Physiogel, Hypoallergenic, Codzienne Nawilżanie, Żel do mycia twarzy do skóry suchej i wrażliwej

Średnia ocena: 4.60/5

Średnia ocena: 3.68/5

Hebe

Physiogel Cleanser to delikatny żel myjący. Swoje właściwości zawdzięcza kompleksowi myjąco-buforująco-nawilżającemu, w skład którego wchodzi kokoil izotionian sodu. Związek ten, pochodzący z oleju kokosowego, ma szczególnie korzystne właściwości oczyszczające.
Physiogel Cleanser nie tylko myje, ale też zapobiega wysuszeniu skóry i nie zaburza naturalnego pH. Jest hipoalergiczny, dzięki czemu może być stosowany nawet przez osoby o bardzo wrażliwej skórze. Nie zawiera mydła i barwników.
Szczególne zalecenia do stosowania:
- Pielęgnacja skóry nietolerującej mydła
- Oczyszczanie skóry u młodzieży dorastającej
- Doskonały do cery trądzikowej
- Pielęgnacja skóry wrażliwej, suchej i alergicznej
- Pielęgnacja skóry po zabiegach dermatologicznych
- Demakijaż oczu
Physiogel Cleanser może być stosowany bez spłukiwania.
Przy regularnym stosowaniu Physiogel Cleanser skóra staje się miękka, gładka i naturalnie piękna.

oczyszczanie twarzy
sucha, wrażliwa, alergiczna / atopowa
nawilżające, oczyszczające
hipoalergiczna
żel

Nie powoduje podrażnień

Ten żel to moje odkrycie, jestem nim zachwycona. Jest skuteczny a przy tym delikatny. Nie ściąga cery, nie wysusza, po umyciu twarzy nie czuje potrzeby żeby jak najszybciej nałożyć krem, przez uczucie ściągnięcia. Dobrze zmywa makijaż, nie powoduje podrażnień

Dobry produkt, ale nie dla mnie

Bardzo lubię serię codzienne nawilżanie od Physiogel. Ten żel jest jedynym który nie za bardzo mi przypasował. Od razu mówię, że nie jest zły. Tylko po prostu nie dla mnie. Największym zarzutem do niego jest fakt że bardzo słabo myje. Za każdym razem miałam wrażenie jakbym wcale tej twarzy nie umyła. Ale z drugiej strony nigdy nie miałam produktu myjącego, który byłby aż tak bardzo delikatny dla skóry. Dlatego podejrzewam że osoby z niesamowicie wrażliwą skórą go pokochają. Ja mam wrażliwą zawłaszcza teraz w zimie, ale nie aż tak. Potrzebuję czegoś troszeczkę mocniejszego. Trochę nie rozumiem czemu ten produkt został nazwany żelem. Ma konsystencję emulsji i do tego się nie pieni. Poczułam się trochę wprowadzona w błąd, bo jakby było napisane na opakowaniu "emulsja myjąca" to bym wiedziała żeby tego nie kupować ponieważ prawie żaden kosmetyk tego typu mi się nie sprawdził.

Dla mnie najlepszy

Używam już od dłuższego czasu. Kiedy tylko użyłam go raz już pozostaję mu wierna. Dla mnie najlepszy do zmywania mocnego makijażu oka z wodoodpornym tuszem. Owszem zostawia na powiece lekko tłusty film, ale mnie to nie przeszkadza.

Kosmetyk jest wydajny

Jest bardzo ale to bardzo wydajny :) wystarczy dosłownie odrobina, żeby umyć całą twarz. Pięknie się pieni i wspaniale myje twarz. Jestem bardzo zadowolona. No i cena też ok

Bezzapachowiec

żel jest bezzapachowy dzięki czemu sprawdza się idealnie do każdego typu cery, szczególnie wrażliwej. pieni się delikatnie, dokładnie oczyszcza twarz bez pozostawiania jej napiętej i wysuszonej. produkt nie podrażnia ani zapycha cery, natomiast pozostawia ją swieżą i promienną. buzia po nim pozostaje gładka i rozjaśniona

Super się sprawdził

Super emulsja do mycia. U mnie zdecydowanie się sprawdziła. Cera po niej jest nawilżona i miła w dotyku, nie ma się wrażenia sciągdniacia skóry. Ładnie też oczyszcza, zauważyłam zmniejszenie się zaskórników na mojej buzi. Serdecznie polecam.

Bardzo łagodna

To nie jest dokładnie żel, ale kremowa bezzapachowa emulsja, która się nie pieni. Używam jej do porannego oczyszczenia twarzy i potwierdzam, że jest mega delikatna i wątpię,aby komuś wyrządziła krzywdę. Nie wysusza i nie ściąga skóry, więc mogą jej używać w zasadzie wszyscy, ale jeśli ktoś oczekuje bardzo głębokiego oczyszczenia to się zawiedzie. To nie ten typ kosmetyku. U mnie radzi sobie z porannym myciem twarzy i nie mam jej nic do zarzucenia. Taki basicowy kosmetyk, ale przydatny.

