Catrice, All Matt Plus, Shine Control Make-Up (Długotrwały podkład matujący do twarzy)

hairstore.pl

Średnia ocena: 3.68/5

zobacz więcej ofertzwiń
Kategoria
Marka

Podkład neutralizujący świecenie skóry z pigmentami odbijającymi światło dla zapewnienia satynowo-matowej i jednolitej cery. Nawilżająca i beztłuszczowa formuła. Przetestowany dermatologicznie.
Dostępny w czterech kolorach.

fluidy
tłusta, mieszana
o przedłużonej trwałości, matujące, nawilżające
oil – free / nietłusta
z pompką, w buteleczce

Jest dość dobry

Podkład do twarzy jest dość dobry, fajnie matuje cerę, nie wysusza jej lecz nie ma efektów wow poprzez krótko trwały efekt. Nie podrażnia ani nie uczula to najważniejsze. Cenowo jest ok. Opakowanie jest szklane wygodne.

Kiedyś TAK, dzisiaj absolutnie NIE

Używałam tego produktu od lat, zarówno na codzień jak i na "wielkie wyjścia" i zawsze w 100% spełniał moje oczekiwania. Był mega gęsty, pięknie krył, nie ścierał się, nie powodował alergii. Był idealny. Niestety Catrice musiało go "ulepszyć" tak bardzo, że dzisiaj wylądował w śmietniku. Porażka po prostu. Ciastkuje się na twarzy zaraz po nałożeniu, tam gdzie dotknę pędzlem od razu go wycieram, nie kryje tak jak kiedyś, bardzo źle się rozprowadza i podkreśla wszystko czego nie powinien. Wchodzi w drobne zmarszczki i podkreśla pory. Jakość jest fatalna. Jest tak rozwodniony, że leje się jak woda i w dodatku oksyduje na różowo. Strasznie przesusza mi skórę. Nigdy więcej. BRAVO Catrice, zniszczyliście tak dobry produkt. Z resztą to samo zrobiliście z hitowym korektorem....a szkoda bo były to bardzo dobre kosmetyki.

Poprawny

Podkład jest ok, ale jakiegoś zachwytu nie mam.
Długo się utrzymuje na twarzy, nie wysusza, ma dość dobre krycie. Mam odcień 027 który teoretycznie pasuje idealnie do mojej obecnej opalenizny, ale po chwili robi się taki szaro-różowy przez co twarz wygląda na smutną i zmęczoną. Może to kwestia odcienia, nie wiem. Tak jak napisałam działanie jest ok, ale nie będę próbować z innymi kolorami

Podkład, który spełnia moje oczekiwania!

Jestem zachwycona podkładem Catrice, All Matt Plus, Shine Control Make-Up! To idealny produkt dla kobiet, które szukają długotrwałego i matującego podkładu do twarzy.

Jego formuła jest bardzo lekka i łatwo się aplikuje, a jednocześnie zapewnia doskonałe krycie i nie pozostawia nieestetycznych smug czy zacieków. Podkład utrzymuje się na skórze przez cały dzień, nie tracąc swoich właściwości matujących, a przy tym nie zatyka porów.

Zaletą tego kosmetyku jest także szeroka gama kolorów, dzięki czemu każda kobieta może znaleźć odcień idealnie dopasowany do swojego typu urody.

Używam go już jakiś czas i i zauważyłam, że moja skóra jest wyraźnie mniej przetłuszczona, a makijaż wygląda bardzo naturalnie i świeżo przez cały dzień. Gorąco polecam ten podkład każdej kobiecie, która chce cieszyć się pięknym i matowym wyglądem skóry!

Nawet dobry podklad

Podkład kupiłam w zastępstwie za inny. Bardzo przyjemny zapach podkładu przypadł mi do gustu, odcień też dopasowajue się do skóry. Jeśli chodzi o krycie to nie do końca jest idealne . Efekt matu też mógłby być lepszy. Nie jest także trwały

Podkład Catrice All Matt

Mam skórę mieszaną i sprawdzał się dobrze.
Nie wyświecał się szybko, trzymał matt.
Bardzo lekka, średniokryjąca konsystencja. Ładnie się rozprowadza.
Niestety ciemnieje. Jestem bardzo jasna/blada i niestety najjaśniejszy kolor jest dla mnie za ciemny.

