Elizabeth Arden, 5th Avenue EDP

Średnia ocena: 3.99/5

hairstore.pl
Średnia ocena: 4.80/5

zobacz więcej ofertzwiń

Perfumy 5th Avenue Elizabeth Arden to zapach zainspirowany dynamiką najbardziej znanych ulic Nowego Jorku. Ten stylowy zapach oczaruje cię od początku nutami lipy i lilaku. W tej kruchej mgiełce wybiją się również radosne nuty mandarynki i bergamotki. Serce zapachu jest eleganckie i luksusowe. Róża bułgarska łączy się z czystą esencją indyjskiej tuberozy, a następnie ustępuje wdzięcznemu fiołkowi i słodkiej brzoskwini. Całość doprawiona jest goździkiem i gałką muszkatałową. Dynamikę kompozycji podkreśla cenne piżmo tybetańskie, drzewo sandałowe, irys, ciepły, słoneczny bursztyn i słodkie nuty wanilii. Te oryginalne perfumy idealne będą w każdej sytuacji.

Elizabeth Arden 5th Avenue to zapach reprezentujący nowoczesną, amerykańską klasykę. Perfumy te, będąc symbolem atmosfery wielkiego miasta, dodadzą ci energii i ochoty na nowe przeżycia.

Skład:

Głowa
lipa, bergamotka, magnolia, mandarynka, lilak

Serce
jaśmin, tuberoza, goździki, róża, ylang-ylang, fiołek, gałka muszkatołowa, brzoskwinia

Podstawa
irys, piżmo, wanilia, drzewo sandałowe, bursztyn

orientalne, drzewne, kwiatowe
Rekomendacja
na dzień, na wieczór
wody perfumowane
50 - 100ml, <50ml

39% jesień/zima 61% wiosna/lato

• Flakon: 4

Zapach znany mi i lubiany od wielu lat

To ulubione perfumy mojej Mamy, kojarzę je z nią, ale też lubię ich użyć, gdy jestem w domu rodzinnym - a spędzam tak naprawdę wiele czasu podczas wakacji. Flakon jest smukły, stylowy, oszczędny w formie. Dobrze wygląda w każdym wariancie pojemności. Gdy Mama użyje tych perfum, spowija ją obłok eleganckiego, kwiatowo kremowego zapachu. Kwiatu tu dominują, ale są tak pięknie zmiksowane, tak subtelne a zarazem wyraziste, jak w żadnych innych perfumach. Na mnie również pachną pięknie, elegancko i z lekką nutą nostalgii. Początkowo pięknie projektują, by delikatnie cichnąć.

• Flakon: 5

Kiedyś ulubieniec, dzisiaj lubię tylko na kimś.

Dokładnie pamiętam dzień w którym zachwyciłam się po raz pierwszy tym zapachem. Byłam nastolatką (15+) i pewnego dnia skradłam cioci kilka psiknięć. Wszystko mi się wtedy podobało. Zapach był elegancki, kwiatowy, a z czasem "ciepły" na skórze, pięknie zmieniał się podczas dnia. Zapach towarzyszył mi kilka lat i bardzo dobrze mi się go nosiło. Flakon prosty, choć elegancki z krnąbrną zatyczką.

Postanowiłam po kilkunastu latach wrócić do niego za sprawą koleżanki, która zaczęła ich używać. Na niej pachniały tak, jak pamiętam kiedyś na sobie, czyli wspaniale. Gdy ja zakupiłam flakon dla siebie, niestety magia nastoletnich wspomnień lat minęła. Nie wiem, czy zmienili troszkę formulę/skład, czymś coś zastąpili, może mój nos się tak zmienił, bo stały się dla mnie jednowymiarowe i mało eleganckie. Bywają dni, gdy zapach zaczyna mnie pod koniec dnia męczyć.
Zapach jest dosyć trwały.

Czuję głównie zapach konwalii (której nie ma w opisie producenta), taki "słodko-zimny" vibe, ciężko to określić. Brakuje tego ciepełka, gdy nuty głowy ustępują nutom serca. Zniknęła w nosie ta gałka muszkatołowa i goździki, a pierwsze skrzypce gra ylang-ylang, lipa, magnolia i lilak. Są mniej wyważone, płaskie. Ten zapach nie jest do końca naturalny w swojej budowie.

