The Ordinary, AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution (Peeling kwasowy AHA 30% + BHA 2%)

notino.pl
Średnia ocena: 3.99/5

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution to peeling kwasowy, zwany inaczej „krwawym peelingiem”. Składa się z α-hydroksykwasów, czyli kwasu mlekowego, cytrynowego, glikolowego oraz winowego i z β-hydroksykwasów, czyli kwasu salicylowego. Produkt ten redukuje defekty skórne, takie jak zmarszczki, przebarwienia oraz zmniejsza wydzielanie łoju. Peeling posiada również substancje, które niwelują podrażnienia związane z jego użyciem, a te substancje to ekstrakt z liści pieprzu tasmańskiego oraz sok z liści aloesu.

Dodatkowo peeling kwasowy The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution zawiera kwas hialuronowy oraz witaminę B5, która wspomaga regenerację naskórka. Ponadto produkt zawiera wyciąg z korzeni marchwi, który działa antyoksydacyjnie. Nie zawiera olejów, alkoholu oraz silikonów i jest wegański.

Właściwości peelingu kwasowego The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution:
- oczyszcza ujścia gruczołów łojowych,
- reguluje pracę gruczołów łojowych,
- wyrównuje koloryt skóry,
- działa przeciwzapalnie oraz antybakteryjnie,
- wpływa korzystnie na strukturę skóry przy regularnym stosowaniu,
- złuszcza warstwę naskórka,
- zwiększa elastyczność skóry, przez wpływanie na produkcję kolagenu,
- poprzez produkcję ceramidów, wzmacnia barierę lipidową naskórka.

Produkt The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution nadaje się do skóry:
- zanieczyszczonej.

w buteleczce
pozostałe
mieszana, tłusta, trądzikowa
rozświetlające, oczyszczające, nawilżające, wygładzające, antybakteryjne
bez alkoholu, bezzapachowa, oil – free / nietłusta, bez parabenów

nie dla mnie

Zacznę od tego, że mam cerę mieszaną, ze skłonnością do niedoskonałości i nie są jej obce kwasy, nawet w wysokich stężeniach. Używałam tego peelingu w czasie kiedy moja skóra była w złym stanie i usilnie poszukiwałam produktu, który będzie w stanie ją uratować - nadmierne wydzielanie sebum, duża ilość niedoskonałości w postaci zaskórników (głównie zamkniętych) rozsianych praktycznie wszędzie na twarzy, nierówny koloryt, sporo przebarwień i przez masę pozytywnych opinii zdecydowałam się na ten produkt. Mam bardzo mieszane uczucia co do efektów, bo po pierwszych aplikacjach faktycznie skóra wyglądała trochę lepiej tzn była gładsza i bardziej promienna, ale w kwestii niedoskonałości czy przebarwień nic się nie działo. Przez kilka miesięcy, zgodnie z zaleceniami producenta regularnie nadkładałam ten peeling na twarz, aż w końcu dałam sobie spokój - efekty były bardzo mizerne. Nie zadowalał mnie chwilowy glow skóry, skoro dalej usiana była w zaskórnikach... Na marginesie ten glow był na prawdę chwilowy, bo skóra wracała do swojej normy już kilkanaście godzin po aplikacji, a i ten efekt wraz z upływem tygodni stawał się coraz mniej zauważalny. Niewiele też zmieniło się w ilości wydzielanego sebum, rozszerzonych porów i widoczności przebarwień. Myślę, że moja skóra po prostu nie polubiła się z tym peelingiem, choć teoretycznie jest on stricte skierowany do rozwiązywania problemów, z którymi się borykała. A co do opakowania i ogólnych wrażeń z samego procesu użytkowania - do opakowania nie mam zastrzeżeń, lubię kosmetyki w buteleczkach z pipetą. Peeling jest dość lejący, trzeba przyzwyczaić się do jego formuły i nauczyć się nakładać go tak, aby trafiał tylko na twarz a nie gdzieś dookoła zwłaszcza, że ma ciemny, czerwony kolor i słabo wygląda np na ubraniu ;) w ogólnym rozrachunku biorąc pod uwagę jego cenę, która nie jest wysoka i masę jednak pozytywnych opinii na jego temat myślę, że dobrze zrobiłam decydując się na jego zakup i sprawdzenie - przynajmniej nie będę się zastanawiać czy może to jest właśnie "tej jedyny" i spokojnie mogę skreślić go z listy.

Przehajpowany

Miałam ogromne oczekiwania i mocno się zawiodłam.
Mogę ze stu procentową pewnością stwierdzić, że poprawnie używałam tego kwasu i nie często, raz lub dwa razy w tygodniu, cienka warstwa i nigdy nie trzymałam za długo.

