Schwarzkopf Gliss Kur, Ultimate Repair, Ekspresowa odżywka regeneracyjna

ezebra
Średnia ocena: 4.90/5

Średnia ocena: 4.61/5

zobacz więcej ofertzwiń

Produkt przeznaczony do włosów bardzo zniszczonych i suchych. Ekspresowa odżywka regeneracyjna ULTIMATE REPAIR zawiera potrójny kompleks płynnej keratyny, ułatwia rozczesywanie i regeneruje nawet mocne uszkodzenia zarówno na powierzchni włosów, jak i w ich wnętrzu. Aż do 95% mniej złamanych włosów.

do włosów suchych i zniszczonych
regenerujące
bez parabenów
lekkie

neutralny produkt do włosów bez spłukiwania

Gliss Kur, to jedna z pierwszych odżywek w sprayu, które używała moja mama a potem ja w czasach szkoły średniej. Jest to odżywka dla włosów mało wymagających która z pewnością ułatwia rozczesywania włosów po ich umyciu.

Kupiłam ją dla siebie ale w końcowym etapie znalazła się u mamy która ją lubi i stosuje od lat między innymi dlatego, że jest bez spłukiwania w sprayu.

Produkt ten bardzo ładnie pachnie i nie jest drażniący dla nosa. Włosy po użyciu tej odżywki nie są obciążone i nie przetłuszczają się tak szybko jak to bywa po innych tego typu produktach.

Plusami tej odżywki jest zdecydowanie niska cena, łatwa dostępność oraz wydajność. Nie zauważyłam spektakularnych efektów ale mam do niej sentyment.

Fajnie jest wrócić do niego po latach

Gliss Kur, to jedna z pierwszych odżywek w sprayu, które stosowałam już w czasach szkoły średniej. Jest to produkt który zdecydowanie ułatwia rozczesywania włosów po ich umyciu.

Spray kupiłam ponownie trochę z sentymentu a trochę z braku laku i może słabej oferty jaką ma Rossmann jeśli chodzi o odżywki bez spłukiwania w sprayu.

Doskonale pamiętałam zapach tego produktu (który wprost uwielbiam) i… kompletnie nic się tutaj nie zmieniło. Zapach jak i działanie jest moim zdaniem świetne! Fakt, miałam już lepsze produkty tego typu, jednak tutaj dosyć sporym plusem jest dodatkowa termoochrona - a nie wszystkie odżywki w sprayu ją mają. Tutaj po prostu mamy trochę silikonów które za to odpowiadają.

Skład nie jest powalający i z pewnością nie naprawi bardzo mocno zniszczonych włosów. Jednak jest to produkt który moim zdaniem zdecydowanie je ujarzmi i ułatwi ich rozczesanie. Na pewno jeszcze kiedyś do niego wrócę :)

Uwielbiam

Uwielbiam tą odżywkę do włosów. Spray sprawia że produkt rozprowadza się równomiernie.
Bardziej stosuję ją jako spray ułatwiający czesanie niż jako odżywkę regenerującą. Czasami używam jej do wysuszenia włosów suszarką.
Zapach ma niesamowity, który bardzo długo utrzymuje się na włosach.

Ekspresowa odżywka GLISS

Odżywkę Gliss Ultimate Repair używam już od dawna. Używam jej po umyciu włosów na mokre włosy przed suszeniem. Uważam, że świetnie regeneruje mi włosy, włosy dobrze się po niej rozczesują.
Zapach jest delikatny i przyjemne. Bardzo lubię tą odżywkę, to moje kolejne opakowanie i na pewno będzie kolejne.

