Bourjois, Rouge Fabuleux

kryjące
Efekt
transparentne

Francuski pocałunek... :* vol. 3

Moim zdaniem Rouge Fabuleux jest na podobnym poziomie, co Rouge Velvet, chociaż preferuję wersję Velvet, bo jest bardziej kremowa i lepiej nawilża, mimo że w przypadku tych szminek nawilżenie nie jest w żadnej mierze spektakularne. Producent gwarantuje trwałość i efekt zmatowienia - no i jest! Podobnie jak piękne i modne kolory pasujące do każdego typu urody. Gdy już się człowiek upoci z otwarciem, aplikacja pozostaje bez zarzutów. Krycie oczywiście średniawe, ale przecież kilkukrotny przejazd po wargach nie sprawia żadnego kłopotu. Kształt sztyftu jest tak uniwersalny, że panie o wąskich ustach będą miały wreszcie makijażową frajdę. To duży plus, choć moje usta zaliczają się do średnich (są jednak problematyczne ze względu na subtelny przedziałek, delikatną falkę na dolnej wardze). Kosmetyk pozostawia charakterystyczną dla linii gipsową kremowość, co mi nie odpowiada, ale można się do tego przyzwyczaić. Problem polega na tym, że to idzie w parze z podkreśleniem faktury ust i wygląda to... tak sobie... :/

Niemniej jednak uważam, że jest to dobra szminka, która upiększa makijaż zarówno wieczorowy, jak i dzienny. Pięknie radzi sobie też pocałunkami, więc na randki czy spotkania rodzinne jest to strzał w dziesiątkę. Jedzenie i picie nie sprawia, że tracimy ją z ust. Praktyczny dodatek (a może nawet must have?)

Jedna z lepszych pomadek z Bourjois

Produkt zakupiony w Action,ma klasyczne czarne opakowanie sztyf w kształcie łezki słodki zapach przyjemną aksamitną konsystencję świetną pigmentację krycie jest komfortowa na ustach pozostawia ładny kolor o miękkim matowym wykończeniu posiadam nr 2 jasny różowy.

Super produkt , polecam

Znalazłam te szminki w Action.
Radzę czasem wejść do tego sklepu i spojrzeć na dział drogeryjny bo często znajdziemy tam markowe produkty .
Są to zazwyczaj wycofane lub słabo sprzedające się kosmetyki, w niepopularnych kolorach itp.
Daty ważności są jak najbardziej w porządku, nic nie ma śladów użytkowania a poza tym zawsze są one dodatkowo przyklejone do kartonika więc mam pewności że nikt ich nie otwierał. W drogerii nawet jak są testery to klientki potrafią używać i sprawdzać właściwy produkt.

Szminka kosztowała mnie 13,95 zł a w Hebe jej cena to ponad 60 zł.
Przy pierwszych zakupach wzięłam dwa kolory .
Po kilku dniach pobiegłam po kolejne 3.
Teraz w mojej kolekcji znajdują się następujące kolory:
- 04 Jolie mauve
-08 Once upon a pink
-12 Beauty and the red
-15 Plum Plum pidou
-17Beige au lait
Po samych nazwach można się domyślić jakie to odcienie. Na zdjęciach widać to znacznie lepiej.

To co mi się w nich podoba najbardziej to konsystencja - bardzo masełkowata, kremowa i leciutka. W ogóle jej nie czuć na ustach. Sztyft sam sunie po wargach i daje przyjemne odczucia przy aplikacji.
Dodatkowo dzięki mokremu wykończeniu nie przesusza a wręcz nawilża usta. U mnie zachowuje się prawie jak otulający balsam.
Szminka nazwana jest satynowo -kremową ale producent zaznacza że jest długotrwała .
Oczywiście taka formuła nie przetrwa w idealnym stanie wiele godzin ale daje radę . Nawet kawę czy śniadanko przetrwa lekko wycierając się od wewnątrz. Oczywiście po obiedzie już jej nie zobaczymy ale nie jest to powód do trosk.
Szminka z jednej strony jest kremowa ale nie rozmazuje się samoistnie a z drugiej trwałość jak na tego typu produkt jest zadowalająca.

