialnym działaniu. Przetestowałam już kilka rodzajów Batiste i każdy był równie dobry. Eden nie odstaje od nich. Tak samo dobrze ratuje naszą fryzurę i udaje ze mamy umytą głowę. Podnosi przy tym włosy u nasady. Można go stosować nawet 2 dni z rzędu, by dociągnąć do kolejnego mycia. Atomizer wydala z siebie odpowiednią ilość preparatu, a przyjemny słodki zapach uprzyjemnia aplikację.

Szybki ratunek

Zapach jest delikatny i kwiatowy, nie utrzymuje się długo. Nie potrzeba dużo produktu, żeby widocznie odświeżyć włosy. Efekt utrzymuje się bardzo długo.
Produkt idealnie nadaje się też do nadania objętości, dlatego często używam go nawet na świeżych włosach i również cudownie się sprawdza.

odświeżenie w kilka sekund

To był Mój pierwszy suchy szampon ;) bardzo szybko odświeża włosy dodatkowo unosząc je u nasady. stosowałam w kryzysowych sytuacjach gdy nie miałam czasu umyć włosów, gdyz jestem jednak zwolenniczką codziennego mycia głowy ;) Polecam odśwież włosy i ma ładny zapach.

Ekspresowo umyte włosy

Jest to produkt, którego używam raczej w ostateczności, jednakże spełnia swoje zastosowanie. Powoduje, że nieumyte włosy, stają się gęstsze, nie przylegające do skóry głowy. Minusem na pewno jest to, że na ciemnym kolorze włosów pozostawiają białe ślady. Z pewnością ułatwia życie w kryzysowej sytuacji.