Na innych 5th Avenue podoba mi się niezmiennie, więc z przekonaniem mogę go polecić, w moich nozdrzach będziecie pachnieć dobrze ;)

Zapach najlepiej sprawdzi się w okresie jesiennym. Kojarzy mi się z powrotem do codzienności po letniej beztrosce. Z białą koszulą i office-lookiem.
Sprawdzi się zarówno na dzień i wieczór.

• Flakon: 3

Zapach czystości, który powinien być domeną wody toaletowej, obciążony całym asortymentem kwiaciarni, przełożony na intensywność typową perfumom. Zbyt ostro, zbyt intensywnie. Szybki wybuch, szybka ulotność.

Perfumy dostałam ze słowami, że będą mi się podobały, bo to klasyczny zapach.
Klasyczny? Ja bym użyła raczej słowa powszechny. Od razu poczułam, że bardzo dobrze go znam i często wyczuwam a że niemożliwym jest, by tak szeroka grupa kobiet pachniała akurat nim, to musi być jakiś często kopiowany szlagier.
Mnie się nie podoba. Owszem, jest w nim linia elegancji, ale to nie glam elegancja a elegancja starszej damy w dniu odświętnym.
Tak jak lubię nienachalny, delikatny zapach białych kwiatów, tak tu mam do czynienia z czymś innym. Lekki zapach czystości jest tylko tłem. Został mocno dociążony resztą kwiaciarni. Brak im subtelności.

Wiem, że zapach to rzecz gustu i , nietrafiony, nie powinien być podstawą do wystawienia słabej oceny.
Niską motywuję przede wszystkim słabą budową ramy tych perfum.
Na początku bardzo intensywne, wręcz odurzające. 2 godzinny bijącego po nozdrzach zapachu a potem znikają. I to dosłownie znikają, bo wychodząc z pracy szybciej wyczuję zapach rano użytego antyperspirantu, niż tych perfum.
To je dyskwalifikuje. Tak być nie powinno. Jednorazowo nie mogę spryskać się obficie, bo nawet w małych ilościach zapach powala. A jeżeli użyję tylko troszkę, to zapach utrzymuje się krótko. Noszenie tej dużej butelki w torebce, by móc dozować w ciągu dnia – bez sensu.

Flakon prostopadłościan. Czy to elegancki klasyk, czy też prosty styl bazarowych podróbek to sprawa do własnej oceny.

Plusem jest niska cena.

Czy powszechna dostępność, w przypadku perfum (za które słono płacimy, by dodawały nam wyjątkowości), jest plusem? Raczej nie.

Na prezent? Uważam, że perfumy w prezencie można kupować tylko dobrze znanym nam osobom – partnerowi, przyjaciółce.
Te są dla babci, cioci? Ja mam 40 lat i jednak mi przykro, że taki zapach dla mnie siostrzenica wybrała.

Nuty zapachowe:
Od samego, intensywnego początku, po szybki, nagły koniec: cała kwiaciarnia na raz z proszkiem do prania w tle.

Elegancki codzienniak

Zapach dostałam w prezencie, a później sama kupiłam kolejną buteleczkę - co już świadczy o tym, czy go polecam :)

Cena jest przystępna, szczególnie w Rossmannie na promocjach, gdy można dorwać zestaw - mały i duży flakon za około 100-120 zł.

Flakon jest prosty, estetyczny. Za taką cenę nie wymagam, aby buteleczka była piękna czy niespotykana - liczy się dla mnie zapach i trwałość.

Zapach zawiera w sobie wiele kwiatów, co bardzo lubię. Jest to zapach elegancki, kobiecy, ale nie wymuszony, zwracający na siebie przesadnie uwagę. Uważam, że są to perfumy, które można nosić na co dzień, ale również na wieczór. Są według mnie uniwersalne, w zależności od tego jakie zapachy lubimy i co nosimy na co dzień. Mi ten zapach bardziej kojarzy się z eleganckim strojem czy sukienką. Chętnie noszę go, kiedy chcę podkreślić swoją kobiecość czy elegancję. Na pewno te perfumy nie zabiją swoim ogonem innych ludzi, co uważam za plus, bo nie zawsze wypada pachnieć na kilometr, np. w pracy.
Minusem jest na pewno mała trwałość - nie utrzymują się cały dzień. Chociaż czuć je na ubraniach lub gdy ktoś podejdzie bardzo blisko nas :)

Jeśli szukasz zapachu, który będzie prosty, elegancki i kobiecy, spróbuj 5th Avenue. Jeśli potrzebujesz mocnych perfum, z ogonem, które utrzymają się na Tobie cały dzień - nie polecam.

