Receptury Babuszki Agafii, Zioła i Zbiory Agafii, Naturalne syberyjskie mydło ziołowe do kąpieli `Kwiatowe mydło Agafii`

Średnia ocena: 3.68/5

Mydło kwiatowe służy zarówno do mycia ciała jak i włosów.Nie zawiera parabenów. Nie wysusza skóry. Nie zawiera sztucznych barwników, substancji zapachowych i myjących. Pieni się dzięki zawartości lukrecji i dwóch rodzajów mydlnicy lekarskiej. Mydło przeznaczone do pielęgnacji ciała i włosów. Przeznaczone w pielęgnacji każdego typu skóry. Skóra staje się gładka, odżywiona, zregenerowana, nawilżona. Włosy wzmocnione, z blaskiem, miękkie, łatwo układające się.

zapachowa
mydła
nawilżające, oczyszczające
w słoiku

Uniwersalne mydło do wszystkiego

Jakże było ogromne moje zaskoczenie gdy to mydło spotkałam w sklepie. Nie wiedziałam wcześniej o jego istnieniu, a szkoda bo jest inne niż wszystkie.

Zapakowane w duży odkręcany słoiczek pojemności 500 ml. Jest przezroczysty, dlatego mogłam od razu zobaczyć jego konsystencję, która dodatkowo mnie zachęciła do zakupu.
Mydło zostało stworzone wedle receptury zielarki Babuszki Agafii. Stworzone jest z 37 syberyjskich ziół.

Jest uniwersalne,nadaje się do mycia ciała, dłoni czy włosów. Jakże to jest wielki jego atut. Lubię takie uniwersalne kosmetyki z tej kategorii produktów.

Konsystencja fantastyczna, gęsta i kremowa. Kolor beżowy.

W kontakcie z wodą delikatnie się pieni. Mam jedno zastrzeżenie, otóż podczas kąpieli mimo wszystko ciężko go wyjac z opakowania, zwłaszcza mokrymi dłońmi, trochę jest przy tym zabawy i dodatkowo niestey dostanie się do pudełka woda.

Oczyszcza, pielęgnuje i nawilża skórę. To samo robi z włosami.
Czytałam o ziołach tam zawartych, samo bogactwo cennych i naturalnych składników, które maja same właściwości lecznicze.

Mydełko doskonale pielęgnuje skórę, nawilża, pozostawia miękką. Oczyszcza, skórę ciała, włosów, twarzy. Jeden kosmetyk, a działa korzystnie na wszystko.

Dla mnie to mydło to istna bomba. Jak dobrze, że na niego trafiłam.

wolę cedrowe

Mydło kupiłam z ciekawości w zastępstwie cedrowego. Jest w wielkim opakowaniu, kremowe, treściwe, bardzo wydajne. Konsystencja jest toporna, co utrudnia kąpiel pod prysznicem, dlatego mydło posłużyło za szampon do włosów. Zużyć zużyłam, więcej nie wrócę. Niemniej jednak polecam wypróbować taką formę kosmetyku.

3w1 o cudownym zapachu ❤️

Uwielbiam to mydło, jest bardzo wydajne, myje nim twarz, ciało i włosy, dobrze się pieni i oczyszcza, cudownie pachnie kwiatami słodkimi, świeżymi. Ma fajna konsystencje-bez problemu można nabrać tyle ile się chce. Nie wysusza i nie podrażnia skory. Ciagle do niego wracam ;)

Świetny kosmetyk

Mydło jest bardzo gęste i kremowe jednocześnie. Ma bardzo przyjemny zapach. Po nałożeniu na skórę mydło pod wpływem ciepła ładnie się rozpuszcza i pieni.
Pozostawia skórę oczyszczoną, miękką. Posiada właściwości antybakteryjne i regenerujące.
Myłam nim wiele razy włosy i byłam zadowolona. Były sypkie, miękkie i odżywione.
Zawiera w składzie: miodunkę plamistą, lebiodkę pospolitą, dziurawiec zwyczajny, lipę drobnolistną, rumianek pospolity, szałwię lekarską, chaber łąkowy, olej rokitnikowi, olej z dzikiej róży, łopianowy, wosk pszczeli i wiele innych.
U mnie ten kosmetyk dobrze się sprawdził, wystarczył na kilka miesięcy.

Masełko do ciała

Bardzo lubię jego wielozadaniowość, bo jest świetny na podróż, jeden produkt i załatwione i włosy i ciało. Ma przyjemny zapach i konsystencje. Dobrze się pieni i na długi wystarcza.

Bardzo dobre

Mydło stosuje moje dziecko do mycia włosów.
Efekty są znakomite. Włosy są odżywione, ładnie się układają, nie plączą się, nie są szorstkie w dotyku. Włosy przestały wypadać, nie pojawia się na łupież.
Mydło ma specyficzny zapach. Jest wydajne. Nie uczula.