Mam skórę trądzikową ale bardzo wytrzymałą na peelingi, jednak po tym zauważyłam, że bariera ochronna została poważnie naruszona mimo sporej dawki nawilżenia, po zmyciu produktu zawsze czułam, że to było za mocne i krzywdzące dla mojej cery.
Suche skórki na nosie nie znikały po kwasie, a tylko robiły się większe
Na buzi zaczęły pojawiać się niedoskonałości głównie na żuchwie
Wągry na nosie z którymi walczę od lat tylko i wyłącznie się bardziej uwidaczniały
Przebarwienia pozostały nietknięte
Skóra bardziej się przetłuszczała

Jedyne co zauważyłam to wygładzenie ale co mi po tym jak stan skóry się pogarszał z każdym stosowaniem. Nie jest to produkt dla mnie

Mega polecajka!

Dużo osób się boi tego produktu, jednak kiedy potrafimy go dobrze używać działa cuda. Koniecznie następnego dnia po użyciu nakładamy SPF!!! Ogólnie róbmy to na codzień. Skóra po tym produkcie jest tak oczyszczona, mięciutka… Zaskórniki na nosie schodzą, a także cały martwy naskórek. Polecam!

Świetny peeling, którego trzeba umieć prawidłowo używać

Mam skórę problematyczną, suchą i wrażliwą.
Jestem na ścieżce leczenia trądziku i takich rzeczy używam ostrożnie i raz w tygodniu.
Bardzo agresywny produkt i osoby z trądzikiem na twarzy i wrażliwą skórą muszą być bardzo ostrożne.
Peeling należy nakładać cienką warstwą - to bardzo ważne
Jako osoba z problematyczną skórą mogę powiedzieć, że ten peeling działa cuda na mojej skórze
Nie zalecam używania go w dużych ilościach na raz lub zbyt często

Mieszane uczucia

Peeling kupiłam skuszona pozytywnymi recenzjami na wizazu. Jest ok ale nie jest to miłość po grób ;)
Peelingu używam od ponad roku (już kilka buteleczek), regularnie 1/2 x w tygodniu. Skóra po użyciu jest miękka, gładka, pory oczyszczone. Efekt nie utrzymuje się jednak zbyt długo. Po kilku dniach cera znów jest w kiepskiej formie.

Dawka solidnego oczyszczenia

Określenie “krwawy peeling” dość długo trzymało mnie z daleka od tego produktu, miałam wizję swojej twarzy wyglądającej jak u hrabiego Draculi po sutym posiłku ;)
Ciekawość jednak zwyciężyła i stałam się posiadaczką buteleczki z czerwonym płynem.

Peeling zamknięto w szklanym opakowaniu z pipetą, która dobrze spełnia swoją rolę, nie zacina się i sprawnie nabiera produkt. Kolor istotnie krwawy, w butelce ciemny, po aplikacji wpadający w jaśniejszy odcień. Konsystencja specyficzna, to znaczy peeling jest płynny, wodnisty, ale też odrobinę lepki - krwawe skojarzenia jak najbardziej na miejscu, wyjątkowi wrażliwcy mogą się poczuć cokolwiek dziwnie.
Płyn rozprowadza się świetnie, z ładnym poślizgiem, skóra przybiera kolor bladoczerwony. Podczas pierwszych użyć tuż po aplikacji czułam delikatne mrowienie, później najwyraźniej się przyzwyczaiłam. Producent zaleca, aby peeling nakładać na maksymalnie 10 minut. Początkowo restrykcyjnie tego przestrzegałam, potem zdarzało mi się odrobinę przedłużać ten czas bez żadnych skutków ubocznych, ale było to naprawdę niewiele dłużej. Bohater niniejszej recenzji ładnie zmywa się wodą, nie zasycha na skórze.

A jak działanie? Otóż nierówne. Kilka pierwszych użyć to było prawdziwe “wow”, moja przetłuszczająca się cera była genialnie oczyszczona, gładka, pozbawiona nadmiaru sebum. Nie w nieskończoność, ale zawsze coś. Z czasem miałam wrażenie, że efekty są mniej spektakularne, nie było już aż takiego oczyszczenia i gładkości w dotyku. Ten trend się niestety utrzymał i gdyby krótko podsumować rezultaty, to peeling najpierw działa bardzo dobrze, a następnie “tylko” dobrze. Nadal uważam, że produkt The Ordinary jest godną uwagi ciekawostką, zwłaszcza pierwsze wrażenia są tego warte. Z czystym sumieniem polecam cerom tłustym i mieszanym, nie wiem czy dla innych peeling nie będzie zbyt intensywny.

efekt nie warty tych męczarni

Moim zdaniem efekty stosowania tego peelingu nie są warte męczarni, które trzeba przechodzić podczas jego aplikacji. Mówię tu o pieczeniu i szczypaniu skóry, które jest nie do zniesienia. Nieważne czy używałam produktu raz w tygodniu czy raz w miesiącu - zawsze kończyło się tak samo. Peeling działa i robi to co ma robić - złuszcza, wygładza, rozjaśnia, w efekcie na skórze pojawia się mniej niedoskonałości i zaskórników. Ale ja wolę poszukać jakiegoś innego produktu, który będzie mniej nieprzyjemny w stosowaniu. Do tego peelingu już nie wrócę.