Kupiony w: Perfumeria Douglas

Głównie kwiaty

Kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty. Pierwsze moje wrażenie nie było zbyt miłe, gdyż białe kwiaty przejmują prowadzenie. Ale gdy zapach posiedzi trochę na skórze zaczyna się wysładzać i dostaje głębi. Choć ogólnie nie przepadam za konwalią, która się przebija przez całą projekcję to ta akurat ma w sobie to "coś" ;) Będzie idealnie pasował do eleganckich, młodych jak i starszych kobiet. Niestety zauważyłam jedyny minus, słabo się utrzymują. Ale to może akurat tylko na mojej skórze ;)

5th Avenue

DOSTĘPNOŚĆ – w wielu drogeriach i perfumeriach, stacjonarnie oraz online
FLAKON – wysoki i podłużny
SZATA GRAFICZNA – dyskretna, mały biały kwadracik z opisem
WYDAJNOŚĆ – miesiąc (ze względu na trwałość)
ZAPACH – obecność lipy, róży, magnolii i jaśminu sprawia, że jest świeży, ale zbyt ciężki na letnie dni
PORA – jesień, zima (wieczór)
TRWAŁOŚĆ NA CIELE – szybko przestaje być wyczuwalny
TRWAŁOŚĆ NA UBRANIU – kilka godzin
ZESTAW – widziałam w objętości 15 ml, 30 ml, 75 m i 125 ml
PODRÓŻ – najmniejsze objętości idealnie sprawdzają się w podroży, wielokrotnie nosiłam ten perfum w torebce
CENA – adekwatna do jakości

• Flakon: 4

Napaliłam się a raczej skusiłam jak szczerbaty na suchary....

Ciężko jest recenzować perfumy, gusta są różne, nosy też i każdy inaczej odbiera nuty zapachowe. Jak tyle lat są na rynku tak ja nie znałam ich wcale, wyświetliła mi się gdzieś reklama i z ciekawości zamówiłam, wcześniej naczytajac się wiele pochlebnych opinii ....no cóż ja do nich nie zapałałam miłością.

Flakonik w moim stylu, prosty kanciasty choć widać że korek zrobiony po najtańszej linii oporu. Rozpylają się gęsta mgiełką co uważam za plus bo atomizer działa świetnie.
Butelka nawiązuje do drapaczy chmur Nowego Jorku ale zapach ..... To nie klasa, to nie szyk. Mydło. Tylko tyle co mi przychodzi na myśl. Poza bzem i konwalią nie czuje więcej nic.
Trwałość przeciętna do 4 godzin potem nie czuć ich w otoczeniu.
Jest prosto, jest tanio, bez polotu i bez ogona. Czy chce tak pachnieć ? Nie. Stać mnie na więcej. Kwiaty i mydło tak mogłabym określić te perfumy. Nie moja bajka. Chętnie bym się ich pozbyła....
A szkoda, bo siostra green tea bardzo mi się podoba.

• Flakon: 1

Warto spróbować

Szukałam jakichś perfum z bzem, którego zapach kocham, a moje ukochane Gucci Guilty Intense jest już niedostępne...Gdzieś zarekomendowano mi właśnie 5th Avenue, a ponieważ są naprawdę tanie, postanowiłam spróbować.

