Eveline Cosmetics, Matt My Day, Mattifying Foundation Long Lasting Formula 12 H (Długotrwały podkład matujący)

Średnia ocena: 3.49/5

Podkład Matt my day to lekki podkład matujący o niezwykłych właściwościach nawilżających. Zapewnia matowy efekt makijażu oraz umożliwia stopniowanie krycia.
Zawarte w formule kompleks nawilżający oraz cermaidy wspomagają naturalne nawilżenie skóry, niebiesko-zielone algi działają detoksykujaco, wygładzają zmarszczki i ujędrniają skórę, poprawiając jej elastyczność.
Wyciąg z owoców granatureguluje wydzielanie sebum, zamyka pory oraz redukuje oznaki starzenia się skóry.
Nowoczesny składnik anti-pollution chroni ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Podkład zawiera również filtry UVA/UVB.
Dodatkowym benefitem jest nowoczesna tubka z pompką umożliwiającą wygodną aplikację.

Podkład Matt my day występuje w czterech odcieniach:
01 - Ivory
02 - Natural
03 - Vanilla Beige
04 - Beige

fluidy
wrażliwa, normalna, mieszana
nawilżające, matujące, o przedłużonej trwałości, kryjące
w tubce

Gęsty podkład

Podkład ma bardzo ładne odcienie, które pasują do jasnych karnacji. Jest dość gęsty i widoczny na skórze. W cieplejsze dni potrafi się zebrać w załamaniach. Nie daje zbyt dużego matu, jest on bardziej satynowy w wykończeniu. Daje średnie krycie.

To był dziwny podkład

Dziwny. Jakoś tak wyglądał na twarzy jakby mu czegoś brakowało ;D Nie byłam zadowolona z tego jak wyglada, jakoś tak tłusto i grubo. Podkreślił wszystko co niekorzystne- pory, załamania itd.
I do tego oddzielił sie w konsystencji-nie wiem, czy to było całkowite zważenie się produktu, czy był jakoś złe przechowywany, ale na pewno nie był przeterminowany- > podkład „oddzielił sie” na część oleistą i na biały pigment. Nie wiem jak to dokładnie opisać, nie miałam tak z żadnym podkładem w życiu.
Z tego względu był on ze mną może z miesiąc, a później stało sie to coś z jego konsystencja, wiec wyrzuciłam.

Bardzo go lubiłam

Bardzo fajny podkład. Gdyby był lepiej dostępny na pewno do niego wrócę.
Dobrze się rozprowadzał, nie tworzył płaskiego matu ani efektu maski.
Dobrze się sprawdzi dla cery mieszanej i normalnej. Myślę że przy suchej i tłustej nie był by najlepszym wyborem.

Długotrwały podklad matujący

Uwielbiam podkłady Eveline, także jak tylko zobaczyłam go w drogerii to musiałam go wypróbować i po raz kolejny się nie zawiodłam. Podkład jest świetny, ładnie wygląda na skórze, ma świetne krycie, które daje się dobudować, daję ładny matowy efekt bez efektu maski. Po upływie kilku godzin nadal wygląda świetnie na skórze, wystarczy go lekko pod pudrować. Jedynym minusem jest opakowanie ponieważ tubka zawiera krótką pompkę, która wymaga, aby podkład był cały czas w pozycji pionowej.

Rozczarowanie

Stosunkowo tani podkład w dużej pojemności 40ml. Kupiłam go jako tanią alternatywę dla innych podkładów, Na początku zaciekawiło mnie opakowanie, miękka tubka z pompką. Niestety pompka działała tylko przez jeden dzień, potem za każdym razem musiałam odkręcać zatyczkę i wyciskać produkt.
Zapach ładny, szybko sie ulatnia.
Sam podkład dosyć gęsty, lekko zastygający w trakcie nakładania. A właściwie lekko tępy przy nakładaniu. Mam wrażenie, że się lekko utlenia. Najjaśniejszy odcień 01 Ivory jest dla mnie trochę za ciemny po rozprowadzeniu.

Produkt nakładam gąbką, ma raczej średnie krycie, które można trochę stopniować. Niestety dokładanie produktu powoduje, że nie wygląda zbyt ładnie.
Już w trakcie aplikacji podkreśla drobne zmarszczki i linie. W przypadku drobnych skórek podkreśli je na pewno. Dobrze wpracowany i przypudrowany wygląda nawet ładnie, niestety na krótko. Pomimo mocnych pudrów matujących wyświeca się. Bez poprawek w ciągu dnia wyglądałam jak tłusta żarówa.