Opakowanie samo w sobie mi się podoba. Nie jest takie standardowe bo posiada dół ukazujący kolor szminki. Niewiele marek korzysta z takiego rozwiązania które ułatwiłoby nam odnalezienie danego koloru w czeluściach kosmetyczki/szafki.
Niektóre kolory na opakowaniu pokrywają się z tym co jest w środku ale są też takie które na ustach wychodzą inaczej niż się można spodziewać patrząc na „podstawkę”.
Zgodzę się z innymi opiniami że ciężko się otwiera ale to może dobrze bo samoistnie zatyczka nam nie spadnie w torebce. Taki mały mankament ale przyznaje troszkę wkurzający.

Sztyft nie ma klasycznego kształtu tylko jest wąski i przypomina łezkę , krople wody a i gramatura jest o wiele mniejsza niż szminek które posiadam. Tutaj mamy 2,3g ( większość wynosi 3-4,5g)
Mnie osobiście taki kształt ułatwia malowanie ust i zaznaczanie krawędzi. Nie mam z tym najmniejszego problemu.
Zapach jest dla mnie neutralny, lekko słodki.

Pigmentacja jest mocna , kolory są wyraziste , nasycone i nie widać żadnych prześwitów.
Czerwień jest z tych ciemniejszych z nutą brązu coś pomiędzy winem a bordo . Dla mnie osobiście trudna w noszeniu bo wole jaśniejsze odcienie.
Beżowy kolor jest dość jasny i delikatnie ciepły
Różowy i mauve to moi faworyci. Najczęściej je nosze do pracy.
Plum to bardzo ciemny fiolet taki gotycki, mroczny. Na lato odpada ale może na jesień będę go używać. Ten może sprawiać kłopot bo potrafi robić prześwity a wszelkie przetarcia, niedociągnięcia są bardziej widoczne.

Moje odkrycie roku!

Absolutnie odkrycie roku. Pomadka trzyma się 3-4 godziny po tym czasie trzeba ją poprawiać. cena jest dość niska patrząc na jakość. Dostępna jest w wielu różnych kolorach sama posiadam większość możliwych. Szczególnie zakochałam się w kolorze czerwonym. Nie wiem czy to wina aplikatora ale dość trudno się ją moim zdaniem nakłada.

Chyba wszystko zostało już napisane poza jedną rzeczą...

...otóż trzeba zwrócić uwagę, że pasek na opakowaniu pokazujący odcień wyraźnie różni się od prawdziwego koloru szminki, który zdecydowanie jest głębszy, bardziej nasycony. A tak poza tym powtórzę w zaletach i wadach to, co już zostało opisane.

Pomimo licznych wad, jest jednym z moich hitów bo żadna inna szminka nie dawała mi takiej pewności siebie, nie robiła za cały makijaż, nie miała tak niesamowicie pięknie nasyconego koloru czerwieni, idealnego dla mnie i nie zwracała uwagi zarówno kobiet (wymowne milczenie) jak i mężczyzn ("Dzień dobry Pani!).

Szminka na co dzień jak i na wyjątkowe okazje.

Leciutka jak chmurka

Przede wszystkim jest to szminka ktora ledwo co wyczujecie na ustach, nie wysusza, nie skleja ust a przy tym wszytskim jest całkiem trwała, wiadomo że nie wytrzyma tłustego posiłku ale szminka zachowuje się jak masełko i bardzo łatwo o poprawki w ciągu dnia. Jeśli szukasz czegoś na codzień co nie wykończy twoich ust ta szminka to coś dla ciebie. Aż dziwne że nie jest tak popularna w Internecie
Mój kolor 11 cindered-lla

Naprawdę niezła

Pomadkę miałam w kolorze "Scarlet it be". Sam sztyft wygląda ładnie i elegancko, jednak trochę ciężko się otwiera. Może nawet lepiej? Dzięki temu nigdy nie miałam sytuacji w której pomadka samoistnie mi się otworzyła. Szminka ma delikatny, przyjemny zapach który umila aplikację. Konsystencja jest świetna, masełkowa, idealnie sunie po ustach i pokrywa je mocnym pigmentem, bez prześwitów i smug. Nic się nie wylewa poza kontur, nic nie spływa. Dzięki kształtowi pomadki banalnie jest ładnie i estetycznie pomalować nią usta bez konturówki.

