Dove, Nutritive Solutions, Intense Repair Conditioner (Odżywka do włosów zniszczonych (nowa wersja))

Średnia ocena: 3.64/5

Odżywka do włosów zniszczonych Dove Nutritive Solutions Intensive Repair została stworzona, aby wygładzać włosy i uodparniać je na zniszczenie i łamliwość. Nawet najbardziej zniszczone włosy mogą wyglądać zdrowo każdego dnia. Pielęgnacja zniszczonych włosów powinna wykraczać poza usunięcie zewnętrznych oznak uszkodzenia, dlatego odżywka Dove odżywia i regeneruje włosy także od wewnątrz. Dzięki formule Nutri-Keratin Repair Actives, odżywka usuwa oznaki uszkodzeń z powierzchni włosa, a przy stałym stosowaniu wnika w kosmyki, stopniowo odżywiając je i uodparniając na zniszczenia. Włosy stają się piękniejsze i zdrowsze po każdym myciu.
Aby uzyskać lepsze efekty stosuj z szamponem do włosów zniszczonych Dove Nutritive Solutions Intensive Repair.

regenerujące, nawilżające
do włosów suchych i zniszczonych
zapachowa
w tubie
Skóra głowy
normalna

Emolientowo-humektantowa odżywka z dodatkiem silikonów wizualnie poprawia stan włosów, sprawia, że wyglądają zdrowiej, ale na pewno nie polecam jej jako odżywkę do stosowania na co dzień

Lubię od czasu do czasu sięgnąć po tą odżywkę. Na pewno nie polecam jej używać na co dzien. Zawiera silikony, które sprawiają, że włosy wyglądają lepiej, błyszczą się, są gładkie i miękkie w dotyku, ale (uwaga) mogą też obciążyć włosy, wzmożyć przetłuszczanie i w moim przypadku właśnie tak było gdy używałam jej codziennie.
Dlatego na co dzień staram się sięgać po produkty o naturalnych składach. Mimo wszystko nie umiem powiedzieć, że tej odżywki nie lubię.
Jej przeznaczenie jest głównie do włosów zniszczonych. Optycznie odżywka ta niweluje zniszczenia, przywraca włosom zdrowy wygląd.
Po jej użyciu włosy są wygładzone, dociążone, dobrze sie rozczesują i układają, są zdyscyplinowane. Moje są delikatne, suche i po tej odżywce prezentują się zdrowiej, bardzo się błyszczą, są sprężyste.
Odżywka ta nie zawiera protein, jest emolientowo-silikonowa z niewielkim dodatkiem humektantów.
Wzmacnia włosy, zabezpiecza, chroni przed uszkodzeniami, pomaga w rozczesywaniu. Delikatnie nawilża.
Podsumowując używana od czau do czasu nie wyrządza szkód włosom, a daje naprawdę fajny efekt.
Konsystencja jej jest przyjemna, gęsta kremowa, dobrze się rozprowadza. Odżywka jest wydajna. Zapach, typowy dla kosmetyków marki Dove, bardzo ładny.
Cena nie jest wygórowana, dodatkowo można ją złapać w przeróżnych promocjach, więc tym bardziej uważam że jest warta wypróbowania.

Ze względu na skład nie zostanie moim hitem, ale mimo wszystko uważam, że to bardzo dobry produkt i nie zawahałabym się przed ponownym zakupem.

Dobra odżywka

Odżywka posiada bardzo ładny przyjemny zapach, a konsystencja produktu jest kremowa łatwo rozprowadza się na włosach. Odżywka od razu zmiękcza włosy, łatwiej uczesać nie sprawiając bólu. Włosy są wygładzone i lśniące. Produkt wydajny. Nie obciąża włosów i nie powoduje łupieżu.

Dobra rzecz

Przyzwoita emolientowo-silikonowa odżywka. Zmiękcza, nawilża, ułatwia rozczesywanie. Poręczne opakowanie, zamknięcie z klapką.
Konsystencja dość rzadka jak na odżywkę, ale aplikowana do dobrze odciśniete z wody włosy nie spływa z nich.
Daje przyjemny efekt zmiękczenia włosów. Są nawilżone, łatwo się rozczesują, są bardziej miękkie w dotyku.