Jest ok

Mam cerę wrażliwą oraz przetłuszczającą się. Na początku zbyt często używałam tego peelingu. Teraz, gdy stosuję go raz na miesiąc, widzę delikatną poprawę skóry. Bezpośrednio po zmyciu cera jest bardzo gładka i miękka. Nakładam później odżywczą pielęgnacje i rano mam super efekt. Delikatnie ogranicza wydzielanie sebum, ale na to wpływ u mnie mają również inne produkty. Nie zauważam jednak, aby przebarwienia znikały. Tylko czasami mając produkt na twarzy odczuwałam delikatne szczypanie, ale nie zwracałam na to większej uwagi. Z pewnością nie mnie podrażnił.

Mam z tym problem...

Serum AHA+BHA z założenia i patrząc na skład jest produktem dobry, jednak danie konsumentom tak dużego stężenia nie jest odpowiednie... Mówię na podstawie swoich własnych doświadczeń, kiedy nie byłem jeszcze świadomy tego jak działa skóra i produkty. Kupiłem ten produkt, bo potrzebowałem czegoś silnie złuszczającego i tak, pod tym względem się sprawdzał. Po peelingu, zmyciu z twarzy skóra była gładka jak nigdy, tyle że... Po używaniu raz w tygodniu moje stany zapalne skóry, wykwity skórne przybrały na sile, tak samo jak poziom wytwarzanego sebum. Była to kwestia samoobrony skóry, która czuła się podrażniana, a bariera hydrolipidową była regularnie co tydzień rozwalana z przytupem. Używanie tego produktu uważałbym bardziej za okazjonalny zabieg nawet raz w miesiącu, niż za codzienne złuszczenie. Używanie tego produktu wymaga dużej świadomości i znajomości skóry oraz zrezygnowania z innych podrażniających składników aktywnych. Myśle, że równie skuteczne, a. wymagające mniej "trudu" byłoby regularne używanie kwasu salicylowego z The Ordinary, niacynamidu i dbanie o BHL. Mimo wszystko nie odejmuje temu produktowi działania, bo swoje zadanie spełnia.

Kupiony w: Drogeria Cocolita.pl

Dla mnie super w domowych warunkach

Jako osoba z cerą problematyczną jestem ogromną fanką kwasów. Produkt z The Ordinary chyba nie ma żadnych minusów. Po nałożeniu przez chwilę lekko szczypie, ale już po zmyciu widać pierwsze efekty. Efekty są zadowalające - przebarwienia i zaskórniki mniej widoczne, skóra gładka i oczyszczona. W tej cenie na prawde nie ma co szukać czegoś innego, bo ten produkt jest niezawodny.

Dobry peeling

Ogólnie wrażenie mam dobre, ale po opini i rozgłosie oczekiwałam cudów. A otrzymałam poprostu dobry peeling.
Po pierwszym użyciu rzeczywiście wywołał efekt wow, po drugim miłe zaskoczenie. Ale każde następne zastosowanie było poprawnym oczyszczeniem skóry.
Mnie nie podrażnił, wywołał efekt szczypania, którego natężenie było zależne od stanu mojej skóry i jej nawilżenia. Jeśli było wszytsko ok to reakcji podczas aplikacji w zasadzie nie było. Podobało mi się natomiast że przy zmianach czy wypryskach szczypał mocniej.
Miałam napewno orginalny produkt zamówiony od głównego dystrybutora.
Stosowałam raz na dwa tygodnie, ze względu na używanie glinki raz w tygodniu.

Należy na niego uważać.

Moim zdaniem nie powinien ten produkt być ogólnodostępny, dlatego że klienci nie znający często swojej skóry lub składów i zastosowania konkretnych produktów mogą sobie po prostu zrobić nim krzywdę nieumiejętnie stosując. A oczywiście zażalenia to do producenta albo w recenzjach...
Z drugiej strony, ktoś kto się zna może nie mieć ochoty stosować produktów drogeryjnych które nic nie dają i sięgnąć właśnie po taki produkt. I to jest okej, bo nie każdy musi mieć dostęp do profesjonalnych kosmetyków.
Jeśli chodzi o działanie - efekt jest i to całkiem fajny, skóra jest wygładzona, rozjaśniona, wygląda na zdrowszą a przebarwienia i niedoskonałości znikają. Oczywiście na początku stosowania, bo im dalej w las tym jest gorzej z efektami.
Według mnie - bajer, dobry od czasu do czasu absolutnie nie polecam na co dzień!
Podoba mi się konsystencja i aplikator.