W punkt w moje potrzeby

Jest to podkład, którego na przestrzeni ostatnich lat zużyłam co najmniej kilkanaście opakowań. Był jednym z pierwszych moich "poważniejszych" podkładów i... tak w sumie już zostało. Mam do niego spory sentyment i po prostu zawsze byłam z niego zadowolona, ale też myślę, że nie mam sporych wymagań co do podkładów. Dyskwalifikujące są dla mnie fluidy, które powodują "ciastkowanie", podkreślanie zmarszczek, warzenie się skóry i ciężki wygląd, jak i takie, które mocno ciemnieją w ciągu dnia. Poza tym lubię efekt lekkiego ujednolicenia cery, więc podkładu zawsze używam bardzo cienką warstwę, czasem nawet punktowo, a ten od Catrice w takiej roli odnalazł się idealnie.

Na przestrzeni lat polubiłam to szklane opakowanie. Nigdy nie miałam problemu z pompką, zawsze świetnie działała i wybierała zawartość praktycznie do ostatniej kropli. Zawsze kupowałam kolor jasny beż (010 o ile dobrze pamiętam) i ten kolor był świetnie do mnie dobrany: neutralny jasny beż, nie ciemniejący wraz z upływem czasu, ładnie stapiający się z moją skórą. Chyba głównie z uwagi na ten kolor tak długo byłam przywiązana do tego podkładu, bo zawsze wyglądał bardzo naturalnie i w żaden sposób się nie odcinał.

Jak wspomniałam, zawsze zależało mi na lekkim wyrównaniu kolorytu i zakryciu delikatnych przebarwień. Dlatego podkład nakładałam cienką warstwą i zawsze wyglądał naturalnie. Dobrze trzymał się na kremie nawilżającym i faktycznie dawał matowe wykończenie, ale nie jest to mat jaki być może tłuste cery oczekują. Dla mnie to taki naturalny zdrowy mat, gdzieniegdzie z lekkim przebłyskiem, ale wynikającym z pracy skóry w ciągu dnia. Na moje potrzeby był wystarczający, bo nie lubię bardzo matowego wykończenia, ale dobrze trzymał w ryzach moją przetłuszczającą się strefę T. Zazwyczaj i tak w ciągu dnia musiałam na nos i policzki używać pudru, ale sam efekt jaki podkład dawał bardzo mi odpowiadał, bezpośrednio po użyciu skóra wyglądała świeżo i naturalnie.

Podkład u mnie trzymał się dość długo. Wiadomo, lekko się ścierał w ciągu dnia, no i nie jest odporny na mechaniczny kontakt (np. gdy używałam chusteczki), ale i tak podczas demakijażu widziałam, że większość wciąż była na twarzy. Podkład nie wysuszał, nie podkreślał niedoskonałości, nie warzył się w ciągu dnia (a to moja zmora, wiele podkładów na mojej mieszanej cerze to niestety robi). Dobrze też krył, lekkie przebarwienia ujednolicały się, chociaż na większe niespodzianki (typu większe czerwone krostki...) niestety był zbyt słaby, wtedy tylko korektor dawał radę.

Właśnie zużyłam kolejną już buteleczkę podkładu i stwierdzam, że jest po prostu fajny i tani, zwłaszcza - jeśli jak ja - raczej używamy delikatnego makijażu i nie szukamy dużego krycia oraz silnego matu. Dorosłam jednak do myśli, że czas rozejrzeć się bardziej w tej kategorii i spróbować znaleźć coś innego. Potrzeby mojej skóry jednak z wiekiem mocno się zmieniły i chciałabym aby podkład - jeśli to możliwe - również mocniej pielęgnował skórę i bardziej ją chronił (bo moja skóra z wiekiem niestety nabyła tendencji do wrażliwości i okresowych podrażnień). Tak czy inaczej, na pewno chętnie do niego wrócę, bo jest takim moim pewniakiem, po którym wiem czego się spodziewać i co do którego mogę być spokojna o efekt końcowy.