Lubię do niej wracać

Ta odżywka to już klasyk. Zapach piękny kremowy. Konsystencja taka nie zbyt wodnista ale również nie zbyt gęsta w punkt. Nie spływa z włosów. Po zmyciu włosy są miękkie oraz bardzo sypkie ale również dociążone. Zapach utrzymuje się na bardzo długo. Lubię do niej wracać kiedy nie mam pomysłu na to co kupić. Nie ma właściwości mocno regeneracyjnych ale dla włosów mało wymagających to będzie dobry wybór. Dodam jeszcze że w action kosztuje 10/11zł.

Zapewnia efekt gładkich, lśniących włosów ale na dłuższą metę obciąża włosy

To bardzo dobra odżywka dla posiadaczek włosów niesfornych- puszących się, mających tendencję do plątania, elektryzujących się.
Już po pierwszym użyciu włosy były miękkie, gładkie i łatwo było je rozczesać od razu po umyciu, nie tworzyły się kołtuny.
Po wysuszeniu efekt jest taki sam- włosy są gładkie, po wyprostowaniu prostownicą włosy wyglądają świeżo.
Odżywka jest bardzo wydajna- wystarczy mała ilość aby rozprowadzić na włosach średniej długości. Ale uwaga- odżywkę trzeba bardzo dobrze spłukać. Kilka razy zdarzyło mi się, że po jej użyciu włosy miejscami były jakby tłuste. Po kilku myciach zorientowałam się, że to wina źle spłukanej odżywki.

Pomimo, że ma wiele plusów nie jest to moja ulubiona odżywka. Po kilku tygodniach, czyli pod koniec opakowania mam wrażenie, że moje włosy są obciążone. Brakuje im lekkości, świeżości. Wszystko wraca do normy kiedy zmieniam odżywkę. Więc po kilku testowaniach jestem tego pewna, że ta odżywka jest dobra, ale dla włosów cienkich, puszących się - niekoniecznie.

Fajna i delikatna odżywka

Włosy po użyciu odżywki są nawilżone, sypkie, miękkie w dotyku. Nie miałam tez problemu z rozczesywaniem włosów po umyciu, co jest dużą zaletą produktu. Odżywka jest bardzo wydajna i ma przyjemny, delikatny zapach.

Obłędny zapach

Stan włosów: bardzo długie, proste, zniszczone, suche

DOSTĘPNOŚĆ – w wielu drogeriach i sklepach, stacjonarnie oraz online
OPAKOWANIE – buteleczka ze szczelnym zamknięciem, ale niestety ze względu na to, że produkt jest gęsty to dość trudno zużyć do końca
SZATA GRAFICZNA – dominuje biel, produkt bardzo estetyczny i niewątpliwie #instafriendly
SKŁAD – średni
WYDAJNOŚĆ – ponad miesiąc regularnego używania
ZAPACH – przepiękny, świeży
KONSYSTENCJA – kremowa, trzeba trochę się nagimnastykować ze zmyciem produktu
TRWAŁOŚĆ – włosy są lekkie i odżywione przez większość dnia
EFEKT – włosy łatwo się rozczesuje, stan końcówek wyraźnie lepszy, nie przetłuścił moich włosów
ZESTAW – dostępny szampon z tej samej serii
PODRÓŻ – nie sprawdzałam
CENA – ok. 15 zł

Dobra odżywka, która wygładza i odżywia wlosy

Odżywka Dove Nutritive Solutions to fajna propozycja dla osób szukających czegoś na codzień. Odżywia i wygładza włosy, które dzięki niej łatwo się rozczesują. Po umyciu włosy są miękkie, nie ma efektu lepkości. Dobrze się spłukuje. Konsystencja kosmetyku jest świetna, gęsta, zbita, nie spływająca z dłoni. Odżywka bardzo dobrze się rozprowadza, jest mega wydajna, a stosowana wraz z szamponem z tej samej serii naprawdę poprawia jakość i wygląd włosów. Ma delikatny zapach, za co ogromny plus, bo nie jest duszący i mdły jak w niektórych kosmetykach. Opakowanie odżywki to biała plastikowa butelka stojąca na niebieskim korku, z delikatnymi napisami i miłą dla oka szatą graficzną. Jestem zadowolona z odżywki Dove, moje włosy wyglądają dzięki niej lepiej, są lekkie i błyszczące.

