Oriflame, Masquerade EDT

Oriflame, Masquerade EDT

Kuszące połączenie tajemniczego oblicza dalii, zmysłowych akordów drzewa sandałowego i słodkich nut jeżyn oczarowuje zmysły, niosąc obietnicę spełnienia najskrytszych pragnień.

Nuty zapachowe: dalia, drzewo sandałowe, jeżyna

drzewne, kwiatowe, owocowe
wody toaletowe

86% jesień/zima 14% wiosna/lato

• Flakon: 4

Przełamanie kwiatowych nut za pomocą owoców

Zapach jest ciekawą propozycją - z jednej strony jest taki codzienny kwiatowy, ale z drugiej strony jest mocny i konkretny na wieczór. Głównie wyczuwa się zapach jeżyn w mojej ocenie, co daje tą słodycz, ale ma taką drzewną podstawę, która daje ten konkretny zapach. Trwałość perfum bym oceniła jako dobrą, w pełnej okazałości czuć go około 4 h, potem intensywność maleje, ale stopniowo, nie jest tak, że nagle nic się nie czuję. Sam zapach jest wyczuwalny tak do 10 - 11 h, co uznaję jako super wynik.
Komu przypasuje? Każdemu kto lubi mocniejsze klimaty na codzień, albo tylko dla osób, co moc lubią na większe wyjścia. Jest to mega ciekawa kombinacja zapachów, które powinna się spodobać wielu osobom i mega ją polecam, bo wydajność też jest w porządku. Jedyne do czego się mogę przyczepić to zatyczka, która nie trzyma się dobrze flakonu i lepiej za nią nie łapać, bo może spaść flakon.

Ciekawy zapach

Perfumy dostałam w prezencie. Sama raczej bym ich nie zakupiła za taka cenę w dodatku katalogowe. Te mnie nie powaliły na kolana ale ogólnie podobają mi się. Chętnie przyjmuję takie prezenty bo mam okazję przetestować nawet jeśli jest on nie trafiony. Ojj ciężko jest trafić w mój gust, w gust mojego nosa. A mam kilka które powalają mnie ale te nimi nie są.
Woda nie jest zła, zapach delikatnie słodki, nie są przesadzone, nie wyczuwam tu nadmiernej ilości alkoholu, nie są drażniące. Są łagodne ale zapach jest całkowicie do przyjęcia.
Z trwałością jest nawet nawet, bo utrzymują się kilka godzin może dlatego ze lubię dużo pryskać.

ZALETY:
delikatnie słodkie
nie są duszące
utrzymują się kilka godzin

WADY:
cena

Tajemnicze i intensywne

Ciekawa propozycja od Oriflame. Ten produkt to całkiem ładny i bardzo kobiecy zapach. Perfumy są niesamowicie intensywne, wystarczy psiknąć kilka razy, aby były idealnie wyczuwalne. Zapach jest tajemniczy i bardziej słodki. Moim zdaniem bardziej pasuje na chłodne wieczory. Idealnie sprawdzą się na jakimś przyjęciu lub imprezie, nawet sam wygląd flakonu na to wskazuje. Doskonale pasują na wyjście do klubu lub na sylwestra. Opakowanie jest bardzo ładne i wygodne. Dobrze wygląda na półce, ale też można go przechowywać w torebce. Zatyczka jest solidna, dobrze zabezpiecza przed wylaniem perfum.Jak dla mnie zapach jest troszkę zbyt "ekstrawagancki", ale do radosnej ekstrawertyczki będzie pasować idealnie.

Piękny słodki zapach

Bardzo lubię słodkie nuty zapachowe, a wodę toaletową Masquerade pokochałam ,gdy tylko weszła do katalogu. Jest u mnie naprawdę częstym gościem.

W ładnej ,prostej choć ciekawej na swój sposób buteleczce znajduje się 50ml wody. Zapach drzewa sandałowego i jeżyn tworzą razem tajemniczą, zmysłową słodką kompozycję. Jak na wodę toaletową jest naprawdę dobra jakościowo, zapach jest trwały i wystarczy odrobinka by pięknie pachnieć. Używam jej razem z balsamem tej samej serii i w duecie są naprawdę wspaniałe. Dla osób lubiących słodycz zdecydowanie polecam, a w promocji można kupić za niewielkie pieniądze.

Słodki nie duszący zapach

Zdecydowanie polecam go dziewczynom, które uwielbiają słodkie zapachy ale on w ogóle nie jest ciężki i duszący a lekki i przyjemny dla nosa. Na początku czuć spirytus ale jak on wyparuje zostaje właśnie ten przyjemny słodki zapach. Są to nuty drewna sandałowego oraz słodkich jeżyn, które są właśnie najbardziej wyczuwalne. Zapach utrzymuje się przeciętnie jak każda woda toaletowa. Jeśli chodzi o buteleczkę jest śliczna.