Dobry i budżetowy

Produkt super się wtapia w skórę. Nie ma mowy o jakichś smugach. Trwałość - jak najbardziej w porządku. Zawsze będąc w Hebe sprawdzam, czy jest mój odcień ;)

Szybko oksyduje

Podkład ten nałożyłam ledwie kilka razy, ponieważ na mojej skórze bardzo oksydował do mocnego pomarańczowego koloru i nie wyglądało to dobrze (mam skórę mieszaną z tłustą strefą T, duża część podkładów u mnie oksyduje).
Z plusów przy aplikacji szybko i łatwo się nakłada, nie zostawia smug przy rozprowadzaniu palcami.
Daje raczej słabe krycie do średniego, wyrównuje koloryt, ale nie zakryje jakichś większych niedoskonałości. Nie jest raczej długotrwały, u mnie ścierał się już po kilku godzinach (ok. 6-7). Daje raczej naturalne wykończenie, nie jest matowy.

To nie dla mnie

Mam mieszane uczucia co do tego produktu, do tej pory korzystałam z korektora tej firmy i nigdy mnie nie zawiódł, ale przy podkładzie jest już gorzej.

Podkład zamknięty jest w szklanym pojemniku, który dosyć ładnie się prezentuje. Zakończony jest pompką która wygląda jak najtańszy płatki, ale na jej plusik nie zacina się. Sam produkt ma dosyć lekką konsystencję, co zresztą widać po jego kryciu, albo i nie widać bo jest tak słabe. Niestety jest ono bardzo znikome, produktu nie da się budować. Jest bardzo nie wydajny, dokładam dokładam i dokładam a efektów brak. Niestety to jest ogromny minus. Na zimę jego trwałość można nazwać przyzwoitą, cały dzień na uczelni wytrzymał. Latem bardzo szybko popłynął z mojej twarzy, nawet bardzo mocno zabezpieczony pudrem. Cera mocno się błyszczy nawet po utrwaleniu go specjalnym sprayem. Idąc dalej okropnie podkreśla zmarszczki, naturalnie naprawdę nie widać u mnie nic, a po jego zastosowaniu moje czoło wygląda 10 lat starzej. Warto dodać że nie zapycha i całkiem ładnie wtapia się w skórę ale to przez słabe krycie. Nie wywołał alergii i mnie nie podrażnił.

Taki sobie

Nie jestem z niego zadowolona. Mam sprawdzoną pielęgnację, która używam już od lat, więc od razu wykluczam problem na tym podłożu. Podkład ma ładną kolorystykę, wybrałam 010 czyli light beige, który wpada w beżowe tony. Po wypróbowaniu stwierdziłam, że to idealny kolor dla mnie. Niestety, ale niezależnie od ilości produktu na buzi waży się niesamowicie i ściera, chociaż nie dotykam buzi. Nie jestem z niego zadowolona, mam wrażenie że wyjątkowo szybko mi go ubywa, nie jak przy innych podkładach. Nie kupię go ponownie na pewno :(
Po więcej recenzji zapraszam na insta: recenzjakosmetyczna

Podkład z czasów gimnazjum

Był drugim podkładem, który zakupiłam w swojej przygodzie z makijażem. Kolor - spoko, trochę ciemniał, ale dało się przeżyć. Czy był matowy - o tak, powiedziałabym, że mimo tendencji do wyświecania, buzia pozostawała matowa przez cały dzień pobytu w szkole. Troszkę zapychał, ale nie było tragedii, dobrą pielęgnacją można było to uratować. Co z kryciem? Nie było zadowalające, ale jak na tamte czasy masakry nie było. Ostatnio miałam przyjemność użyć go po tylu latach... Co się zmieniło? NIC. To samo, co sprzed kilku lat i tylko utwierdziło mnie to w przekonaniu, że już nigdy nie kupię tego podkładu.