Venus, Twoja Receptura, Olej z konopi siewnej

Venus, Twoja Receptura, Olej z konopi siewnej

Olej łagodzi problemy skórne związane z alergią, atopią i użyciem detergentów jednocześnie zmiękczając ryzyko podrażnień i przebarwień. Regeneruje, wygładza, odżywia i zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Pozyskiwany jest metodą tłoczenia na zimno, bez procesu rafinacji z rośliny Cannabis sativa. Dzięki zawartości chlorofilu charakteryzuje się naturalnym, zielonkawym kolorem.

ujędrniające, regenerujące, na przebarwienia, przeciwzmarszczkowe
bogate
olejek
olejki
z przebarwieniami / defektami, normalna, dojrzała

Mega nawilżenie

Kupiłam olejek z myślą o masowaniu twarzy. Produkt ten sprawdza się idealnie a dodatkowo ma super skład. Używam go codziennie rano i widzę po swojej skórze ( która jest czasem strasznie wysuszona), że stała się bardziej elastyczna.

Odżywczy i bardzo regenerujący

• Czy masz takie same oczekiwania do produktu jak ja?
Słowem wstępu, generalnie zaczynam bardziej doceniać surowce same w sobie i dodawać/zastępować nimi pewne produkty. Hydrolatami - toniki (tu trzeba uważać z czego jest hydrolat i czy nie trzeba go np. rozcieńczyć), a olejami/masłami kremy na noc - przy czym w większości sprawdzają się rewelacyjnie!
Stąd postanowiłam wypróbować wychwalany olej konopi pozyskiwany jest metodą tłoczenia na zimno, bez procesu rafinacji z rośliny Cannabis sativa (konopi siewnej).

• Czy produkt tobie się spodoba od pierwszego wejrzenia:
Kupiłam niewielkie opakowanie w Rossie, za jakieś drobne pieniądze do 10 zł. Olej jest umieszczony w szklanym opakowaniu z ciemnego szkła z plastikową zakrętka. W buteleszcze jest też plastikowa kroplówka żeby móc kontrolować ilość oleju którą się wylewa. Olej za średnio mocny ziołowy zapach i złocisty kolor. Ma też dość lejacą się teksturę.

• Jak działa?
Olej konopi nakładałam w bardzo małych porcjach, stosując go na włosy, skórę głowy i twarz. W tym ostatnim sprawdził się najlepiej, działał bardzo kojąco dzięki temu że ma bardzo bogatą teksturę. Nie wchłaniał się do końca nakładany wieczorem. Stosowany na skórę głowy, działał bardzo kojąco, sprawdził się w przypadku podrażnionej skóry głowy i łupieżu spowodowanego przesuszeniem ( nie grzybicą). Nadawał się również do olejowania włosów samodzielnie lub w mieszance olejów.

• Czy jest wydajny?
Wystarczył na 1 miesiąc, przy codziennym użyciu + raz na tydzień do olejowania skóry głowy.

• Czy producent i skład spełnia twoje wymagania? (Skład, certyfikaty)
W składzie jest czysty olej - to na plus. Jednak venus nie ma żadnych certyfikatów potwierdzających eko uprawy nie ma ekocert. Na opakowaniu widnieje napis "Vege", co jest dość oczywiste bo większość olejów tego typu jest pochodzenia roślinnego. Więc trochę to chwyt marketingowy.

• Moje zdanie krótko: Na razie do niego nie wrócę. Ale zachowam na przyszłość w razie czego.
✔ Tani
✔Dostępny
✔ Robi robotę
✔Wydajny

Dobry nawilżacz

Zazwyczaj nakładam go na noc, rzadko solo, najczęściej pod krem lub na żel aloesowy. Świetnie nawilża, koi, nie zapycha porów. Na włosy stosuje jako zabezpieczenie końcówek, czasami do olejowania na długości. Bardzo dobrze sprawdza się na włosach wysoko/średnioporowatych. Polecam dobrze nawilża i cało i włosy , tylko zapach trochę trawiasty jak dla mnie ale można przywyknąć

Mój MUST HAVE

Olej z konopi siewnej od Venus Nature jest jednym z najlepszych produktów, jakie miałam. Świetnie nawilża, koi, regeneruje i działa przeciwstarzeniowo .