Nie sprawdza mi się

Wiele lat temu, gdy moje włosy były suche i bardzo wymagające, miałam starą wersję tej odżywki i mnie rozczarowała. Po latach, gdy moje włosy są względnie gładkie i mniej kapryśne, postanowiłam spróbować ponownie i znów spotkał mnie zawód.

Liczyłam, że odżywka zapewni mi silikonowe, drogeryjne wygładzenie, niestety po każdym jej zastosowaniu włosy były spuszone i niedociążone.

Odżywka z pewnością ułatwia rozczesywanie i pomaga przy plączących się włosach. Czuć to już przy spłukiwaniu, włosy są bardzo śliskie i przyjemne w dotyku. Niestety tylko podczas spłukiwania, kiedy wyschną znów wyglądają nieciekawie.

Konsystencja odżywki jest bardziej rzadka niż gęsta. Polecam aplikować ją na włosy odciśnięte z wody, inaczej będzie z nich spływać.

Odżywka ma zapach typowy dla kosmetyków Dove, słodkawo-mydlany. Nie przypadł mi do gustu.

Opakowanie jest ładne i poręczne.

Moim zdaniem słabiak, nie kupię ponownie i dwa razy się zastanowię, zanim zdecyduję się na kolejny zakup produktów do włosów firmy Dove.

Silikonowe dociążenie

Produktów Dove używałam jeszcze w gimnazjum i liceum, gdy farbowałam włosy, bo były to właściwie jedyne produkty, które potrafiły ujarzmić puch. Jakiś czas temu postanowiłam sobie sprawdzić dawnych ulubieńców na zdrowych, niefarbowanych, dość cienkich włosach.
Odżywka jest zapakowana w przyjemne dla oka opakowanie otwierane od spodu, dzięki czemu nie musimy męczyć się z wydobyciem jej - wszystko spływa na bieżąco. Konsystencję ma dość gęstą, dobrze się rozprowadza, jest taka śliska i nie spływa z włosów. Na moje trzy kudły na krzyż nie potrzebowałam zbyt dużo produktu ;) dlatego też dla mnie była bardzo wydajna. Zapach ma typowy dla marki Dove - kiedyś bardziej mi się podobał, obecnie podczas nakładania wyczuwam jakąś drażniącą nutkę, ale ulatnia się ona po wysuszeniu włosów.
Po użyciu odżywki włosy były miękkie, błyszczące, dociążone - jak to po produktach silikonowych. Nie można się po tym produkcie spodziewać jakiejś wielkiej regeneracji - to jest raczej odżywka dla zdrowych włosów, które potrzebują jedynie lekkiej okluzji, żeby dobrze wyglądać. W połączeniu z szamponem z serii zbyt mocno obciążała moje włosy i powodowała przyklap, ale z jakimś lżejszym myjadłem była w porządku.
Nie wiem, czy do niej wrócę, obecnie raczej coraz bardziej skłaniam się w stronę naturalnych produktów, nie szkodzących ani organizmowi, ani środowisku, ale mogę ją polecić, jeśli ktoś nie zwraca na te aspekty większej uwagi, a potrzebuje odżywki, która po prostu zmiękczy i nabłyszczy włosy.

Dobra codzienna odżywka

Nigdy nie miałam odżywek Dove, za to kocham ich pielęgnację ciała, dlatego stwierdziłam, że to najwyższy czas spróbować, tym bardziej, że była w dużej promocji. Produkt jest gęsty, ale łatwy do wydobycia z estetycznej butelki. Przyjemnie rozprowadza się na włosach, pięknie pachnie i zapach długo utrzymuje się na włosach. Włosy są miękkie i błyszczące, nie są obciążone. Jestem bardzo zadowolona

Na co dzień i na zawsze

W połączeniu z szamponem z tej serii jak i bez niego odżywka super się sprawdza. Nie obciąża i nawilża. Włosy łatwo się rozczesują i pięknie pachną klasycznym zapachem Dove. Nie jest to mocna regeneracja więc nie ma się co doszukiwać minusów. Produkt w 100% spełnia wszystkie wymagania i obietnice producenta. Lepszy efekt jest gdy odżywkę przytrzymamy dłużej na włosach na przykład podczas kąpieli w wannie.