Trwałość też jest świetna! Cały dzień wytrzyma z jedną poprawką. Nawet po jedzeniu nadal wygląda estetycznie na ustach. Wiadomo, że trochę w wewnętrznej stronie jej zejdzie ale wystarczy delikatnie poprawić i nadal wygląda świetnie. Zjada się estetycznie i nie rzuca się to w oczy. Efekt który daje pomadka to nie "chamski, suchy mat". Usta wyglądają zdrowo i estetycznie. Jest komfortowa na ustach i nie zastyga na beton. Delikatnie się transferuje na np. szklankę lub dłoń gdy się podeprzemy ale mnie to zbytnio nie przeszkadza.

Zasugerowałam się bardzo dobrymi opiniami, więc oczekiwałam czegoś więcej…

O numerze pomadki 07 marki Bourjois, którą kupiłam, przeczytałam tak skrajne opinie, że aż zachodziłam w głowę, jak to możliwe, aby o kolorze jednego produktu mieć tak bardzo różniące się od siebie zdania czy odczucia albo obserwacje. Rozumiem, że ostateczny wynik zależy od pigmentu własnych ust… ale od nudziakowego różu do chłodnego różu poprzez róż z dodatkiem fuksji albo mocno nasycony typowy róż czy też cukierkowy róż, droga daleka, jak stąd do Kanady. Ile osób, tyle opinii. Postanowiłam więc na własnych ustach przekonać się, co ta pomadka tak naprawdę jest warta i jaki ma kolor.

Pomadka zamknięta jest w czarnym opakowaniu, u dołu przezroczystym, w którym widoczny jest jej kolor. Opakowanie jest nienachalne, może się podobać. Ale…tylko do momentu, gdy podejmiemy próbę jego otwarcia. Jest jak sejf, który trudno otworzyć. Trzeba się z nią siłować! Fajnie, że nie otwiera się samoczynnie w torebce, ale ktoś ewidentnie przesadził. Bo nawet właścicielka ma problem z jej otwarciem. Za to należy jej się minus jedna gwiazdka.

Konsystencja i wygląd sztyftu

Pomadka w sztyfcie ma zdecydowanie jaśniejszy kolor niż gdy ją próbowałam na ręce, a potem na ustach. Jej budowa – czubek w formie łezki – ma w założeniu ułatwiać aplikację. Mnie nie ułatwia. Wolę tradycyjnie wyglądające pomadki, bo łatwiej mi się nimi pracuje. Konsystencja szminki jest mocno masełkowa, już nawet nie kremowa. Sprawia wrażenie tłustej. Zapachu nie wyczuwam i dobrze.

Kolor szminki w moim odczuciu

Dołożę swoje trzy grosze w kwestii koloru recenzowanej szminki numer 07. Nie jest to według mnie w żadnym wypadku nudziakowy róż, pomadka nie ma też chłodnego odcieniu. Ani nie zawiera nawet w tle podtonu fuksjowego (ani na ręce, ani na moich ustach). Szminka ma dość intensywny różowy, ciepły kolor, a w podtonie cukierkową barwę z odrobiną koralu, który nie wybija się na niepodległość. Jest zauważalna, w miarę intensywna, ale nie nadmiernie.