Dobry produkt

Produkt stosowałam jakiś czas temu, ze względu na zalecenia, które dostałam od dermatolog.
Był to pierwszy produkt żel do mycia twarzy, który stosowałam.
Zwykle stosowałam przed nim płyn do demakijażu.
Opakowanie jest wizualnie przyjemne, ale bez zachwytu. Jeżeli chodzi o kwestie pragmatyczne, lepszym rozwiązaniem byłoby opakowanie z pompką, która od razu dozowałaby potrzebną ilość produktu.
Jego konsystencja była całkiem przyjemna. Produkt jest trochę lejący i trzeba się nauczyć jego dawkowania. Żel zapewnia odpowiedni poślizg, nie jest tępy. Dodatkowo ma ładny, neutralny zapach, charakterystyczny dla produktów dermatologicznych, dla dzieci lub dla alergików.
Żel jest przyjemny dla skóry. Ładnie się rozprowadza. Nie pieni się i pozostawia pewien film na twarzy, które daje wrażenie słabego umycia twarzy. Myślę, że jest to jednak wrażenie, gdyż podczas stosowania produktu, nie zauważyłam pogorszenia stanu skóry, co byłoby nieuniknione, gdyby rzeczywiście była niedomyta. Ze względów psychologicznych uważam to jednak za minus produktu, bo musiałam się powstrzymywać, żeby nie umyć twarzy w dodatkowy sposób i wiele osób może to zniechęcić od korzystania produktu.
Skóra po nim jest na pewno ukojona i taka zmiękczona co bardzo mi się podobało.
Chyba nie zauważyłam innych efektów stosowania żelu. Zarówno tych pozytywnych i negatywnych.

Podsumowując produkt spełnia swoje zadanie: myje twarz i zapobiega uczuciu ściągnięcia.
Myślę, że wrócę jeszcze do stosowania produktu.

!!!!!

Jestem fanką produktów physiogel i ten żel do mycia twarzy jest cudowny. Czuję super oczyszczenie na mojej skórze. Największym plusem jest bardzo odczuwalne nawilżenie.

Sama nie wiem

Physiogel kupiłam w aptece, podczas wakacji w trakcie kuracji Izotekiem. Pamiętając go z półek łazienkowych koleżanek o wrażliwej cerze, zdałam się na rekomendację pani magister i postanowiłam wypróbować na własnej skórze. Ciężko go znielubić -ma delikatną, "miękką" konsystencję (trochę jak lubrykant), ledwo wyczuwalny, nieinwazyjny zapach i prosty skład, jednak stosując go w drugim etapie oczyszczania cery, miałam wciąż wrażenie niedomycia. W przypadku stosowania bez wody -większość wchłaniała się w wacik, pozostawiając uczucie okluzji na twarzy. Nie tego oczekuję od produktu do oczyszczania, zwłaszcza podczas kuracji wymagającej restrykcyjnego stosowania filtrów, więc raczej już do niego nie wrócę. Mimo delikatności formuły, zdecydowanie lepiej sprawdzają się u mnie emulsje

Mega!

Używam tego żelu około miesiąc i jestem bardzo zadowolona z nawilżenia jakie daje i efektu odświeżenia dla skóry. Zauważyłam, że szybko się wchłania, więc można zastosować niedługo przed snem. Najlepszy żel, który do tej pory używałam.

Kojący :)

Podczas kuracji dermatologicznej miałam bardzo wysuszoną cerę (walka z trądzikiem). Chciałam wypróbować ten żel do porannego oczyszczania twarzy. Bardzo się cieszę, że na niego trafiłam. Pomimo, że na opakowaniu jest napisane ,,Do skóry suchej i wrażliwej"  z czystym sumieniem mogę polecić dla osób po kuracjach wysuszających. Jest bardzo łagodny dla buzi, nic mnie nie piekło ani nie szczypało. Lubię jego kremowy kolor, konsystencję jak i delikatny zapach. Z radością zawsze rano oczyszczam nim swoją buzię.  Wieczorem według mnie niestety nie nadaje się on do oczyszczania twarzy z makijażu. Czuję, że buzia nie jest dostatecznie domyta, dlatego polecam go tylko na poranne oczyszczanie po całej nocy :). Producent na opakowaniu sugeruje, że można go zostawić bez spłukiwania, jednak takiej metody przy nim nie stosowałam. Pomimo, że nie zmywa on dobrze makijażu, bardzo go lubię i do tego zadania mam inny produkt :)