Batiste, Fresh & Feminine Wildflower Dry Shampoo (Suchy szampon do włosów przetłuszczających się)

Średnia ocena: 3.64/5

ezebra
Średnia ocena: 4.90/5

Suchy szampon Batiste Wildflower przywróci Twojej fryzurze objętość i świeży wygląd. Ciesz się uczuciem czystych włosów bez konieczności ich mycia.

Dodaje włosom energii i blasku oraz wydłuża efekt umytych włosów. Nie pozostawia na włosach białych śladów.

do włosów bez objętości, suche szampony, do włosów normalnych, do włosów przetłuszczających się
podkreślające skręt, oczyszczające
w spray'u
Skóra głowy
normalna, przetłuszczająca się

Świetny wybór na awaryjne sytuacje

Szampon stosuję w awaryjnych sytuacjach, gdy nie zdążę umyć włosów zwykłym szamponem a muszę wyjść. Szampon ma piękny, przyjemny zapach, który utrzymuje się przez dłuższy czas. Suchy szampon podnosi delikatnie objętość włosów, odświeża ja. Nadaje im świeżości. Nie pozostawia białych śladów na włosach. Poręczny, łatwy w obsłudze i mega wydajny.

Na ratunek, gdy czasu brak

Suchych szamponów używam regularnie, przynajmniej raz w tygodniu. Ten jest moim ulubionym, ma piękny świeży zapach i ratuje w awaryjnych sytuacjach.
Wystarczy spryskać z odpowiedniej odległości i mamy odświeżone, uniesione u nasady włosy. Nie jest to długotrwały efekt. Po użyciu suchego szamponu rano, wieczorem trzeba umyć włosy, tak jest w moim przypadku, ponieważ moje włosy przetłuszczają się dosyć szybko.

Standardowo dobry Batiste, tylko zapach nie do końca się udał

plusy:
+ dosyć przyjemny kwiatowy zapach
+ dobrze odświeża włosy
+ zwiększa objętość

minusy:
- bieli skórę i włosy

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
+ niska dostępność
+ wydajny

Świetny na awaryjne sytuacje

Szampon w wygodnym w ręku do utrzymania opakowaniu. Szpon charakteryzuje się bardzo przyjemnym zapachem, który utrzymuje się na włosach przez jakiś czas ale nie gryzie z perfumami. Suchy szampon dobrze odświeża włosy, podnosi je delikatnie od nasady. Nie zostawia białych śladów , łatwo się zmywa. Mega wydajny.

Swiety

Suchy szampon używam od czasu do czasu, niestety posiadam włosy z tendencją do przetłuszczania się . Suchy szampon charakteryzuje się bardzo przyjemnym zapachem co bardzo lubię. Produkt jest łatwy w aplikacji. Świetnie odświeża włosy, unosi je lekko od nasady. Suchy szampon nie wysusza włosów i łatwo się zmywa.

Świeżość kwiatów i ciepło kobiecości

Szampon ten kupiłam z polecenia pewnej instagramowej koleżanki. Bardzo chwaliła zapach, więc dwa razy nie myślałam i po zużyciu poprzedniej wersji, poleciałam kupić tę. Kosztował mnie kilkanaście złotych w drogerii Natura.

Mam przetłuszczające się, cienkie włosy, które lubią sklejać się w tzw. przeze mnie ''dredy''. Szczególnie grzywka potrafi bardzo szybko się przetłuścić. Jak się więc domyślacie, nie potrafię żyć bez suchych szamponów. Ratują mnie od mycia włosów na ostatnią chwilę przed wyjściem. Wystarczy spryskać pożądaną ilość u nasady lub na długości, następnie wetrzeć palcami albo od razu rozczesać. No i voila! Nasada traci tłusty połysk, a pasma odzyskują swoją sypkość. Niestety coś za coś. U ciemnowłosych (brunetek) może pozostawiać szary osad, który dość mocno się odznacza. W takim przypadku najlepiej sięgnąć po wersję specjalnie stworzoną dla takich osób, czyli z ciemnym proszkiem. To samo tyczy się blondynek - dla nich też jest (a przynajmniej była) specjalna wersja. Ja jestem szatynką, więc u mnie ów osad nie jest tak mocno zauważalny. No ale dość z tymi oczywistościami, bo chyba już większość ludzi miała okazję użyć suchych szamponów Batiste choć raz. Jednak jest już tyle wersji zapachowych, że na pewno nie ma osoby, która przetestowała wszystkie. W tym przypadku to ''fresh & feminine wildflower''. Zgodzę się z tym opisem. Świeżość i zarazem ciepło kobiecości zamknięte w butelce. Mój wyostrzony zmysł węchu wyczuwa tutaj świeże, dzikie kwiaty na drzewnej bazie. Jednak na samym początku grają słodkie, delikatne owoce. Jako całość jest zapachem troszkę cięższym przez wspomnianą drzewną bazę, lecz wciąż kobiecym i dodatkowo tajemniczym. Kojarzy mi się z magicznym, baśniowym światem. Pozostaje we włosach przez dłuższy czas, z czym absolutnie nie mam problemu. Bardzo lubię tę woń i nie jestem z tym sama, bo mój narzeczony również ją chwali. Tak więc wersja Wildflower trafia na listę sprawdzonych zapaszków, po które sięgnę, kiedy przetestuję już wszystkie (o ile się uda :D). I Wam też ją polecam!

