Pixi, Glow Tonic (Tonik złuszczający do twarzy)

Pixi, Glow Tonic (Tonik złuszczający do twarzy)

Kultowy tonik złuszczający brytyjskiej marki Pixi. Napina, ujędrnia i wyrównuje teksturę skóry. Dzięki złuszczającemu działaniu pomaga usunąć martwe komórki i pozostawia zdrowszą skórę. Bezalkoholowy, skomponowany z najwyższą starannością z naturalnych składników, odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry. Jego skład jest bogaty w aloes i żeń-szeń. Zawiera także wyciąg z oczaru amerykańskiego, który ujędrnia i wygładza skórę. Dodatek kasztanowca stymuluje krążenie. Zawartość kwasu glikolowego - 5%.
Stosować rano i/lub wieczorem, jako etap pośredni między oczyszczeniem twarzy, a aplikacja serum lub kremu:
- Etap 1: oczyścić twarz
- Etap 2: nasączyć tonikiem płatek kosmetyczny i przetrzeć twarz, szuję i dekolt (omijając okolice oczu)
- Etap 3: następnie aplikować serum lub krem nawilżający.

trądzikowa, mieszana, normalna, tłusta
bez parabenów, bez alkoholu
złuszczające
płyn

Brak działania

Tonik to dla mnie istotny element pielęgnacji i staram się go nie pomijać dlatego zdecydowałam się na produkt bardzo popularny, który widziałam u wielu dziewczyn w internecie. Kupiłam go w drogerii Sephora za około 115zł za opakowanie 250ml. Bez wahania zdecydowałam się na większa pojemność, bo jest bardziej ekonomiczne.
PIXI w końcu go miałam i byłam mega ciekawa co tak niesamowitego robi z twarzą, ze jest aż tak znany.

Opakowanie jest bardzo charakterystyczne i przezroczyste więc widać dokładnie jak dużo produktu jeszcze do końca zostało. Buteleczka jest stabilna i zakręcana więc nie ma szans na wylanie się. Ja nakładałam produkt na wacik, a następnie wcierałam w oczyszczona skórę twarzy omijając okolice oczu i ust.

Po nałożeniu czułam w niektórych miejscach delikatne pieczenie może to miejsca gdzie były niedoskonałości. Jakiś czas po nałożeniu czuć było klejącą lekko warstwę szczególnie w okolicach żuchwy, która następnie wtapiała się w skórę. Na twarzy był widoczny efekt glow i to tyle z efektów które przyniósł ten tonik. Jego zadanie to złuszczenie ale ja nie dostrzegłam tego, skóra nie stała się bardziej napięta. Nie powoduje alergii i ma przyjemny zapach.

Skład:
- Bezalkoholowy
- Aloes i żeń-szeń
- wyciąg z oczaru amerykańskiego - ujędrnia i wygładza skórę
- kasztanowiec - stymuluje krążenie
- kwas glikolowy - 5%

Podsumowując nie jestem zadowolona, liczyłam na niesamowity produkt, a jest przeciętny i nic nie robi.

Fajny tonic złuszczający

Pixi Glow Tonic - tonik złuszczający do twarzy z 5% kwasem glikolowym, który złuszcza skórę , z żeń-szeniem , który poprawia krążenie i przywraca energię , aloes- który koi i nawilża oraz fruktoza i saharozą tj. składnik, który rozświetla skórę. Są to podstawowe składniki produktu i zdecydowanie robią to co mają robić. Produkt z uwagi na zawartość kwasu nie stosowałam codziennie ale dwa, trzy razy w tygodniu po wieczornym umyciu i wysuszeniu skóry.
Mam cerę suchą, dojrzałą, wymagającą.
Przy pierwszym użyciu poczułam na twarzy gorąco, trochę zaczerwienienie, taki stan utrzymywał się parę minut, później już tego nie czułam. Czułam za to rozświetlenie ,wyrównanie kolorytu skóry, gładkość. Myślę, że tonik radził sobie z moją cerą tak jak nie jeden peeling.
Myślę też , że jeśli będzie stosowany zgodnie z zaleceniami producenta a już na pewno zgodnie z potrzebami cery, to sprawdzi się u większej grupy osób i różnych rodzajów cer.
Produkt fajny, wydajny, w fajnej pojemności, taki w sam raz do przetestowania i wypracowania sobie swojej opinii. Mniejszy produkt sprezentowałam siostrze i siostra również sobie go chwaliła.

Super dzialanie miejscowe

Super działanie miejscowe. Wacikiem nakładam miescowo na wyprysk i następnego dnia niema ani śladu. Używam już od ponad pół roku i bardzo jestem zadowolona.

Odkrycie

Zaczęłam go używać na twarz na trądzik i początkowo świetnie się do tego sprawdzał jednak do mojej mieszanej w kierunku do tłustej cery był za słaby i zamieniłam go na produkt z większym stężeniem. Okazało się jednak, że produkt świetnie się sprawdza u mojego chłopaka jako dezodorant (przemywa on pachy raz dziennie na noc) do tej pory miał on problem z zapachem i inne produkty np. etiaxil przestawały działać. U mnie świetnie się sprawdził zaraz po goleniu, aby minimalizować podrażnienia. Bardzo polecam. Słyszałam, że też można go używać jako peeling do skóry głowy, ale jeszcze go w ten sposób nie testowałam.