Cóż... Zapach nie jest zły przez pierwsze 15-20 minut, ale szybko ucieka (po tym czasie jest przy skórze). Nie jest też zbyt intensywny, choć to bym przeżyła - mimo że lubię mocne perfumy, to na lato szukam czegoś lżejszego. Ale trwałość jest niestety żadna, przez to ciężko mi porządnie ocenić zapach. Jeśli jednak miałabym oceniać te pierwsze 15 minut, to jest ładny, delikatny, kwiatowy, aczkolwiek jakoś nie mogę wyłapać bzu. Szkoda, że nie jest trwalszy i nie tworzy ogona, bez którego ani rusz u mnie, bo sam zapach naprawdę jest w porządku. Buteleczkę 30 ml na pewno zużyję, skoro już mam, ale niestety nie wrócę do zapachu, właśnie przez trwałość.

Ponadczasowy klasyk

Udany mój powrót do tego zapachu po latach przerwy (dzięki dużej promocji w Rossmanie). Kiedyś go chyba nie doceniałam, ale dziś w morzu słodko duszących jednakowych, powtarzających się zapachów - ten stanowi niejako perełkę. Mógłby być bardziej wyrazisty czy też trwały, abym go bardziej na sobie wyczuwała. Jednak ta trwałość jakaś być musi, ponieważ na odzieży jest nadal wyczuwalny następnego dnia. Nuty zapachowe określiłabym jako kwiatowo-pudrowy klasyk z nutką czegoś ostrego co dodaje elegancji. Dla mnie to wielowymiarowy zapach, na każdą okazję; klasyczny, piękny, elegancki, nienachalny. Nie znam innej wody perfumowanej co by miała podobny zapach. Uwielbiam ten moment nanoszenia na siebie tego zapachu, kiedy go czuję najbardziej.

Elizabeth Arden, 5th Avenue

Idealny na jesienne i zimowe dni lub wieczory, zapach ma słodki, wyczuwalny jaśmin, taki klasyk.
Moim zdaniem nada się bardziej dla starszych roczników, niż młodszych - ale skoro już go mam, to zużywam, mimo że mnie nie porwał, bo nie pasuje do mojego stylu.

Ma fajny poręczny flakonik, dobrze leży w dłoni. Zapach jest intensywny, ALE zdecydowanie nie utrzymuje się długo.
Trwałość pozostawia wiele do życzenia, po dwóch godzinach już go nie czuć. Dla mnie to go automatycznie dyskwalifikuje, lubuję się jednak w trwałych zapachach, więc do niego nie wrócę.

Przez słabą trwałość jest też mało wydajny - zawsze się łudzę, że gdy się spsikam nim jak szalona to jednak dłużej będzie go czuć, niestety tak to nie działa :D

Po dłuższym czasie przyzwyczaiłam się już do tego zapachu, pierwsze kilka psiknięć mnie zniechęcało, teraz już go po prostu toleruję.

Klasyk

5th Avenue jest klasykiem wśród perfum.
Używam go od 15 lat, a rzadko jestem tak wierna zapachom. Jeśli można go opisać w kilku słowach, jest to elegancja, piękno, kobiecość i ciepło.
5th Avenue odradzam jako "bezpieczny" zakup, bo każda z nas ma inne odczucia olfaktoryczne, perfumy to bardzo osobista sfera - co działa pobudzająco na zmysły jednej z nas, u drugiej może spowodować niechęć.
Zapach ten jest nasycony nutami kwiatów (dla mnie najbardziej odczuwalna jest mimoza i kwiat bzu) i jest bardzo złożony. Posiada 20+ nut zapachowych które świetnie współgrają; początek jest dość świeży, serce wydobywa bukiet kwiatów a baza jest głęboka, ciepła i zmysłowa.
Często mam go przy sobie, jest zapachem uniwersalnym - nadaje się praktycznie na każdą okazję; nie inwazyjny, acz wyczuwalny.
Najlepiej spełnia swoje zadanie jesienią i zimą, wtedy to przypomina mi o nadchodzącej wiośnie; soczystej, kwiatowej, radosnej.
Bardzo trwały, dość często otrzymuję komplementy i pytania czym pachnę.
Jakość zdecydowanie przewyższa cenę.
Gorąco polecam.

Cudowny zapach

Mój ulubieniec na jesień i zimę. Elegancki, dość słodki, klasyczny zapach. Nadaje się na codzień do pracy. Jest przystępny cenowo, często można go znaleźć na promocji, wtedy wychodzi bardzo korzystnie w największej pojemności. Jest to stały bywalec w mojej toaletce.