Soraya, Plante, Roślinny żel myjący do twarzy

Soraya, Plante, Roślinny żel myjący do twarzy

Roślinny żel myjący do twarzy SORAYA plante naturalnie oczyszcza skórę dzięki zawartości delikatnej substancji myjącej pochodzenia roślinnego. Zawiera wyciągi z aloesu i białej herbaty. Doskonale usuwa zanieczyszczenia, pozostawiając skórę oczyszczoną, świeżą, gotową do dalszej pielęgnacji.

oczyszczanie twarzy, demakijaż twarzy
mieszana, młoda, tłusta, normalna, sucha
odświeżające, oczyszczające
w tubie
żel

Treściwa konsystencja, dogłębne oczyszczanie

Cenię sobie jak najbardziej naturalne składy kosmetyków, dlatego zdecydowałam się na wypróbowanie tego żelu.
Opakowanie ma postać tubki, z zamknięciem na "klik" i uroczą szatą graficzną.
Kosmetyk ma dość gęstą, galaretowatą konsystencję i dobrze się pieni.
Żel jest bezbarwny, nie wyczuwam w nim drobinek, a zapach określiłabym jako ziołowo - herbaciany i nie jest on w moim odczuciu nachalny.
W przypadku mojej wrażliwej cery, oczyszczanie było dość intensywne, więc sprawdza się u mnie głównie pod koniec dnia, by porządnie zmyć resztki makijażu i zanieczyszczeń.
Po zastosowaniu nie czułam "ściągnięcia" skóry, jednak zawsze po myciu używam innych kosmetyków, np. kremy, żeby w pełni ją pielęgnować i nawilżyć.
Nie doszło u mnie również do podrażnień i uczulenia.
Myślę, że jest to kosmetyk wart uwagi, ale nie wiem, czy kupię go ponownie, bo lubię próbować nowości.

Dziwna konsystencja, potrafi ściągnąć skórę, ale nie podrażnia oczu i dobrze oczyszcza

Żel w formacie podróżnym 50 ml kupiłam na wyjazd - nie tylko zaoszczędziłam miejsca w walizce, ale miałam okazję poznać wcześniej nieznany mi produkt.
Szata graficzna kolorowa. Tubka zamykana jest na klik.

Żel jest przeźroczysty i ma specyficzną konsystencję - trochę rzadką, a trochę galaretowatą - zanim zamknęłam tubkę potrafiło mi go trochę uciec z dłoni, a przy samym wyciskaniu żelu z opakowania niejednokrotnie otrzymywałam go zbyt dużo. Tu praktyczniejsze i wpływające na większą wydajność produktu byłoby jednak opakowanie z pompką.

Żel ma roślinny zapach - rzeczywiście przypomina aloes z białą herbatą.
Pieni się wystarczająco, nie podrażnia oczu. Dobrze oczyszcza, jednak zdarza mu się lekko ściągnąć moją dojrzałą skórę.

Bardzo przyjemny żel

Zachęcona opakowaniem i zapewnieniem naturalnego składu zakupiłam ten produkt.
Żel jest dobry. Ma miły delikatny zapach. Zmywa makijaż, fajnie się pieni i jest całkiem wydajny. Skóra nie jest po nim ściągnięta, jest miła w dotyku, gładka. Przy dłuższym stosowaniu nie czuje żeby żel wysuszał skórę. Lubię go do przemywania płynu micelarnego lub olejku.

Kupię ponownie

Moja cera jest bardzo wymagająca ze skłonnościami do podrażnień zbyt moce oczyszczanie bardzo pogarsza jej stan.
Dlatego bardzo się polubiłam z tym żelem moja cera go akceptuje.

Skuteczny, ale trochę za mocny

Kupując żele do mycia twarzy zazwyczaj wybieram te delikatne, z naturalnym składem.
Żel Sorayi to faktycznie w większości naturalne składniki, więc zapowiada się bardzo dobrze.
Natomiast jeśli chodzi o działanie, to w porównaniu do innych podobnych produktów tego typu, działa chyba aż za skutecznie, bo po jego użyciu moja skóra jest wyczuwalnie ściągnięta.
Efekt oczyszczenia oczywiście jest, ale dla mnie zbyt mocny (a moja skóra nie jest sucha z natury, raczej tłusta).
Produkt jest ok, ale miałam jednak lepsze z tej półki cenowej.
Plus za brak zapachu i przyjemną konsystencję.