Mógłby być tańszy

Tonik mi się podoba. Jednak uważam, że jest stanowczo za drogi jak na to, co robi. Ładnie cytrusowo pachnie. Dokładnie tonizuje i oczyszcza buzię z resztek makijażu. Delikatnie wygładza. Nie ściąga. Twarz po jego użyciu jest miękka, czysta i nawilżona. Koniecznie trzeba omijać okolice oczu. Zapomniałam się ze 2 razy i miałam czerwone pręgi. Ale to ewidentnie moja wina. W końcu to tonik kwasowy. Więc nie wpłynie to na ocenę produktu. Kosmetyk wydajny. Jeśli gdzieś dorwę na dobrej promocji, jestem skłonna wrócić. Po normalnej cenie nie kupię.

może być

Tonik złuszczający do twarzy jest produktem, który przynosi mieszane rezultaty. Na plus należy zaliczyć fakt, że ten tonik zawiera składniki złuszczające, które pomagają usunąć martwe komórki skóry i poprawić jej teksturę. Po regularnym stosowaniu, zauważyłem delikatne wygładzenie skóry i mniejszą widoczność porów. Tonik także pomógł mi pozbyć się niektórych niewielkich niedoskonałości. Konsystencja toniku jest dość płynna, co ułatwia jego aplikację. Jednak, produkt może pozostawić nieprzyjemne uczucie lepkiej warstwy na skórze po zastosowaniu. Musiałem poczekać do całkowitego wyschnięcia toniku, zanim mógłbym kontynuować moją rutynę pielęgnacyjną.

Jeśli chodzi o zapach, ten tonik ma dość silny i charakterystyczny aromat . Nie jest to przyjemny zapach, ale z czasem można się do niego przyzwyczaić.

Dobry produkt

Uważam, że jest to dobry produkt. Nie złuszcza mocno skóry, działa łagodnie. Nie wiem, czy wrócę do niego, bo uważam go za poprawny produkt. Używałam dużo lepszych toników złuszczających w niższej cenie.

Superaśny

Stosuję go raz dziennie wieczorem i efekty są super! Szybko można dostrzec poprawę stanu cery. Tonik delikatnie złuszcza naskórek, przez co cera jest świeża i promienna. Świetnie pomaga w redukcji niedoskonałości i redukuje widoczność porów. Cena regularna jest małym minusem, ale u mnie produkt starcza na ponad pół roku. Na pewno sięgnę po niego ponownie!

Kupiony w: Drogeria Jasmin

Jest ok

Przy systematycznym używaniu produkt na pewno się sprawdzi ale tylko w połączniu z dodatkowymi produktami na rozszerzone pory czy przebarwienia. Takie wspomaganie pielęgnacji. U mnie nie szyczypał, nie piekł itp. Jest dość wydajny choć i nie najtańszy. osobiście tak samo sprawdza mi się ISANA Glow and shine z rossmana za mniejsze pieniądze :P

Świetny <3

Kupiłam tonik w Sephorze, zachęcona opiniami, znalezionymi w internecie i nie zawiodłam się. Nakładam dłońmi, nie wacikami, na oczyszczona skore, najczęściej wieczorem. Pieknie rozświetla skore i nadaje blask. Zapach delikatny, nie zapycha, nie podrażnia, bardzo delikatny produkt. Uwielbiam <3

Totalny średniak, za tą cenę nie polecam

Tonik kupiłam zachęcona opiniami w internecie. Oczekiwałam sporo od tego kosmetyku, niestety bardzo się zawiodłam. Żałuję zakupy i wydatku 109 zł tym bardziej że zakupiłam od razu większe teoretycznie bardziej ekonomiczne opakowanie. Tonik jedynie robi wrażenie rozświetlonej skóry, innych efektów nie widzę.
Często po stosowaniu glikolu nasila się występowanie niedoskonałości, powiedzmy że jest to efekt oczyszczania się skóry. Przez ten tonik moja skóra miała wiele problemów aby wrócić do dobrego stanu.

Zawiera 5% stężenie dla mnie zbyt słabe

Zużyłam 2 opakowania tego toniku - jedno w wersji podróżnej i kolejne pełnowymiarowe.

Tonik stosowałam po myciu twarzy żelem / demakijażu, przed nałożeniem kremów.

Produkt nanosiłam na twarz przy pomocy wacika kosmetycznego omijając okolice oczu i ust.

Zdecydowanie delikatne złuszczanie a to za sprawą dość niskiego stężenia (5%) generalnie o wiele lepiej sprawdza się u mnie silniejszy kosmetyk. Osoby z dużymi problemami i zmianami mogą mieć wrażenie ze tonik nie robi nic. Efekt jest subtelny i delikatny bez efektu wow. Stosowany sam solo do walki z przebarwieniami ect może być za słaby.

Złuszczanie jest naprawdę delikatne , cery bardzo wrażliwe mogą być zadowolone.
Cena zdecydowanie za wysoka, jedynie broni się tym ze to kultowy kosmetyk i jeden z pierwszych takich dostępnych na rynku komercyjnym dlatego warto wypróbować chciazby dla przetestowania. Zreszta warto zacząć od niższych stężeń aby stopniowo budować tolerancje i nie doprowadzić do podrażnień.

Solidne opakowanie.

Suma sumarum - są lepsze w tej kategorii dlatego nie kupie ponownie.