Zawiedziona

Szukając tańszej alternatywy dla używanych przeze mnie podkładów i czytając dobre recenzje skusiłam się na Eveline Matt My Day. Niestety może ja źle trafiłam ale zdecydowanie to nie podkład dla mnie. Fatalnie się rozprowadza na skórze. Na prawdę dużo czasu trzeba poświęcić żeby równomiernie go położyć. Do tego dość szybko się ściera i kiepsko to wygląda.

Świetny produkt !

Skusiłam się na zakup gdy zauważyłam sporą promocje w Rossmanie . Podkład ma przepiękne opakowanie i bardzo wygodne . Przyjemnie się go aplikowało na skórę oraz dawał super efekt . Mam najjaśniejszy odcień który świetnie się wpasowuje do mojej skóry . Produkt dobrze współpracuje z różnymi bazami pod makijaż ale także z pielęgnacją . Na skórze wygląda gładko , matowo lecz nie wygląda sucho i nie czuję dyskomfortu ani ściągnięcia . Praktycznie nie czuć go na skórze a ona mimo to wygląda cały dzień świetnie . W moim przypadku po 10 h zaczyna się wyświecać i ścierać z nosa lecz mam z tym problem w przypadku każdego podkładu stąd jest to dla mnie zrozumiałe. Polecam wypróbować . Krycie jest średnie lecz nawet przy skórze tradzikowej jaką powiadam wystarczające .

Dla mnie na nie

Podkład od początku zrobił na mnie złe wrażenie. Kupiłam go z polecenia, niestety mi się nie sprawdził. Podkład bardzo źle się rozprowadza na skórze, gdyż ma bardzo gęstą konsystencję i ciężko jest go ładnie wklepać w skórę. Na nałożenie podkładu trzeba poświęcić dużo więcej czasu niż na inne podkłady. Jak dla mnie poziom krycia jest słaby i po kilku godzinach podkład wręcz "zjeżdża" ze skóry. Podkład również strasznie zapycha skórę.
Użyłam g na próbę kilka razy i zdecydowanie do niego nie wrócę.

Ciężki matowy podkład

Kupiłam go gdy szukałam matowego podkładu na wyjścia. Na codzień wolę lekkie podkłady. Ale przy mojej mieszanej cerze jeżeli chcę, żeby podkład trzymał się całą noc to szukam bardziej matowych.

Podkład ma mocne krycie, widać go na skórze. Jest mocno matowy. Ale niestety trwałość nie jest rewelacyjna. Po paru godzinach cera zaczyna się błyszczeć. Raczej do niego nie wrócę, bo za bardzo widać go na twarzy i znam trwalsze podkłady.

Wysoki stopień krycia i trwałość - to jego plusy

Jest to podkład o wysokim stopniu krycia, który mocno matuje naszą cerę.
Jeśli nie mamy problemów z przesuszaniem skóry, nie posiadamy suchych skórek to może być kosmetyk właśnie dla nas. Dedykowałabym go cerom mieszanym oraz tłustym, gdyż daje naprawdę efekt porządnego matu.
Podkład zastyga. Trzeba uważać przy nakładaniu, gdyż rozprowadza się dość nierównomiernie.
Jego zaletą jest trwałość - nawet nie utrwalony trzyma się bez zarzutu na mojej mieszanej cerze cały dzień, nie migruje, nie wchodzi w załamania.
Podkład ma naprawdę mocne krycie - już jedna warstwa w zupełności wystarczy, żeby zakryć to, co niechciane. Ze względu na to, że jest to podkład szybko zastygający trochę odczuwam jego obecność na skórze, co dla mnie jest wadą, nie lubię czuć produktu na skórze, to jest mało komfortowe i za to odejmuję punkty.

Dobry produkt

Fajna trwałość i efekt zmatowania cery. Dobry produkt do codziennego stosowania. Średnie krycie z możliwością dobudowania, dobrze łączy się z korektorem.
Dość spora gama kolorystyczna.

Mocny zapach nie dla cery mieszanej/tłustej i wrażliwej

Ma bardzo mocny zapach wyczuwalny przez cały dzień na twarzy+ może uczulić skoro ma taki mocny zapach. Jest bardzo gęsty ale jedocześnie klejący co jest wadą, bo nawet po mocnym przypudrowaniu twarz nadal może się ,,kleić,,