Jedna z moich ulubionych

Widzę sporo średnich opinii, a dla mnie to bardzo fajny produkt.
Zacznijmy od tego ,że osobiście uwielbiam psikane odżywki, odżywki w sprayu.
Na mokre włosy no po prostu UWIELBIAM.
Produkt do włosów zniszczonych, przy moich włosach fajnie się sprawdził, nie były w dobrej kondycji, zauważyłam poprawę po używaniu odżywki.
Jak każda odżywka ma odżywiać, włosy wyglądają na zdrowsze i ładniejsze, ja stosuje na mokre włosy przed suszeniem, a czasem nawet na suche gdy każdy idzie w swoją stronę wtedy spsikuje dłoń odżywką i ogarniam ten chaos.
Bardzo przyjemny zapach, prawie jak po wyjściu od fryzjera, wielbie ten zapach.
Jak dla mnie odżywka bardzo fajna, w formule którą lubię.
polecam

Odżywka do włosów

Super odżywka kupuję ją już spory czas i zawsze jest niezawodna .Posiadam rozjaśniane włosy, które po myciu nie da się rozczesać ,a po odżywce beż problemu się rozczesują, są miękkie i elastyczne i pelne blasku.

Mam przesuszone, średnioporowate włosy i w miarę się na nie sprawdza

Na moich włosach sprawdza się dosyć dobrze. Nie czuję żeby to było coś nieziemskiego, moje włosy po używaniu tego produktu nie dostają drugiego życia, ale w jakimś stopniu są wytrzymalsze, bardziej miękkie i dużo łatwiej je rozczesać. Używam jej po lekkim przeschnięciu włosów na całej długości, najbardziej skupiając się na końcówkach.

Moje włosy po niej wydają się trochę bardziej błyszczące, ale nie radzi sobie z przesuszonymi końcówkami. Dalej są szorstkie i nieprzyjemne. Za to na pewno całościowo robią się fajne i sypkie.

Odżywka jest tania, wydajna i ma cudowny zapach. Jak na tę cenę to naprawdę fajnie się sprawdza.

Średniaczek

Tego rodzaju produkty kupuję jako odżywki, które pomagają mi rozczesać moje niesforne włosy po umyciu.

Do zakupu tego produktu, zachęciło mnie to, że ma on w sobie też 'heat protection', a że prostuje swoje włosy, to zwracam szczególną uwagę na tego rodzaju ochronę.

Dość dobrze się sprawdził, włosy był lekko odżywione i lśniące. Jednak bez efektu 'wow'. Dlatego moja ocena to ŚREDNIA.

Zapach przyjemny, keratynowy, jak w salonie fryzjerskim :)

Obecnie moja ulubiona odżywka b/s

MOJE WŁOSY
Mam włosy wysokoporowate, zniszczone, puszące się. Uwielbiają się kręcić i falować. A ja wolę, żeby były gładkie, proste i lśniące. Już dawno się nauczyłam, że podstawą jest pielęgnacja - nie wystarczy mi tylko szampon i odżywka, żeby mieć wymarzone włosy, muszę użyć po każdym myciu odżywki bez spłukiwania. Kiedyś bardzo lubiłam odżywki w sprayu z Dove i Pantene, ale od kiedy zostały wycofane ze sprzedaży, przerzuciłam się na Gliss Kurr. Wypróbowałam wszystkie wersje, ale czarna (Ultimate Repair) sprawdza się na moich wysokoporach najlepiej. Najbardziej wygładza.

JAK NAKŁADAM ODŻYWKĘ
Używam tej odżywki po każdym myciu, na lekko podsuszone włosy. Głównie na końcówki i długość. Pomijam nasadę włosów i skórę głowy.
Potem nawijam włosy na wałki o grubej średnicy (5-7 cm) i zostawiam do wyschnięcia. Od czasu do czasu używam suszarki, ale najczęściej zostawiam je, żeby wyschły naturalnie.

ZAPACH
Odżywka w opakowaniu pachnie delikatnie kakaowo. Kiedy zaaplikuję ją na włosy, pachną ładnie, słodkim kakao, ale o wiele słabiej niż po innych kosmetykach do włosów, których używam. O wiele lepiej pachną na moich włosach odżywki w sprayu z L'Oreal i Kreastase.