Uwaga na włosy

Miałam przyjemność używać już innych odsłon ziołowego mydła z tej serii i żelowa odsłona była lepsza jedynie w kwestii formuły. Mydło używane jako szampon lubi się wplątać we włosy i należy na to zwrócić uwagę podczas spłukiwania. Poza tym- mydło jest bardzo dobre, wydajne, pięknie pachnie i ma naturalny skład. Zdecydowany pewnik, jeśli chodzi o żele do mycia ciała.

Lubię całą serię

Wzsystkie mydełka Babuszki lubię i warto je przetestować. Kwiatowe mydło ma bardzo przyjemny zapach, świetnie się pieni zarówno na włosach, jak i ciele. Konsystencja jest bardzo gęsta, takie masełko, które w kontakcie z wodą dobrze współpracuje. Łatwo je zmyć, nie obciąża włosów. Duża opakowanie sprawia, że jest mało poręczne, a aplikacja mydła mało higieniczna. Mydło jest bardzo wydajne. Na pewno nie przebije czarnego mydła, ale jest również dobre.

Ulubione myjadło z linii

Testowałam wszystkie produkty z linii mydeł ziołowych do kąpieli od Babci Agafii. To jest zdecydowanie moim ulubionym, głównie ze względu na zapach. Ma fajną, zbitą konsystencję, przez co dosłownie odrobina produktu wystarczy na umycie całego ciała. Nie wysusza, a nawet powiedziałabym że pozostawia skórę delikatnie nawilżoną. Mam mega cienkie włosy także nie pokusiłam się o przetestowanie produktu w roli szamponu, obowiam się, że mógłby być trochę obciążający ze względu na dużą ilość olejków w składzie.

Ważna informacja i błąd powielany przy poprzednich recencjach: produkt zawiera SLES, a nie SLS. Wciąż syfiasto, ale trochę mniejsze zło :) Wrażliwcy, unikajcie tych składników!

Kiedyś to był hit

Kwiatowe mydło Agafii było dawniej moim hitem. Fajny skład, dużo ziół , fajne opakowanie i do tego ten zapach... Dla mnie to zapach późnej wiosny, pszczół latających i ciepłej pogody... Zapach łąki...
Niestety tamto mydełko, dawniej produkowane w Rosji było idealne, natomiast wersja z Estonii to SLS owy rypacz...
Jedyne co zostało takie samo, to ten boski zapach łąki i być może dla tego zapachu kupię ponownie...

Właściwie po co?

Kupiłam to mydło ze zniżką pracowniczą, zachęcona opiniami klientek. Zastanawiam się właściwie czemu ono ma służyć? Do mycia ciała? Nie sprawdza się. Do mycia włosów? Nie. Pędzli, gąbek? Fail.

KONSYSTENCJA
Mydło ma konsystencję baaaaardzo gęstą, co wiąże się z trudną aplikacją i problematycznym zmywaniem go.

ZAPACH
Kwiatowy, a jednak mydlany i dość mdły.

APLIKACJA
Problematyczna ze względu na gęstość. Mydło się ciągnie i w sumie jego używanie nie jest zbyt przyjemne.

WYDAJNOŚĆ
Tu na plus. Bardzo duża wydajność.

OPAKOWANIE
Mało higieniczne, ciężko wydobyć z niego produkt ze względu na "ciągnięcie" się.

EFEKTY
Mydło nie wysusza skóry, ale oczyszcza ją dużo słabiej niż czarna wersja. Pędzli i gąbek też nie domywa, a użyte na włosy obciąża je,

Zapewnia gładką i miękką skórę

Produkt dostalam w prezencie gwiazdkowym i bardzo mnie ucieszył, bo lubię testować nowości, a w szczególności dla tych pieknych zapachów, ktore po aplikacji zostają na skórze i unoszą się w powietrzu :)

Lubię takie konsystencje. Jest dość zbita, ale w kontakcie z wodą od razu zmienia się na delikatnie żelową. Myślę, ze to jej wielki atut dzieki czemu, mydlo jest bardzo wydajne. Super rozprowadza się na skórze, nie tworzy grudek, ani zwartych brył.

Zapach- o tak.. to co najbardziej uwielbiam. Lubię kosmetyki przede wszystkim dlatego, ze można doznać z nimi relaksu. Lubię przez zapachy przywoływać wspomnienia lata, wakacji, pięknych chwili. I to mydło też mi w tym pomogło! :) Na jego zapach na myśl nasuwa mi się ogród babci, wśród pachnących kwiatów. Jest bardzo delikatny, subtelny, nie jest drażniący. Po kąpieli jeszcze przez jakiś czas utrzymywał się na skórze.

Dobrze nawilża i oczyszcza. Po aplikacji skóra jest niesamowicie miękka, jakby otulona jego żelową konsystencją.

Nie widziałam tego produktu w hipermarketach, jedynie w lokalnych drogeriach. Chętnie kupiłabym to mydło ponownie, ale odstrasza trochę cena. Wahala się w okolicach 40zl, co uważam, za mocno przesadzoną. Jeśli będzie na promocji to na pewno kupię!