O wspaniałych właściwościach tego oleju słyszał już chyba każdy z nas. Produkt ten sprawdza mi się w myśl zasady "pielęgnacja zero waste". Czasami kupuję kosmetyki (czy to do pielęgnacji, czy kolorowe), których w ogóle nie zużyje. Często jest tak, że zaczynam jakiś kosmetyk, a potem go nie używam, traci ważność i muszę go niestety wyrzucić.

Ale! Nie dzieje się tak jeżeli chodzi o olej z konopi siewnej:

1️⃣. Używam do demakijażu metodą OCM. Jest lekki, nie zapycha i dokładnie czyści.

2️⃣. Zamiast kremu - tak dobrze nawilża, że czasami nie potrzebuję kremu. Nie pozostawia tłustej warstwy, idealny pod makijaż. Działa również przeciwzmarszczkowo.

3️⃣. Używam go do olejowania włosów- świetnie nawilża włosy i zapobiega ich wypadaniu.

4️⃣. Traktuje go jako balsam do ciała- szybko się wchłania I pozostawia skórę miękką i bardziej jędrną.

5️⃣. Jako składnik kremów DIY - idealny dzięki swoim właściwościom - szczególnie podczas kuracji retinolem.

Sami widzicie. Idealny produkt do pielęgnacji. Polecam!

Venus

Olejek wpadł do moich rąk przypadkowo, w zasadzie oddala mi go koleżanka bo jej się nie sprawdzał.
Byłam pewna, że nigdy go nie skończę ????.

Brązowa, szklana buteleczka o pojemności 50 ml z dozownikiem jak przy kroplach żołądkowych, dla mnie trochę to niepraktyczne bo przy aplikacji miałam nie dość że całe tłuste ręce to i buteleczka była tłuściutka, ale da się przeżyć. Czego to to nie robimy dla pięknej skóry, cery i włosów.

Olejek ma różne zastosowania, ja przede wszystkim stosowałam go na buzię bo przy skórze tłustej regulował wydzielanie sebum i pracę gruczołów łojowych a także na skórę głowy bo wzmacniał cebulki, przeciwdziałał wypadaniu włosów i nadawał im blask.

Niby olej a konsystencja jakże płynna ale mega tłusta i trochę ciężka. Po zastosowaniu na włosy, wypada umyć je przynajmniej 2 razy, ja myłam nawet 3 ale za to jakie efekty, miałam wrażenie, że włosy nabrały nie dość że blasku i wygładzenia to i lekkości.
Przy buzi efekt był mniej spektakularny, nie zauważyłam by jakoś bardzo pomógł mi z ograniczeniem wydzielania sebum a tym samym świecenia się buzi. Mimo wszystko, fajnie nawilżał cerę.

Jest mega wydajny, kolor zielony ale nie koloryzuje ani twarzy ani włosów, zapach obojętny. Chętnie sięgnę po jego braci.

Rewelacja w super cenie

Olej kupiłam głównie do dwuetapowego oczyszczania skóry twarzy. Mam cerę tłustą ze skłonnoscia do zapychania i powstawania niedoskonałości, odkąd wprowadziłam ten olejek do swojej pielęgnacji moja skóra wygląda znacznie lepiej niedoskonałosci redukują się i znikają , i nie powstają nowe, cera nie przetłuszcza się już tak bardzo jak na początku. Produkt jest mega wydajny i w rozsądnej cenie na promocji nawet mozna dorwac go za 9 złotych . Zapach też nie jest zły mi przynajmniej nie przeszkadza.