Opakowanie to aluminiowa butelka z przyciskiem spray'u i plastikową zatyczką. Szata graficzna wygląda przecudownie! Miód na moją artystyczną duszę. Bardzo podobają mi się te różnorakie rośliny i siedzące na nich owady, głównie biedronki. Do tego całość jest na miętowym, metalicznym tle, co pod światło wygląda po prostu magicznie - tak jak magiczny jest zapach. Naprawdę udany produkt. Pojemność to 200ml.

Odświeża

Mam włosy do ramion.
Nie wiem jak sprawdza się przy dłuższych włosach, ale na moich rozpuszczonych, noszących ślady użytkowania , po paru godzinach od rozprowadzenia widać, że włoski nie były myte.
Radzę sobie w następujący sposób : rozpylam na włosy, odczekuję chwile, roztrzepuję włoski, następnie spinam i jeszcze raz rozpylam , ale już delikatnie i z dużej odległości. Mam jasne włosy, produktu nie widać na włosach.

Wyjście awaryjne :)

Suche szampony Batiste, jedyne, które nie pozostawiają na włosach "mącznego" kurzu. Włosy wyglądają na prawdę świeżo i nabierają objętości. Są to produkty awaryjne, nie polecam używania ich regularnie bo zawierają alkohol w składzie, który niszczy włosy i podrażnia skórę głowy. Te wersja szamponu bardzo ładnie pachnie i jest skuteczna!

Co tu dużo mówić - kolejny szampon Batiste o dobrym działaniu i ladnym zapachu

Mam cienkie, szybko przetluszczajace się i szybko przyklapujace włosy. Dlatego gdy potrzebuje szybkiego odswiezenia wlosow nie chcac wygladac jak mokry mops- siegam po suchy szampon. Tak samo jak pomadki - suchy szampon zawsze mam w domu. I to nie jeden. Ale zawsze jest wsrod nich jakis z szamponow Batiste;)

Wyprobowalam juz wiele suchych szamponow, ale tomarka Batiste najlepiej sie u mnie sprawdziła(choć zawsze narzekam na dosc wysoka cene w porownaniu do innych marek ;) )

#MOJE WLOSY
*blond, rozjasnianie u fryzjera
*z tendencja do przesuszania się
* w miare dobrze pielegnowane - olejuje, stosuje OMO
* przetłuszczające się, myte co 1-2 dni
* z tendencją do wypadania
* plączące się

STOSOWANIE
Szampon stosowalam :
*aby szybko odswiezyc wlosy i dodac im objetosci - w malej ilosci
* aby odswiezyc juz dosc mocno przetluszczone wlosy (takie stosowanie pomiedzy myciami) - w dosc duzej ilosci.
Przy obu stosowanich szampon spisuje sie tak samo dobrze, radzi sobie z lekkim odswiezeniem jak i z dosc widocznym "przeciazeniem" wlosow

PLUSY:
+ bardzo ładnie pachnie. I to czasami dluzej niz moje perfumy ;) moze to kwestia tego, ze faktycznie zapachy najbardziej utrzymuja sie we wlosach. Co moze byc minusem, jesli komus nie podchodzi zapach
+ Odświeża włosy o roznym stopniu zabrudzenia, "zmeczenia" - radzi sobie tez dobrze z mocniej przetluszczonymi wlosami, Jest w stanie sie osiagnac efekt "naturalnych" umytych wlosow
+ Latwo sie wyczesuje z włosów, nie pozostaje na nich
+ nie ma "wrazenia łupiezu"
+ Podnosi włosy, dodaje im objetosci
+ Nie zostawia "tepego" uczucia na wlosach

MInusy:
-bez promocji cena jest dosc wysoka

Ale mimo wszystko POLECAM, jest wart kazdych pieniedzy, ja go kupuje nawet bez promocji bo niewielka iloscia kosmetyku mozna dobrze odswiezyc wlosy

super zapach

Ma świetną szatę graficzną. Suchych szamponów z Batiste mam już parę w swojej kolekcji i ten jest kolejny i nie dość że faktycznie odświeża włosy to pozostawia je miękkie, lekkie włosy nie wyglądają na ciężkie jak po niektórych suchych szamponach wręcz przeciwnie nadaje im drugie życie, unosi je od nasady, a tu zawsze są najbardziej oklapnięte. Pięknie pachną - a wybór zapachów mamy ogromny jednak tech zapach chyba najlepszy wedlug mnie

Śmierdzi!

Działa. Odświeża fryzurę. Ale ten zapach!
Strasznie śmierdzi nawet nie czuje swoich perfum tylko smród tego szamponu. Najbardziej ochydny zapach że wszystkich Batiste jakie miałam.
Zdecydowanie wybiorę inny zapach. Ten jest nie do zniesienia.

Ratownik

Testowałam kilka produktów tej marki i tej serii. Ten jest chyba moim ulubionym. Po pierwsze wspomnę o idei która stoi za produktami. Są to szampony na sucho które odświerzają i nadają włosom objętości. Są bardzo dobre cenowo i bardzo łatwo dostępne co tylko ułatwia korzystanie z nich. Mi te magiczne puszeczki pomagają nie tylko na wyjazdach ale też przy domowym używaniu. Moje włosy lubią się od czasu do czasu przetłuścić więc ten szampon na sucho pomaga zachować ich zdrową kondycję bez potrzeby częstego mycia. Bardzo mocno polecam wybrać jakiś dla siebie z tej serii.