EFEKT NA WŁOSACH
Zaraz po użyciu tej odżywki włosy są wygładzone, nabłyszczone, przelewają się przez palce jak na reklamach, nie puszą się. Aureola babyhair na mojej głowie jest ujarzmiona.
Dodam, że odżywka Gliss Kurr nie oblepia włosów tłustą ani silikonową warstwą, nie powoduje szybszego przetłuszczania ani strączkowania włosów. Nakładam jej zwykle dosyć sporo (kilka psiknięć), ale trudno z nią przesadzić.
Zauważyłam też, że z biegiem czasu (po wielu miesiącach i latach używania tej odżywki) praktycznie przestałam mieć problem z kruszącymi się włosami i rozdwojonymi końcówkami. Moje włosy z bardzo wysokoporowatych zamieniły się w średniopory, wyglądają po prostu ładniej, są bardziej elastyczne, nawilżone, łatwiejsze w obsłudze.

NIE NISZCZY WŁOSÓW
Wiele drogeryjnych kosmetyków robiło u mnie świetny efekt, ale po paru tygodniach zauważałam przesuszenie i zniszczenie włosów. Po odżywkach w sprayu z Garniera zauważałam wręcz, że po kilku miesiącach wykruszają mi się i rozdwajają końcówki włosów.
Odżywka Gliss Kurr tego nie robi. Używam jej od lat, dosłownie po każdym myciu, i naprawdę nigdy nie zniszczyła mi włosów.

WYGLĄD, OPAKOWANIE
Odżywka jest dwufazowa: na dole jest brązowawy płyn, na górze biała pianka. Mieści się w plastikowej butelce o pojemności 200 ml, ma atomizer i plastikową zatyczkę. Czarna etykieta wydaje mi się nudna, ale nie narzekam, bo zawartość tej butelki to złoto.
Przed każdym użyciem trzeba ją wstrząsnąć. Odżywkę nakłada się wygodnie dzięki atomizerowi, który daje milutką, delikatną mgiełkę. Nigdy mi się nie popsuł, mimo że zużyłam dziesiątki opakowań.

CENA, WYDAJNOŚĆ
Normalnie ta odżywka kosztuje ok. 20 zł, ale kupuję ją na promocjach za mniej niż 10 zł. Jedno opakowanie wystarcza mi na okres od pół roku do roku, więc bardzo się opłaca. Dodam, że wiele znacznie droższych odżywek bez spłukiwania działało u mnie gorzej i moim zdaniem obecnie nie ma w sklepach lepszej odżywki w sprayu.

PODSUMOWANIE
Polecam właścicielkom niesfornych, puszących się włosów :)

Ok

Fajna jako dodatek do pielęgnacji. Włosy są bardziej wygładzone i mniej się puszą, ale bez efektu WOW.
Zdecydowanie preferuję odżywki bez spłukiwania w kremie.
Na promocji dobra cena.

Niezbędna przy rozczesywaniu

Kupuję tę odżywkę od lat, bo nie wyobrażam sobie rozczesywania włosów bez niej. Nie wiem, czy poza powyższą ma jakieś inne właściwości, bo kupuję ją wyłącznie z myślą o rozczesywaniu włosów.

Odżywka sprzedawana jest w plastikowym opakowaniu o pojemności 200 ml wyposażonym w atomizer. Opakowanie jest solidne, nic się nie wylewa, a sama aplikacja jest łatwa i przyjemna.

Jeśli ktoś ma problemy z rozczesywaniem włosów i szuka produktu, który ten problem rozwiąże – polecam.

Ulubiona

Ta ekspresowa odżywka regeneracyjna jest często doceniana za swoją zdolność do przywracania blasku i kondycji zniszczonym włosom. Jednym z jej głównych atutów jest szybkość działania - wystarczy ją użyć na kilka minut, aby zauważyć pozytywną zmianę w wyglądzie i teksturze włosów.

Kluczowym składnikiem jest często keratyna, która jest znana ze swoich właściwości wzmacniających włosy i naprawczych. Odżywka ta może pomóc w odbudowie struktury włosa, zapobiegając dalszemu uszkodzeniu. Ponadto, produkt ten może pomóc w zapobieganiu rozdwajaniu się końcówek oraz chronić włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak suszenie gorącym powietrzem czy promieniowanie UV.