Dla mnie hit :)

Olejek zakupiłam w poszukiwaniu dobrego preparatu do nawilżania na noc.
Ciemna buteleczka z zakraplaczem zamknięta w ładny minimalistyczny kartonik, a w środku on, olejek o delikatnym zielonym zabarwieniu i delikatnym zapachu.
Jest tłusty jak to olej, jednak lekki i nie zostawia tłustego filmu na skórze. Ładnie się wchłania i super nawilża. Dla mnie jest rewelacyjny po kwasach w szczególności.
Używam od dwóch miesięcy na noc i jestem dopiero w połowie opakowania, więc jak dla mnie jest wydajny. Nie zapycha porów, co dla mnie jest bardzo ważne.
Polecam.

BOMBA

Olej z konopi siewnej jest super można go stosować na wiele sposobów smaruje nim twarz na noc rano budzę się ze świetnie nawilżona skóra super odżywia ją łagodzi podrażnienia czy nawet uczulenia dodaję go również do balsamu do ciala działa tak samo jak na twarz dodaję do oleju którym olejuje włosy co daje jeszcze lepsze efekty wsumie możemy zrobić z nim wszystko nie zapycha porów co najważniejsze a i do kąpieli tez mile wskazany ma zielonkawy kolor ładny zapach zamknięty w butelce z ciemnego szkła niska cena polecam

Warty zakupu!

Lubię stosować oleje w mojej pielęgnacji wieczornej, mieszając je z kremami. Mimo, że olej z konopii należy do olejów schnących, na mojej twarzy nigdy nie wchłonął się do matu - a mam z racji używania retynoidów cerę suchą.
UWAGA: trzeba uważać, by nie dostał się do oczu - w moim przypadku bardzo szczypał i rano budziłam się z oczami zaklejonymi ropą.

Cudownie koi, nawilża, odżywia ❣️

Długo bałam się olejów w pielęgnacji, przy mojej mieszanej skórze skłonnej do niedoskonałości mogło skończyć się katastrofa. Gdy znalazłam w Rossmanie olej konopny Venus postanowiłam, że spróbuję i najwyżej będę się zasłaniać maseczka.

Olej jest w szklanej buteleczce z wygodnym kroplomierz - zdecydowanie lepsza opcja niż pipeta. Dizajn opakowania bardzo mi się podoba, kosmetyki Venus bardzo mnie zaskakują ostatnio pod względem jakości wykonania.

Olej stosuje już kilka tygodni pod krem lub dodaje kilka kropli do kremu. Świetnie się sprawdza z kremem ceramidowym Bielenda Barrier Renew. Od kiedy używam oleju w pielęgnacji skóra jest bardziej sprężysta, ma poprawiony koloryt, czuć, że jest porządnie nawilżona i odżywiona, a niedoskonałości pojawiają się rzadziej. Uwielbiam zapach tego oleju, ale wiem, że nie każdemu może się spodobac. Dodatkowo produkt jest niesamowicie wydajny, w trakcie miesiąca zużyłam może 1/10 buteleczki.

Na pewno kupię ponownie!

Do wszystkiego

Dla mnie bardzo uniwersalny produkt, który jest w 100% naturalny. Świetna jakość i ekologiczne opakowanie, dla mnie mega na plus. Produkt nadaje się jako składnik domowych maseczek na twarz i włosy, jako olej do olejowania skóry głowy oraz zabezpieczania końcówek, a także jako produkt do bezpośredniego użytku na twarz. Dla mnie strzałem w 10 jest nakładanie go całonocne olejowanie oraz na noc jako zwieńczenie pielęgnacji. Super odżywia twarz i widzę po nim wyraźne nawilżenie i miękkość skóry.

Moja skóra go uwielbia

Olej konopny zakupiłam, żeby wraz z hydrolatem używać go jako dwufazowego płynu do demakijażu. Wymieszałam buteleczkę oleju konopnego z odrobiną rycynowego oraz hydrolatem różanym w buteleczce z atomizerem. Świetnie się sprawdza, zmywa cały makijaż.

Nakładam go też często wieczorem, na serum. Wchłania się w moją cerę niczym lekki krem i po chwili w ogóle nie świeci mi się cera, mimo że była posmarowana olejem.

Zapach dla mnie bardzo przyjemny.