Słodki, otulający, ciepły zapach

Zapach Masquerade jest idealny na jesienne i zimowe dni, wieczory.. Jest intrygujący, tajemniczy, słodki, ale nie przesłodzony... Ma to coś , co lubię ;) Uwielbiam być nim otulona w chłodniejsze dni - wtedy od razu robi się przyjemniej, cieplej... ❤ Kupiłam w promocji i jestem bardzo zadowolona.
Jeżeli chodzi o trwałość to mi odpowiada, czuję zapacj wyraźnie przez 4 -5 h na skórze, na ubraniach dłużej:)
Flakonik 50 ml zużyję z przyjemnością...
Sama buteleczka też jest ciekawa , fioletowy flakon fajnie się prezentuje

Kupiony w: Inna perfumeria

• Flakon: 5

Coś poszło nie tak - atakują mój nos

Perfumy dostałam od cioci, która chętnie obdarowuje nietrafionymi zakupami przez internet/pocztowe. Mnie w udziale przypadły perfumy Oriflame, które od początku, pierwszego psiknięcia, mnie odrzuciły (lekko). Postanowiłam dać im szansę, bo a nuż widelec, ale niestety - nadal są dla mnie bardzo zepsutą kompozycją zapachową.

Po flakonie można się spodziewać naprawdę dobrego, dopracowanego zapachu. Konwencja karnawałowa - super! Piękny flakon, poręczny, mały, przypomina trochę sylwetkę kobiety, a trochę jabłko. Korek niestety plastikowy i tandetny, ze złej jakości tworzywa. Dyfuzor aplikuje średnie ilości perfum, takie standardowe.

Przejdźmy do zasadniczego punktu - zapachu. Ogólnie rzecz biorąc, kojarzy mi się z czymś zepsutym, podbitym ciężkimi perfumeryjnymi nutami. Gdybym miała powiedzieć, gdzie został kupiony zapach, powiedziałabym, że w chińskim markecie, a nie u znanej marki kosmetycznej. Jest słodko, ale i ciężko, w kierunku zapachów duszących. Zapach drzewa sandałowego lub dalii - nie wiem - drażni nos i nakłania mnie do kichania.
Zapach jest dość płytki, wyczuwam w nim aromaty przetworów jeżynowych, ciężar drzewa i ostrość dalii - jednak poszczególne nuty trwają dość krótko, acz intensywnie. I chyba przez to czuję się zaatakowana... Czuję zapach przez ok. godzinę, potem znika. W przypadku tej kompozycji, pełnej zgrzytów i ostrości, jest to zaleta...

Zdziwiłam się, że tak wiele recenzji jest pozytywnych. Być może otrzymałam zły egzemplarz, a być może jestem zbyt wrażliwa ;) Daję dwie gwiazdki głównie za opakowanie i pomysł na marketingowe opisanie zapachu.

jesienno-zimowy

Zapach na jesienny wieczór, malina jest w nim złamana pianką marshmallow i wanilią. W Pierwszej chwili jest rześki i cytrusowy ale nie na długo z łagodną projekcją, ciekawe połączenie i równie ciekawa buteleczka, trwałość to około 2-3 godziny na skórze. Na ubraniach wiadomo dłużej. Chociaż jestem fanką innego rodzaju zapachów ten przypadł mi do gustu w okresie jesienno-zimowym.

całkiem niezły

Jest to zapach zdecydowanie nie na tę porę roku. Kompozycja ciężka i wieczorowa, idealna na sezon jesienno-zimowy. Dość długo utrzymująca się na skórze (4-5 godzin), jak na wodę toaletową. Kategoria kwiatowo-owocowa. Całkiem przyjemny zapach. Zaskakujące jest to, że w nucie głowy, mimo występujących samych owoców jest ciężki, zdecydowanie ładniejszy jest po około godzinie, gdy trochę zwietrzeje, a zaczną uwalniać się nuty serca a potem bazy. Kształt butelki jest ładny, ale cały wizerunek psuje tandetny, plastikowy, odpustowy korek!

Słodki ulepek

Zakupiłam bo uwielbiam słodkie zapachy ale ten to taki tani kompot. Ulepek owoców i trochę czuje w nim goryczy. Choć na początku go polubiłam to z czasem mi się przejadł i zupełnie nie chce tak pachnieć. Trwałość dobra. Ubrania pachniały nim nawet na drugi dzień. Flakonik dobrany zgodnie z tematyką, idealny na bal przebierańców :)

Fajne jako mgiełka

Zalety:
- mają piękny flakon
- zapach jest tajemniczy i zmysłowy
- aplikator się nie zacina
- niska cena
Wady:
- kiepska trwałość - do 1 h
- fioletowy kolor lekko barwi jasne ubrania z naturalnych tkanin

Ładne, słodkie

Skusiłam się na ten zapach ponieważ w katalogu wydawał się mega słodki czyli taki jak lubię. Na żywo jest mniej słodki i gdzieś tam się wyczuwa jeżyne ale nie aż tak mocno. Mimo to zapach jest bardzo ładny, dalej słodki, trochę duszący. Flakon ma bardzo ładny dobrze zdobi toaletkę. Myślę, że to nie jest mój nr 1 ale jak najbardziej co jakiś czas będę je używać. Trwałość to tak 9h więc myślę, że optymalnie.

Używam tego produktu od: wczoraj
Ilość zużytych opakowań: 1 w użyciu