Wrażenia z użytkowania

Pomadka sunie bardzo szybko po ustach, w zasadzie się po nich ślizga. W związku z czym jedna warstwa nie wystarczy, aby pokryć równomiernie usta. Trzeba domalowywać tu i tam. Bo wygląda tak, jakby się rozwarstwiała. Jednym słowem: Nakłada się ją dość ciężko. Dopiero przy dwóch, a czasami nawet trzech warstwach szminka tworzy na ustach jednolitą taflę. Początkowo sprawia wrażenie nawilżającej, leciutko się mieni. Nie ma drobinek, ale sprawia wrażenie lekko mokrej na ustach. Po chwili jednak matowieje i zastyga. Wygląda na ustach bardzo ładnie, nie podkreśla suchych skórek, jest jednolita w odbiorze. Im dalej w las, tym staje się jednak bardziej matowa, sprawia wrażenie suchej, już nie satynowo-mokrej.

Moje usta po godzinie obecności na nich pomadki mimo że pomadka już się nie skrzy, wyglądały dobrze. Ale ja nie czułam się w niej dobrze, z uwagi na to, że „czułam” ją na ustach. Nie było to typowe „ściąganie” ust, ale brakowało mi lekkości na nich. Zwyczajowo nie wyczuwa pomadek na ustach, jedynie je widzę.

Szminka schodzi z ust równomiernie, lekko migrując poza kontur. Po kilku godzinach (2-3) jej odcień blednie, widać ubywanie na nich produktu. Usta sprawiają wrażenie zlepionych ze sobą. Nie jest to przyjemne uczucie. Po około 4 godzinach recenzowana szminka wymaga u mnie poprawek, zatem ich dokonuje. I historia zaczyna się od początku. Pomadka znów lekko się skrzy, usta sprawiają wrażenie nieco mokrych itp., itd.

Podsumowanie

Nie jest to szminka bezproblemowa. Począwszy od opakowania, które trudno otworzyć, a skończywszy na jej trwałości i lepkości. Jednak, co muszę przyznać, na ustach mimo upływu czasu wygląda dobrze. Nawet, gdy jej z nich ubywa. Nie podkreśla suchych skórek, nie tworzą się na nich miejsca, gdzie jest jej więcej czy mniej. Niezmiennie jednak wyczuwam ją na ustach, a tego uczucia nie lubię. Podsumowując: Pomadka Bourjois nie jest złym produktem. Ma zalety, ale ma też wady. W moim odczuciu zasługuje na trzy i pół gwiazdki.

Och❤

Ulubieniec! Bardzo lubię Bourjois, a ta pomadka wyjątkowo skradła moje serce❤ Ładne czarne nowoczesne opakowanie, z dołem w odcieniu wybranego koloru, jakby zatopionego w transparentnym "szkle". Mam kolor brzoskwiniowy. Bardzo.kremowa, nawilża usta. Ma mocne krycie, jest dobrze napigmentowana. Brawa za trwałość. Wytrzymuje cały dzień (jeśli nic nie jem). Bez dotykania trzyma się wyśmienicie.

duże rozczarownie

Do zakupy przekonały mnie dobre recenzje i szukałam czegoś niematowego.
niestety pomadka okropnie śmierdzi i ma dziwny chemiczny posmak. Zastanawiam się czy sztuka, którą kupiłam jes przeterminowan, albo została uszkodzona przez warunki atmosferyczne.
Źle się rozprowadza, jest jakby śliska, rozpływa się i podkreśla suche skórki.
oprócz tego bardzo ciężko się otwiera.

Świetnie się rozprowadza

Bardzo fajna konsystencja, rozprowadza się gładko i ślisko niczym masło. Daje wrażenie odżywionych ust z ochronną warstewką, nie wysusza. Ciekawy kształt sztyftu, ale osobiście nie uważam, żeby ułatwiał nakładanie bardziej niż inne. Szminka dość trwała, z delikatnym połyskiem.
Mam kolory: 02 A l'eau de rose oraz 04 Jolie mauve. Zestaw na każdą okazję.

Piękna

Szminka Bourjois jest lekka, delikatna, dobrze nawilża, pielęgnuje usta, nie wysusza. Dobrze się rozprowadza. jest trwała i mega wydajna. Pomimo wyrazistego koloru, usta wydają się powiększone i soczyste