Uniwersalny żel dla każdego

Oczyszczanie to podstawa mojej codziennej pielęgnacji, więc lubię testować różne formuły i produkty. Roślinny żel myjący Soraya Plante już dawno chciałam wypróbować i żałuję, że tak późno po niego sięgnęłam. Żel ma przyjemną konsystencję, subtelny zapach i opakowanie w tubce. Testowałam go zarówno do mycia twarzy rano jak i wieczorem, w obu przypadkach sprawdził się świetnie. Żel skutecznie oczyszcza skórę z resztek po demakijażu, a jest przy tym łagodny dla skóry, nie szczypie w oczy. Na plus też wydajność, bo już niewielka ilość wystarczy do umycia twarzy. Skóra po zastosowaniu żelu jest przyjemna w dotyku, oczyszczona i wygładzona. Warto docenić też prosty, naturalny skład.

ZALETY
Skutecznie oczyszcza
Nie przesusza
Nie podrażnia
Pozostawia skórę przyjemną w dotyku
Naturalny skład
Wydajność
Zapach
Idealny na dzień i na noc

WADY
Brak

Soraya, Plante, Roślinny żel myjący do twarz

Bardzo przyjemny i delikatny żel myjący.
Konsystencja prawidłowa, z przyjemnością go używałam. Na plus zapach delikatny.
Nie zmywałam nim makijażu, ale podczas kąpieli domywał resztki i radził sobie z żelem na brwiach bez problemu.
Nie miałam po nim uczucia ściągnięcia skóry na twarzy.

Dobry basic na co dzień

Wydajny, stosuje rano i jako drugi etap demakijażu wieczorem (po zmywaniu olejkiem/masełkiem).
Jestem w trakcie trzeciego opakowania, poprzednie używał mój chłopak i też chwalił.

Lepszy niż pianka z tej samej serii.

Łagodny, bezpieczny żel

Delikatny żel o przyjemnej konsystencji.
Sięgnęłam po ten produkt wtedy, kiedy zniszczyłam sobie buzię olejowym oczyszczaniem i potrzebowałam czegoś delikatnego do mycia twarzy.
Wszystko w tym kosmetyku jest spójne - jego naturalny skład, łagodna formuła, delikatny zapach i przepiękne, kwiatowe opakowanie.

Lubię go

Ulubieniec :)
Ten żel jest ze mną już od kilku dobrych lat. Bardzo lubię go za to jaki jest delikatny dla mojej cery (trądzikowa, mieszana). Nie zapycha, nie podrażnia, a pięknie domywa makijaż (jako drugi Jest na mojej liście żeli do twarzy lubię do niego wracać

Dobrze spełnia swoje zadanie

Używam go do drugiego etapu oczyszczania i świetnie się sprawdza. Skóra jest dobrze oczyszczona, ale bez uczucia ściągnięcia czy podrażnienia Jak najbardziej produkt spełnia swoją funkcję, Ma konsystencje galaretki, która po spienieniu w rękach staje się lekką pianką. Zapach jest świeży, lekko kwiatowy, ale mi osobiście nie przypadł do gustu. Produktu używają także narzeczony oraz mama i są również zadowoleni.

Mój hit do mycia twarzy

Jestem w szoku, że jeszcze nie wystawiłam recenzji temu kosmetykowi :-) Poznałam go już, gdy seria Soraya Plante wchodziła na rynek, czyli już kilka lat temu. Regularnie do niego wracam. Mam cerę tłustą, ale nie lubię, gdy kosmetyki myjące są zbyt agresywne, pozostawiają uczucie sciągnięcia itd.
Żel Soraya Plante ma naturalny skład (bardzo delikatny - jako substancje myjące glukozydy, dalej gliceryna i ekstrakty, po prostu sztos!), dosyć gęstą konsystencję i delikatnie, a zarazem dogłębnie oczyszcza cerę. Zapach jest delikatny, trochę roślinny, ale nie ziołowy. W składzie jest biała herbata, być może ona dominuje, jeśli chodzi o nutę zapachową.
Jakby tego było mało, opakowanie w kwiaty ładnie prezentuje się w łazience. Dla mnie ideał. :-)